Lielbritānijā plāno pieņemt interneta lietotājiem draudīgus likumus

Ja kādam šķiet, ka Latvijā ir savākušies paši korumpētākie ierēdņi, tad varu jūs nomierināt, ka tā vis nav. Lielbritānija mēģina izcelties un gatavojas pieņemt draudīgus un interneta lietotājus diskriminējošus likumus.

Boingboing.net blogā ir nopublicēti pāris ieraksti par izmaiņām Lielbritānijā. Pirmajā ierakstā ir aprakstītas raganu mednieku pilnvaras, kuram būs dotas visas tiesības pieņemt jaunus likumus un lēmumus attiecībā uz autortiesībām.

Secretary of State Peter Mandelson is planning to introduce changes to the Digital Economy Bill now under debate in Parliament. These changes will give the Secretary of State (Mandelson — or his successor in the next government) the power to make “secondary legislation” (legislation that is passed without debate) to amend the provisions of Copyright, Designs and Patents Act (1988).

What that means is that an unelected official would have the power to do anything without Parliamentary oversight or debate, provided it was done in the name of protecting copyright.

Nākamajā ierakstā jau ir konkretizētas soda sankcijas, kas būs, ja neievēros jaunos likumus.

Atrauties varēs pēc pilnas programmas – jaunais Lielbritānijas interneta likums ir sliktāks nekā par to runāja.

The British government has brought down its long-awaited Digital Economy Bill, and it’s perfectly useless and terrible. It consists almost entirely of penalties for people who do things that upset the entertainment industry (including the “three-strikes” rule that allows your entire family to be cut off from the net if anyone who lives in your house is accused of copyright infringement, without proof or evidence or trial), as well as a plan to beat the hell out of the video-game industry with a new, even dumber rating system (why is it acceptable for the government to declare that some forms of artwork have to be mandatorily labelled as to their suitability for kids? And why is it only some media? Why not paintings? Why not novels? Why not modern dance or ballet or opera?).

Lai interneta pakalpojumu sniedzēji nespurotos, arī viņiem ir izdomātas soda sankcijas.

So it’s bad. £50,000 fines if someone in your house is accused of filesharing. A duty on ISPs to spy on all their customers in case they find something that would help the record or film industry sue them (ISPs who refuse to cooperate can be fined £250,000).

Var teikt, ka raganu medības ir sākušās. Tas ir normāli. Zinot to, ka vēsture iet pa spirāli, tad attiecībā uz internetiem, mēs esam nonākuši tajā posmā, kur sāk meklēt raganas, kas visveiksmīgāk darbojās un parauj aiz sevis pūli. Pagaidām gan šos veiksminiekus vēl tikai liek cietumā un piespriež lielus naudas sodus, bet gan jau nonāksim arī līdz tam, lai kādu nogalinātu. Runa taču ir par miljoniem un miljardiem neiegūtas peļņas.

Problēma ir tajā, ka tehnoloģijas attīstās nežēlīgi ātri un kaut vai tā pati mūzikas industrija netiek līdzi. Nombres blogā ir minētas konkrētas prognozes par to kā kritīsies naudas apjomi mūzikas industrijā.

Patiesībā Apple ar savu iTunes knapi paspēja ielekt aizejošā vilcienā, kuram vēl parazītorganizācijas gribēja uzklupt un noslaukt līdz pēdējai pilītei. Amerikas parazītiem neizdevās nospiest Apple iTunes, jo vienkāršs aprēķins parādīja, ka pie lielākām nodevām šis bizness būs jāver ciet un tas nozīmē, ka parazīti nedabūs pat to naudu, ko viņi saņem šobrīd.

Nosaukums parazīti un jau mans atvasinājums parazītorganizācijas nāk no Artemija Troicka lekciju, ko var arī nosklausīties manā ierakstā.

Runājot par aizejošiem vilcieniem, gribēju vēl pieminēt arī tādu lietu, ka industrijas darboņi visā pasaulē jau ir pilnībā norakuši biznesu no mūzikas. Mūzikas izplatīšana internetos notiek nekontrolēti un to vairs nav iespējams iegrožot un aplikt ar maksām.

Augstāk minētais likums ir vairāk domāts, lai glābtu visu pārējo, kas tik pat veiksmīgi pēdējā laikā zaudē parazītu kontroli. Tāpēc arī Pirātu līcis tika pārdots un puišus, kas to uzturēja notiesāja, jo viņi ir tās raganas, kas stāsta un rāda pūlim kā apiet parazītu izveidoto infrastruktūru.

Citādi domājošie var paklausīties Artjemija lekciju, lai paskatītos uz lietām no citas puses.

Paldies LongT par saitēm.

24 thoughts on “Lielbritānijā plāno pieņemt interneta lietotājiem draudīgus likumus

 1. ZeaLot

  Pagaidām varam priecāties, ka nedzīvojam UK, un gatavot/atsvaidzināt VPN & anonīmās web sērfošanas iemaņas. Pie mums arī šis marazms nonāks agrāk vai vēlāk…

  Btw, Pirate Bay galu galā netika pārdots – pircējs nesavācās un nenopirka. Lai gan klīst runas jau par alternatīviem pircējiem (http://torrentfreak.com/r-potential-buyers-091028/). Turklāt TPB trakeris arī ir “shut down for good” pēc pašu iniciatīvas. Viņi ir pārgājuši (un runā arī ar citiem) uz Magnet links, PEX & DHT (http://torrentfreak.com/bittorrents-future-dht-pex-and-magnet-links-explained-091120/).

  Atbildēt
 2. c

  “Equality” Bill Will Abolish Christmas in Public English Catholic Bishops Warn
  http://www.lifesitenews.com/ldn/2009/nov/09111803.html
  http://news.invictory.org/issue26313.html
  Tai Anglijā velk uz Ziemassvētku aizliegšanu… galīgi nojukuši.

  Atbildēt
 3. x

  Kas tā par modi citiem mācīt ko viņiem darīt ar savu īpašumu?
  Davai pats filmē, komponē un izplati tā ka uzskati par vajadzīgu. Kāpēc tu uzskati ka vari uzspiest citiem savu izpratni?
  Balso ar maku un beidz ļarināt par tukšo.
  Jejbog.. ku sīkie ir aprobežoti ka runa ir par autortiesībām.. tas ir pizģec.
  Kad runa ir par MANU darbu, man ir jāsaņem cilvēka cienīga atalgojums, kad runa ir par Pētera darbu.. tad izrādās ka viņš ir tups pidars kurš ne sūda nejēdz kā ir jāizplata sava muzička un ka par to nedrīkst prasīt naudu un vispār…
  Aprobežoti, truli ļautiņi kuri tālāk par savu kājstarpi nekad nav redzējuši un neredz.

  P.S Gribētos gan redzēt to idiotu kurš riskēs ka viņu uzrauj.. pohuj kādas tur tās tehnoloģijas. Un ja reiz idioti ir tik “drosmīgi”, ļoti labi.. uz priekšu. Interneta vide kļūs nedaudz tīrāka no mudakiem.

  Atbildēt
 4. CooLynX Raksta autors

  x, bija viena lieliska filma par to kā Padomju Savienībā ienāca videomagnetofoni. Nosaukumu neatceros, bet tur kaut kas bija par video, seks un vēl kaut kas.

  Iespējams, ka esi pārāk jauns, lai to izprastu, bet to situāciju var 1:1 salīdzināt ar šī brīža situāciju pasaulē.

  Tieši tāpat kā, piemēram, par valūtas maiņu varēja iesēdināt cietumā, jo tās sauca par valūtas mahinācijām, bet šobrīd tas ir normāls bizness.

  Atbildēt
 5. x

  Gribi teikt ka tas ir laika jautājums kad zagšana kļūs par normālu biznesu ?
  Kā reiz tiem kuri ir pārāk jauni un ne sūda nav radījuši ir izteikta tieksme filozofēt pa tēmu, kas un kā ir jādara tiem kuri kaut ko rada.
  Tā ir mūsdienu jaunatnes slimība MAN PIENĀKAS!!! Pienākas vienkārši tāpēc ka PIENĀKAS!
  Un cik manāms, tev ir cieša saikne ar šo mūsdienu “zelta” jaunatni.
  Nožēlojami.

  Atbildēt
 6. dooh

  x
  Vienīgais dzīvotspējīgais biznesa modelis internetā, manuprāt, ir kāds flat-rate piedāvājums. Patīk skatīties filmas? 20$/mēnesī. Spēlē spēles? 30$/mēnesī. Tikai tad, kad saņemt materiālu par maksu būs ērtāk un vielgāk nekā no aizņemties no kaimiņa, var runāt par jebkādu biznesu.

  Šajā kontekstā man patika Jimmy Carr joks.

  – Hi, John. I just bought a new car.
  – Wow, great.
  – Would you like me to burn you copy?

  Tu varētu pateikt nē? Un tikai nevajag “Jā, jā, mierīgi”. Ja tev iedāvātu jaunāko Ferrari, par, teiksim 500Ls (matricas izmaksām)? Tā kā nav te ko gudri pļūtīt. Labāk paskaties, cik mājas lietotājam maksā jaunākie Microsoft produkti – 15, 25, 40Ls. Cik bija agrāk? 100, 200Ls? Vajag pielāgoties nevis ķērkt un brēkt – nepatīk nozare, kurā darbojies, dari ko citu.

  Atbildēt
 7. CooLynX Raksta autors

  x, nomierinies lūdzu. Šobrīd izklausies pēc pacmitgadīga diegabikša vai puņķaina tirliņa, kas nez ko no sevis ir iedomājies.

  Tikai viens jautājums. Tu uzskati, ka iedot citam cilvēkam grāmatu ir zagšana?

  Atbildēt
 8. x

  Kūllink.. tev patīk izlikties pa idiotu vai tu tāds tik tiešām esi ?
  Pērkot grāmatu tu nopērc tiesības viņu izlasīt nevis tiesības uz grāmatu.
  Ja tu sāc to grāmatu pavairot un tālāk izplatīt tu vienkārši zodz.
  Nepielec? Zini.. mani tas neizbrīna.

  dooh
  Nepatīk ko un kā piedāvā X uzņēmums? Pis nahui un lieto linux, skaties bezmaksas video un klausies mp3 kurus autors dala par velti.

  Atbildēt
 9. Zeus

  x ir debils. Ko tur daudz. Ja jau nepietiek prāta normāli pieklājīgi runāt. Ieej aukstā dušā. Tavi %$^#& izteicieni nepārliecina galīgi.

  Atbildēt
 10. CooLynX Raksta autors

  Zeus, tāpēc arī uzdevu vienu precizējošo jautājumu. Parasti uz to arī iekrīt. Tajā pašā laikā neesi saprātīgu cilvēku norakstījis, jo devi pēdējo iespēju. 99% šo iespēju neizmanto. 🙂

  Atbildēt
 11. AMB

  x, nevajag pielīdzināt pirkstu pim.im. Starp zādzību un autortiesību pārkāpumu ir ļoti būtiska atšķirība – pirmajā gadījumā mantas īpašnieks to reāli zaudē un viņam ir reāli zaudējumi, otrajā gadījumā – autors to reāli nezaudē (jo pārkāpējs ir uztaisījis perfektu kopiju, atstājot orģinālu autoram), attiecīgi autoram ir potenciāli negūti ienākumi.

  Atbildēt
 12. Droom

  Mazliet ne pa konkreto teemu, bet kopuma par UK – LV aprakstu. Krotows man uzrakstija, es atbildeju un beigas nolemu, ka man tas te jaieskrape.

  Man kaut ka jau piegriezies tas Latvija UK problemu klasts. Lasot zinjas no LR mani parnjem sajutas, ka uz pasaules ir tris valstis. Varena Latvija, mizeju tauta UK un letinju dauzitaji Irija.

  Fishka tada, ka UK lai kaut ko pienjemtu un reali ieviestu jaiziet cauri kaudzei ar tradicijam, kas vel nebut neko nenozime. Tas ka ir doma, vai taisas ieviest nav vel ar garantiju, ka ta ari izdaris. Katra zinja jau shobrid choms maksa 10 naudas menesi un ir kodetie servisi, kur vari kachat visu ar nezeligu atrumu un tas viss ir kodets ar kaut kadu tur nsimt bitu atslegu. Tadu neviens ISP nevares atlauzt un tas ir legali.

  Sa vai taa, ja kaut kas ir slikts, tad tikai UK, ja kaut kas labs, tad noteikti ne no shim trim valstim, bet kaut kur Brazilija vai Kina. Man tas atgadina Padomju laikus. Vajag kaut ko uzrakstit, bet ta lai izceltu to cik mums te labi. Ok, shini gadijuma Pods.lv ir cita lieta, es ne par konkreto situaciju, bet kopuma ka saskatu to lietu ar ipashi bieziem rakstiem par UK un LV salidzinashanu. Bez maz jaieposte shis viss poda 😀 (ko nu es ari izdaru)

  ps
  parmainjas pec varetu uzrakstit Interneta parklajuma labumus LV un ta cenu menesi. Sabiedriska transporta salidzinashanu ar UK, Bezmaksas WC pilseta, ko vel salidzinat? Celju policiju darbibu starp valstim, Valsts attieksmi pret pilsonjiem un iemitniekiem.. ui.. dafiga vel ko varetu salidzinat. Tachu no jau nesalidzinas, jo tas nav interesanti, nav populari utt 😛

  Atbildēt
 13. Vaards

  Droom lika nedaudz pasmaidīt. Kamēr vietējie latvieši latviskajā garā aktīvi nodirš un ir sašutuši tikai par savu valsti, tikmēr šams jau progresīvāk: “ja kaut kas ir slikts, tad tikai UK, ja kaut kas labs, tad noteikti ne no shim trim valstim, bet kaut kur Brazilija vai Kina”. Cerēsim, ka uz Brazīliju latvieši tik drīz nebrauks. 🙂

  Atbildēt
 14. Anon

  Lielbritānijā pat ja viņi konfiscē tavu pc un tu nedod paroli šifrētai partīcijai var ielikt cietumā pēc visas likuma bardzības. Baigie frīkainie likumi viņiem tur.

  Atbildēt
 15. dooh

  x
  Tev nepieleca. Microsoft ir spiests tirgot savu produktu par šādu cenu, jo lielāku cilvēki gluži vienkārši nemaksā. Novelk par velti, lieto vecas legālās versijas, meklē alternatīvas. Piemēram OpenOffice. Līdz ar to uzņēmums maina savu stratēģiju, lai spētu konkurēt. Savā komentārā es nepaudu nedz atbalstu, nedz protestu Microsoft mārketinga aktivitātēm.

  Izklaides industrijai vēl nav pielecis, ka vecie modeļi nestrādās fundamentāli atšķirīgā – interneta – vidē. Kaut vai tāda elementāra situācija, ka kaimiņš no manis aizņemas filmas failu, noskatās un izdzēš. Robeža starp “aizdošanu” un “pavairošanu” ir praktiski izzudusi. Cilvēki labprāt maksā par ērtībām, nevis par saturu. iTunes veikals aizgāja tieši dēļ ērtībām – tajā atrast mūziku ir ērtāk un patīkamāk kā nelegālās bezmaksas alternatīvās. Aizvien populārāki kļūst flat-rate abonēšanas servisi, piemēram, last.fm – kamēr maksā, lieto visu, ko vēlies. Līdzko pārstāj maksāt – nevari lietot neko. Cilvēkam pa lielam netraucē tas, ka materiāls viņam nepieder.

  Atbildēt
 16. Shadowbird

  Man, savukārt, liekas skumji, ka tādi cilvēki kā x ir sajūsmā par to, ka tiek atcelta nevainības prezumpcija un cilvēku var sodīt bez pierādījumiem, tiesas vai jebkādas citas iespējas apsūdzētajam aizstāvēties. Visi likumi jau sen ir vietā, nekādas nesodāmības nav — pierādi, ka cilvēks ir pārkāpis likumu un viņš tiks sodīts. Protams, ja tu nespēj pierādīt, tad jāmeklē citi veidi, un jāsāk, protams, ar to, ka jāapiet visa “čakarēšanās ar tām tiesu muļķībām” un jāķeras pa taisno pie naudas iekasēšanas (uz cik saderam, ka pirms Interneta atslēgšanas “vainīgajam” tiks piedāvāts “atpirkties”?).

  Atbildēt
 17. Droom

  Vaards, prieks ka liku pasmaidit, diena nav veltigi nodzivota! Tachu Tu mani parprati, laikam neprecizi izsakos. Tas ko gribu teikt ir, ka lasot LV publikacijas parsvara ir salidzinajums tikai ar UK un tikai tas, kas ir negativaks attieciba pret LV. Netiek salidzinats nekas ar Ungariju vai teiksim kaut kas butu sagadijies ar Polijas turistiem. Varbut ta jau ir paranoja, bet paris dienas atpakalj UK parpluda dazas upes, uzmini kur es to uzzinaju? Pareizi, no apollo. Kads ieksh UK klusi nopurkskj un nezkadelj tas momentali ir LV prese ieksa. Talu nav jamekle:
  http://www.apollo.lv/portal/news/articles/186367
  un ta var turpinat viena gara. Vai tad kads raksta par to kadus likumus taisas pienjemt Koreja, vai .. nez, Holande? Anyway, varbut man tas ta vienigajam 😀

  Atbildēt
 18. c

  vietējo ziņu satura filtrācija tiešām dažkārt izraisa izbrīnu – reizēm būtiskas lietas nemaz neparādās, citreiz kauktādi nieki tiek pumpēti; bet tas ir pilnībā atbilstoši šeit pastāvošajam murgam

  Atbildēt
 19. Shadowbird

  Droom, te nav Apollo vai TVNet. Cilvēks raksta par ko grib. Diez vai rakstam ir īpašs sakars ar valsti, es drīzāk minētu, ka tas te publicēts tāpēc, ka piedāvātais likumprojekts ir drakoniskākais šāda tipa izlēciens pasaulē. Pasaule, nevis UK. Līdz šim nevainības prezumpcija bija atcelta tikai sīkumos, piemēram tajā datu nesēju nodoklī, šī ir jauna virsotne/ieleja. Var jau būt, ka var atrast kādu gana diktatorisku valsti, kur būtu vēl trakāk (lai gan šaubos, ka tas būtu viegli), bet no dēmokrātiskajām lielvalstīm Lielbritānija šoreiz ir apsteigusi visas pārējās.

  Atbildēt
 20. c

  vēlviens piemērs, šoreiz par to, kā atšķiras tas ko cenšas publiski iestāstīt no tā kas ir faktiski
  http://www.tvnet.lv/zinas/intervijas/article.php?id=616283
  citāts: “Un, lūdzu, neaizmirstiet, ka cilvēki Latvijā māk angļu valodu un lieto internetu – nevajag mums spraust dažādus priekšmetus ausīs.”

  un arī šis piemērs atbilst vietējam murgam

  Atbildēt
 21. KakTusssss

  BTW, šķiet, ka Jevropa uzliks vecajai, labajai Britu impērijai ragus: http://www.apollo.lv/portal/news/articles/186491

  Atbildēt
 22. Atbalss: Секс, Ложь, Видео: СССР jeb autortiesību epopejas vēsture | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *