No Firefox 3.6 beta 1 pazudusi izvēlne ar bilžu parametriem (papildināts)

Lai arī man ļoti patīk jaunā Firefox 3.6 beta 1 versija un šķita, ka viss strādā kā vajag, tomēr atradu mazu, bet nepatīkamu trūkumu. Izrādās viņi ir izņēmuši ārā no labās peles pogas izvēlnes bilžu parametrus.

The “Properties” item in the context menu has been removed; for image properties, a new “Image Info” item will be added (see bug 513147)

Pamatojums izklausās diezgan smieklīgs.

User interface changes
Right-clicking on elements (including links and images) no longer offers a “Properties” menu item. The properties dialog box was not useful for most users and has been removed. If your extension interacts with that menu item in any way, you’ll need to revise your code to add it yourself, or contribute your own context menu entry directly.

Dotajā brīdī Firefox 3.6 beta 1 versijā šī izvēlne ir izņemta pavisam, bet šķiet, ka līdz fināla versijai to salabos un turpmāk iekļaus Media izvēlnē. Celt paniku laikam vēl nevajadzētu, jo viņi šo izvēlni izveidos nedaudz citādāk. Varbūt labāk?

Right clicking on an image should still display “Properties”, and this item should point to the existing “Media” tab in Page Info, with the image item preselected, so that you immediately get the metadata you want. This way, you don’t need to duplicate the code/UI; all you need is Properties pointing to the right place. I doubt it would take 48 Kb of code to implement, and it would make everybody happy.

Ja kādam ļoti gribās atlikt atpakaļ elementa parametrus, tad nāksies likt virsū paplašinājumu. Tiesa gan nezinu vai tas strādā.

Jāatzīst, ka es biju viens no tiem, kas ik pa laikam izmantoja šo iespēju un skatījās bilžu parametrus.

Papildinājums

Šodien uzliku Firefox 3.6 beta 2 un šajā versijā jau ir parādījušās attēla īpašības. Diezgan operatīvi visu salikuši pa vietām. Laikam lietotāji sacēluši haju. 🙂

Tieši tas pats notika iepriekšējo reizi, kad viņi izdomāja, ka lietotājiem nevajag (vairs neatceros, ko īsti), bet ļoti ātri tas tika atlikts atpakaļ. Tāpēc arī īpaši nesaspringu.

18 thoughts on “No Firefox 3.6 beta 1 pazudusi izvēlne ar bilžu parametriem (papildināts)

 1. karuuzo

  Dažreiz es ar to izmantoju, bet nesaku, ka pēc tā es raudāšu 🙂 Skaidrojumu gan īsti nesapratu, tipa, pārāk sarežģīti izrēķināt vai kā? Nu tas, ka lielākā daļa lietotāju to neizmanto, nešķiet pārāk pārliecinoši 😀

  m

  Atbildēt
 2. CooLynX Raksta autors

  Man domāt, ka šis paliks web izstrādātāju pārziņā. Redzēs, ko viņi beigās tur sataisīs. Ja vienkārši tiks vaļā no viena lieka dialoga un to visu integrēs Media izvēlnē, tad jau principā mainīsies tikai forma kā tas izskatās. Lietotāji visticamāk, ka pieņems jauno formu un neko neteiks.

  Atbildēt
 3. Pipuks

  Man jau šķiet, ka labo peles ausi pārlūkos vispār 90% gadījumu lieto tieši web izstrādātāji. Neredzu priekš kā “ierindas pilsonim” tā izvēlne būtu vajadzīga un priekš izstrādātājiem jau varēja atstāt. Bija taču tik ērts veida kā paskaīties ALT tekstus, izmērus utt.

  Atbildēt
 4. Didulis

  Lai paskatītos bildes gabarītus, source un alt tekstu pilnīgi pietiek ar Firebug un tas katram web developerim noteikti būs uzinstallēts. Bildes faila izmērs ir vienīgais, kuru ir pagrūtāk apskatīties ar Firebug, jo “Net” sadaļā tas parādās tikai tad, kad bilde tiek ielādēta no servera un nereti sanāk šķirstīties cauri palielākam sarakstam. Taču filesize var paskatīties arī caur FTP, SCP vai sev lokāli uz diska, ja pats izstrādā to lapu.

  Atbildēt
 5. neruup

  sukas riktiigi. veel besii, ka jauns tabs atveras blakus esoshajam, nevis galaa, kaa tas bija vecajaa. tikliidz chromei buus extensions, es to FF nahuj izmetiishu. palaizhot ff pirmo reizi un kautko ieraxtot addresbaaraa bremze ir nezheeliiga. un tas, kaa vini to super-duper address baru pasniedza – tipe ejiet nahuj, MEES zinam kaa ir labaak. izskataas, ka ar properties ir tas pats. vvsakot gaidu chromes extension un tad bye bye FF (good riddance).

  Atbildēt
 6. Sandis

  Es arī šo funkcionalitāti izmantoju, tāpēc liels pārsteigums, kur FF dabūjuši statistiku, lai pamatotu savu rīcību. Tikpat labi varu apgalvot, ka nekad neskūšu galvu, jo āfrikas ciemā x no desmit datoriem tikai viens ir ar Ubuntu.

  Atbildēt
 7. Stefuks

  Man jau šķiet, ka labo peles ausi pārlūkos vispār 90% gadījumu lieto tieši web izstrādātāji.

  Hm, tad laikam esmu viens no tiem 10%, bet vispār arī druku advancētāki jūzeri lieto “peles labo ausi” pārlūkos, īpaši iekš FF tur ir daudz jauku fīču, jā arī iespēja ielūrēt bildukam propertijus. Kaut arī jāatzīst, ka esmu šo iespēju izmantojusi labi, ja kādas 5-10 reizes pa visiem tiem gadiem, kamēr izmantoju FF 🙂 Un tomēr izvākt kādu patīkamu fīču tikai tāpēc “ka to lieto tikai noteikts lietotāju loks” man liekas sviestaini.

  Atbildēt
 8. Jansi

  WTF. Lietoju ļoti bieži. Kur tāda nafig statistika. Mosk “atvērt jaunā tabā” arī novākt. Varu saderēt, ka par to zina tikai kādi 20 % !

  Atbildēt
 9. capsx

  Didulis: 2009.11.09 @ 14:49:29

  “Taču filesize var paskatīties arī caur FTP, SCP vai sev lokāli uz diska, ja pats izstrādā to lapu.”

  nedomāju gan ka tas būs ērti un ātri 😉

  “Inspect Element”

  tāpat būs lēnāk nekā paņemt Properties …

  Atbildēt
 10. CooLynX Raksta autors

  Man strādā, bet es instalēju šo versiju kā .exe failu jaunā direktorijā, jo caur automātisko atjauninājumu man nekas nesanāca.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *