Kā Google ietekmē GPS-navigatoru biznesu

Daudzi ir rakstījuši par to kā Google iekaro dažādus jaunus tirgus un vai nu nopērk, vai arī izputina konkurentus.

Oktobra beigās Google iedragāja GPS-navigācijas ierīču biznesu ar savu Google Maps navigāciju, kas būs pieejama Android OS 2.0.

Shares in GPS manufacturers Garmin and TomTom fell today following the announcement from Google that upcoming Android handsets will include free navigation software.

Uzskatāms grafiks no Google Finance.

Un apraksts par notiekošo ir lasāms Diggreader blogā (oriģināls angļu valodā iekš Gizmodo).

Street View был не просто ловким способом собирать картинки, чтобы снабдить ими данные, уже имеющиеся в Google Maps. Оказывается, это был способ проехать по тем же дорогам, которые уже были в картах, и очертить их силами собственных дорожных команд, чтобы — эффективным и грубым способом — избавиться от всех этих недешевых картографических лицензий. Google отрисовал все США, и, наверняка, в скором времени отрисует и остальной мир.

Interesenta viela pārdomām.

16 thoughts on “Kā Google ietekmē GPS-navigatoru biznesu

 1. karuuzo

  Varbūt beidzot varēs par sakarīgu cenu dabūt aparātus un kartes, a to nopērc par 300Ls aparātu, vēl par 100Eur jāabonē karšu atjaunojumi.

  Nu lab, kamēr gmapā neparādīsies dienvidu tilts, es viņam neticēšu 😀

  m

  Atbildēt
 2. edza

  neko sliktu tur nesaskatu. Par kartēm tas tiesa. tom tom navigācijā bet papildus kartes pirkšanas d-tilts arī nav 😀 atjauninot tā arī nav parādījies.

  Atbildēt
 3. Shadowbird

  Sākumā vienmēr visi krīt panikā. Šādas analīzes vispār nav vērts uzsākt ātrāk kā pēc mēneša, diviem.

  Grafikā redzams, ka vērtība atkal ceļas, kas arī ir gaidāms, kad beidzas panikas lēkme.

  Atbildēt
 4. G

  Vērtspapīru spekulantiem ir kur izvērsties, taču navigāicjas softu/aparātu kantoriem nāksies pielāgoties jaunajai kārtībai un domāt kā/vai pārdot to, kas ir pieejams par brīvu. Ieguvējs būs tikai un vienīgi patērētājs. Tas priecē.

  Atbildēt
 5. Anonīms

  Starp citu – uz Nokia šis pasākums jau strādā. Vakar redzēju kā Google Maps tiek izmantots navigācijai pa Tallinu. Visu smuki parādīja un galā nokļuvām. Tiesa gan balss komandas nedod, bet tiem, kas prot lasīt kartes, ceļu parāda.

  Atbildēt
 6. KZ

  Plānoju iegādāties jaunu mobzi tieši tāpēc, lai tajā būtu GPS. Kādi ieteikumi (no personīgās pieredzes)? Izmantot paredzēts ārzemēs ceļojumu laikā.

  Atbildēt
 7. aksels

  Kz, no personīgās pieredzes divas nokijas er iebūvētu GPS esmu lietojis, GPS bija ļoti lēns, bieži satelītus neatrada vispār vai meklēja 15 minūtes.
  Daudz labāka kombinācija IMHO ir mobilais + normāls GPS ar zilajiem zobiem. Iebāz kabatā vai turi auto uz paneļa un naviģē uz nebēdu. JA vajag to pašu GPSu piejūdz laptopam ar nopietnāku navigācijas programmu.

  Atbildēt
 8. PT

  Mīnuss Gūgles kartēm ir tas, ka tās nevar strādāt bez I-neta.

  Nākošais mīnuss – reti kad mēs izmantojam kartes braucot uz darbu vai pa tuvāko apkārtni. Parasti lietojam – vai braucot uz nepazīstamu pilsētu savā valstī, vai – braucot ārzemēm. Ja nekas nemainās viesabonēšanā, tad ārzemēs lētāk sanāks lietot vecos labos Tomiņus. 🙂

  to aksels: par satelītu meklēšanu – ilga meklēšana – normāla parādība, ja GPS nav ilgi slēgts iekšā. Pameklē pa internetu – galvenā doma bija tāda, ka katrā laika momentā ir speciāls saraksts ar satelītu atrašanās vietām (koordinātēm vai tml – neiedziļinājos), kas kļūst vecs jau pēc 10-15 minūtem. Līdz ar to, ja GPS sen nav slēgts – satelītus var meklēt ilgi.

  Atbildēt
 9. Wic56

  Ja lieto A-GPS, tad mana Nokia 5800 piešķiļas 1-2 minūšu laikā
  Lietoju NDrive programmu, tā man patīk labāk par Garminu.

  Ja nelieto A-GPS, tad arī braukt var, tikai ilgāk pielec

  Atbildēt
 10. aksels

  PT. Ilga meklēšana bija vienmēr, arī kad tikko lietots. Tas gan bija sen un varbūt vairs nav taisnība.
  Bet mans mazais atsevišķais zilzobainais GPS satelītus atrod sekunžu laikā. Un papildus māk arī saglabāt maršrutu ko vēlāk ielādēt kompī.
  Domāju, ka nav vērts par telefonu pārmaksāt simts un vairāk latus, lai iegūtu mazāk nekā spēj 30Ls vērts verķis.

  Atbildēt
 11. hvz

  nopirku ebajā pa 40Ls ķīniešu navigatoru. 3,5″ ekrāns, iGo softu uzliku . Ir visi tilti, kujilti, Latvijā pat zemes ceļi mazie mežos. toms var iet ēst sāli

  Atbildēt
 12. Delfins

  tas varēja būt paredzams… ne jau tāpat vien google “indeksē” ielas in-real-life ar bildēm.
  ineta trafika problēma – jā, aktuāli.

  bet gan jau būs kāds softs, kas izmantos kartes no atmiņas un ja gribēs pa virsu StreetView uzliks layerī.

  Atbildēt
 13. Droom

  Iefanojos par HTC Hero. Tusejoties pa Brugges, Belgija GPS un Google maps nodereja pat ljoti. Pilseta veca, ielas mazas un likumainas, tachu shad un tad ieskatoties telefona, zinaju kur esmu un kur dodos. Nekadas problemas ar pieslegshanos nebija. Interenets aridzan visu laiku regojas. Nu jaa, minuss ir tas, ka ja tikls shtruntigs, tad nu karte nezimejas.

  Atbildēt
 14. kintu

  TomTom vienmēr būs sava niša, kaut vai lielāks ekrāns, bet Gmail arī ir foršs. Pagājušonedēļ aktīvi orientējos par Anglijas pilsētām un maršruta uzziņām ir gana labs. Izmantoju Samsung i780 un datu pieslēgums no priekšapmaksas sim kartes (CallMobile).

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *