Apple tehnikas pārdošanas bums Latvijā nav manīts

Es mīlu Apple tēmu un arī šoreiz nespēju palikt vienaldzīgs. Izlasot pāris rindiņas no šī lieliskā raksta, par Apple tehnikas bumu Latvijā, man gribējās iekliegties: “Eu, džeki, kas par h#!@% – kāpēc nepērkam ābolus?”.

Latvijas «Apple» tehnikas tirgotāji sevišķu pārdošanas bumu nejūt, neskatoties uz amerikāņu datortehnikas un programmatūras koncerna labajiem pārdošanas un finanšu rādītājiem, kuri publiskoti naktī uz trešdienu, sarunās ar tirgotājiem noskaidroja biznesa portāls «Nozare.lv».

Kas i’, ko? Izlepuši vai āboli vairs negaršo?

Sametis cerības liek uz valsts un dažādu mācību iestāžu iepirkumiem, kuriem var piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu. «Iepirkumi no šīs puses varētu būt būtiski lielāki,» sacīja «Capital» pārstāvis, piebilstot, ka šos iepirkumus nepieskaita savai 2500 vienību prognozei.

Es tieši domāju, ka Eiropas naudu vajadzētu piesaistīt, lai cilvēki beidzot tiktu pie normāliem datoriem. Savādāk tas Microsofts jau konkrēti apnicis ar savām vistām. 🙂

Vai tiešām vēl kāds domā, ka mums vajadzētu pavilkties uz veciem sūdiem? Cik es zinu, tad mūsu sādžā katram otrajam ir ievilkta optika un pieeja internetiem, kur jau sen visi puikas un meitenes runā par iPhone 4 un iPad.

Abi «Apple» tirgotāju pārstāvji bija līdzīgās domās, ka Latvijā ir samēra liela interese par jauno «iPhone4» telefonu un planšetdatoru «iPad», taču ne vienam, ne otram nav skaidri zināms tirdzniecības sākšanas datums mūsu valstī. Vienīgi nozarē bijušas baumas, ka tas varētu būt kaut kad rudenī.

Tā kā bumam nāksies vien pagaidīt līdz rudenim. Šajā dīķī bebri neaug.

46 thoughts on “Apple tehnikas pārdošanas bums Latvijā nav manīts

 1. Smecernieks

  Man mājās ir 3 dažādu vecumu un veidu apple kompīši, un visi ir nākuši no ss.lv / ebay.

  Cena jaunam veikala eksemplāra nav pavelkama, tomēr ātrumu, ērtības un stabilitāti gribās. 🙂

  Pirms 3 gadiem jaunu MB pirku ebay – 700$
  Tad sievas MB black – tepat no ss.lv pa 300 LVL
  Vēl tika nopirkts Mac Mini mediju centra vajadzībām – 70LVL, ss.lv

  Vēl bija lietots iphone no ss.lv, bet tas jau prom.

  Atbildēt
 2. frukc

  tiešām, saulē pārcepies 🙂
  ja tik ļoti mīli ābolu, paņem un uzliec uz jebkura normāla PC dzelža hackintošu, apple kompji ne ar ko citu, kā vienīgi neprātīgi uzpūstu cenu un stilīgāku korpusu no parasta PC neatšķiras. ak jā… viens čips uz mātenes, kurš kalpo kā atslēga un bez tās nepalaidīsi nehakotu OSX installāciju, citādi dzelži ir 100% identiski, un tie paši ražotāji arī. paspēlēsies nedēļu un uzliksi atpakaļ Win7, ja interesēs praktisks rīks, nevis ikonu stends.
  Vismaz es esmu pie tāda viedokļa nonācis, ilgus gadus strādājot ar Mac un MS Op’sistēmām un kopš WinXP (tagad Win7) MS reāli ierullē 🙂 par mac savukārt neko labu neteikšu.

  Atbildēt
 3. vbz

  “Sametis cerības liek uz valsts un dažādu mācību iestāžu iepirkumiem” – kur ir tas pamatojums vai priekšrocības, ka mācību iestādēm būtu vajadzīgi Apple galddatori. Valsts iestādes dažus portatīvos varētu iegādāties priekš prezentācijām un mobīlām vajadzībām. Mācību iestādē pietiktu ar vienu macu, lai tas skolēns redz kas par zvēru un tas arī viss.

  Atbildēt
 4. Aldis

  Šo tēmu esmu pētījis diezgan pamatīgi ( tieši par to vai mācību iestādēm tas ir vajadzīgs) atzīšos godīgi, ka Mac tā īsti neesmu lietojis, bet bija ļoti liela vēlēšanās nomainīt esošo PC pret Mac. Lielākais Mac datoru mīnuss ir to cena, proti viņa nav adekvāta pievadātajiem dzelžiem un programmatūrai.
  Es uzskatu, ka skolās Mac datori nav vajadzīgi. Jo Mac dators ir jāpērk, ja nodarbojies ar Video montāžu un foto apstrādi, kā arī ar poligrāfiju.
  Tā, kā skolās datoru neizmanto šādām funkcijām (pārsvarā), tad tas īsti būtu bezjēdzīgs pirkums. Es gan piekrītu variantam, ka Mac datoru var iegadāties, lai iepazītos ar Mac operētājsistēmu – bet iepazīšanās dēļ izsviest apmēram 400-480 latiem nebūtu prātīgi.

  Atbildēt
 5. normunds

  mans necilais viedoklis – rakstā minētie pārdošanas apjomi (laikam jau jāskaita capital un ideal kopā) 4500 apple datori Latvijā ir ļoti labs rezultāts, it īpaši jau šajos ne pārāk vieglajos laikos. Būtu interesanti uzzināt cenas ziņā līdzvērtīgu sony vaio vai citu ražotāju ciparus.

  Atbildēt
 6. whatever

  Esmu mēģinājis strādāt ar MAC, visām versijām no Mac OS 7 līdz Mac OS 9, bet galīgi nepavilkos – lēns, programmu maz un ar kolēģiem ar failiem apmainīties arī nav iespējams – nekas nestrādā un nevienam windows failam nav programmu ar ko to atvērt uz MAC. Varbūt tāds dators der, ja nodarbojies tikai ar dizainu vai poligrāfiju.

  Atbildēt
 7. Smilgs

  Kāda jēga izvēlēties apple draņķus ja var lietot Android – lielāka konkurence bleķu ražotāju vidū (mazākas cenas), Linux un mazāk cenzūras…

  Atbildēt
 8. edza

  šis laikam ir vairāk izcelšanās jautājums starp pārējiem, nevis tā lietošana.
  Kas tas pa telefonu, kurš salikts, no pārējo telefonu ražotāju detaļām ar 2x lielāku cenu un vēl viņam jāpērk pa 5$ plāksteris, lai nezustu zona.

  Tas pats arī ar kompiem, tikai tie ir tikai pārcenoti.

  Atbildēt
 9. cr

  Apple fiška ir piedāvāt no A līdz Z pārbaudītos dzelžus ar softiem – par to ari jāmaksā.
  Gribās pašam čakarēties ar hard’soft problēām ņem ko sirds vēlās.
  Pats lietoju Thinkpadu ar ubuntu jo man patīk risināt problēmas(exp).

  Atbildēt
 10. trololo

  cr: galigi garam Tavs koments.Kaa tik tas problemas pats neradi? Ar brend dzelzu nekadu hardware chakaru NAV.

  Par Aplle – cena nav adekvata,bet kopuma patik visi Aplle produkti. iPad (US) cena dalit uz 2 butu OK.

  Atbildēt
 11. krabis

  Apple lieto trīs cilvēku kategorijas, tie kas nodarbojas ar video/grafiku, mūziķi un gīki. Būtībā, ja neesi viens no diviem pirmajiem un gribās iegādāties Macbook, tad zini, ka iekšējais nūģis mēģina izlauzties uz āru 🙂

  Atbildēt
 12. cr

  trololo
  Ar opensource bezmaksas produktiem ir un būs problēmas(OS komūna parasti to atrisina). Ja man nebūtu tam laika tad noteikti lietotu kādu no MS vai Apple produktiem.
  Un cena Apple ir tāda kāda to uzskata pats Apple. Kā teikt katram celvēkam ir izvēle.
  Hajot to kas patīk bet nevar dabūt nav loģiski.

  Atbildēt
 13. swami

  > krabis

  Tu noteikti aizmirsi ceturto kategoriju – tie, kuri Apple lieto tāpēc, ka visi runā, ka Apple lietot ir stilīgi 😛

  Atbildēt
 14. kalsnais

  Tas viss ir muļķības! Kāds mums bums, ja vienīgi LMT tirgo iFonu ar nežēlīgiem sakaru plāniem un vēl dafiga jāmaksā par trubu. Tas pats par iPad būs – gan jau cena izteiks visu un saliks pa plauktiņiem. Turklāt pats iPad produkts ir tizluma un ierobežotības kalngals. Par AS un V cenām vs. LV cenām – bedre! 13″ MB Pro tur maksā 1200$ (ap 670Ls), bet LV maksā 830Ls un vēl klāt pielikuši “Akcija”. Vācija AppleStorē cena sanāk līdzīga, ap 820Ls. OK, zinu, ka Apple Eiropā ir cita cenu politika, bet ar galvu kādreiz Džobsim derētu padomāt.

  Atbildēt
 15. Zibenstelefons

  Manuprāt, vēl neatklāts lauciņš ir interneta kafejnīcas, vai publiskie interneta stendi viesnīcās un tamlīdzīgās vietās Latvijā. Šajās Mac var sevi attaisnot mazāku administrācijas ķēpu dēļ.

  Atbildēt
 16. Anonymous Coward

  @kalsnais pieskaiti +21% un salīdzini cenas tad. Pašam jāsāk domāt ar galvu.

  Android nemaz nav tik “atvērts”, jo lielākoties atkarīgs no telefona ražotāja, kādas iespējas tev būs (tāpat kā ar Apple). Ir telefoni kā Google Nexus One, kurš ir pilnībā atvērts un neierobežots, bet HTC, Motorola, Samsung ietur savu politiku attiecībā pret iespēju telefonu “uzlauzt” un likt virsū visu, ko gribi. Tas ir izdarāms, bet tāpat tas ir izdarāms uz iPhone.

  Patiesībā lielākais iemesls, kāpēc Androids ir sliktāks par iOS, ir tā sadrumstalotība. Šobrīd ir ~40% Android ierīces ar 1.5 vai 1.6 versiju un ~50% ar 2.1 versiju un ~3% ar 2.2 (latest greatest) un šī OS uzlikšanas iespēja ir atkarīga no ražotāja pūlēm tev viņu piedāvāt. Tas ir pretēji, Apple centieniem, kuri piedāvāja 3 paaudzēm jaunu OS (tikai tagad 4. iOS bija pirmā kas nepienākas 1. iPhone), citi ražotāji nekur nesteidzas un gaida, kad tu nopirksi jaunu ierīci. Ātrāk iznāk jaunas ierīces, nekā viņi atjauno softus vecajām.. + Visi softi, kas izstrādātājiem jātaisa priekš Android ierīcēm ir jāpieskaņo n-tajām dzelžu specifikācijām un softu versijām, kas samazina to kvalitāti un līdz ar to arī popularitāti un piedāvājumu.

  Par zonām ar jauno iPhone 4 – http://www.apple.com/antenna/ . Nez kāpēc visiem tā besī Apple 🙂

  Man patīk, ka whatever spriež par Mac-iem no Mac OS 7 – 9 laikiem 🙂

  @frukc, kā ar 9-10h bateriju ne-netbooka klases laptopam? Parādi man tikpat jaudīgu laptopu kā MBP 13″, kuram ir 10h baterija par ievērojami lētāku summu? Visādi sīkumi, kā klaviatūras apgaismojums, stingrs alumīnija korpuss, svars, izmērs, LED displejs?

  Personīgi, man liekas forši, ka es varu lietot UNIX OSu, kuram ir pieejams pilns programmatūras atbalsts praktiski visam, kas nepieciešams – Adobes produkti, Microsoft produkti, DB/Programmatūras izstrādei, jebkam. Darbā jāstrādā ar Windows, mājās, lai galva nesāp ar Mac OS X.

  Bet vajag padomāt, paskatīties kā Apple ienākumi ir mainījušies pēdējos gados (http://fortunebrainstormtech.files.wordpress.com/2010/07/netincome.png) un mēģināt saprast kāpēc tas tā ir..

  Atbildēt
 17. Didulis

  Nu visi, kam ir par īsu jau ir iegādājušies Apple tehniku. Pārējiem garums pietiek un nav nepieciešamība to uzlabot ar Apple dizaina produktiem. Līdz ar to varam secināt, ka lielākajai daļai latviešu viss ir pareizā garumā. 😉

  Atbildēt
 18. vasjabar3

  Citreiz liekas, ka tie, kas slavē apple dēļ Video montāžu un foto apstrādes, ir nedaudz par maz zinoši. Kopš Apple ir pārgājuši uz Intel procesoriem, ir zudusi kādreizējo procesoru (G4?) priekšrocība procesoru instrukcijās u.t.t. Tapēc pareizi veidota programma darbosies uz Apple tik pat ātri cik uz windows.. Citi piemirst to pieminēt. 🙂

  Atbildēt
 19. enter

  reiz onka Einšteins ir sacījis “Everything should be made as simple as possible, but not simpler”. Un izskatās ka Apple vīriņi nav lāga dzirdzējuši šo teicienu. Reizēm sīkumi tracina – sākot ar logu resaizošanu tikai aiz viena stūra. Vai piem. Finder logā nevaru nokopēt ceļu uz failu, lai to iekopētu citā logā. Macs ir kā auto ar automātisko kārbu, lai katra “blondīne” var droši braukt, bet ja gribās agresīvāk/pilnvērtīgāk kasti izmantot, tad Windows tomēr labāks. Nenoliedami Macam ir daudzas labas fīčas. Spotlight – super. Kluss (nevar dzirdēt pat klusumā, ja vien kāds Flash nav aizrāvies), nevar salīdzināt ar PC laptopu. Katram ir savi plusi un mīnusi. Ja maks atļauj tad portatīvo Macu un Win kā desktopu izvirtībām un nopietnam darbam. Tas ir manā gadījumā, citam iespējams savādāk.

  p.s. Un HTC Desire arī ir ok, nemaz neprasās iPhone.

  Atbildēt
 20. jj

  Smaids nak seja lasot komentus. Lielaka dala kas te grauzhas un ir pret mac liekas ka ir kada mazvertiba vai kas.. 😀
  Bet ja nopietni, tas lietoju mac jau 3 gadus un atzishu, ka tas ir viens pasakains produkts! Visa shaja laika tas mani nav nekad pievilis, vienmer vis ir gajis bez chakariem utt. OS X liekas daudz reiz parocigaks un labak pardomats neka shet win..(lai man piedod win fani)
  Taja pasha laika man ir bijushi vairaki (darba) Dell laptopi, ar kuriem visu laiku ir bijis chakars un kuri HW delj jau paris reizes pabijushi garantijas servisa… Ja Apple cena ir paliela, tachu man nav shaubas, ka ari savu nakamo kompi pirkshu no Apple.Pak kvalitati jamaksa.. 🙂
  P.S: Runajot par OS- nesen ari uz darba datora nonesu win- ta OS pec apple mac osx vienkarshi vemienu uzdzen.. Labak tad lietoju Ubuntu..

  Atbildēt
 21. BOD

  Man gan darbā gan mājās XP jau entos gadus iet bez problēmām un pievilšanas – kas gan šim var notikt, ja sūda progas nelieto un vīrusus nelaiž iekšā …

  Atbildēt
 22. frukc

  protams lienu ar savu viedokli, ne tur. tērēju laiku, piedaloties “diskusijās”, bet nenoturējos… 😉

  #29 tie, kas nefano par mac, sirgstot ar mazvērtību…
  windows pēc osx lietošanas izsauc gremošanas traucējumus…
  nu traki – Tev varenajam, kuram cena nav šķērslis tiecienos pēc augstās “kvalitātes”.
  es tikai gribēju cauri pūlim iesaukties – “karalis ir kails!”
  tas protams paliks nesadzirdēts pašam “varonim”, un ticība nemainīsies, kamēr runa būs par “neredzamu apģērbu” nevis piemēram par “neredzamu tiltu”.
  un veiksmi arī turpmāk winshetu (vai kā tur pareizi bija) nonešanā. nopērc vēl arī hammeru, jutīsies vēl labāk. 😉

  Atbildēt
 23. Sybase

  Visi zināmie mac lietotāji ir knapie kraniņa staipītāji, gribējās krutu auto fak sanāca tikai tojota , nu blin vismaz mac nopirkshu ;-P

  Atbildēt
 24. normunds

  es pat nezinu kam te ir vairāk problēmu 😀

  apple lietotājs atnāk un uzraksta, ka apple dators ir ērti lietojams, ar to mazāka ņemtne un visā visumā ar to ir viegli strādāt, bet pretī sazin kāpēc uzrodas vairāki apple produktu nīdēji, kas deklarē, ka apple lietotāji ir geji un krānu staipītāji. izklausās pēc latenta homoseksuālista, kas iekšējas nepieciešamības dzīts katru gadu iet aiz sētas paskatīties uz praida gājienu. varbūt atslābstiet un iedzeriet alu?

  Atbildēt
 25. frukc

  #33 piekrītu, ka šī “mūžīgā cīņa” ir biki garām un ne pie kāda rezultāta nenovedīs. bet cilvēki ļaujas šādai provokācijai, kā es, piemēram. 🙂 un lielākā daļa tech blogu (es nedomāju pods.lv) tā vien uztur savu apmeklētību, ka raksta par Apple un skatās, kā tauta plosās. šīs “konstruktīvās diskusijas” tā arī beidzas, ka katrs paliek ar domu, ka oponents ir (atvainojos) idiots :)))
  bet nu iesāku rakstīt šo tāpēc, ka… gribēju norādīt, ka parasti tieši Apple “reliģiskie sekotāji” (īpašā Apple atbalsta grupa, ne visi lietotāji) ir tie, kas neargumentēti zākājas un provocē tos, kuri tiem nepiekrīt.

  Atbildēt
 26. Anonymous Coward

  @frukc, lūdzu atbildi uz manu jaut.

  Manšķiet, lielākā daļa troļļu-cilvēku, kas noliek Apple produkciju nemaz nezin, kas tas īsti ir un nekad nav to lietojuši, bet spriež pēc sētā padzirdētā

  Atbildēt
 27. normunds

  gribēju norādīt, ka parasti tieši Apple “reliģiskie sekotāji” (īpašā Apple atbalsta grupa, ne visi lietotāji) ir tie, kas neargumentēti zākājas

  es drošības pēc pārjautāšu – apple fanboji šeit komentāros kaut kā īpaši zākājās par apple produkcijas nelietotājiem?

  Atbildēt
 28. frukc

  #36 man gan šķiet, ka ir pilnīgi pretēji – tie, kas nav ar Apple produktiem pazīstami, nemaz īsti nesaprot par ko ir runa, un kāda gan viņiem interese “pērties” par kaut ko “abstraktu”. neesmu nekad sastapis MS apmātu fanu. Savukār Apple mārketings vienmēr ir balsījies uz “sludināšanu”, kurā faktiem nekad nav bijusi nozīmīga loma, tie pat ir tikuši falsificēti. Tāpat agresīvas reklāmas kampaņas, ar visai nejaukiem zemtekstiem.
  bet par to, vai es kā lielais pļāpa te esmu pazīstams ar Apple produkciju – Jā, esmu, un to jau pieminēju. 🙂 es te varētu daudz uzrakstīt un argumentēt, bet vēsais lūsis mani nobanos par flood. 😉

  Atbildēt
 29. normunds

  frukc, es to neesmu pamanījis ne šeit, ne arī citur. tb neesmu pamanījis, ka kāds apple lietotājs aizietu uz win forumu un sāktu stumt sūdu, ka win ir sūds un ka visiem būs lietot apple. pretējo es redzu un lasu gandrīz katru dienu. kas tie ir par mazvērtības kompleksiem, kas jākompensē – goda vārds nesaprotu.

  Atbildēt
 30. frukc

  (doh) piemēram “engadget” ir apple forums? vai arī pods.lv? nu neesmu ložņājis pa apple forumiem, bet neticās, ka tie mudž no “apple nīdējiem”. un kādēļ visu laiku tiek piesaukts mazvērtības kompleks? tas tāds kā arguments? es bieži vāros par šo tēmu, jo man ir “bērnības trauma” sēžot un klausoties kā Apple fani uzkurbulē viens otru par to cik ābols labs un pīslis slikc. So, gribēju atvainoties, ja aizskāru kāda jūtas, ar dažām subjektīvām un emocionāli piesātinātām frāzēm āboļa virzienā.

  Atbildēt
 31. e-remit

  Cilvēku dabā ir pakašķēties, tāpēc jau ir visādi flamewari, kā mac vs. win vs. linux; linux vs. bsd; chrome vs. ff vs. opera vs. ie; intel vs, amd; vinils vs. cd…

  Atbildēt
 32. Anonīms

  Sūdīgi dzelzhi pa minimālajām izmaksām kurus štancē bērni ķīniešu rūpnīcās http://bit.ly/at1P5j un censhaas savervēt userus ar dizainu/softu un marketingu http://bit.ly/9hJ8eL

  Atbildēt
 33. xxxx

  Nav nekādas mūžīgās cīņas.
  Apple ir gļukains sūdc.
  Tā vien šķiet ka S.J katram savam klientam piedāvā bezmaksas lobotomiju.
  Bez ;s;is fīcās OSX nevarot pilnvērtīgi lietot.

  Apple fanboji runā un uzvedas kā tādi sektanti.
  Tikko kā diskusija pāriet tehniskā un argumentētā gultnē apple fani kaut kur pazūd un vairs nav ne redzami ne dzirdami… tip apvainojas kad ar šiem grib tā tehniski parunāties.

  Mudaku bars kuriem S.J priekš pergu instalēšanas uzzīmēja lodziņu kur ar lieliem burtiem rakstīts.. velciet ikonu te!
  Nav grūti iedomāties uz kādu publiku Apple orientējas.

  Atbildēt
 34. Dreef

  Pagājušā nedēļā beidzot pa ilgiem laikiem sanāca brīvāks laiks un iegāju lielveikalā, kur bija Bite, Tele2 un Trodeks. Izstaigāju visus veikalus un tā arī nevienu iPhone piedāvājumu neatradu ;-). Ne jauno ne veco. Varbūt bija jāparunājas, jāpasūta vai kā savādāk jārīkojas, bet aptaustīt, ieraudzīt pakalpojuma/preces cenu man tā arī neizdevās nevienā no šiem veikaliem. Varbūt bija jāmeklē arī LMT veikals, kur tādu mantu pirkt, bet nu stulbi, ka nav konkurences un kur nu vēl reāls piedāvājums. Starp citu tajā lielveikalā LMT nemaz nebija pieejams…

  Atbildēt
 35. budzis

  1) iponi nez vai ipasi pie mums iedzivosies – lai tos tirgotu mob.operatori, jasledz ligumi par garantetiem daudzumiem, kurus diez vai tuvakos gados musu LMT/Bite/Tele2 var garantet. Bet par pilnu cenu tos nez vai atradisies baigi daudz pirkt gribetaji…
  2) Apple dzelziem nav ne vainas. Bet tikai – analogas komplektacijas un kvalitates piislis tik un ta maksas mazak, bet veiktspeja un stabilitate bus pilnigi vienadas. OS? Gan jau ka nav slikta, bet man jau liekas, ka nospiedoshais vairums Apple lietotaju (varbut ne pie mums :)), pat nejustu starpibu, ja uzliktu Ubuntuci. Mashinrakstitajam nebus nekadu problemu ne viena, ne otra gadijuma. Galvena problema ir tai apstakli, ka zem Win var atrast simtiem programmu konkretam merkim, bet X – labi ja desmitiem. Nav tas izveles, jo 100% apmierinat visas prasibas pret softu nevar neviena proga 😉

  P.S. Nezinu ka tagad, bet pirms daziem gadiem stipri regulari dzirdeju sukstisanos par to, ka ar MS dokumentiem ir pastavigas problemas uz Makiem…

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *