Google Chrome OS operētājsistēma – pārlūks

Beidzot Google prezentēja savu jauno operētājsistēmu, kas patiesībā ir operētājsistēma — pārlūks Google Chrome OS.

Patiesībā gribēju iedot saiti uz Livetech.lv blogu, kurā puiši ir jau notestējuši šo jauno operētājsistēmu.

Vienīgi aprakstīts ir tikai pats instalācijas process. Gribētos vēl vairāk informācijas par to, kas tur ir vēl pieejams. Pašam slinkums likt. 😉

Par pašu Google Crhome OS man patika šis vienkāršais video.

Vēl par tēmu var palasīt iekš Krizdabz.lv bloga.

19 thoughts on “Google Chrome OS operētājsistēma – pārlūks

 1. CooLynX Raksta autors

  Izskatās, ka viņi to pārlikuši uz torrentiem, bet pats fails kaut kur pazudis. Stāv tikai iekš XML nosaukums – chromeos-image-999.999.32309.211410-a1.vmdk.torrent.

  Atbildēt
 2. ilduss

  atis: +1

  Ja GOOGLE uzskata ka ar WEB/MAIL beidzās pasaule…

  YouTube: Chromium OS Fast Boot
  Man patika startēšanās secība: CPU&MEM, BootLoad&KERNEL, HW INIT, LOGIN, BROWSER

  To ka mātesplate (BIOS) detektē dzelžus – a priekš kam tas ir vajadzīgs un bios vairāk to nedara pēc Google Chrome OS uzinstalēšanās… MURGS… Lieciet biosa vietā GOOGLE!
  Bet kā ar skaņu, draiveriem – vai nu visi dzelži uzinstalējot šo OS sāk strādāt bez salāgošanās…

  Pēc info uz doto brīdi OS būs sākumā uz laptopiem, droši vien ar noteiktu dzelžu konfigurāciju. Uz doto brīdi var dabūt tikai neoficiālu versiju vai nu VMWare versiju, kura, savukārt, nedod pilnu ainu…

  Atbildēt
 3. human

  es biju uzlicis uz VirtualBox — secinājums boot ir ātrs (uzbūtojas <5 sec uz mana vecā laptopa), bet tālāk netiku, jo problēmas ar tīklu (vai nu VirtualBox nespēja sadraudzēties ar maniem tīkla adapteriem vai arī pats Chromium OS to nespēja izdarīt).

  Atbildēt
 4. Didulis

  Vakar notestēju un pirmā lapa, ko atvēru bija pods.lv. Jutos patiesi pārsteigts, ka svaigākais raksts ir tieši par Chrome OS, taču rakstot komentāru Chrome OS apkārās. Pārstartējos mēģināju vēlreiz rakstīt komentāru un atkal apkārās. Tad metu mieru, jo šis preview uzvedās pārlieku mistiski.
  Btw, tiem, kam ir bail lietot savu Google login, var izmantot username “mark” bez paroles, tik tad nav pieejams menu. Toties var pabrowsēt pārējo netu.

  Atbildēt
 5. core

  Man principā nav svarīgi lai mans OS strartētos 60 sek. vai 10 sek. – es izmantoju hibernate.
  Kā ari man tomēr patīk os lai tanī var instalēt softu un lai tas ir multitasking. Un man sāk nepatikt googls kā tāds kurš cenšās piesiet cilvēkus pie saviem servisiem – laikam googls grib izveidot aļa megabotnetu 🙂

  Atbildēt
 6. budzis

  core

  Tas OS ir atverta koda. Kas tev liedz to partaisit pa savam?
  Un kur elle tu ravi info, ka google grib piesiet tevi pie saviem resursiem? Piedava ertak izmantot tos – ja, bet kur tas liedz lietot citus?

  Atbildēt
 7. Taka

  Iesaku uzmanīgi izlasīt par read-only “atvērto kodu” no google…
  Google vēlas pārsist Microsoft. Tikai dara to citādāk. Vispirms izveidos milzu pūli ar atkarīgajiem un tad sāks slaukt. Atšķiras pieejas metodes, ne mērķi.

  Atbildēt
 8. normunds

  Tas OS ir atverta koda. Kas tev liedz to partaisit pa savam?

  :))) Kas tev liedz neuzbrukt cilvēkam kurš zina ko viņš grib un viņa vēlmes chrome OS nevar atrisināt? Tu taču savam draugam kurš vēlas pirkt VW neiesaki nopirkt Renault un pārtaisīt to par VW?

  Atbildēt
 9. japets

  Kas gribēs, tas lietos. Kur problēma?
  Žēl gan, ka ziņo, ka dzelžiem piesiets viņš. Gribējās savu seno portatīvo padarīt par browser mašīnu…

  Atbildēt
 10. budzis

  “W neiesaki nopirkt Renault un pārtaisīt to par VW”

  Es vispar draugam neiesaku pirkt VW. Bet es iesaku uzvilkt keblim jaunu vajadzigas krasas parvalku, ja nepatik esosais kresla audums (zimejums vai krasa), bet auto visnotalj normals

  -> Japet

  Ja pameklesi, tad atradisi webkiosku distributivus, kur iesledzot datoru, ir tikai FF

  Atbildēt
 11. Kkipars

  laba lieta tik saskaros ar problemu tadu ka flash playeris flash web rada ka ir bet playeris neruka nemaku parinstalet vai ari uzinstalet biki sakuma japamekle shis tas bet mans hp510 iet daudz raitak ka uz xp vai ubunta ir ok esmu apmierinats draudzene priecajas ka vinjai tagad tas hlams nebremzee pietam vinai neko citu ka browseri arii nevajag un youtube 😀

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *