Veselības ministrijas kārtējais prettiesiskais iepirkumu konkurss

Vieniem krīze un jālāpa budžets, bet citiem pļaujas laiks un jāpaspēj vēl sakampt pēdējo, ko vēl var. Atkal TP ar savām shēmām. Šoreiz Veselības ministrijas iepirkuma konkurss par IT piegādi.

Mūrniece portālam «Apollo» stāstīja, ka iepirkuma konkursu par informācijas tehnoloģiju piegādi, uzturēšanu un apkopi Iepirkumu uzraudzības birojs janvārī jau atzina par prettiesisku, taču 1. aprīlī neatliekamās palīdzības dienests to steidzami atkal izsludinājis.

Kopējā iepirkuma summa ir 7,6 miljoni latu, kur daļa ir Eiropas Savienības līdzfinansējums, bet 30% no izmaksām jāsedz Latvijai.

Summa, protams, laba un shēmā iesaistītām personām arī sirds visticamāk, ka nesāp, jo 70% maksās no Eiropas naudām.

10 thoughts on “Veselības ministrijas kārtējais prettiesiskais iepirkumu konkurss

 1. archaic

  Katram kokam 2 gali. Tā kā ES dod 70%, tad valsts nodokļos dabū atpakaļ vairāk, nekā iegulda. Un no tāda viedokļa ir pilnīgi pofig, kas un ko taisa. Tikpat labi var netaisīt neko un atrakstīt papīrus – tādā veidā vismaz nekropļotu tirgu un IT varētu strādāt tur, kur ir adekvāts pieprasījums.
  No otras puses – kāda jēga grūst naudu sistēmās, ja nav sakārtoti biznesa procesi un nav skaidrs, kāda būs nozare pēc gada, diviem un pieciem. Tur ir augsti riski, ka uztaisītais softs būs izmetams gružkastē pat vēl neieviests ekspluatācijā.
  Pēdējā laikā diezgan daudz ir nācies lasīt visādu veselības IT iepirkumu dokumentāciju,situācija ir skumja, jo n-tās aģentūras kaut ko čubina par nevājām naudām, šausmīgi spiežas cauri konkrētam uzvarētājam rakstītas prasības, rupjākie varianti spiež uz sarunu procedūru, mazliet kaunīgākie – uz atklātu konkursu, bet ar tādām prasībām, kuras var izpildīt tikai viens pretendents. Bet tās ir sekas.
  Cēlonis ir tas, ka valstī nav vienotas IT politikas. Nav definēts, ka sistēmas jāveido ar atvērtiem standartiem. No tāda viedokļa e-lietu sekretariāta ideja nebija slikta. Vispār valstiski nav definētas prioritātes – kas ir tie elektroniskie pakalpojumi, ko vajag visvairāk. Gandrīz vai žēl, ka krīze tik ātri beigsies, jo daudz kas paliks tāpat kā līdz šim.

  Atbildēt
 2. normunds

  Tikai nepadomājiet, ka es atbalstu šo konkursu 😀

  Viena lieta man personīgi nav skaidra: ko IUB ir atzinis par nelikumīgu? Un kas ir izsludināts vēlreiz? Tas pats konkurss ar tiem pašiem noteikumiem? Noteikumi mainīti? Ir? Nav?

  Izskatās pēc kārtējās žurnaļugu pērles, kad ir kaut kas pagrābts, fakti nav ne pārbaudīti, ne analizēti, ka tikai portālā kārtēji viss ir slikti ziņu nopublicētu. Un atliek tikai minēt kam šī jezga nāk par labu.

  Atbildēt
 3. CooLynX Raksta autors

  normunds, šoreiz laikam izcēlās Mūrniece, kas to komentēja kā nepieņemamu praksi šajos laikos. Cik nu viņas komentāri ir vietā, nezinu.

  Skaidrs ir tas, ka neko jaunu viņa nav atklājusi. Jautājums ir tikai par to vai kaut kas tagad mainīsies. 🙂

  Atbildēt
 4. dundurs

  nu un? atklāja-sēdēt neviens nesēdēs tāpat. Un pēc pāris mēnešiem, kad sūds būs sakaltis un vairs nesmirdēs bīdīs atkal. Nauda tomēr ir ta vērta. Šajā valstī pat zagli pie rokas pieķerot tu nepierādīsi, ka viņš ir zadzis. Skumji, bet patiesība. Un tauta ir par kūtru, lai rīkotos.

  Atbildēt
 5. Andron Mc

  Ir tikai 1 izeja. Izšaut šitos likumīgos zagļus un izsaimniekotājus.
  Un nevajag pļūtīt par finansējumiem. Naivajiem debīliķiem, tādiem kā piderass un kuņasbērns archaic, vajadzētu atcerēties, ka par brīvu ir tikai siers peļu slazdā.

  Atbildēt
 6. KakTusss

  >archaic

  Nevienā ES līdzfinansētajā projektā no ES naudas nemaksā nekādus nodokļus. Tas tā – zināšanai. Tieši otrādi, ja ir, piem., PVNs, tad realizētājs (ja juridiska persona) pats apmaksā PVN par visu projekta apjomu, un pēc tam dabū atpakaļ kā priekšnodokli. Ja nav noteikta cita kārtība.

  Atbildēt
 7. archaic

  Andron Mc – iešauj sev kājā, vai vislabāk galvā – pats esi likumīgais zaglis un izsaimniekotājs.

  KakTusss – nauda tomēr nonāk apritē caur darbinieku algām un uzvarētājkantora pirktajiem pakalpojumiem. Cita lieta, ka ES līdzfinansējums imho ir slikta nauda, kas kropļo tirgu un bremzē konkurētspēju.

  Atbildēt
 8. KakTusss

  >archaic
  Tā var ekstrapolēt līdz bezgalībai. Tad arī Zilupē mežā pazaudēts piecītis negatīvi ietekmē ekonomiku… Naudas ta paliek mazāk…

  BTW, vienā ziņā es piekrītu: neba inflācija rodas bez pamata. Un ja ES iemet pāris mjrd LVL megapalīdzībā, piem. tiltu būvē, tad loģiski, ka tā nauda aizet pa tiešo pareizajiem džekiem BMW iegādei.

  Atbildēt
 9. Mārtiņš

  > KakTusss
  Pazaudēts piecītis ietekmē pozitīvi. Saražotais piecīša segums (pakalpojums, prece) ta paliek.
  Atrasts/viltots piecīts ietekmē slikti, jo viņam nav seguma. Butaforija, mirāža -> krīze.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *