Izsolē pārdos Birkava īpašumus

Es nemaz nezināju, ka kādreizējais BSA taisnības cīnītājs Valdis Birkavs ir paņēmis bankā 3,2 miljonu eiro (2,24 miljonu latu) lielu kredītu. Astronomiska summa, lai iegādātos 4 zemes gabalus.

Jau ziņots, ka Birkavam «Latvijas Hipotēku un zemes banka» (LHZB) 2006.gada pavasarī izsniedza kredītu 3,2 miljonu eiro (2,24 miljonu latu) apmērā četru zemes gabalu iegādei Rēzeknes novada Čornajas pagastā, kuru kopīgā platība ir 220 hektāri. Tā kā Birkavs ilgāku laiku neveica tekošos maksājumus bankai, minētie četri zemes īpašumi ir nodoti izsolē.

Bet tagad piesprādzējamies – mums visiem ir iespēja iegādāties šo ekskluzīvos zemes gabalus.

Izsolē plānots pārdot Rēzeknes novada Čornajas pagastā esošos īpašumus. Zemes īpašums «Stūrīši» sastāv no diviem zemes gabaliem 58,7 hektāru platībā. Nekustamā īpašumu novērtējums ir 12 000 latu.

Izsolīt plānots arī zemes īpašumu «Lielpurvi» 74,7 hektāru platībā, kas novērtēts par 15 500 latiem, zemes gabalu 72,7 hektāru platībā «Pelēčos», kura novērtējums ir 15 000 latu, un 14,7 hektārus lielu zemesgabalu 3000 latu vērtībā «Lipušķos».

Kā šis kristāltīrais taisnības cīnītājs spēs atdot atlikušos miljonus, ja izsolē arī pārdos visus šos īpašumus?

Saeimas deputāts Ainars Latkovskis (JL) ar atklātu vēstuli vērsies pie LHZB valdes, kurā pauž aizdomas par šīs bankas īpašo labvēlību pret ekspremjeru. Latkovskis lūdz bankas valdi atbildēt, «vai Latvijas valstij piederošā LHZB ievēroja visas iekšējās procedūras un izvērtēja visus riskus, izsniedzot kredītu Birkavam, vai atbilst patiesībai informācija, ka vienīgā ķīla, izsniedzot kredītu, bija minētie zemes īpašumi, vai uz analoģiskiem noteikumiem un apjomu aizdevumus var saņemt ikviens Latvijas pilsonis».

Es noteikti kaut ko līdz galam nesaprotu. Vai arī viņam noklās sarkano paklājiņu uz rūtainās Saules apartamentiem. 🙂

23 thoughts on “Izsolē pārdos Birkava īpašumus

 1. gudirs

  birkavam tur nav par ko saspringt, ja nosacijumi tiesam ir tadi ka raksta zurnalisti (kuri biezi vien nesaprot ko raksta). palaizam privatpersonas maksatnespejas procesu un aida 😉
  lhzb valdei gan vajadzetu satraukties.

  Atbildēt
 2. kaitnieks

  Privātpersonas maksātnespējas procesā gan var atbrīvoties no parādiem, bet vienlaicīgi tiek zaudēti arī visi īpašumi. Tas ir tāds pēdējais variants drīzāk. Izņemot, ja pašam nekas nepieder, toties radiniekiem…

  Atbildēt
 3. normunds

  Vai arī viņam noklās sarkano paklājiņu uz rūtainās Saules apartamentiem.

  muļķības. birkavs ir tāds pats sūdā iekāpis kredītņēmējs kā visi tie par kuriem raksta avīzes. viņš nav ne labāks ne sliktāks, nesaprotu kāpēc tiek izcelts viens birkavs. šodien avīzē “diena” ir rakstīts par vēl dažiem cilvēkiem.

  un piezīme. latviešā-vulgaris nostāja tiešām priecē. nekas viņu tā nespēj iepriecēt kā ziņa ka kādam neiet.

  Atbildēt
 4. Stendec

  Normund, tu vari tā uz šaru aiziet uz banku un dabūt kredtā 3 ļimonus, domāju ka pat resnajos gados tev būtu pusui neiespējami dabūt uz tiem nosacijumiem kadi bija šim Mupīlei

  Atbildēt
 5. Grabber

  Kopējā zemes platība visiem īpašumiem ir 220,8ha par kopējo novērtējuma cenu LVL 45’500,- jeb EUR 64’740,67 (aizņēmuma tīkotājiem).
  Ja kāds par šādu summu iegādāsies rakstā minētos zemes gabalus, tad V.Birkava kunga parādsaistības pēc izsoles saglabāsies LVL 2’194’500,- apmērā.
  Vai tik šeit nav saskatāma fiziskas personas maksātnespējas pazīme/virzība?
  Pat pārdodot minētā kunga kapitāla daļas uzņēmumā, kam pieder zemes pleķis Jūrmalā, Kāpu ielā 95, nesanāks ij trešdaļu nomaksāt LHZB.
  Epic business fail?

  Atbildēt
 6. trakais purva aazis

  Taadaas sheemaas parasti paardeveejs arii ir pircejs. Pirceejam nav juridiski nekaa, bet faktiski varam apsveikt vinju ar miljonu kaadaa aizjuuras salas bankaa.

  Atbildēt
 7. Digitālās Televīzijas fans

  Es gan domāju, ka būtiskākais jautājums šajā sakarā būtu – kāpēc par zemi, kas tagad ir vērta 45k viņš pirms tam maksāja 2 miljonus??? Nu, tik trakas izmaiņas nekustamo īpašumu vērtībā nav notikušas!

  Atbildēt
 8. CooLynX Raksta autors

  Kaut kur izskanēja doma, ka tas ir mahinatoru pirksts – banka taču valsts un valsti kā mēs visi ļoti labi zinām – var slaukt līdz pēdējam…

  Atbildēt
 9. Google Chrome OS operētājsistēma - pārlūks

  lūk es esmu neberzies savas stulbības pēc, kā parastais cilvēks ar īpašumu kredītā no 60k uz tagad 30k, kas ir cena kritusies uz pusi, a viņam tur točna nav kaut kas riktīgi tīri

  Atbildēt
 10. Andron Mc

  Es tik brīnos kapēc neierosina lietu par krāpšanu tam incesta kroplim. Kapēc maksātnespēja? Maksātnespēja ir kad ierauj auzās maza firmiņa dēļ priekšnieka dumības. Šitā ir krāpšana lielos apmēros! Vajag arī liecību no tā kredītspecialista kurš iedevis miljonus pret nekādu ķīlu. Tas kuņasbērns protams pēc pirmās sēdes pārtaps par līdzvainīgo/aizdomāsturamo un vel pēc 3 sēdēm abi sēdēs. Kur problēma? Ak pareizi… prokurori… #$^# neiznēsātie $#^$#^ ar #$&%& un #$^$^ dirsās #$^%&%^*&^

  Atbildēt
 11. pikc

  # nesaki viss Latgale, tad jabut leti. pamekle kuri treknji tik nav sapirkusies milzigas teritorijas tur, gan jau ne bez iemesla 😉 nez ar ko tajpuse Latvijai robeza ?

  Atbildēt
 12. HIGH-Zen

  Tipiski, ka latvietim visgardākais ēdiens ir otrs latvietis. Jā Valdis beidzot ir iekūlies pamatīgā ķezā.
  Man rakstā tīk šī vieta: “Latkovskis lūdz bankas valdi atbildēt…” vajadzēja pajautāt BSA valdim 😀

  Atbildēt
 13. CooLynX Raksta autors

  HIGH-Zen, stāsts šoreiz nav par gardāko latviešu ēdienu, bet gan kārtējo šeftmani, kurš kaut kādā pasakainā veidā ir dabūjis kredītu.

  Atbildēt
 14. ...

  Tak nav neviens tos zemes gabalus par tiem ļimoniem pircis. Žurnālistu pīle.
  Apskatieties www.kadastrs.lv, ja tie gabali būtu ķīlāti bankā, tad viņiem būtu taisīts novērtējums un tas iereģistrēts zemesgrāmatā. Neparādās Tur ne tuvu tādas summas.

  Atbildēt
 15. normunds

  coolynx, muļķības. rakstā ir viena vienīga tīksmināšanās par to kā birkavam neiet. palasies tiesu izpildītāju paziņojumus par izsolēm, kādas summas par paneļmāju dzīvokļiem ir dabūjuši un nespēj atdot cilvēki ar stipri pieticīgākiem ienākumiem kā birkavam. nu jā, tos jau neviens nepazīst nav par ko paironizēt…

  Atbildēt
 16. CooLynX Raksta autors

  normunds, lūdzu iedod saiti.

  Ja tur būs rakstīts, ka kāds cilvēks ir dabūjis 3 mio kredītu par dažu tūkstošu ķīlu, tad esmu gatavs papildināt rakstu.

  Atbildēt
 17. Vaards

  Coolynxam tagad jauns portaals uz ko atsauces dot 😛

  Domaaju, ka Birkavs ir ljoti normaals cilveeks. Taads pats kaa tautas miileetais dzhedajs Repshe.

  Visi latvijas uznjeemeeji, politikji un paareejie cereeja uz valsts attiistiibas optimistisko scenaariju – ka esam baigi forshie, ka mums ir tranziits, tuurisms, esam baigi veertiigie un aatri vien izliidzinaasimies algaas un cenaas ar rietumeiropu un skandinaaviju. Baltijas tiigjeri, kaa teikt.

  Tamdeelj arii naacaas iemaaciities skarbo likumu – ik peec desmit ar kapeikaam gadiem ir kaartiigs kritiens. Tas arii viss.

  Un jrbkurai bankai, kaa jau normaalai iesaadei, piedienaas izsniegt 3.miljonu krediitu ar smaidu uz luupaam Birkavam, Gailim un Repshem – daudz labaak un raitaak nekaa, teiksmi, Aldim Ozolam, vai otram plebejam, Gatim Sakiniitim. Vai ne?

  Atbildēt
 18. asdf

  220Ha ir ne vairāk kā 300kLVL pat dārgākajos laikos, ja tur nav nekas ekskluzīvs.
  Pārējo naudu iespējams izsniedza viņam, lai būvētu disneyland tur, bet reāli izskatās, ka kādam sētā aprakti paliks pāris miljoni.
  Bet nu Birkavam un galvotājiem atsavinās visu, ko var atsavināt.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *