Atskaņas no meteorīta

Zini, man patika tas meteorīta izgājiens. Pateikšu kāpēc.

Iesākumam bilde, ko izveidojis mobwar.

Laikam tāpēc, ka, redzot to nakts video ar meteorītu, es noticēju, ka tas ir īsts. Man nav nekāda aizvainojuma vai sāpes par to.

Man patika tas, ka šī ziņa izskanēja plašajā pasaulē un tur to uztvēra ar humoru.

Vēl ar baudu izlasīju Stendzenieka sāpjpilno rakstu par to, kurš te kuru patiesībā čakarē.

Tad, lūk, parunāsim par to, kurš te kuru «čakarē».

Es lasu Iekšlietu ministres sašutumu un neticu savām acīm: «Ciniska ņirgāšanās!!! Cilvēki strādāja naktīm, dubļos un lietū!!! Piedzīsim līdz pēdējai kapeikai!!!».  Mūrnieces kundze! Atšķirībā no reklāmām, jūs, politiķi, par sabiedrību ņirgājaties visu laiku, apzināti, konsekventi un cietsirdīgi. Mālaina bedre ir bērna šļupsti salīdzinājumā ar to, ko jūs esat nodarījuši šo pašu policistu, ugunsdzēsēju un kareivju algām un ģimenēm. Mani vienlīdz izbrīna gan Jūsu paziņojuma nekaunība, gan cietā sejas izteiksme tā laikā. Un man jājautā – kas sabiedrību piečakarējis vairāk – rakums lauka vidū vai atklāti meli pāris dienas pirms vēlēšanām par pensiju nesamazināšanu?

Un tagad – draugi žurnālisti!

Es raugos jūsu zibeņošanā rakstos, twitterī, feisbukā. Nu sašutums bezgalīgs: «Iedomājies? Izraka bedri un uzdeva par meteorītu!!!  Sabiedrībai nodarīts kaitējums!!!».
Mīļie žurnālisti! Atcerieties par kaitējumu sabiedrībai nākamo reizi, kad piebāzīsiet savus izdevumus un TV kanālus ar vardarbību, pornogrāfiju un paparacci iemūžinātām slavenību neskūtajām padusēm. Gadījumos, kad jūs politiķiem uzsūtāt prostitūtas, ienesat lidostās viltus spridzekļus, aprakstāt narkotiku iegādi un lietošanu – jūs to saucat par sociālu eksperimentu. Kad puikas izrok pļavā bedri, jums labpatīk to dēvēt par «cinisku noziegumu». Es burtiski dzirdu jūs sašutumā ar troksni noliekam kafijtasīti uz galda: «Kā!!!! Mēs to visu sabiedrības labā!!!». Nekas tamlīdzīgs, mīļie. Jūs to darāt sava medija reklamēšanas un lasītāju piesaistīšanas labā. Ar precīzi tādiem pat motīviem, kādi vada reklāmistus. Jo raugi – vairāk lasītāju, augstāki reitingi, vairāk tās pašas reklāmas jūsu izdevumos. Un es atvainojos – ja kāds izmērītu mūsu abu nopelnus sabiedrības varmākošanā un debilizēšanā, tad mūsu reklāmas būtu bērnu šļupsti pret jūsu realitātes šoviem un kriminālziņām.

Nobeigumā sirsnīgs vēlējums. Var just, ka ir sasāpējis. 🙂

Nobeigumā – Tele2 skaidri un nepārprotami paziņoja: «Jā. Mēs apmaksāsim visu skādi». Tātad, algas, virsstundas, degvielu, sakarus, zālienu, ceļa remontu un visu citu. Kā Mūrnieces kundze teiktu – «līdz pēdējam santīmam». Savukārt es no sirds ceru – reiz pienāks diena, kad sabiedrība šos vārdus varēs saklausīt ne vien no reklāmas akciju rīkotājiem, bet arī amatpersonām, politiķiem un žurnālistiem. Līdz pēdējam santīmam, kā saka.

Ja kaut kas tāds notiktu 1.aprīlī, tad to uztvertu mierīgāk. Ja tā būtu kāda 9 lauku puišu kompānija, kas aiz gara laika un bezdarba 2 dienu laikā izraktu šo bedri, lai pievērstu savam novadam uzmanību, tad visticamāk, ka pret to izturētos iecietīgāk. Bet šajā gadījumā tas ir uzņēmums, kurš nevar izdomāt kā labāk ieguldīt savu reklāmas budžetu, lai skaļāk izskanētu. Tāpēc arī tik liels nosodījums.

Bilde kaut kur no Delfu dzīlēm.

32 thoughts on “Atskaņas no meteorīta

 1. Aiduss

  Atvainojiet bet ja mūsu dienesti nespēj atšķirt sprādziena rezultātā izveidojušos bedri no vienkārši izraktas tad nevaru nepajautāt – kam mums tādi sū…a dienesti vajadzīgi?
  Domāju ka šie vienkārši apvainojušies par to ka viņiem ar pirksu norādīja cik šie stulbi.
  Par šo dienestu efektivitāti vispār negribu runāt – kā var vienā izbraukumā notriekt 13 000 Ls??? Kāds par to ir padomājis? Pamēģiniet paskaitīt kā var iztērēt tādu kāpostu!

  Atbildēt
 2. karuuzo

  Nu jāreaģē jau bija, kaut vai tāpēc, ka, ja tur kaut kas uzgāja gaisā, bija jāsaprot, kas, vai tas nav bīstams vai kā (cik vēl no kara laikiem nāk ārā visādi brīnumi). Bet tādu ažiotāžu, šķiet, sacēla tikai vēlme paspīdēt – nu mēs tagad būsim krutā valsts, uz kuru brauks no visas pasaules. Kā tur tiem jeņķiem bija – be popular 😉

  m

  Atbildēt
 3. hu_ha

  Es gan iekšlietu struktūrām ieteiktu to visu uztvert, kā trenniņmācības, tādas, kas nav iepriekš iestudētas. Vai visi dienesti bija gatavi? vai ieradās radiācijas pārbaudes speciālisiti laikā, vai ugunsdzēsēji ieradās laicīgi, cik ātri spēja novērtēt situāciju, kāpēc iztērēja tik daudz naudas vienā braucienā, vai nevarēja to izdarīt efektīvāk un lētāk utt..
  Tas tikai parāda to, ka mūsu dienesti nekam tādam nav gatavi!!!
  Un neviens jau neapgalvoja, ka tas ir meteorīts! Vai tad kāds to tā sauca? Ieraudzīja degošu bedri un tā nodomāja.

  Un ja es savā sētā izrakšu bedri un uzkurināšu ugunskuru – vai es būšu vainīgs, ja kaimiņš izsauks dienestus un teiks, ka meteorīts?!

  Atbildēt
 4. PM

  Tā nebija TELE2 akcija, TELE2 vienkārši izmantoja situāciju.
  Arī idiots Vanšu tiltā nenonāca nejauši – vakar valstī notika daudzas svarīgas lietas, ko lielākā daļa tautas un arī masu mēdiju palaida garām, jo bija aizņemti ar meteorītiem un zirnekļcilvēkiem.
  Kas tad vakar notika? A notika tas, ka tika pieņemti jauni nodokļi, palielināts IIN. Un vēl vakar Satversmes tiesā tika izskatīta lieta par pensiju samazināšanu.
  Vai kāds vēl tic, ka tā ir sagadīšanās???

  Atbildēt
 5. mrPO

  TELE2 kā tāds vienkarshi grimst jo zelta zivtele savu galveno tēti TELE2 ir burtiski noēdis.
  Un ZZ komanda nevar atļauties apstāties…..
  Cik zināms ZZ ir nenormāls budžets reklāmai , bet TELE2 vienkaarshi kakā… vai arī radoša kompānija ir nodzērusies …..

  Atbildēt
 6. capsx

  nu man pirmā doma ar bija – TELE2 palien apakšā, lai reklamētu sevi …
  katrā ziņā – pasākums guvis plašu rezonansi, kas arī bija mēŗķis 🙂

  Atbildēt
 7. Standzainieks

  Pateikšu kāpēc man tas šķita galīgi garām:
  1. Ziņas nelasu principā, bet pamanot kkur virsrakstu par šo temu, virināju vaļā šos neciešamos ziņu portālus vienu pēc otra. Pat pazibēja tāda doma ielekt mašīnā un aizšaut apskatīt dzīvajā (ja to būtu izdarījis, jei bogu kāds kompensētu “līdz pēdējam santīmam”).
  2. Skaipā padevu to tālāk 1 draugam, kuram šādas lietas interesē (tas mani padarīja par tenkotāju).
  3. Man nav pamata nenoticēt, jo šādas lietas notiek ik pa laikam uz pasaules, tad kādēļ ne Latvijā.
  4. Iztrobelētas nopietnas iestādes “seku likvidēšanai”.
  5. Ārzemju mediji paķer šo info, taču neturpina sekot tālākiem notikumiem un tur tā arī paliek par patiesību- Latvijā nokritis meteorīts.
  6. Šādi idiotismi tiks atkārtoti no citiem “kreatīvistiem” un mēs redzēsim pa ielām skrienošus “noasiņojošus cilvēkus”, viltus uzspridzinātas mašinas, no kurām velkot viltus cietušo, viņš jums paziņos- pērciet kolgeit! utt….
  7. …

  P.s.
  Stendzinieka šļupsti pret presi utt ir visiem sen zināmā taktika- labākā aizsardzība ir uzbrukums.

  Rezumē- Epic Fail

  Atbildēt
 8. Dreef

  Es tikai nesapratu kā tie ugunsdzēsēji (kas strādā ar ēkām, uguni utt.), no 1,5 metriem varēja dabūt 15 metrus? Tie 15m izklausījās ticami un tādēļ sākotnēji visi arī noticēja, jo sākotnējā informācija medijos aizgāja tieši no šiem ugunsdzēsējiem. Tādēļ vainīgi ir paši ugunsdzēsēji un par savu muļķību viņiem pašiem no savām kabatām būtu jāmaksā, kā arī jāsedz zaudējumi, kas radušies žurnālistiem/reportieriem/zinātniekiem utt., kas pat no citām valstīm dzinušies aplūkot šo 15 metrus dziļo brīnumu ;-).

  Atbildēt
 9. Dreef

  Jā, un pats smieklīgākais, ka tagad visi “piesmietie” domā kā atriebties par šo pāri darījumu un muļķošanu – sola ierosināt krimināllietu, sola atteikties no Tele 2 pakalpojumiem utt. – īsts bērnudārzs nevis gudra un izglītota tauta. Nez kas tur tos ministrus mums tādus savēlējis ;-)?

  Atbildēt
 10. Dis

  Galvenais, ka visi taču palika laimīgi – medijiem ir ko rādīt, kādam ir par ko pasāpēt, kādam ir par ko pasmaidīt 🙂

  Atbildēt
 11. Vilis

  Es arī tam noticēju un tiku piečakarēts. Bet kaut kā nekādu naidu pret “meteorīta” radītājiem neizjūtu. A par specdienestiem – viņiem tāpat reizi pa reizei ir jārīko mācības svaigā gaisā. Varu derēt, ka viņi brauca nevis tāpēc, ka vajadzēja, bet dēļ ziņkārības.
  Cita lieta ir tas vanšu tilta “iekarotājs”, kas reāli paralizēja visu Rīgas centru, un kura dēļ tika nodedzināts milzu daudz degvielas un daudziem izčakarētas svarīgas darīšanas.

  Atbildēt
 12. Sarky

  Vili, konkrētiem indivīdiem daudz mazāk traucēja stunda Rīgas korķī tiltā kāpēja dēļ, nekā daudzu stundu ceļš un darbs lietū Mazasalacas apkārtnē.

  Tad, kad viens gadījums ietekmē, tad par to tu saki, ka slikti, bet, tākā otrs tieši tevi neskāra, (lai gan – ja skartu ,tad daudz nopietnāk, nekā stunda korķī), tad gan sakam, ka joks, vai ne…

  Ja paziņo, ka reklāma, tad kriminālatbildība nav, ja paziņo, ka vēlējies apskatīt Rīgu, tad krimināllieta

  Atbildēt
 13. e-remit

  Dreef, iedomājies – Tev pazvana, ka Tava māja deg ar visu Tavu iedzīvi un Tu pamet darbu (izsaukdams priekšnieka dusmas), lai steigtos mājās. Pa ceļam vēl noraujies sodu no CP, bet pie mājām Tu pamani, ka nekas tāds nenotiek. Tad nu pie Tevis pienāk kāds un saka, ka ir reklāmas aģents un esi nofilmēts steidzoties – tjipa Tava telefona operatora akcija, cik ātri var paspēt cilvēki, kas lieto šo operatoru. Nu jā – degvielu ceļam Tev kompensēs līdz pēdējam santīmam.
  Tad padomā, vai turpināsi izmantot šo operatoru un maksāt viņam, zinot, ka jebkurā brīdī viņš Tevi tā var izčakarēt. Nu jā – Tu jau nebūsi bērnudārzs un pasmiesies par veiksmīgo reklāmas akciju.

  Atbildēt
 14. MartinK

  Pilnībā pievienojos, arī nav dusma, arī sākumā noticēju (pieļaujot mazu iespēju, ka fake), bet visu prieku pat par to, ka fake, izjauca “resno putnu” iznākšana uz skatuves garlaicīgas reklāmas kompānijas izskatā.

  Atbildēt
 15. ivanZ

  #14

  Kādēļ nepieminēji vēl faktu, ka varēja sākties trešais pasaules karš? Kur vēl variants, ka varētu sadegt viss mežs?

  Ja kaut-kas tāds notiktu, tas tikai parādītu cik mūsu “visvarenie” specdienesti ir sagatavojušies, un spriežot pēc visām ziņām no turienes – maksimums kas tur ir bijis – 2 mašīnas ar mentiem (viena no tām atbraukusi tikai palūrēt) un 1 ugunsdzēsēji. 13 000 Ls notērēt uz šiem tizleņiem – šeit gan es saskatu nejēdzību un nereālu degvielas patēriņu/algas aprēķinu.

  Kopumā – labs treniņš specdienestiem, kuriem viss apmaksāts, labs bonuss apkārtējiem (1ls no žurnaļugām par “ieeju”), papildbonuss apkārtējiem tūrisma objektiem un bezmaksas reklāma pasaules mērogā. Normāls pašvaldību vadītājs izmantotu iespēju lai vēl papildus nokāstu kādu naudiņu no rīdziniekiem par “objekta” apskati, nevis skaļi vaimanātu cik viss ir slikti.

  Atbildēt
 16. Misters-X

  Ja jau viss ir tik “nevainīgi”, ko tad cien. Tele-2 vadošie veči tā satraukušies un dod laukā vienu pēc otras sevi attaisnojošus padebilus paskaidrojumus, piem. šodien nupat bazūnēja, ka nav ko apvainoties par feiku, salīdzinot to ar Ziemassvetku Vecīti, ka tipo uzzinot patiesību, ka zem kostīma pazīstams aktieris, vai mēs tāpatās apvainotos!? Pirmkārt jau neadekvāts salīdzinājums! Veči no Tele-2 laikam totāli nerubī (sākumskola, vai?), kas vispār ir meteorīts, no kurienes tāds rodas, kādas var būt sekas krītot utt. Viss, kas saistās ar kosmiskām lietām ir nopietni un Tele-2 darboņiem bija japaredz, ka ziņa tās nakts laikā izplatīsies pa visu pasauli! Maldināt pasauli, tas esot humors un kā te aizstāvji saka, latvieši neprot pasmieties, jeb tagad vienkārši paši saprot un cenšas “izlocīties”, izdomājot neskaitāmus pekstiņus! :((

  Atbildēt
 17. Anonīms

  Vienma maate, citam meita, tresham kleita… Vieni pa telefonu runaa un sagaida kvalitaati, kameer citi piikstinaas, lai atzvana un kraaj savus bonusus, nekustot aaraa no pilseetas. Un vinjiem nekas slikts nenotiks, ja reizeem operatora vainas deelj pusi dienu kaadu nevar sazvaniit utt utjp. 😀

  Atbildēt
 18. ZBH

  Aiduss : var gadiities, ka tajos 13kLs iraid ieskaitiits OZK, ko sabojaaj ostaa sovasar 🙂 neies jau krutajiem puskriminaalistiem cedeet 🙂

  Atbildēt
 19. Gatiuss

  Par nepamatotu valsts dienestu un iedzīvotāju maldināšanu krimināllieta jāierosina noteikti, tad pārgudrie reklāmas “guru” beidzot izvēdinās savu galvo no izpīpētās “zālītes” pārpalikumiem.
  Ja organizē reklāmu, tad tai jābūt saskaņotai, nedomāju ka valsts dienesti par atsevišķu samaksu atteiktu piedalīties reklāmā.

  Atbildēt
 20. cece

  kurš ir tik …. lai ticētu visam ko pļerkst žurnālisti
  nuja es ar nedaudz noticēju šoreiz, bet vispār visu ko smērē žurnālisti filtrēju, it īpaši Latvijā
  un normālā valstī par šādiem jokiem sen jau autori būtu saņēmuši atbilstošu rēķinu
  kopumā – kārtējais apliecinājums – dzīvojam nezkā pārvaldītā teritorijā nevis valstī un paši esam oi cik slimi

  Atbildēt
 21. e-remit

  #18 ivanZ, visam ir sava kārtība, šādas akcijas pa priekšu ir jāsaskaņo, citādi nākamreiz Tele2 uztaisīs savu reklāmu, izraisot ķīlnieku krīzi uz pāris dienām. Ja korekti to neizdara, tad nav ko raudāt, ka IeM turpmāk vairs neizmanto Tele2 maksas pakalpojumus. (Tas bija par Dreefa “īsto bērnu dārzu”). Ja jau viss ir tik asprātīgi, tad kāpēc skandināvu Tele2 atvainojās par šo reklāmas akciju?
  Par tiem tukstošiem Ls – man domāt, tāda summa varētu būt korekta, jo sākumā neviens nezināja, kas tur īsti notiek – bija jānorobežo apkārtne, jāveic visas iespējās analīzes.

  Patiesībā jau ideja slikta nebija, tikai nebija līdz galam izdomāta.

  Atbildēt
 22. aksels

  Man arī šis meteorīta pasākums patika un joprojām liekas jautra izklaide nevis pazemojums vai kādus tik vēl epitetus nav nācies lasīt. Meteorīta ‘glābšanā’ gūtās iemaņas dienestiem lieti noderēs un ja vēl tele apmaksā, kas var būt labāks. Un citas iestādes savukārt varēs izvērtēt kā tik ātri var iztērēt šādas summas. Vai tik nevajag kautko reorganizēt vai optimizēt.

  Atbildēt
 23. hmm

  vispaar vinjiem vajadzeej to meteor palaist no ceturdienas uz piekdienas nakti, pa dienu zinaatnieki jemtos, sestdien un sveetdien tuuristu bars 😀

  Atbildēt
 24. Black Napalm

  par reklāmas akciju nediskutēšu – man tā netraucēja, taču nezinu, cik ļoti tā izčakarēja laiku/naudu citiem. vienīgi savu reklāmas sauklim “būs par ko parunāt” viņi ar šo akciju ir realizējuši visnotaļ labi 🙂
  par onkuli vantīs gan man šķiet, ka to varēja izvērst par patiešām iespaidīgu protesta akciju, ja vien šis indivīds to būtu vēlējies. būtu bijis interesanti apskatīties valdības reakciju, piemēram, ja cilvēks būtu atteicies kāpt lejā līdz tiktu palielinātas pensijas vai vēl kaut kas, kas viņam interesē..

  Atbildēt
 25. Karlis

  Joks tas bija un joks palika. Vairumu rīdzinieku dzīves tas iztraucēja tikai tik daudz, ka bija jāpacepas pāris forumos (lai gan – kāda starpība par ko cepties…) Ar Rīgas domi, kura parāda savu bezspēcību pret vienu popularizēties gribošu plānprātiņu, nevar pat salīdzināt. Turklāt, parāda, cik trausla ir Rīgas ceļu infrastruktūra, kas notiktu, ja 2 tilti tiktu bloķēti???

  Bet visvairāk žēl valsts naudiņas tajā sakarā, ka LMT jau berzē savas kuslās roķeles iekasēt no IeM tiešām milzīgas summas, salīdzinot ar Tele2. Uzskatu, ka valsts varētu tiešām daudz ietaupīt, ja valsts visām iestādēm sarīkotu konkursus par jaunu, pat ja jāmaksā kaut kādus milzīgus un muļķīgus līgumsodus par līgumu laušanu, vai varbūt pats LMT prastos un nomestu dažus simtus procentu no rēķiniem. Lai gan ko tur daudz, tāds spļāviens jūrā vien ir.
  Jā, sāp.

  Atbildēt
 26. Karlis

  Lai nu kā, tautai ir grūti un tā ķeras pie katra salmiņa. Vai tas būtu Līdaka, vai kārtējais Silards vai kāda reklāma, bet cepties vajag. Tikmēr prese nopērk biļetes uz pēdējo atrakciju. Žēl. 🙁

  Atbildēt
 27. budzis

  Un lielāko melu tiražētājs un radītājs (Stendzenieks) atļaujas te muti vērt par melošanu?
  Tele2 ir izgāzies kā veca sēta, tas nu ir fakts – pēc šitādas “reklāmas” es noteikti tītos, ja nebūtu jau prom. Varbūt nākošais reklmas gājien būš zvns uz 112 un paziņojums par pas.vilciena avāriju?

  Atbildēt
 28. zive

  kaut kā dīvaini vispār mums ar to valsti =] būtu reāli jāierosina kriminālā atbildība par politiķu lēmumiem (!) – lūk tad būtu ko mums parunāt, savādāk sanāk, ka ži*nās pa*aļas brēc cik tele2 slikti un kā no viņiem piedzīs, bet no pašiem neviens neko piedzīt nedrīkst? 😀 really wtf?

  ehh… katram teikumam – savas sekas politikā… nez vai kāds meteorīta dienas beigās tā kāāārtīgi padomāja pirms spēra izteicienus ārā 😉 no rīta lnt duelī glābšanas dienesta šefs (? vai kas viņš tur) reāli tēloja apvainojušos bērnu, rezultātā iebraucot pamatīgās auzās – te viņš saka, ka emocijām viņa darbā nav vietas, te viņš saka, ka nav pagājis pietiekami ilgs laiks (…) un pa vidu visam tam – rokas sakrustojis skatās k-kur zemē/tālumā, ar pilnīgu vienaldzības pilnu sejas izteiksmi (!). mjā – respect, tik aktierskolu vajadzēja pabeigt, pirms publiski dirst, mhh.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *