Ar ko Facebook ir labāks par Draugiem.lv?

Vakar ciemojos pie Inbox.lv. Viņi jau divas nedēļas mitinās jaunajās telpās uz Matrožu ielā. Pa ofisa logiem pavērās lielisks skats uz Daugavu un Vecrīgu. Papļāpājām par dzīvi, biznesu, paelpojām svaigu gaisu un pagozējāmies saulītē kaut kur šajā vietā.

Andis ieminējās par video, kurā tiek salīdzināti Draugiem.lv un Facebook.com.

Es Draugos iegriežos gana reti un nemācēšu nokomentēt vai viss ir tik slikti kā šajā video salīdzina. Bet to visu mašinēriju vajag uzturēt un kaut kā ir jāpelna nauda. Nez vai Draugiem.lv liktu tik daudz kaitinošas reklāmas, ja ar neuzkrītošām un netraucējošām teksta reklāmām viņi varētu nosegt visas izmaksas.

Rādījumu skaits viņiem ir lielākais Latvijā (jūnijā bija 1.1 miljards). Bet vai pietiek reklāmdevēju uz šo specifisko reklāmas laukumu, kas būtu gatavi maksāt 5 santīmus par kliku?

Man šķiet, ka vajadzētu iet Googles virzienā un tarificēt šo reklāmu atkarībā no tās vērtības – jo vairāk kliko, jo zemāka cena, jo sūdīgāka reklāma, jo augstāka cena. Attiecīgi arī palielinātos gan atdeve, gan ieņēmumi. Varbūt arī nevajadzētu uzmākties ar kaitinošām reklāmām.

56 thoughts on “Ar ko Facebook ir labāks par Draugiem.lv?

 1. DeadmaroZ

  Šhitaadi saliidzinaajumi kriit konkreeti uz nerva. Nu ibio ja nepatiik nelieto , bet neciiksti kaa veca pe.. pa visu pasauli. “Video” autors laikm pats neko iznemot shaadu slaidu salikt nemaak taapeec plu..

  Atbildēt
 2. zebra

  piedodiet, varbūt zebra kasās, bet mani, lasot šo, pirmkārt domas nodarbināja – “uz Matrožu ielas” vai “Matrožu ielā” – kā tad īsti jāraksta?
  atzīšos, latviešu valodā zebrai faktiski bij ap trijnieku, bet, ja saka uz ielas, tad manuprāt tā arī ir – uz ielas, ja saka ielā, tad tas jau ir citādāk
  pardon vēlreiz, ja šais laikos tie ir lieki nieki, kautgan šķiet princis Čārlzs sacīja: “Galvenais ir labas manieres” (nez, ko viņš ar to domāja?)

  Atbildēt
 3. e-remit

  Nu nezinu – tieši FB pa laikam jādomā, kā nokļūt uz sev interesējošo vietu, piemēram, ieraudzīt visus savus draugus arī nevar pa taisno. Vēl šad tad ir sanācis maldīties, lai atrastu vajadzīgo.
  Dr.lv navigācija prasās pēc sakārtošanas (laikam vēsturiskais mantojums), bet nu ātrāk var aiziet, kur vaig. Pretēji video teiktajam, dr.lv var mierīg izvairīties no maksāšanas. Tiesa, priekšā izlecošās reklāmas pa laikam tracina. (šī iemesla dēļ arī tvnetā sen neesu bijis).
  Lielu atšķirību nosaka tirgus izmērs un iespējas. Tajā pašā Farmwille izstrādātāju firmā – Zynga (viņiem arī pokeris un citi mazi projektiņi) strādā pie 800 izstrādātājiem.

  Atbildēt
 4. guntisd

  Video autors varēja ievietot vēl pāris ne mazāk svarīgus faktus – cik no tā, kas ir realizēts Facebook, pēc laika parādās arī draugos?

  Vienīgais, uz ko draugiem.lv vēl dzīvo – ir tikai cilvēku slinkums, bailes un skaudīgā interese: ai, ko nu ies prom uz FB servisu? atkal visus meklēt/apstiprināt un vai vispār tur būs tie, kas ir tagadējos draugos utml. Nu – te arī strādā vecā formula – par slinkumu jāmaksā! Nesaku, ka draugiem.lv būtu slikts, taču t.s. “neobligātā”, bet bezkaunīgā naudas kāsšana tracina.

  Atbildēt
 5. edza

  reklāmas var apgriezt ar grease monkey uz ff un kādu ejošu skriptu arī uz GH.
  Galvenā atškirība starp šiem abiem ir tāda, ka Facebook navigācija ir galīgi neizprotama, latviskai interfeiss graujošs. Vienīgais kapēc sīkie uz turieni “pāriet” ir lai spēlētu spēlītes. Vairāk nekā facebookā ko darīt nav. Tā pati pirmā lapa tiek aizdirsta ar kaut kādiem tupiem paziņojumiem no aplikācijām par bonusiem etc.

  Tā video autors drošvien ir tāds pats sīkais, kuru izbanoja par feiku veidošanu. 😀

  Atbildēt
  1. Pieaugušais

   Tieši tā sīkais edza, draugiem.lv der tikai tādiem sīkiem salašņām, kuriem telefona rēķinu apmaksā vecāki, kā tev!

   Atbildēt
 6. edza

  p.s. labu laiku esmu facebook. Vismaz 50% feisbūkā ir kreisie profili, kuri taisīti priekš spēļu bonusiem. Arī tiem pašiem latviešiem.

  Atbildēt
 7. Māriņš Štāls

  Draugiem.lv savulaik esot solījuši, ka nebūs pārbāzts ar reklāmā – nu tad lūdzu ievērojiet šo princiopu. Es saprotu, ka uzņēmums ir izaudzis un algas jāmaksā, bet iespējams ir sasniegts kaut kāds maksimālais slieksnis un vajadzētu nedaudz samazināt šo naudas iekasēšanu. Es praktiski nelietoju nevienu jaunu funkciju jo nevēlos par kaut ko maksāt. Es pārbaudu vēstules un paskatos vai nav kādas jaunas bildes un uzreiz eju prom. Citreiz kļūdas pēc uzklikšķinu uz kādas reklāmas, jo tās ir tiešām visās maļās – domāju, ka tas nepatīk reklāmas apmaksātājiem. Es pats arī vienreiz apmaksāju reklāmu rādījumu statistika preti klikiem vienkārši dramatiska, tas tikai pierāda to cik ļoti cilvēki ignorē šīs reklāmas. Dodiet jaunos servisus pa brīvu vai sakabiniet tos ar sponsoriem, piemēram, šo funkciju jums apmaksā zopu pasta tāda uin tāda. Samaziniet apgrozījumu, jā un arī cilvēku skaitu, lai vispār saglabātu biznesu, bet iespējams tas ir dabīgs cikls un to nekādi savādāk nebūtu izdevies nomenedžēt savādāk, tagad vismaz sapelnīja kaudzi naudas/algas/nodokļus u.t.t.

  Atbildēt
 8. Didulis

  Facebook tik tiešām – bez spēlēm nekā cita nav. Un oranžajā var mierīgi dzīvoties, netērējot ne santīmu.

  –>>DeadmaroZ: to litru labāk būtu nokurinājis ofroad`ā, nevis nelietderīgi izmetis. Gada laikā nesavācas pat viens auto pasākums, taču tik un tā – tā ir ietaupīta nauda. 😉

  Atbildēt
 9. Vaards

  Tīri cilvēciski manī izraisa skumjas fakts, ka šāds veiksmīgs vietējais projekts lēnāk sāk nīkt nost (vairāk jau viltus pravieši to cenšas norakstīt, piedēvējot feisbukiem fantastisku vērtību).

  Draugiem.lv uztveru kā tādu virtuālo vizītkarti, kur, nepieciešamības gadījumā, vari viegli atrast bijušos bērnības draugus, klasesbiedrus un tamlīdzīgi. Un tas ir tā forši iespējams tikai tādā gadījumā, ja porjekts ir tiešām vērīenīgs. Tas ir, ja neuzrodas pupmaini tīņi un nesāk klasisko nomelnošanu: “Nē, draugiem”, “MS Sux”, “LTK Sux” un “IE Sux”. Līdzko projektā ir neliela cilvēku daļa un rodas papildus visādi līdzīgi servisi, ideja tiek zaudēta – tiek iegūts sāvādāka veida boot.lv forums, kur savācas kaut kādi ielogotie interesenti un tas arī viss.

  Vispār jau ir vēl arī tāds projekts kā linkedin, kur Coolynx diezgan aktīvs pēdējā gadā. LinkedInā man patīk specifiskie forumi, tur tiešām savācas visādi speciālisti un apsriež dažādus jautājumus.

  Atbildēt
 10. ...

  Neizmantoju ne draugiem ne facebook, bet ja buutu jaaizveelas, tad facebook. Taa pat kaa ar epastu gmail vai inbox – nevar saliidzinaat. Visu nosaka price / performance / quality 🙂

  Atbildēt
 11. KBI

  Whoa! Kaut kā nepārliecina tas, ka FB būtu tikai trīs mazas reklāmiņas. 😉 Tāds apjoms bez piķa negriežas.
  Kad klips tiek līdz “Viss izmētāts” vs “Viss pārskatāms” sāk jau rasties sajūta, ka mani mēģina vālēt, tikai daiktu mājās aizmirsuši – mārketingam jābūt kaut vai ar sofistiku pamatotam, nevis uz tīru “Man negaršo, a tu neēd.” Tālāk jau tas pats nesās – šis man nepatīk, tas nav pārskatāms, tur nebija mana lācīša utt.
  Pieradums un pirkstu taisnums.

  Tas nav nopietni. Kāds nav sniegapiku saņēmis Ziemassvētkos, vai aizdzēris jēgu dienu pirms Jāņiem, nav pamanījis uzaicinājumu uz ballīti, nav dabūjis – un sācis dzejot drazu. 😀

  Atbildēt
 12. frukc

  nu gan par ko “cepties”. bet cik pamanīju, video bij uzskaitīti fakti, tie kas te tam oponēja “argumentēja” tīri ar emocijām. tas facebook reklāmas rullītis beigās gan bij lieks.

  Atbildēt
 13. Arnolds

  Hmmz – jauks video. Viņi tikai aizmirsa pieminēt 2 lietas:

  1. Pie pirmā policijas (oficiālā/neoficiālā) pieprasījuma tavi dati un sarakste tiek laipni nodoti trešo personu rīcībā.
  2. Draugiem.lv strādā cilvēki ar īpatnēju (Kremļa) vēstures izpratni, kā rezultātā VL domubiedru grupa ar 3000 dalībniekiem tiek vienkārši izdzēsta, jo adminam nepatika.

  Atbildēt
 14. Papuass

  Par reklāmiņām Facebook.
  * Atveru facebook.com (esmu ielogojies) – reklāmu nav
  * Nospiežu uz sava vārda – 3 reklāmas – ir.lv, Igaunijas tulku birojs un kaut kāds mobilo telefonu softs-sviests
  * Ieeju svešā profilā – 3 citas reklāmas

  Vārdu sakot, tad kad fermas ir sabloķētas, tad no spama paliek vien tās trīs reklāmas.

  Atbildēt
 15. r00m

  FB tiešām ir labāks un viss kas parādās FB pēc mirkļa tiek ievazāts arī draugiem.lv.
  Draugiem.lv lietoju tādēļ ka tas ir tāds kā vietējais cilvēku reģistrs, jo liela daļa draugu vēl nelieto FB, bet tikko kāds no draugiem aizvācās strādāt/mācīties uz ārzemēm tad voulā – visi aizbraucēji lieto FB.
  Draugiem.lv man ir savi padsmit adblock ruli, bet FB vispār neviens, jo tās reklāmas man netraucē un bieži vien pat interesē.

  + es arī atceros, ka draugiem.lv aģitēja, ka reklāmu būs maz 🙂

  Atbildēt
 16. Dzintars

  Es Draugiem vairs nevienu santīmu nedošu, jo viņi nemāk pieklājīgi paprasīt un pārāk uzbāžas. 🙂 Vēstules, dienasgrāmatas un draugu bildes ir bez maksas, vairāk man īsti neko no viņiem nevajag. Ā, un ar Iron (Chromium bāzēts) integrēto adblocku pietiek nobloķēt adresi a.draugiem.lv un neviena(!) reklāma vairs nerādās.

  Atbildēt
 17. Mārtiņš

  LOL. Tāds troļļu video. :))) 50% “facebook rox, d.lv sux, jo es tā teicu”. 😀 Pārējais izskatās, kā no mušas uzpūsts zilonis (varbūt arī ir, varbūt nav). 🙂
  Facebook nelietoju un šobrīd netaisos. d.lv lietoju un īsti neko viņiem nemaksāju (reizi 3 gados galerija jāpalielina :D) – mana izvēle.

  Atbildēt
 18. Modus Operandi

  Tajā video uz katru objektīvu punktu ir 3 “man Facebook patīk labāk”. Tie objektīvie būtībā tiek izsmelti pirmajā minūtē, pēc tam panesās tikai “draugiem.lv jūties kā aplaupīts”, “draugiem.lv izskatās, kā taisīts bērniem” utt. Un autors, izrādās, pats to labi apzinās un no tā nekaunās — viņa komentārs atbildot kādam komentētājam, turpat zem video:

  Video [veidots ar domu] pievilināt galvenokārt manus draugus@draugiem.lv pamēģināt Facebook, protams tas ir effektīvāk, ja es uzskaitu tikai Draugiem.lv mīnusus un FB plusus, objektīvi gan tas nav, tur piekrītu. 🙂

  Atbildēt
 19. Gross

  Jopcik, ja draugiem.lv varētu izdzīvot bez reklāmas, tad tā noteikti arī būtu. Bet kādam tas darbiņš ir jādara un priecāsimies, ka vispār mūsējie ko tādu spēj paveikt! Jā ir daudz maksas pakalpojumu, bet neviens viņiem naudas maisus nepienesīs savādāk klāt, pietam, negribi – nemaksā, neskaties reklāmas – es neskatos 🙂

  Atbildēt
 20. Andron Mc

  Neredzu reklāmas, lietoju adblock pluss. Nav nekas superīgs bet tomēr.
  Facebook interface ir tizls sūds, Facebook spamo, Facebook pieprasa lietotāja e-pasta paroli, lai itkā atrastu draugus. Tas ir tizli.
  Šī klipa autors ir vai nu pilnīgs daunis vai arī kautkādu materiālu labumu dabujis no facebook.

  Atbildēt
 21. Andron Mc

  Draugiem.lv nedzēš falšos profilos, cerībā ka kāds tiem nedapisteņiem “albūmiņu”, bet neesmu manijis ka nodarbotos ar appisienu, lai gan, ko es zinu, es viņu reklāmas banerus neredzu.
  Un tie kas nezin kā faceBook strādā – jums smadzenes nepietiek lai saprastu.

  Atbildēt
 22. kas

  Video diezgan patiess. Reklāmas mani arī neuztrauc, jo ir adblock.

  Facebookaa:
  – Ferma (n-tie varianti) un n-tās citas spēles var spēlēt pilnīgi bez maksas, netērējot ne santīma, un nauda arī netiek mēģināts izspiests pa visām varītēm, kā draugu fermā.

  Biju liels facebook fans, līdz pavisam nesen nācās izbaudīt uz savas ādas facebook mīnusu. Uzaicināju vienā dienā 20-30 jaunus draugus, kuru vajadzēja spēlēm un puff – mans facebook konts pazuda kā nebijis. bloķēts, bez jebkādām iespējām atjaunot. Draugiem tā nedara. mans draugu konts ir savā laikā bloķēts kādas 3-5 reizes, vienmēr ticis atjaunots.

  Facebokā ir ļoti strikti noteikumi – nedrīkst aicināt tos, kurus nepazīsti. Lasīju, ka citiem pie nobloķēšanas bija jāatpazīst 9 draugi dažādās fotogrāfijās…

  Un, lai cik tas nebūtu jocīgi – facebook ievadot savu mobilo telefonu (apstiprinot ka neesi robots un tad neprasa ievadit cipara kodu pie katra jauna drauga uzaicinashanas) – tas patiesībā strādā pret tevi, jo iekrīti visādās viņu sistēmās un tiec pastiprināti monitorēts kad aicini kādu draudzēties.

  Uztaisīju jaunu profilu, ieliku spēlēs FarmVille forumā, ka gribu draudzēties un saņēmu kādus 300-400 draudzības uzaicinājumus un nevienu brīdinājumu no facebook. ceru, ka varēšu tagad audzināt cūciņas mierīgi un izvarot indiāņu sievietes (wild west, u know). mobīlo šoreiz nevadīju un arī nevadīšu – tikai problēmas.

  Šo visu īsumā – facebook man patīk, jo tur ir smukas bezmaksas spēles un “draugi” no visas pasaules. 🙂

  Atbildēt
 23. mp4

  #35:

  Meklēt draugus >

  Atrodi cilvēkus, kuriem Tu raksti e-pastus
  ——————————————-
  Meklējot savā e-pasta adrešu grāmatā var visātrāk atrast draugus, kas jau ir pievienojušies Facebook.

  Tavs epasts:
  epasta parole:

  Atbildēt
 24. Hello

  Davai bez paukošanās, izejam tīri no loģikas.
  Ja nemaldos Facebookā strādā ap 1’400 darbinieki, viņiem ir gan resursi, gan domā par tālejošām Investīcijām (ne tikai naudā) un saprot ka spekulējot uz kādu vietējo tirgu viņiem būs grūti kaut vai mūs tur dabūt. Gan Google gan Facebook u.t. dizainu veido pieklājīgi (neizplūdīsim te par lietotāju saskarnēm) pie kam internacionāli mentalitātes ir dažādas, kas krieviem ņirbojošs ir -tā vajag tas citiem nē, bet katrā ziņā viņi lietotāju vēlmes uzklausa. Draugiem jau sen ir sevi atpelnījis un ja ierobežotu reklāmu, tad peļņa tāpat būtu, kaut uz spēlēm (palasiet statistiku). Varbūt ir jānomaina draugiem.lv vadītāju?, bet no otras puses viņš spiedīs kamēr varēs pie kam savu risku viņš diversificē citos projektos, varbūt tāpēc viņam vairs nav tik daudz laika priekš draugiem (ne es ne Jūs neziniet kā ir, kamēr pats saimnieks nepateiks). Es pats pārgāju uz Facebook un no draugiem izdzēsos. Starp citu Facebookā nav sarežģīti integrēties jo tur ir dažādi instrumenti kas atvieglo draugu sameklēšanu. Vislabākais jau laikam būtu ieteikums mazāk pavadīt laiku Sociālos tīklos :).

  Atbildēt
 25. ezis

  viss jau čoina, tikai raksta pieteikums bija skālāks par rakstu…… kur ir tās inbox.lv domas un secinājumi par draugiem, kur ir kaut kas par biznesu un dzīvi?

  Atbildēt
 26. krabis

  FB vai draugiem.lv, kāda starpība? Tāpat sociālie tīkli ir radīti seksa sameklēšanai, vecu paziņu izspiegošanai un citai laika nosišanai. Un pagaidām šīs funkcijas daudz labāk piedāvā vietējais ražojums nevis FB.

  Kuru uztrauc reklāmas? Tās tāpat pēc mēneša vai diviem vairs neviens normāls cilvēks nepamana.

  Atbildēt
 27. DMG

  FB ferma man šķiet ir daudz lielāka naudas slaukšana kā draugu ferma. Lai ko nevēlētos nopirkt tas 50% gadījumos būs pa maksu bez alternatīvas. Un es tā varētu turpināt ilgi un dikti apstrīdēt katru video izteikto argumentu. Nu izņemot reklāmas. FB tiešām reklāmu ir mazāk, bet tikai tāpēc, ka cilvēku tur vairāk un naudu slaukt var savādākā veidā.

  Atbildēt
 28. kas

  DMG: Tu esi losis! 😀 Farmville spēlēju no marta, ne reizi nav prasīta nauda un nav arī maksāt, viss notiek bez maksas. Ja gribi kaut ko ātrāk, tad, protams, ir maksas opcija, bet kur man jāsteidzas. Tāpat tagad spēlēju FrontierVille, arī nekādu maksu nekur! Nepūt pīlītes! 🙂

  Atbildēt
 29. tomz

  gan facebook gan dr ir tendets uz tinjiem (un tadiem kas vel prata tadi ir) ar visam savam spelem..

  ok paris aplikacijas ka marketplace utt ir ari visparigi izmantojamamas bet parejais parada tomer to auditoriju..

  un sava zina labi jo tas lauj citiem tikliem ar citu auditoriju attistities..

  Atbildēt
 30. edza

  “Facebookaa:
  – Ferma (n-tie varianti) un n-tās citas spēles var spēlēt pilnīgi bez maksas, netērējot ne santīma, un nauda arī netiek mēģināts izspiests pa visām varītēm, kā draugu fermā.”

  buļļa kaka. Neesmu iegrūdis draugu fermā ne santīma. FB tāpat, toties tur ir lemts visu mūžu katru lauciņu klikot pa vienam, jo degviela ir par supernaudām tikai un vienīgi. Ja neizmanto nekādus hackus, tad pēc nedēļas ar 24×24 lauciņiem piemetas vēmiens.

  Atbildēt
 31. kas

  edza: “piemetas vēmiens” tā jau ir katra personīgā gaume. 🙂 Ja apnīk, tad ko padarīsi, bet vispār, tad, kad spēlēju man degviela bija pilna pēcpuse. jo degvielu var dabūt
  – katru dienu spiežot draugu feedos uz “get fuel” .
  – saņemot bezmaksas mistery giftus, tajos ir dažreiz degviela
  – laikam galvenais veids – nododot priekšmetu kolekcijas, iegūsti 10 stabus degvielas.

  kad beidzu spēlēt man bija pāri par 100 stabiņiem degvielas… tas jau ir atkarīgs no tā, ko sēj. ja ik pa 4 stundām, tad skaidrs, ka ātri beigsies…

  Atbildēt
 32. fb smird

  Facebuuk ir gejisks, jo kaut kaads spameris pieregojies tur ar manu email adresi un tajaa pashaa dienaa saaicinaajis 20 draugus un man naak regjistra apstiprinajums un info par uzaicinatajiem uz mailu. Kaada suuda peec ja es neeesmu apstiprinaajis to saakotneejo regjistra veestuli???????? kaadi daunju admini tur straadaa??????
  es pazinjoju un vinji suspendeeja taa spamera kontu, bet kaada suu peec naak maili ja es neesmu apstiprinaajis regjistraaciju????? un daunjiem tie maili tiktiesham ir no fb un mans emails NAV nohakots 101% jo tur stav 20+ gara parole.

  Atbildēt
 33. s

  Draugiem.lv i izkrapj naudu. Papildini statistiku, adinas, speles, macinu…tiksi noblokets. Atblokejot statistika ir beigusies. Bezatbildigi dzes profilus ar cilveku ievietotiem video un atminam. Vairaki joka pec pasudzas un tavs profils ir noblokets. Esmu loti aizvainota uz so portalu un ari mani draugi tur, jo rakstot man uzradijas, ka esmu vinus noblokejusi. Tads kauns un es uzticejos tik zemiskiem cilvekiem.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *