Internet Explorer 9 Beta

LongT iesūtīja informāciju, ka Microsoft ir izlaidis publiskai ķidāšanai Internet Explorer 9 Beta versiju. Sliktā ziņa ir tā, ka šis brīnums strādā tikai uz Windows Vista un 7 versijām. Attiecīgi visi Windows XP un vecāku OS lietotāji var atpūsties.

Tādiem kā man, kuram nav pieejama neviena no augstāk minētajām operētājsistēmām, var palasīt aprakstu par šo jauno pārlūku. Diezgan labs apskats ir pieejams ZdNet blogā. Iekš Engadget ir arī neliels aprakstiņš, kurā ir salīdzināti vairāki modernie pārlūki pēc to ātrdarbības un citiem salīdzināmiem parametriem.

No ZdNet apskata izlīda ārā jau tipiskā problēma, kas parasti tika novērota ar visām jaunākajām Internet Explorer versijām. Apkārtceļi, kas tiek izmantoti, lai izlabotu Internet Explorer dīvainības parasti nostrādāja uz IE7, IE8 un tagad arī IE9 versiju. Lai to apietu, atkal nāksies izmantot vai nu “conditional” komentārus, vai arī kādu IE9 nepilnību.

Jaunas galvassāpes izstrādātājiem.

Te ir arī vietējā apskatniece.

57 thoughts on “Internet Explorer 9 Beta

 1. rodzhers

  IE bija un būs sūds. Webā Microsoftam nav ko meklēt, jo viņi vienkārši netiek līdzi izstrādes tempam, jo kad kaut kad nākotnē iznāks Firefox 5 un Chrome 9, tad ar IE9 mēs čakarēsimies tāpat kā tagad ar IE6, IE7 un IE8.

  Atbildēt
 2. huh

  rodzhers: nu nav gan tā taisnība. IE ne pārāk sen ir bijis slikts, bet agrāk IE bija KRIETNI pārāks par alternatīvām – pirmo reizi AJAX parādījās no IE puses (Microsoft.XMLHTTP ir pamatā XMLHttpRequest), CSS atbalsts bija ievērojami priekšā Netscape, līdzīgi stabilitāte bija daudz labāka. bet nu tas bija sen – kad IE6 tikko iznāca 🙂

  Atbildēt
 3. zebra

  What’s new in Internet Explorer 9?
  http://windows.microsoft.com/en-US/internet-explorer/help/ie-9/whats-new-in-internet-explorer-9
  Download Internet Explorer 9 Beta
  http://windows.microsoft.com/ie9?os=win7&arch=a&browser=ie
  Download languages for Internet Explorer 9 Beta
  http://windows.microsoft.com/en-US/internet-explorer/download/ie-9/worldwide
  Internet Explorer 9 Beta system requirements
  http://windows.microsoft.com/en-US/internet-explorer/help/ie-9/is-the-internet-explorer-9-beta-right-for-me
  • Windows Vista 32-bit with Service Pack 2 (SP2) or higher
  • Windows Vista 64-bit with Service Pack 2 (SP2) or higher
  • Windows 7 32-bit or higher
  • Windows 7 64-bit or higher
  • Windows Server 2008 32-bit with Service Pack 2 (SP2) or higher
  • Windows Server 2008 64-bit with Service Pack 2 (SP2) or higher
  • Windows Server 2008 R2 64-bit with Service Pack 2 (SP2) or higher

  Atbildēt
 4. ex

  Well, es nebrīnītos, ja IE tirgus daļa sāktu augt un FF sarukt… Bija laiki, kad pārinstalējot kādam PC(lietotājs vulgaris), FF/chrome bija “must have”… Tagad vairs neredzu iemeslu kko lieku instalēt.

  Atbildēt
 5. ex

  angelz: Tas bija domāts -> Tagad -ar IE9- vairs neredzu iemeslu kko lieku instalēt uz pelēkā lietotāja kastes.
  Advancētāki lietotāji ir cita kategorija un cits stāsts…
  P.s. liekas, ka IE9 palaižas žiperīgāk par FF4.0b7pre

  Atbildēt
 6. Dainis

  Kā jau te viens izteicās – papildus galvas sāpes izstrādātājiem. Taču man patīk, ka nāk iekšā jaunās tehnoloģijas kā CSS3 un HTML5, tā kā ceru uz labāko 🙂

  Atbildēt
 7. Zinaīda

  Mūsdienās lietotāji ir kļuvusi tik advancēti, ka spēj samainīt pārluku, zinot kas tas tāds ir, tāpēc ar vieglu sirdi: if ($parluks==$IE) { die”FU!!”;} else { print”Hallo World!”; };

  Atbildēt
 8. Vaards

  5. angelz: 2010.09.16 @ 13:12:42

  Man, kā lamerim, pēdējā modes kliedziena FF veras vaļā ahūni lēnāk nekā IE8. Vienkārši ahūni lēnāk – visi tie plugini, apdeiti, sūdi… It kā vajadzīgi, bet ja tā padomā, gandrīz nemaz. Ar FF draugos.lv galerijas skatīties vienkārši ir nāve – lēnuma kalngals. Kamēr IE8 vienkārši lido draugu bildīšu skatīšanā.

  IE9 būtu fantastisks tūlis, tikai baigā nevēlme pāriet no WinXP uz ko svaigāku.

  Atbildēt
 9. frukc

  #12 piekrītu Tev, ka FF ir lēns kā nāve, tas bija iemesls, kādēļ pārstāju lietot iepriekš tik mīļo pārlūku, reizē ar to, ka viņi ieviesa nesaprotama veida “skinus” un versijas mainīja tik ātri, ka man vienīgais tīkamais askētiskais skins vienkārši nebija nekad savietojams.
  IE8 būtu veselīgāk aizstāt ar Chrome, tas ir neticami ātrs, par ko Tu noteikti jau esi informēts. un nebūtu jābaidās vecā/labā XP vietā uzlikt Win7, neesmu dzirdējis, ka kāds to jebkad būtu nožēlojis. tas ir “pārvākšanās” ķibeļu vērts.

  Atbildēt
 10. Vaards

  #13

  1. Lieta tāda, ka Chrome neuztur ICC profilus (bildēm nāk līdzi dati kā tā bilde uz ekrāna jārāda). IE8 un zemāki arī neuztur. Safari uztur. FF uztur daļēji: http://www.robgalbraith.com/bins/content_page.asp?cid=7-9311-9478 (piebilde linka apakšā), attiecīgi FF developeri secināja:

  a) neko nejēdzam no krāsām, ok, ICC profilu atbalstu ņemam nost;
  b) bez ICC atbalsta mūsu brouzeris ir divreiz ātrāks bildīšu rādīšanā – tiešām ņemam nost ICC profilus.

  IE9 solās visu dikti labi uzturēt. FF arī solījās, bet domāju, ka IE9 veido jēdzīgāki developeri krāsu jomā – MS ir uztiasījis ļoti daudz interesantas grafikas lietas, gan jau kāds no šiem resursiem pieliks palīdzīgu roku IE9 taisīšanā.

  2. Win7 būtu manta un es sen to būtu nozadzis. Bet ir viena nianse – esmu ticis pie diviem legāliem XP (laptopu ebajā nopirku ar XP Office pro, fotošopu(!) u.c. oficiāliem diskiem līdzi). Un arī stacionārajam kompim OS ir legāla. Attiecīgi roka neceļas tos nonest. Bet pirkt Windowsu 7 – normālam latvietim tādu naudas izšķērdību grūti savā prātā akceptēt 😀

  Atbildēt
 11. frukc

  #14 internetā valda sRGB, jebkuru bildi, kas nav sRGB un satur ICC profilu var nokonvertēt uz sRGB un viss būs kārtībā. piedevām… cik % lietotāju vispār ir kalibrēti monitori?

  Atbildēt
 12. AG

  Ko var tuftu nest…
  Katram no tiem parlukiem ir gljuki
  MS ir pietiekami atrs un ljoti universals, bet ar saviem gljukiem.
  Lietoju ari FF, SUUDS, pie paraleliem logiem tuvu 20 ko gribu tureet ikdienaa , CPU aizsit, 8 cores i7!!!

  Atbildēt
 13. ZZZ

  Nu 20 porno tabus ar flash reklāmām ir grūti turēt, normālām lapām ir adblock. Toties lte IE8 javaskripta ātrums ir tāds “nesteidzīgs”. IE9 neesmu īsti mēģinājis, uz linux tas tāpat neiet, bet Win ieslēdzu 1x 2 nedēļās, lai neierūsē.

  Atbildēt
 14. zebra

  man līdz šim neviens nav spējis parādīt praktisku neatliekamu vajadzību turēt atvērtus 20 un vairāk tabus (praktiski esmu redzējis un brīnījies par tipu, kurš vienmēr vienlaikus tur atvērtus šķiet vismaz kādu simtu)

  Atbildēt
 15. AG

  Nuko nu ņemāsMan ekrāniņs paliels gadījies un ir ērti turēt vaļā 3-4 inet banciņas, 4-5 prof saiti, etc etc, nu lab 20 nav bet savi 12-15 gan. Katrs jau strādā savādāk.

  Atbildēt
 16. Vaards

  > man līdz šim neviens nav spējis parādīt praktisku neatliekamu vajadzību turēt atvērtus 20 un vairāk tabus

  Man vienmēr ir atvērti kādi tabi 30-50 un pat vairāk. Vienkārši niķis tāds – lasīt, atvērt kādu linku, iepriekšējo atstāt vēlākam laikam. Un tā tie tabi aug. Aiztaisu to FF uz laptopa, nākamreiz taisu vaļā ar visiem tabiem – visi podi, lāči, lamerprojekti, fotoapstrāde.wordrpess un citi dīvāiņi atkal ielādējas. Lai gan es to tabu neapskatos. Nu tāds – sava veida faivoritu/offline browsing/ saglabāšanas paņēmiens.

  Iespējams tāds netikums manī ir izveidojies no tiem laikiem, kad laptops darbā man bija, bet internets mājās nebija. Attiecīgi izlasīt visa veida delfus nebija laika, es tos atvēru veselu kaudzīti, tad mājā izlasīju. Tā arī tagad esmu paradis – nevērt ciet puslasītos tabus.

  Atbildēt
 17. Stefuks

  > man līdz šim neviens nav spējis parādīt praktisku neatliekamu vajadzību turēt atvērtus 20 un vairāk tabus

  Aga, man arī šitamais niķis piemīt. Parasti ir vaļā e-pasts, draugi (hehe), darba webs, dažas lokālā tīkla konfigurēšanas lapas, pāris profesionālās lapas, čupa ar ziņu lapām, čupa ar forumiem, tad vēl “sastaigātie atradumi” itogo 20 un vairāk tabi salasās, ka šņakst vien, bet ja jāmeklē helps kādai šaizei (ne obligāti IT jomā, tā var būt arī beciņu marinēšanas pamācība), tad sameklējas vēl vairāk resursu un visi draudzīgi paliek vaļā. Apmēram reizi nedēļā uz darba kompja parevidēju tabus, kad vairs nevaru atrast vajadzīgo. Bet nu tā iespējams arī ir slimība 🙂 Starp citu, tas arī iemesls, kādēļ darbā pamazām sāku pāriet uz Chrome, jo tas nerij ar atvērtiem daudziem tabiem atmiņu tā kā FF, toties tajā nav dažu sirdij pieaugušu spraudņu, kas ir uz FF. Eh, grūta dzīve vienvārdsakot 🙂 Bet I9 pa priekšu jāpatestē, savādāk kaut kā negribās teikt sūc, lai nesanāk “kņigu ņečitala, no mņeņije imeju” 🙂

  Atbildēt
 18. Vaards

  #17, #18, #19, #20!

  Anonīmais,
  ICC atslēgt nevajag. Vajag IESLĒGT. Ieslēgt nav iespējams, jo uztur tikai nepilnvērtīgā veidā veco ICC v2, turklāt vispār neuztur ICC v4.

  Taka,
  Neiru pārliecināts tomēr, ka Win7 darbosies jēdzīgi ar Nikon Coolscan 9000. Un vēl šadas tādas nianses – laptops vilskies lēnāk, piemēram.

  Stendec un Frukc,
  Jūs no tēmas pilnīgi neko nerubījat, attiecīgi nedaudz apskaidrošu, kāpēc.

  Pieņemsim, lietotājs nopērk vienkāršu mūsdienu monitoru, kas vairumā gadījumu spēj parādīt spilgtākas krāsas nekā sRGB standartā paredzētās. Windowsa izstrādātāji to savulaik nebija predzējuši un rēķinājās, ka līdz sRGB tāpat neaizvilks. Aizvilka.

  Kas notiek, ja skataa bildītes ar pārlūku, kurš neuztur krāsu profilu, bet monitors spēj parādīt plašāku diapazonu, teiksim aRGB?

  Izteikti sarkanas zemenes trauciņā izskatīsies kā luminiscējošais markieris.
  Zaļa zāle izskatās pēc menta drošības vestes.

  Tas nekas, ka interneta standarts ir sRGB. Problēma ir tajā, ka sRGB sarkanajam vērtība ir 255, tad aRGB profilā tādai pašai krāsai uz tā paša monitora vērtība ir kādi 215. Bet monitors nav gaišreģis, viņš nezin, ka pārlūks nogriež ICC profilus, attiecīgi viņš to sRGB sarkano 255 nevis pārrēķina uz 215 aRGB, bet rāda kā ir – 255 (mega ultra sarkanu, ka acis asaro).

  Porblēma vēl ir tajā, ka superspilgkrāsainie monitori attsevišķos krāsu spektros pārspļauj sRGB un pat aRGB būtiski, dažos nedavelk… un ja ICC profils netiek uzturēts, tad monitors aizmauc to krāsu galīgā kosmosā, kamēr kāda cita krāsa var izskatīties arī diezgan normāli (kur monitors savās robežās ir tuvu sRGB).

  Bet visdīvainākais ir tas, ka faktiski nevienam (!!!) lietotājam nav svarīgi, ka viņš tajā savā monitorā visu redz ārkārtīgi šķībi.

  Attiecīgi Chrome u.c. rāda bildes divreiz ātrāk, nekā tie, kas uztur ICC profilus (pārrēķina rādāmās bildes dotās pikseļu vērtības u.t.t). Un tas attiecas uz visu krāsaino. Neticu, ka Podā.lv visi ir daltoniķi.

  Atbildēt
 19. deni2s

  Nu man http://www.hc.lv uz IE9 izskatās savādāk, nekā uz visiem pārējiem pārlūkiem (kaut kas ar CSS floatiem nav īsti kā nākas, ceru, ka tā ir tikai betas problēma).

  Neskatoties uz to, ka IE9 ir milzīgs solis uz priekšu, web izstrādē joprojām topā būs FF, kamēr MS vai kāds cits neizveidos ko ērtāku par Firebug priekš IE.

  Atbildēt
 20. Patriots :D

  Nu nepatīk man expolers, bet varbūt jaunais būs biku blatnāks! pārsvar”a izmantoju mozillu gan darbā gan mājās!

  Atbildēt
 21. Stendec

  Vaards.

  Bet visdīvainākais ir tas, ka faktiski nevienam (!!!) lietotājam nav svarīgi, ka viņš tajā savā monitorā visu redz ārkārtīgi šķībi.

  Bet par ko ari iet runa!! To ka kaķim gribas sierabūlku ir saprotams ari ar nedaudz šķībām krāsām. Un un bildi uz pārlūka, domāju, neviens nekad neprūfos!!!

  Atbildēt
 22. kintu

  Vaards: Pilnīgi neko neesi zaudējis, ka nepārgāji uz W7. Es biju saklausījies pasakas par to, cik W7 ir foršs un labāks par Vista un tur nav nekādu draiveru vai programmu saderības problēmu, ka beigās nenoturējos un nopirku W7 Professional OEM upgrade versiju par akcijas cenu un tagad to ļoti nožēloju. Pirmkārt, no funkcionālās puses nav nekādu atšķirību no XP. Tad izrādījās W7 nav draiveru priekš Canon Lide 30 un jāpērk jauns skeneris. Neaizgāja arī vairākas specifiskas programmas (grāmatvedībai, tulkošanai) darba vajadzībām. Ja saskaita izniekoto laiku, tad šis nevajadzīgais upgrade ir izmaksājis simtiem latu.

  Vienīgais pretarguments varētu būt, ka XP uztur tikai līdz 2 GB atmiņas. Man ar to pietiek, bet varu iedomāties, ka ir daudzas sfēras, kur vairāk pieejamās atmiņas ir būtiska priekšrocība.

  Atbildēt
 23. frukc

  un ja nu te webu iebrowsē kāds no planētas k-pax? tad sRGB nekur neder, mūsu acij redzamās gaismas spektram vēl vajadzētu pieķert klāt vismaz ultraviolēto daļu un apakšu ar infrasarkano, lai nebūtu garlaicīgi. un sagatavot atbilstošu krāsu spektra standartu, kuru steidzami būtu jāapstiprina W3C.
  kad pienāks brīdis un ar sRGB nepietiks, ne tikai 0.001% web lietotāju, gan jau to lietu nokārtos.

  Atbildēt
 24. Smic

  Kintu: Pardon, nu savaas beedaas izskataas vainiigs esi pats … 🙂 Cannon stradaajot ar Vista draiveriem, visaam vecaam aplikaacijaam ir compatibility mode. (Kas principaa aplikaaciju palaizh uz virtuaala XP ieksh Virtual PC)

  Atbildēt
 25. kintu

  Smic: Šim modelim nemaz nav 64-bitu Vista draiveri. VM laist neatmaksājas, jo tāpat nav pieejas no citām programmām (TWAIN).

  Sarky: Ir jau protams arī XP 64 bitu versijas, bet tas ir diezgan eksotisks zvērs.

  Jā, es esmu vainīgs, ka pārāk uzticējos visādu e-krāniņu ieteikumiem, kas sastāstīja par to, kā W7 visas problēmas ir atrisinātas.

  Bet nu kā ir tā jādzīvo. Ja XP novilka 10 gadus, tad ar šo W7 jau kādus 20 varēs rukāt droši.

  Atbildēt
 26. Vaards

  Frukts Nr.38.

  Šeit ieklīdis K-pac iedzīvotājs varētu būt visai prātīgs (filma bija gana intelektuāli bagātīga) un viņam nekādas problēmas nerastos skatīt arī pilnīgi solarizētus attēlus. Savukārt, Tev, tomēr ir zināmas problēmas ar esošās pasaules un līdzcilvēku teiktā uztveri.

  sRGB problēma datortehnoloģijās ir piedzīvota vairākreiz:
  – šeit pat koemntāros Kintu min 2gb operatīvās atmiņas limitu windows 32bit ietvaros. (patiesībā max gruiesti ir 4gb, ar reāli pieejamiem kaut kādiem 3,2gb vai pat 2,75gb, ja palaiž PCIe SLI savienojumā).
  – 2000. gada problēma;
  – cieto disku FAT 32 izmēru problēma;
  – failu izmēru problēma;
  u.t.t.

  sRGB problēmai ir nedaudz cits raksturs – izslavētais FF, kas aļa lieto stndartus, patiesībā nelieto grafikas standartus – rokas nocirst tiem ībļiem. Tāpat kā Irfanview izstrādātājiem.

  Atbildēt
 27. frukc

  šķiet nepieklājīgi pajokoju, jo kādu aizskāru. vēlējos tikai vērst uzmanību uz to, cik nedaudziem ICC profilu atbalsts/neatbalsts ko nozīmē pārlūku izvēlē. un problēma, ja pārlūks kādu bildi attēlo “greizi” ir nevis pārlūkā, bet gan tajā, ka bildes “ievietotājs” nav rēķinājies ar visai vienkāršiem un skaidri definētiem standartiem, kā bildes šobrdīd tiek attēlotas internetā un acīmredzot neuztraucas par to, ka 99% bildes aplūkotāji redzēs “galīgi ne to”.

  Atbildēt
 28. Vaards

  > bet gan tajā, ka bildes “ievietotājs” nav rēķinājies…

  Nē, es vēlreiz atkārtoju – tu nesaproti tēmu. Un tas mani pārsteidz. Reāli pārsteidz, jo Tava lapa reklamē grafiska dizaina lietas.

  Skaidrošu vēlreiz. Spied uz linka:

  http://www.gballard.net/psd/go_live_page_profile/embeddedJPEGprofiles.html

  Tur augšā esošā bilde ir uztaisīta pareizi. Uzbraucot virs tās ar peli (ar IE, FF Chrome), bildītei ir jāpaliek identiskai. Tieši tāpat kā uzklikšķinot un turot piespiestu peles labo taustiņu. Bet nekā – tā mainās.

  Tai bildei ir visi profili – sRGB, Attiecīgās sRGB vērtības pārrēķinātas uz aRGB u.t.t.

  Saproti – bildes taisītājs šeit nav vainīgs – viņš var iztiepties vai saruaties, taisīt bildi melnbaltu – tāpat to katrs IE, FF, Chrome lietotājs redzēs savādāku.

  Atbildēt
 29. Vaards

  Nu lūk, šobrīd darbā ar lētuci Viewsonic monitoru un IE skatoties uz to bildi, es redzu aRGB pelēcīgi blāvu foto, sRGB diezgan krāsainu (uz robežas, lai padomātu, ka tā ir pārsātināta), bet…

  Mājās ar IE un FF skatoties uz šo sRGB bildi (ar dzelziski kalibrētu NEC 3090 monitoru, kas kalibrēts ar EFI ES 1000 iekš Spectraview), bildē bērnīnš izskatās degoši sarkanīgs sivēns.

  Un tādi tie monitori šobaltdien ir pārsvarā – ar paplāsīnātu krāsu spektru. Tikai browseru karos galvenias kritērijs ir ātrums, un ar to arī tie koderi savā pašizolētajā vidē visu laiku mērās.

  Es pat nezinu kā lietotājs-vulgaris, kas nopērk kaut kādu LG monitoru, vai vispār LED variantu, kā tas nabags pēcāk skatās tās briesmīgi pārkrāsotās krāsas kur acis nogurst nejēgā.

  Jo man pagāja zināms laiks, lai tikai aptuveni izkostu jautājumu, aizvoetotu Irfanview ar Faststone, FF palaistu ICC profilus u.t.t.

  Atbildēt
 30. frukc

  nu jā, problēma pastāv. 🙂 flash palyer 10 versija atbalsta krāsu korekciju, kas ir pozitīva lieta. bet par to “nerēķināšanos”… vienkārši nākas pārbaudīt, vai tas, ko redzi bilžu apstrādes programmā saskan ar to, ko rezultātā redzi iekš pārlūka. sRGB ir vecs kā pasaule un šobrīd novecojis, arī es nekonvertēju uz to, kad exportēju bildes. gan nāks laiks un būs uzlabojumi situācijā. bet nākas pielāgoties “mainstream’am” nomainīt pārlūku uz tādu, kas atbalsta ICC 4. profilus atrisina jautājumu tikai tam vienam lietotājam, bet ne pārējiem.

  Atbildēt
 31. kintu

  Vaards:

  >> – šeit pat koemntāros Kintu min 2gb operatīvās atmiņas limitu windows 32bit ietvaros. (patiesībā max gruiesti ir 4gb, ar reāli pieejamiem kaut kādiem 3,2gb vai pat 2,75gb, ja palaiž PCIe SLI savienojumā).

  Iespējams, es izteicos nepilnīgi, bet doma bija, ka “standarta 32 bitu aplikācija Windows XP nevar izmantot vairāk par 2 GB”. Kā lietotājam man visbiežāk vajag reālus, vienkāršus un drošus risinājumu, nevis teorētiskas varbūtības, kā “ja tava programma atbalsta PAE un /3GB slēdzis neradīs nekādas saderības problēmas, tad varbūt … utt.”

  Citādi sanāk tāda attieksme, ka ja tev viss uzreiz sanāk, tad tas ir datorgīka nopelns, kurš to ieteica, bet ja nesanāk, tad lietotājs pats vainīgs. Pat ja ar lietotāja problēmu jau daudzas stundas ir mēģinājuši atrisināt vairāki speciālisti 😀

  Realitātē ir tā, ka nevar pat izmainīt Excel parametrus, lai varētu vienkārši atvērt divus Excel logus katru savā monitorā, jo lietotājam ir vajadzīgas visādas funkcijas, kas ar šiem parametriem nestrādā. Un šo funkciju pārtaisīšana aizņems milzums daudz laika un līdzekļu. Biznesa vidē OS upgreids ir ļoti rūpīgi izvērtējama un iepriekš testējama funkcija, tāpēc nepārsteidz, ka lielākā daļa manu klientu joprojām lieto XP un Office 2003.

  Atbildēt
 32. Vaards

  Radio,
  piedod par tiešumu, bet tu pagaidām vēl esi tik dumjš, ka es pat nezinu no kura gala būtu jāsāk, lai kaut ko no tēmas tev ieskaidrotu.

  kaimiņ,
  tu vienkārši trollē. Man slinkums šodien rakstīt gari. 😉

  frukc,
  ā, pareizi. No pareizas krāsu fiškas vēl ir tāds prikols, ka vairums grafiķu, fotogrāfu u.t.t. savas mājas lapas taisa flašā. Lai gan reālajā dzīvē un forumos viņi nepārstāj skaldīt matus par tēmām “sagatavoju bildi drukai, bet tie maitas… “. Tas, ka flašs sāks uzturēt krāsas man ir jaunums.

  kintu,
  Piekrītu. Man ar 2gb pagaidām pietiek ar atliektiem galiem. Vienreiz mūžā tikai nepietika – biju sabildējis piecas bildes ar vidēja formāta 6*9 aparātu, ieskanējis tās 16 bit tifā (pārsimts mb katrs fails), un mēģināju fotošopā palaist automātisko panorāmu lipinātāju. Stundu stāvu dziedādama… Pie pakarināta kompja. Pēc divām stundām radās viedā doma – man tādu panorāmu patiesībā nevajag. Tā arī laimīgi dzīvoju bez tās panorāmas.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *