PayPal piedāvās mikromaksājumus ar mazāku komisijas maksu

Jau labu laiku PayPal nodrošina drošus norēķinus internetā par dažādām precēm un pakalpojumiem, kas ir gan taustāmi, gan virtuāli. Nepateikšu vairs cik gadus esmu PayPal lietotājs, bet ar viņu pakalpojumiem esmu apmierināts.

Atšķirībā no citiem starpniekiem, kas nodrošina norēķinus, viņu komisijas maksa bija salīdzinoši demokrātiska. Viņi pat jau kādu laiku nodrošināja mikromaksājumus, bet šie mikromaksājumi noēda ap 30% no maksājuma summas, ja tā bija ļoti maza. Tas nav tik drakoniski kā plēš operatori par SMS maksājumiem, bet nav arī tik pievilcīgi kā būtu ar banku maksājumiem. Viņi ir atrisinājuši šo problēmu ar lielajām komisijām par mazo maksājumu nodrošināšanu un vakar laida publiskajā telpā paziņojumu par savu jauno mikromaksājumu sistēmu.

The new solution offers PayPal’s competitive fee structure for micropayments, with pricing at 5 percent plus 5 cents for purchases under $12 — lower than the fees typically charged by payment processors in the digital goods industry. Every time a customer purchases content, publishers and merchants get paid quickly, giving them fast access to their funds. PayPal for digital goods will be available late fall this year. At PayPal’s second annual Innovate developer conference, Facebook Chief Operating Officer Sheryl Sandberg announced that Facebook will integrate PayPal’s new digital goods payment flow to make PayPal the way to make purchases on Facebook.

Atšķirība izmaksās ar standarta risinājumu un jauno ir redzama šajā tabuliņā.

Principā tā ir laba zīme visiem sociālo tīklu, spēļu un dažādu citu virtuālu pakalpojumu sniedzējiem, kuriem ir nepieciešami maksājumi zem 10$, jo būs vēl viens maksāšanas veids, kuru varēs izmantot, lai apmaksātu preces un pakalpojumus internetā.

Šī būs arī iespēja norēķināties par žurnāliem, rakstiem un citiem materiāliem internetā.

Iekš Business Insider raksta ir detalizētāk aprakstīts par to, kā viņi optimizēs procesu, lai gala beigās nodrošinātu zemākas tranzakcijas izmaksas, kā arī praktiski ieviestu šos mikromaksājumus dažādos produktos. Piemēram, iPhone lietotājiem.

* VeriFone iPhone app integration. VeriFone’s iPhone card acceptance technology will be intergrated with PayPal to support PayPal’s Bump technology and tighter transaction reporting for traditional card-based payments. PayPal also announced a 3.0 version of its iPhone app, PayPal for Mobile. We view Mobile commerce as an important contributor to growth in F’11 and especially beyond. Additionally, we think the integration of mobile with bricks-and-mortar retail (e.g., location-based couponing) is an attractive opportunity.

Veids kā optimizēt procesus.

* Embedded payments offering. PayPal is rolling out a tool that enables merchants selling physical goods to process a PayPal payment without sending the user to PayPal’s site. This should simplify checkout flow and thus help PayPal to continue to grow Merchant TPV, which we project to increase 25% in F’11E.

Jaunas vēsmas monetizācijas procesā nāks tikai par labu visiem.

20 thoughts on “PayPal piedāvās mikromaksājumus ar mazāku komisijas maksu

 1. Guigo

  fīča, kuru ļoti vajadzētu lai uztaisa arī Google.
  piemēram, kaut vai pārmest AdSense naudu uz Paipalai līdzīgu pasākumu.

  Atbildēt
 2. krizdabz

  Lasīju, ka Google plāno Paypal kā apmaksas veidu piesiet savam Android Market. Tas gan aktuāli paliks, kad maksas appi būs pieejami arī Latvijā un tas notiks kaut kad sazin kad.

  Atbildēt
 3. coolynx Raksta autors

  Domāju, ka tas būs aktuāli ne tikai Android marketam, bet arī Firefox addoniem, jo nesen viņi veica pētījumu un interesējās vai lietotāji ir gatavi maksāt par labām lietām.

  Globāli virtuālā vide iet uz to, ka par labām un kvalitatīvām lietām sāks prasīt mazas, bet godīgas samaksas. Un to cilvēki ir tīri subjektīvi gatavi pieņemt. To pierāda sociālie tīkli un spēles.

  Atbildēt
 4. kas

  Nu, sry – rakstīt par paypal un nepieminēt kaut ko no sērijas http://www.paypalsucks.com/ gan nav godīgi.

  Paypals ir labs tikmēr, kamēr viss notiek. Ja kaut kas noies greizi – būsi tāda d*rsā, ka maz neliksies – teiksim tad, ja balsti savu biznesu uz Paypal pakalpojumiem.

  Viens no iemesliem viņu zemajām komisijas maksām ir tieši reāla supporta trūkums. Teju nekad, pat no ASV, neesot iespējams runāt ar dzīvu cilvēku, lai risinātu automātiski “iesaldēta” konta problēmu, kur tev ir visa firmas norēķinu nauda…

  Atbildēt
 5. kintu

  kas: Es domāju, ka Paypal serviss pēdējos gados ir palicis daudz labāks. Katrā ziņā nav bijusi problēma sazvanīt dzīvu cilvēku. Ir arī bijuši gadījumi ar viltotas preces saņemšanu no Ķīnas tirgoņiem un Paypal ir atgriezis naudu bez problēmām.

  Iespējams, ka tirgotājam ir lielāks iemesls piesardzībai, lietojot Paypal. Bet šis mīnus ir plus pircējiem, jo izskatās, ka Paypal visbiežāk izlemj par labu pircējam.

  Atbildēt
 6. andis

  jaa, es esmu no LV sazvanijis “dziivu” PayPal cilveeku, ja ir bijusi nepieciesamiiba. Iespeejams ka B2B kontiem ir cita liimenja probleemas, bet B2C pagaidaam viss ok. Arii ar naudas atgrieshanu par nojukushiem dariijumiem viss lidz shim ok (tfu, tfu, tfu)

  Atbildēt
 7. coolynx Raksta autors

  Interesants raksts par problēmām ar PayPal.
  http://notch.tumblr.com/post/1096322756/working-on-a-friday-update-crying-over-paypal

  And.. Paypal. On the 25’th, they limited my account for unspecified reasons (a suspicious withdrawal or deposit! wow, thank you for that amazingly detailed information), and asked me for a bunch of vague documents. I did my best to give them what they asked for.

  My account is still limited. I’ve called them three times, they keep telling me it’s being reviewed. Most recently they told me it’d take up to two more weeks for it to get resolved, and that if they decide something bad’s being going on, they’re going to keep the money.

  There’s over 600000 euro in there. Money I was planning on investing in the new company.

  Atbildēt
 8. kintu

  Šī raksta komentāros jau ir paskaidrots, ka reāli ir noticis. Ir čalis, kas šo to tirgojis internetā, bet pēkšņi pārdošanas apjomi pieauguši un viņš ir saņēmis 600K eiro. Tātad čalis ir nopietni ieguldījis savā biznesā un pārdevis daudz preču vai pakalpojumu. (Ir nedaudz aizdomīgi, ka rakstā ne vārda par to, ko tieši viņš ir tirgojis.)

  Tagad pieņemsim, ka šis čalis ir vienkārši uztaisījis lielu reklāmu un tūkstošiem lētticīgu cilvēku ir nopirkuši produktu, kas nekad netiks piegādāts. Čalis ātri izņems visu naudu un notīsies tālēs zilajās, bet Paypal būs jāatmaksā apkrāptajiem pircējiem 600K eiro.

  Var jau būt, ka čalis ir godīgs tirgotājs, bet lai to noskaidrotu tiek veikta neliela izmeklēšana. Ir sāpīgi, ja tavi līdzekļi ir uz pāris nedēļām iesaldēti, bet tas ir saistīts ar to, ka atšķirībā no bankas, kas diezgan labi pazīst katru savu biznesa klientu, Paypal var reģistrēties katrs džeks.

  Es savus maksājumus no klientiem tāpat parasti ātrāk nekā mēneša laikā nesaņemu, un divas nedēļas jau būtu neparasti ātrs maksājums. B2B tas ir normāli, un ja čalis to nav ņēmis vērā, tad viņa biznesa plānošana nav pietiekamā līmenī.

  Atbildēt
 9. Modus Operandi

  kintu, tas ir džeks, kurš vienpersoniski radīja pēdējā laika lielāko eksploziju spēļu jomā — Minecraft. Tā spēle viņam ienes aptuveni $100`000 dienā (vidēji līdz šim, šobrīd jau ap $500`000 dienā). Nekā pēkšņa tur nebija: http://m00d.net/minecraft/sales/

  Atbildēt
 10. kintu

  Viņš pats tā rakstīja, ka apjomi spēji pieauguši. Tā ka tas ir vēl viens pierādījums, ka šis raksts nav pārāk objektīvs, ja tiek minēti pretrunīgi fakti. Es domāju, ka savu naudu viņš jau sen ir saņēmis un vienkārši šis raksts turpina klejot kā spoks.

  Atbildēt
 11. Modus Operandi

  Kāda vēl pretruna? Kurā vietā viņš ir noliedzis, ka ir bijis pircēju skaita pieaugums?

  Es teicu, ka tur nebija nekā pēkšņa, jo man liekas, ka uz 30-40 tūkstošu fona, kas jau divus mēnešus pieaug ar ātrumu 3000 dienā, vienā nedēļā palēkties uz 6000 vai pat 9000 dienā nav nekas īpašs — droši vien kāds populārs blogs par viņiem uzrakstīja vai kas tamlīdzīgs. Bet par to var ilgi kasīties, kas ir un kas nav “spējš pieaugums” un cik “spējš” ir pietiekams iemesls aizdomām, jo tās ir 100% subjektīvas lietas, mani uztrauc kas cits. Vai tev tas tiešām šķiet normāli, ka PayPal vienpersoniski veic izmeklēšanu un, ja viņiem nepatīk rezultāts, bez ierunām pievāc tavu naudu (nekādas policijas vai tiesas procesa)? PayPal vienkārši paziņo, ka tu esi vainīgs, atņem tavu īpašumu, un tu vari iet tiesāties, ja gribi atgūt naudu.

  Atbildēt
 12. kintu

  Ja esi piekritis pakalpojuma lietošanas noteikumiem, tad viss ir godīgi. Ja tas notiktu caur policiju, tad viņa aktīvi būtu iesaldēti uz daudz daudz ilgāku laiku. Jā, man šķiet normāli, ka nauda tika iesaldēta uz 2 nedēļām, jo tas nozīmē, ka kā patērētājs es varu būt drošs, pērkot preces no kāda nezināma ķīnieša. Ja būs krāpniecība, tad es savu naudu saņemšu atpakaļ bez policijas iesaistīšanas.

  Atbildēt
 13. Modus Operandi

  Vispār es ne par iesaldēšanu, bet par naudas pievākšanu bez jebkādiem paskaidrojumiem, pierādījumiem vai likuma iesastīšanas (kaut vai pēc izmeklēšanas), bet nu nostāju sapratu: Cilvēks pats vainīgs, ja kaut ko grib pirt eBay.

  Ar to naudas dabūšanu atpakaļ arī ir visādi. Vairākas reizes ir bijis tā, ka pārdevējs atsūta defektīvu preci, bet PayPal vienkārši noslēdz sūdzību ar tekstu, ka viņi par kvalitāti neatbild, ja reiz esi saņēmis preci, tad tālāk tā ir tava problēma. Nesen bija gadījums, ka aizsūtīju defektīvu preci atpakaļ, pārdevējs to saņēma un apsolīja atgriezt naudu, bet PayPal vienkārši noslēdza sūdzību ar tekstu “you have accepted a refund of $0”, naudu tā arī nesaņēmu. Lieki piebilst, ka neko akceptējis nebiju, un sūdzību piesakot, skaidri norādīju, ka gribu pilnu summu atpakaļ.

  Atbildēt
 14. kintu

  Paypal patiešām neatbild par kvalitāti. Pareizi ir pieteikt pretenziju “Item not as described”. Un tev nekas nav jāsūta atpakaļ, jo tad tas nozīmē, ka tu jau esi pats vienojies ar tirgotāju. Vienkārši uzmanīgāk jālasa noteikumi.

  Atbildēt
 15. Modus Operandi

  Nu, a kādu tad vēl citu sūdzību var pieteikt, ja preci esi saņēmis? Tur jau tikai “not as described” un “not received” vien ir. Pēdējā gadījumā detalizētajā aprakstā uzrakstīju, ka atmiņas karte ir defektīva — datus var uzkopēt, bet nevar nolasīt. Pārdevējs nedēļu neko neatbildēja, nodevu lietu PayPal, kas pretenziju nākamajā dienā vienkārši aizvēra. Nekādu jautājumu, nekādu paskaidrojumu, izņemot vispārīgo atrunu par viņu bezatbildību. Kur tad ir tā tevis slavētā aizsardzība pret krāpniekiem?

  Atbildēt
 16. Vaards

  Modus, tev ir kaut kāds savdabīgs dauņa sindroms. Pēc šī izsmeļošā komentāra:

  10.kintu: 2010.10.28 @ 19:23:01
  Šī raksta komentāros jau ir paskaidrots, ka reāli ir noticis. Ir čalis, kas šo to tirgojis internetā, bet pēkšņi pārdošanas apjomi pieauguši un viņš ir saņēmis 600K eiro. Tātad čalis ir nopietni ieguldījis savā biznesā un pārdevis daudz preču vai pakalpojumu. (Ir nedaudz aizdomīgi, ka rakstā ne vārda par to, ko tieši viņš ir tirgojis.)

  Tagad pieņemsim, ka šis čalis ir vienkārši uztaisījis lielu reklāmu un tūkstošiem lētticīgu cilvēku ir nopirkuši produktu, kas nekad netiks piegādāts. Čalis ātri izņems visu naudu un notīsies tālēs zilajās, bet Paypal būs jāatmaksā apkrāptajiem pircējiem 600K eiro.

  Var jau būt, ka čalis ir godīgs tirgotājs, bet lai to noskaidrotu tiek veikta neliela izmeklēšana. Ir sāpīgi, ja tavi līdzekļi ir uz pāris nedēļām iesaldēti, bet tas ir saistīts ar to, ka atšķirībā no bankas, kas diezgan labi pazīst katru savu biznesa klientu, Paypal var reģistrēties katrs džeks.

  Es savus maksājumus no klientiem tāpat parasti ātrāk nekā mēneša laikā nesaņemu, un divas nedēļas jau būtu neparasti ātrs maksājums. B2B tas ir normāli, un ja čalis to nav ņēmis vērā, tad viņa biznesa plānošana nav pietiekamā līmenī.

  Nekādiem dumjiem jautājumiem par tēmu nevajadzētu rasties. Tak nelieto to paypal. Sūti konvertē pa pastu, ja tā ir ātrāk, lētāk un drošāk.

  Man ir divreiz paypal kontu nobloķējis – un es viņus par to cienu! Jo paliek viennozīmīgi skaidrs – viņi seko līdzi notiekošajam. Manā gadījumā es biju lietojis meksikāņu proxy lai draugiem.lv darbā paskatītos, tad biju vienu štruntu nopircis no rīta bez proxy, tad pēc minūtēm 30 otru sūdu no meksikas. Pamēģini – un tev arī kontu nobloķēs.

  Un tieši tikpat loģisks un respektējams man liekas kintu skaidrojums – ja pēķšņi Paypals sistēmā pamana kaut kādu piramīdu shēmu (spēlītes bizness ir visdebīlākais un atbilstošākais aizdomīguma statusam), ir tikai labi, ka pasākums tiek piebremzēts.

  Atbildēt
 17. Modus Operandi

  Vaards, kurā vietā es kaut vienu vārdu pret konta iesaldēšanas praksi esmu iebildis? Varbūt nākamreiz izlasi, kas ir uzrakstīts, pirms sāc zākāties par to, ko esi safantazējis.

  Atbildēt
 18. Vaards

  Modus, kurā vietā es esmu iebildis, ka tu esi iebildis par konta iesaldēšanas praksi? Kurā vietā tu esi runājis par konta iesaldēšanas praksi par kuru es esmu iebildis? Vai tu vispār esi runājis? Varbūt tu nemaz neeksistē? Tavas molekulas nav veidotas no atomiem un atomu savstarp’jeā mijiedarbība nenotiek pēc fizikas labākajiem likumiem – tie neviec varbūtisku elektromagnētisku mijiedarbību, attiecīgi radot tekstuālus gadījuma burtus poda komentāros?

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *