Pieredze ar Mac datoru

Sasmējos par šo labo gabaliņu (pārcelts uz web.archive.org). Kā rūdītam PC lietotājam izgājis ar Mac lietošanu.

Tālāk, ļoti vienkārši – paskatīties interneta pierakstos sarežģītus vārdus, lai nebūtu jāpārraksta, nokopēt, iepeistot xcodē un saglabāt.
Iezīmēju, nokopēju ar ctrl+c, spiežu alt+tab, lai tiktu uz to xcodi – nekas nenotiek. O jē, kā šitais sadeva pa nerviem. Nominimizēju safari šitu, apakšā stāv tas xcode – atveru interesējošo failu xcodē, iepeistoju ar ctrl+v – nekas nenotiek. Šitais sadod pa nerviem atkal. Eju atpakaļ uz safari (nevis ar alt+tab), bet apaksā, tollbarā, spiežiet uz ikonas), mēģinu kopēt ar alt+c – nestrādā. Ar win+c – strādā – kā man paveicās!!! urrā, atkodu, kā nokopēt uz klipboardu! Laimīgs eju uz xcodi, peistoju un nekas nafig nepeistojas. Šitais normāli sadeva pa nerviem. Nu jau normāli izbesījies, eju atpakaļ, ar peli spiežot uz sūda ikonas lejā, uz sūda safari, iekrāsoju interesējošo vārdu ar peli, uzspiežu uz iekrāsojuma otru klik un nospiežu uz “Copy”. Tagad gan būs – es nosmīnu, domādams, ka apčakarēšu likteni, bet nēēēēēēē. Protams, ka tur iepeistot nēēēēēēvar! Nu nekādi. Edit – paste – un NEKAS NAFIG NENOTIEK! Ka šitais iedeva pa nerviem. Nolemju, ka zaibal, rakstīšu ar roku. Rakstu #import un, protams, uzrakstās €import. Lieliski – es nodomāju – un kur, interesanti, ir reste!? Shift + 1 – nav. Shift + 2 – nav. tas pats ar 4 5 6 7 8 9. Sadod pa nerviem, tāpēc nododu pa klaviatūru ar plaukstu, un redzu, ka ir uzrakstījusies tā reste – tātad kaut kur viņa ir. Nepaiet ne minūte un atrodu, ka viņa ir zem pogas “~”.

Rūdītiem Mac lietotājiem lasīt nav ieteicams. Tiem, kas nezina, kas ir Mac. Mac ir ļoti skaisti – tas ir tāds kults.

66 thoughts on “Pieredze ar Mac datoru

 1. normunds

  es varētu uzrakstīt ne sliktāku stāstu par to kā es uz kubuntu gribēju mp3 paklausīties un izdomāju būt kruts un instalāciju veikt nevis no gui, bet komandrindā, sekojot absolūti izsmeļošam how-to guide dzimtajā valodā 😀

  es par to, ka oriģināla autors drīkst iztaisnot pirkstus 🙂

  Atbildēt
 2. karuuzo

  Man ir tas pats ar dažām lietām, kaut vai F3 – view, F4 – edit (TC, Far, etc). Kad nonāku uz kāda kompja, kur ir tikai seksplorers, un vajag apskatīt “neidentificētu” failu, pēc F3 nospiešanas parasti ar nedaudz uzkaros. Pēc tam ar mātes palīdzību mēģinu atrast notepad vai ko analoģisku, nu tālāk jau nav interesanti 🙂

  m

  Atbildēt
 3. Gundars

  Heh, man vislabāk patika, ka nospiežot Win-c viss notiekās. Diez kur cilvēks atradis Win taustiņu uz sava mac? Vai nu piespraudis logitech klavieri, vai arī lieto hackintosh….

  Atbildēt
 4. normunds

  ja jau par saīsnēm tad jāatgādina ctrl+T, kas daudziem nevis uztaisa jaunu FF tabu, bet izsauc fakinu tildes vārdnīcu?

  Atbildēt
 5. usver

  normunds: 1 kliks Tildes iestatījumos, tur pārveidojam taustiņu kombināciju uz Ctrl+Alt+T, lai nemaisa.
  Tie, kas kādreiz lieto Ctrl+T, lai sauktu tildi, var pierast arī pie +1 taustiņa. Bet tādus nepazīstu nevienu.

  Atbildēt
 6. mxz

  Nu, ja čalis 5 minūtes nevar izdomāt, kā copy & paste uztaisīt… es domāju, ka arī par čipsu pakas attaisīšanu viņš varētu uzrakstīt piedzīvojumiem bagātu rakstu.

  Atbildēt
 7. CooLynX Raksta autors

  mxz, šeit laikam nav stāsts par to, ka nevar izdomāt, bet gan, ka neviens no zināmiem intuitīviem un pieejamiem veidiem vienkārši nestrādā.

  Atbildēt
 8. mxz

  Vispār sapratu, ka viņš lietoja PC klaviatūru, tapēc CMD vietā laikam bija WIN podziņa, tapēc arī nevarēja atrast. Bet nu jā – smieklīgi ir. Īpaši tas, kā viņš ilgi meklēja arhivēšanas utīlu un izmēģinājās visādi meklējot programmas un arī komandrindā, bet nepaskatijās labās peles pogas izvēlnē, kur ir “create archive”.

  Atbildēt
 9. CooLynX Raksta autors

  Hmm, a macam vai tad ir peles labā poga? Es biju sapratis, ka krutums slēpās tajā, ka tur ir tikai viena poga – nevari kļūdīties. 😉

  Atbildēt
 10. normunds

  neviens no zināmiem intuitīviem un pieejamiem veidiem vienkārši nestrādā.

  šādi var aizrunāties līdz tam, ka winexplorerī nestrādā ls, rm, mv, mkdir u.c komandrindas komandas, kas manuprāt, ir ļoti intuitīvas un viegli pieejamas konsolē 🙂

  Atbildēt
 11. bubu

  CooLynX: makiem, vismaz tai tizlajai mazajai-plānajai Mighty Mouse pelei, ir veselas 4 pogas – kreisā, labā, vidējā, un maliņas, kad abas reizē uzspiež.

  Atbildēt
 12. normunds

  bubu, es esmu ievērojis, ka IT cilvēki ir ārprātā konservatīvi un lai gan sludina savu sekošanu laikam un fleksibilitāti, īstenībā baidās no jaunām lietām. it kā vienreiz uztaisot compress “fails” nevarētu pārliecināties par to kāda veida arhīvs tiek izveidots. un ja izveidots nepareizais – izdzēst to.

  p.s dmg nav arhīvs, tas ir disk image.

  Atbildēt
 13. bubu

  P.S. es zinu, kas ir dmg. Bet ja nu tādu uztaisa, un it kā parastais lietotājs sapratīs, kas tas ir, ja uz tā uzklikšķinot dubultklikšķi, tas “atvērsies” pats no sevis. Tādu tad saņemsi e-pastā un priecāies (kā ne-maka lietotājs).

  Atbildēt
 14. normunds

  bubu, man ir grūti iedomāties kā cilvēks ar labo peles klikšķi var radīt dmg. tam ir vajadzīgs vismaz Disk Utility.

  Atbildēt
 15. KKTK

  “es esmu ievērojis, ka IT cilvēki ir ārprātā konservatīvi” – domā? Es nu gandrīz vai vienlaicīgi darbojos ar visiem trim – Win, MAC OS un Ubuntu. Un varu pateikt par visām OS daudz labus vārdus un daudz sliktus (un pamatotus, norādot uz to kā konkurentiem tas realizēts). Ja man būtu tā teikšana tad ideālais būtu apvienot MAC vienkāršību ar Compiz logiem un linux visuparbrīvudabūjamību + dažas lieliskas win programmas kurām nav tuvu blakus alternatīvas iepriekš pieminētajās vidēs…

  Atbildēt
 16. normunds

  KKTK, es tiešām tā domāju, lai man piedod visi IT eksperti, arī tie kuri tādi nav. reizi pa reizei palasot diskusijas par to ka vislabākais OS joprojām ir XP, man tiešām netop skaidrs kā tad IT nozarē izpaužas progress, ja cildināta tiek cik? 8 gadus veca OS? Kāpēc tad mysql un php jaunākās versijas tiek uzliktas ātrāk kā 8 gadus pēc to izlaišanas? 🙂

  Es arī esmu strādājis vienlaicīgi uz trim OS – win, kubuntu un osx. rezultātā es sapratu kas ir man vislabākais OS. atšķirībā no cilvēkiem kas nav redzējuši ne linux, ne osx, bet zina, ka win ir pasaules naba, jo … (te seko uzskaitījums).

  Atbildēt
 17. Arnolds

  Ar autora aprakstītajām lietām patiešām tā arī ir. Pusotru gadu atpakaļ nereāli izbesījos ar to makintošu. Tev it kā ir BSD, bet tajā pašā laikā libas velc no kautkāda studenta mājas lapas, kas aiz gara laika kaut ko ir nokompilējis, normālas paku sistēmas trūkums utt. utt. Lietojot OSX jutos gandrīz tikpat apgraizīts, kā uz windows. Nu ij nah! Nospļāvos un aizgāju uz Ubuntu.

  Mac – never again!

  Atbildēt
 18. KakTussss

  XP ir labs ar to, ka man viņš nav vēlreiz jāmācās (ieskaitot Ctrl+C un Ctrl+V). Kas attiecas uz fīčām, es gribētu, lai tas XP būt ar vēl mazāk fičam, kā pašlaik. Es, piemēram, nelietoju sīktēlus WinExplorer logos, un jau saknē atšauju tādu iespēju reģistrā u.c.

  Vislaimīgākais būt, ja instalējot jebkuru programmu man būtu iespējams ļooooooti detalizēti pielāgot ko un cik lielā apmērā es instalēju (tas attiecās galvenokārt tieši uz “fīčām”). Ja var ar detalizētiem paskaidrojumiem ko un kāda fīča nozīmē. Jo es parasti strādāju ar savu PERSONĀLO datoru, un es gribu viņu par 10 000% piedzīt savām PERSONĀLAJĀM vajadzībām. Par daudzlietojamajiem un uzņēmumu datoriem ir cits stāsts. Bet arī uzņēmumu sisadmiņi būtu starā, ja varētu izvēlēties daudz ko no “iespējām” neinstalēt.

  Augstākā pilotāža jau būtu, ja nākotnē es softu pērku, un varētu maksāt TIKAI par tām lietām, ko es izmantoju, nevis, piem., par WordPad vai Program Compatibility Wizard. Tas tākā būtu nozares spožais mērķis, nevis tā kā pašlaik: piegāzt tirgu ar sakainiem “viss vienā, pie tam obligāti” risinājumiem.

  Atbildēt
 19. macuser

  Ehhh……. ir tizli kaut ko tādu izlasīt, vēl tizlāk ko tādu uzrakstīt un pavisam tizli ko tādu pārpublicēt un ieteikt citiem. Tas jau nav nekāds jaunums ka tādu tirliņu kam smadzenes atrodas tur kur mugura zaudē savu cienīgo niosaukumu pie mums latvijā ir daudz. nu lai tak raksta savus murdziņus un priecājās ka vēl māk rakstīt. A mums normāliem cilvēkiem ir domātas NORMĀLAS ziņas. 😀

  Atbildēt
 20. esuntu

  Nesaprotu. cmd+tab noklusēti darbojas identiski Windows. cmd+c un cmd+v noklusētistrādā identiski windows. shift+3 strādā kā reste identiski windows (šim gan vispirms ir jāuzliek pareizs, latvisks, klaviatūras izkārtojums). Nesaprotu.

  Atbildēt
 21. core

  Nesen (pirms kādiem 3 mēnešiem) pārgāju uz Ubuntu – pagaidām atpakaļ uz windows nevelk.
  Tagad gaidu kad parādīsies jaunais Fedora 12.

  Atbildēt
 22. k.

  Piebilde par to restīti – vajag izvēlēties pareizo klaviatūras izkārtojumu. Visdrīzāk macs nav atpazinis kāds tai klaviatūrai ir izkārtojums, un uzlicis kautkādu defaulto (Nevajag ar pieņemt, ka Latvijā izplatītākais klaviatūras izkārtojums ir vienīgais pareizais. Katrā valstī ir savas īpatnības.). Bet ja jau autors ir tik gudrs, ka pa Xcode ņemās, tad no tādām lietām jau būtu kautkas jāsaprot.
  p.s. Tieši tā pat tas ir arī uz Windows.

  Atbildēt
 23. usver

  esuntu: ar #10 viss ir pateikts. izrādās, ir baisā atšķirība, vai ņem parastu klavieri, vai arī “made for Mac”. šortkati jau tādi paši, bet aplikšanas šeit un oriģinālajā rakstā ir pa rubli – tjpa “lāme tāds ..!!!”. ;D Mak`isti bļaut prot, bet paskaidrot – to gan ne :>

  Atbildēt
 24. binary

  > reizi pa reizei palasot diskusijas par to ka vislabākais OS joprojām ir XP, man tiešām netop skaidrs kā tad IT nozarē izpaužas progress, ja cildināta tiek cik? 8 gadus veca OS? Kāpēc tad mysql un php jaunākās versijas tiek uzliktas ātrāk kā 8 gadus pēc to izlaišanas? 🙂

  Normund, redz, PHP un MySQL tiešām ievieš vajadzīgas fīčas, kuras tiešām daudziem atvieglo/paātrina darbu. Vai man ar WinVista bija ērtāk strādāt nekā ar XP? Nē. Ar Win7? Nē. Nav ne ērtāk, ne ātrāk. Tad ko manā ikdienā dod smukais jauno windu interfeiss? Neko. XP lieliski dara to, ko man no viņa vajadzēja pēdējos daudzus gadus. Par PHP varu teikt pretējo – ir nācies gruzīties par to, ka uz hostinga serviem ir vecāka PHP versija, kurā nebija to lietu, kas man bija nepieciešamas – nācās pašam implementēt f-jas, kuras biju izmantojis jaunākā PHP. Drusku neveiksmīgs Tev salīdzinājums sanāca 😉

  Atbildēt
 25. BlackHalt

  normunds, KDE nav MAC.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Desktop_environment#Gallery

  Varēji vēl mēģināt nokompilēt kerneli 😀

  Atbildēt
 26. normunds

  Binary, es saprotu to tā – ja tu viens cilvēks esi pieradis ar āmuru sist pa akmeni, tad nevajag tev dinamītu, jo tu esi pieradis akmini sasist lupatās piecu gadu laikā, ko ar dinamītu cits izdarīs piecu minūšu laikā. Mans necilais viedoklis – uz puslīdz normāliem dzelžiem ies gan vista, gan 7 gan xp un ja ļoti gribās tad arī 2k varēs palaist. tikai es nesaprotu kāpēc neizmantot (ja vien tas nav specifisks pielietojums) jaunāko pieejamo OS. Vēlreiz: php, mysql un FF tu uzliec jaunāko, bet windu turi 8 gadus vecu. es neredzu citu izskaidrojumu kā iesīkstējušu konservatīvismu.

  blackhalt, es nesapratu tavu pointu. Es zinu kas ir KDE, es zinu, ka mp3 tur nav licenču dēļ. Bet kāda xrena pēc kubuntu by default nav iekļauts kompilators lai varētu sekot komandrindas padomiem, es goda vārds tajā brīdī nesapratu. Man jau nebija grūti sameklēt kompilatoru ar ko nokompilēt vajadzīgās lietas, bet atkārtošu vēlreiz – man netapa skaidra kubuntu izstrādātāju pieticība neiekļaujot to standarta instalācijā.

  Atbildēt
 27. normunds

  Blackhalt, ja apt-get neko nevar uzinstalēt pietrūkst gcc (varu kļūdīties ar nosaukumu, es to daŗiju pirms trim gadiem), jo izstrādātāji to nezin kāpēc nav ielikuši bibliotēkā tad man ko darīt? izlikties ka tas ir baigi forši, ka neko nevar uzlikt? linuksī, par kuru man ir stāstīts ka varot izdarīt visu.

  Atbildēt
 28. weedy

  Jā, CooLynx, labā poga ir (ja vien tas nebija domāts kā sarkasms). 🙂
  Vēl klīst mīts, ka uz Mac nav multitaskinga..
  Vispār par Mac mītiem varētu sarakstīt veselu grāmatu, biezu grāmatu, tas iespējams ir lielākais FUD vēsturē.

  Bet puisis ir vnk PEBKAC un Google laikam nav viņam draugs (draudzene?).

  Atbildēt
 29. normunds

  Blackhalt, kad es to visu darīju, tā bija jaunākā kubuntu versija. es vēl saprastu ja būtu izracis pirmo betu, bet nu tolaik aktuālajai versijai šitāds parķis…

  Atbildēt
 30. Operators

  visi tādi advancēti te!
  ir kāds chrome os piešķīlis? man nesanāca 🙁 intuitīvi spiedu pareizās pogas, bet livecd tā arī nepalaidās 🙁

  Atbildēt
 31. BlackHalt

  noisex, A Tu gribēji slepenos M$tyle neko nezinu neko nemanu bugus?

  IMHO šie kaitinošie bugi bija visvairāk kaut kādās 8.X versijās. Priecājies, ka kāds pieņem Tavus kļūdu ziņojumus!

  Pamēģini noreportēt M$ vai MAC bugus! – Labākajā gadījuma 2 gadi nosacīti.

  Atbildēt
 32. mur

  Stāsta autoram rokas līkas. Es pie winXP biju strādājis vairāk kā savus 6 gadus, bet pirmajā dienā tiekot pie maca problēmu nebija. Izlasiju garo stāstu un skaidrs ka viņš dabūja sadirstu macmini, jo man neviena no tām problēmam nebija. Tiekot pie suse problēmas bija gan. Bet vēl par osx – stāsta autors tiešām ir konkrēts *, kurš jau sākumā atzīst ka pat uz windowsa nav spējīgs sev nepieciešamo uzinstalēt 🙂
  Un jā, tas ka tagad cilvēki vēljoprojām sēž pie winxp ir absurds, jo win7 iet ātrāk, ja kaste nav no 90ajiem.

  Atbildēt
 33. Atbalss: Runājot par macintošiem « Tikai par pašu interesantāko internetā!

 34. normunds

  Pamēģini noreportēt M$ vai MAC bugus! – Labākajā gadījuma 2 gadi nosacīti.

  vēl viens kas grāmatiņu nav lasījis, bet visu zina.

  Atbildēt
 35. Reinis

  Piekrītu viedoklim par “līkajām rokām”. Arī es pirmo reizi lietojot MAC, pēc vairāk nekā 10 gadiem ar Windows nesaskāros ar tādu apjukumu kā tajā stāstā. Kautkā man pietika veselā saprāta, lai laicīgi saprastu, ka nebūs visi Windows shortcuts 1:1 tādi paši. Nedaudz palasi kas/kā un nav problēmu. Rezultātā tāds kreņķis kā tam stāsta autoram neuznāca.

  Vispār jau gribētu teikt, ka stāsts ir vairāk par to pašu čali un viņa “talantiem”, nevis par MAC.

  Atbildēt
 36. binary

  Vēlreiz: php, mysql un FF tu uzliec jaunāko, bet windu turi 8 gadus vecu. es neredzu citu izskaidrojumu kā iesīkstējušu konservatīvismu.

  Normund, es tev varu vēlreiz uzrakstīt to pašu, ko es uzrakstīju iepriekš – iemācies jel lasīt un pacenties saprast, ko tev saka, nevis akli turies pie sava viedokļa, kuru Tu nevis pamato, bet centies akli uzspiest citiem. PHP un MySQL ar jaunām versijām nāk klāt jaunas *noderīgas* fīčas, kas tiešām atvieglo darbu, uzlabo produktivitāti – tāpēc tās arī tiek apgreidotas uz cilvju kastēm. Savukārt winda man personīgi (un daudziem citiem) *neko* nedod šajā ziņā. Es palietoju gan WinVista, gan Win7 (un šobrīd sēžu ar Win7 – nav man XP licences portāblim). Kur viņā ir Tevis minētais “dinamīts, kas atvieglo darbu”? Tajā, ka vairs nevar piespiest win+r un uzsist “net stop apache”, jo, redz, admin lietotājam nepietiek privilēģiju, lai kontrolētu servisus? Tagad nākas spiest win, rakstīt “cmd”, gaidīt, kad parādīsies nekam nevajadzīgs saraksts, vērt vaļā popup menu, spiest “run as admin”, spiest “yes” un tikai pēc tam varu rakstīt “net stop apache” – tas ir daudz lēnāk. Tajā, ka daļa settingu nu ir izkaisīti un nav uzreiz atrodami? Heh… Man XP bija dinamīts ikdienas darbam, bet jaunās windas – āmurs. Ja tās windas tiešām kaut ko atvieglotu, tad tās arī būtu labākas. Šobrīd vairumā gadījumu jaunu windu lietošana ir nevis “dzīšanās pēc ērtības”, bet *nepamatota* “dzīšanās pēc jaunākajiem softiem”. Un 8 gadus vecas windas lietošana nereti ir nevis konservatīvisms, bet “pamēģināju jaunāku, notestēju, ievērtēju, atzinu par sliktu esam”. Starp citu, nevis 8 gadus vecu, bet .. mm .. kad iznāca jaunākā XP SP? (cik zinu, ir būtiskas atšķirības starp XP bez SP un XP ar jaunāko SP)

  Atbildēt
 37. BlackHalt

  binary, A Tev viņam (normundam) nav jāatbild pēc būtības, jo viņam par visu grāmatvede rēc.
  Klasisks demagogs.
  Vislabāk viņam dot pretim tādu pašu sviestu. Vai arī – izdauzīt brilles.

  Atbildēt
 38. jan09

  jā, dārgais Normund, dažiem nekad nesaprast, ka ir specifiski licencēti darba softi, kas pagaidām korekti iet tikai uz XP, un ka mājas datoram var būt licencēts XP, ar ko pietiek ikdienai.
  bet pad!rsties, kā parasti komentāros, vajag obligāti.

  Atbildēt
 39. normunds

  jan09, pārlasi #35 komentāra piekto rindiņu.

  binary, tu arī pārlasi to pašu. es neko nesaku, ja dzīve piespiež. tiešām. bet tajā pat laikā cik nu man sanāca paspaidīt win7 (jā, tieši tāpat kā lielākā daļa ir “paspaidījusi” vai “redzējusi” osx :D) es varu teikt, ka mājas lietotājam, kurš ar jaunu vai 1-2 gadus vecu kompi sēž uz XP, win 7 ir ļoti laba alternatīva. visi pārējie iz zemnieku argumenti – vectēva kalts ir labāks par jaunu fiskars kaltu, jo tam ir 75 gadi, tas nekas ka kāts robains un uzsist pārāk stipri nedrīkst.

  Atbildēt
 40. aksels

  normunds: es varu teikt, ka mājas lietotājam, kurš ar jaunu vai 1-2 gadus vecu kompi sēž uz XP, win 7 ir ļoti laba alternatīva.
  ———————–
  Tas, ka par šo jauno Win7 ir jāsamaksā, bet XP jau ir nopirkts un joprojām kalpo labi, arī nav arguments ? Protams, ņemot tagad jaunu kompi nav vērts pirkt to ar vecu osu.

  Atbildēt
 41. Smecernieks

  Vispār jau stāsta autoram varu pačukstet, ka ar savu glupību lepoties nav labi.
  OSx nav nekāda sakara ar to, ka kungs neprot izlasīt manuāli.

  Atbildēt
 42. ThA-B

  Wipppiiieeeee. kā mani sajūsmina aprobežotības pazīmes mūsu laikmetā. Cilvēkam kas brauc ar manuāli, pie automāta ir jāpierod. Un kad pierod, manuālis vairs nevilina (ja vien ziemā pa Vosa dīķi negrib kloķeni paraustīt). Noskaidrot, ka Ctrl vietā ir Cmd nav nemaz tik grūti. Balstīt savu priekštatu uz to, ka Ctrl+V nestrādā ir tas pats kas nedzīvot nepirkt māju ttikai tāpēc, ka ārdurvīm rokturis no labās puses nevis no kreisās. Pats developēju uz mac, zinu i java deveolperus, i web developerus, i mūziķus, i grafiķus, i fotogrāfus, i sisadminus, i webadminus kas ar mac strādā un citas sistēmas tikai iekš Parallels redz (reti, jo principā nevajag). Visi priecājas un par Win i negrib domāt.
  Ja kādam naudiņas žēl jēdzīgu aparātu iegādāt, tad nevajag novelt naudu uz GUI atšķirībām. Pirms 15 gadiem PeeCee bija galvu pārāks ikdienas lietošanā, nu jau tas ir sviests. A kerneli kompilēt – tas bija turo komentārs. Kamon. Kerneli? That’s so ’90….
  Te nav runa par “rūdītiem mac lietotājiem”. Te runa ir par “Ar galvu domājošiem cilvēkiem”.
  Nobeidzot, varu pateikt – piesēdos pagāšnedēļ pie Win. Gribēju palaist pārlūku. Meklēju dokā – nebija. Uzdeva pa nerviem. Nospiedu Cmd+Shift+A, nekas nenotika, atkal uzdeva pa nerviem. Gribēju izslēgt kompi ārā. Windows pasteidzās pirmas un uzkārās.

  Atbildēt
 43. aksels

  normund, bootu nelasu, bet doma pareiza. Ja jāizvēlas starp vistu un XP, ņemu otro. Vistu palietoju, atgriezos pie XP. Nebija neviena plusa, bet mīnusu lērums. Bet tas darbā, kur licence ļauj lietot abus, par savu naudu tā neeksperimenētu. Nu ir neizdevies tas putns MS. Windows 7 cik var spriest pēc atsauksmēm internetā un no paziņām, ir galvas tiesu pārāks.
  Nepiekrītu tev, ka jāmaina OS tikai tāpēc, ja iznācis jaunāks un smukāks. Tas, ka vecajam OSam vairs nelāpa caurumus un nav pieejami draiveri būtu nopietnāks pamatojums.

  Lai nav offtopic, MacOSX pēc skata man patīk, bet nekādu motivāciju to lietot neredzu, jo visas manas vajadzības apmierina Win.

  Atbildēt
 44. 8th Prophet

  Normund, Tu rullē. Goda vārds. Parasti lasu un Tev ir reāli argumentēti un loģiski komentāri nevis šitas te сам дурак stils, kas parasti ir 2/3 no komentāriem.

  Atbildēt
 45. angelz

  Un jā, tas ka tagad cilvēki vēljoprojām sēž pie winxp ir absurds, jo win7 iet ātrāk, ja kaste nav no 90ajiem.

  Kas tur absurds? Win7 tiko iznāca un nav naudas par ko tagad nopirkt, Vista kaut kā nepaķēra.
  Lietoju joprojām legālu Win XP MCE, noinstalejot visu lieko un strādā normāli ātri…

  Atbildēt
 46. binary

  Delfin, nu UI XP varēja uzlikt arī tādu pašu kā, mm, 95. windai? Vai tas nozīmē, ka XP ir tas pats, kas Win 95? Pēc tavas loģikas tā [daļēji] sanāk. Par to, ka core mainās/nemainās, arī īsti piekrist nevaru. Ir daudzas lietas, kas corē velkas no vienas versijas uz otru, tb core lielā mērā paliek tā pati, ir vien šādi tādi papildinājumi (tieši tāpēc vairums softu darbojas uz dažādām windu versijām). Un tie papildinājumi ir arī servispakās (tas tā kā būtu iemesls, kāpēc ir softi, kas nestrādā uz XP SP1, bet strādā uz XP SP2). imho.

  Atbildēt
 47. binary

  Un par patchiem – gan jau arī Win 7 būs visādi patchi. Ko no tā secinām? Win XP JAU ir kaudze patchu, resp. kaudze labotu bugu un lāpītu caurumu, Win 7 tas viss vēl ir priekšā. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc svaigas OS nereti neiesaka lietot – iesaka nogaidīt, līdz būs pirmie nopietnie patchi izlaisti.

  Atbildēt
 48. Delfins

  Nu, par to UI jā, tika ieviestas tēmas, tas ka var uzlikt defaulto, neko nenozīmē.
  pamatā jau XP ir tas pats w2k core (NT versija) ar papildierobežojumiem.

  Vista/Win7 ja cita core. tāpēc salidzinoši jauns windows.

  Atbildēt
 49. KSB

  Un neviens jau nepieminēja ka XP joprojām ir visātrākais no vēdlodziņiem… Lai cik jauns dzelzis būtu. MACu nav izdevies padzenāt, nedomāju ka pierast būtu tik grūti, bet dažreiz ir gadījies tā ka kautkas ir uztaisīts citādāk un riktīgi sakrīt uz nerviem, reti, bet ir bijis.

  Atbildēt
 50. Jok.

  Nesaprotu, kāpēc tik daudzi aizstāv WIn7?

  Nu nav viš ātrāks par XP un ja man nevajag DX10, tad kāpēc man lietot Win7? galu galā windows man vajadzīgs tikai tam, lai palaistu programmu, kurā es strādāju un realitātē zem XP visas programmas strādā ar mazāku resursu pielietošanu.

  Tā tad, kapēc man izmantot Vistu vai 7? Ja kāds tiešām var pierādīt ar faktiem, kāpēc 7 ir labāks par XP, tad laipni aicināti, jo es reāli atšķirību nemanu (sevišķi ņemot vērā, ka arī Win7 iet ātrāk, ja noņem visas vizualizācijas)

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *