Nasing spešal 2

Man rīts sākās ar Nasing spešal 2.

Es no kauna zemē ielīstu pēc tādām sarunām. Redzot to publiku, kas sēdēja telpā, man radās iespaids, ka tie ir lielie čiekuri, kuri pieņem lēmumus. Ja tāds zaudētājs kaut ko šļupstētu zāles priekšā, tad es būtu saškrobojies par iztērēto laiku un manu naudu viņam neredzēt kā savas ausis. Tā ir vienkārši katastrofa.

37 thoughts on “Nasing spešal 2

 1. bezmiegs

  un ja paliek AIZ kadra tad jau tas veel skumjaak … jo liekas labaaku anglju valodu esmu dzirdeejis pat no 10-12 klases skoleeniem… mosh tomeer nevajadzeetu taupiit naudu un vismaz tiem kas muus reprezentee kaartiigi iedziit anglju valodu lai muus var paarstaaveet kaut cik cieniigi.

  Par teemu tieshi Stokholmaa nez vai man taa traapiijaas bet jebukrsh cilveeks vecs vai jauns ar kuru runaaju visi maaceeja anglju valodu diezgan labaa liimenii… mums kaa skataas tad ministriem un paarstaavjiem ir maz nojeegas… skumji

  Atbildēt
 2. mp4

  Common. Nebūsim naivi. Bez Vairas un ex-ārzemju latviešiem un varbūt dažiem ārlietu speciālistiem nez vai Saeimā un valdībā (un arī pašvaldībās) ir vēl kāds ar normālām angļu valodas runāšanas un saprašanas prasmēm (cerams, ar saprašanu ir nedaudz labāk kā ar runāšanu).
  Organizējam referendumu, lai izmainītu vēlēšanu likumu, ka kandidēt vēlēšanās var tikai tādi, kuriem angļu valoda ir tādā un tādā līmenī saskaņā ar kaut kādiem starptautiskiem kritērijiem.
  Tā – pēc gadiem 20 varētu gaidīt būtiskas izmaiņas šai jautājumā.

  Atbildēt
 3. leo11

  Man ir bijusi ta laime pastudēt ārzemēs un arī pastrādāt tur. Problēma jau nav valodā vai izrunā. Ja runa pakiji vai kaut vai piemēram native texas džeki, tad pat Londonietis var neko nesaprast. Lv ļaudīm cik novērots, parasti ir kompleksi par savu itkā nepilnīgo valodu, kas beigās izskatās vel glupāk. Tu vari runat kā vēlies, galvenais, lai otrs uztver tavu domu. Ja kaut ko nesapratis, tad pārprasīs un arī no parprasīšanas nav jākaunas. Bieži kaut kādā brainstormingā iet ka pa Bābeles torni, bet LV pārstāvji sēž klusu un kautrējas par savu valodu, kaut arī runā pilnīgi pieņemami.
  Ja tu neesi vismaz gadu pabijis ārzemēs, tad uz pareizu un tekošu ENG var pat nesapņot. Par saprašanu gan ir cita runa.

  Atbildēt
 4. mrPO

  šis cilvēks vismaz centās un mēģināja runāt, bet tas nemaina lietas būtību. Tak tiekoties ar tādiem cilvēkiem, nu joptvai, mācība tak bija – tulku paņem līdzi. Labāk sapratīs lieli čiekuri un nebūs kauns pa visu seju !!!

  Atbildēt
 5. hmm

  Mjā … būtu izlīdis ar godu, ja būtu tulku līdz paņēmis.

  Ja reiz ir skaidrs, ka ar EN valodu nav uz Tu, tad nav ko riskēt, bet ar tulku vai sekretāru,
  kurš norunātu pamattesktu un ministrs pateiktu pāris galvenās frāzes būtu pieticis ………

  Man šķiet, ka vaina bija šeit atzīt, ka viņš angļu valodā nevar brīvi komunicēt, un no
  investora puses skatoties man šķiet, ka labāk parādīt savu kompetenci kā ekonomikas
  ministram nevis, kaut arī nezinot EN. Bet šitā nu ir sviests……

  P.s. neesam visi ministri – bet vai jums ir gadījies tā uz sitienu izteikties EN?
  Es visu laiku domāju, ka zinu šo valodu pietiekami – tjipa lasu, rakstu, saprotu – bet
  kad bija jāsāk runāt tad sapratu ka ir auzas ….. un ir jāmācās sarunu valoda.

  Atbildēt
 6. yuris

  Tik daudz prāta tak vajadzētu būt, ka ņem līdzi tulku, ja nav par profesiju profesionāli nespēj izteikties. Vēl jo vairāk, ja visu valsts dzīvi vari ietekmēt.
  Bet skumjais ir tas, ka bieži arī latviski tie ministri nerunā daudz sakarīgāk. Tas liek domāt, ka nekāda spožā izaugsme nevar būt.

  Atbildēt
 7. Aizpildi visus lauciņus

  @mp4

  Organizējam referendumu, lai izmainītu vēlēšanu likumu, ka kandidēt vēlēšanās var tikai tādi, kuriem angļu valoda ir tādā un tādā līmenī saskaņā ar kaut kādiem starptautiskiem kritērijiem.
  Tā – pēc gadiem 20 varētu gaidīt būtiskas izmaiņas šai jautājumā.

  Kā ta! Krievu laikā arī visus mēģināja parkrievot.

  Eiropas Savienības 23 oficiālās valodas ir:
  http://lv.wikipedia.org/wiki/Eiropas_Savien%C4%ABbas_valodas

  Atbildēt
 8. c

  es tā prātoju, kurā brīdī sāksies represijas par šāda veida nelāgu ziņu driķēšanu
  bet – iespējams, ka nesāksies – tak izdevīgi, ka ļaudis nolaiž tvaiku inetā
  un vispār – šajā murgā neko nevar paredzēt – to aplieciena arī varaskloķu turētāju stostīšanās

  Atbildēt
 9. Stefuks

  problēma ir tajā, ka šitie nasing spešal tēli neatzīst savu problēmu! kas viņi nevar tulku paņemt?
  īzī vī ken sink ebout it 🙂

  Atbildēt
 10. Beaviz

  Necepieties- kad vajadzeja, tad nasing spešalu izvilka gaismā, kad vajag, tad arī kampars dabūs birku. Liekas ka tagad tiek pamests publikai jauns ‘dumjais-sliktais’ tēls… Vai tiešām jus domājat, ka investori pieņem lēmumus sēžot publiskā apspriešanā vēstniecībā? Nē, tas bija vienkārši (slikts) uzvedums abu valstu televizijām. Īstās pārrunas notiek personīgajos kabinetos, dažu cilvēku klātbūtnē. Viss pārējais ir show.

  Atbildēt
 11. ZeaLot

  Eeej, eeej. Visi tik’ bleej “tulku! tulku!”. Tulks sheit nebuutu paliidzeejis.

  Pirmkaart jau, Tulks maksaa naudu. Tie ir lieki izdevumi, kurus var apcirpt (un droshi vien arii apcirpa).
  Otrkaart, vinja teikto *vareeja* saprast diezgan ok. Ir akcents, bet dikcija un doma ir daudzmaz skaidra. Probleema ir nevis anglju valodaa, bet saturaa. Saturs ir svariigaaks par to, kaa runaa. Ja ir probleema ar saturu, tad pat tulks nespees paliidzeet.

  Atbildēt
 12. Pipuks

  Esmu pats ar vairākiem zviedru uzņēmējiem (ne tik augsta ranga gan) ticies un vienmēr spēja sakarīgi un skaidri izteikties ir novērtēta. Tāpat arī konrētas atbildes uz jautājumiem tiek novērtētas. Zviedri uzņēmēji visā visumā ir diezgan augstprātīgi, it sevišķi tie, kas dzīvo Stokholmā un tās apkārtnē, tāpēc viņi pilnīgi mierīgi un bez sirdsapziņas pārmetumiem atteiksies no sadarbības ar cilvēkiem/valsti par kuru lielai sabiedrības daļai ir ne pārāk pozitīvs iespaids.

  Atbildēt
 13. dooh

  Politiķim vajadzētu zināt arī to, ka tulks = papildu laiks, ko apdomāt atbildi. Ja tu saproti, ko otrs tev jautā, tad kamēr to pašu atkārto tulks, vari paspēt apdomāt atbildi. Un otrs pluss – dzimtajā valodā varēsi izvēlēties veiksmīgākus vārdus un konstrukcijas.

  Taču šeit tā galīgi nav problēma. Ārkārtīgi bezatbildīgi ir mūsu politiņi – nepārzina savu nozari, nesagatavojas intervijām, nestrādā “pa tēmu”. Es pat neapgalvoju dumji – nemaz nu tik dumji arī nav, tikai tā domāšana iet pavisam nepareizā virzienā.

  Atbildēt
 14. arnico

  Jebkurai ārvalstu firmai interesē tikai un vienīgi konkrētas atbildes, cik laba ir runas prasme angļu mēlē tas ir sekundāri.

  Šeit ir piemērs par abu divu trūkumu. Un tā ir smaga problēma, jo šie investori gaidija atbildes uz jautājumiem nevis filozofēšanu (vienalga kādā valodā, un vienalga cik tulki pa vidu, viņiem vienkārši vajag atbildi).

  Atbildēt
 15. Shadowbird

  Ja viņiem būtu tulki vai labas valodas zināšanas, tad nāktos atbildēt saturu (tā neesamību). Tagad var stāstīt, ka visa problēma ir nepilnīgā valodas prasmē.

  Atbildēt
 16. Delfins

  pat ja perfekti zinātu ENG – es šaubos vai vispār kāds no tiem politiķiem atbildētu uz jautājumu – “ko iesāks ar naudu?”

  Atbildēt
 17. Andron Mc

  Nja. Tādi dauņi un kuņasbērni ir mūsu valdība. Un saņem viņi pāri 3kLs mēnesī, lai gan ir tupāki par dažu sētnieku. Loģikas nekādas.

  Atbildēt
 18. modric

  te jau hmm: 2009.10.09 @ 10:14:37 izteicās – varu tikai apstiprināt, ka arī pats jau 40 gadu turpinu mācīties angļu valodu…
  lai gan mana darba valoda arī šeit Latvijā ir EN, viena lieta ir lasīt/klausīties, otra – runāt pašam. To sauc par aktīvo vārdu krājumu -vari lasit bez problēmām Dikensu oriģinālā, parunāt par profesionālām tēmām, bet ir diezgan liels vāks ar everyday communications level sarunām.

  Bez tam, mums mācīja un turpina mācīt Oxford English, kā NEVIENS, izņemot kādus pāris Oksfordas profesorus, nerunā. Nevajag nemaz teksasieti satikt – tepat GB dažādos reģionos runā dažādi, izbrauc no Londonas kādu gabaliņu, nedod dies’, vēl pie skotiem vai velsiešiem un nesapratīsi ne vārda, lai gan viņi ITKĀ runā angliski:) (neņemot vērā tos dažus, kas lieto Gaelic | Welsch etc)

  Valoda ir jālieto ikdienā, lai nebūtu problēmu – tas attiecas uz visām valodām, ja kas. Kādreiz VEFā runāju krieviski, tagad pēc daudzu gadu pārtraukuma, man jau ir problēmas reizēm izteikties krieviski, jo aizmirstās. (es domāju literāro krievu valodu, ir daļa, ko atceros tīri labi. Starp citu – vēl viena pazīme, vai tiešām pārvaldi valodu, ir spēja lamāties šajā valodā 😛 )

  Atbildēt
 19. budzis

  Smiekligkis, ka sejienes lielie kritiki publika neruna ne par matu labak 🙂
  Pie varas tagad ir postpadomju paaudze, kuriem anglu valods macisana bija stipri vien vaja limeni. Zinu no pieredzes 🙂 Toties tie, kas tagad normala limeni zin inglishu, stipri mz spejigi runt skarigi pr doto temu

  Atbildēt
 20. Pēteris Krišjānis

  Uzmanība veiksmīgi novērsta no pārējām valdības problēmām, misija pabeigta.

  Agrāk angliski slikti runāja katrs otrais ministrs – un neviens neko neteica.

  Slaktera “Nothing speshal” radās par gluži citu tēmu – ka viņš pateica ka mūsu krīze nav “nekas sevišķs”.

  Bet gīkus jau viegli paķert uz muļķi un likt runāt par kaut ko.

  Atbildēt
 21. Danaki

  Juus laikam nepamaniijat ka visa shi saruna notika Latvijas vestnieciibaa Zviedrijaa. Domajat ka tur nav latvieshu-zviedru tulku? Vienakrshi ministrs gribeja runat ar investoriem “uz tu”. Gribeja ka labaak, sanaca ka vienmeer.

  Atbildēt
 22. onka

  Nebija jau tur tik lielas tās angļu valodas problēmas, kā tas cik cilvēks slikti formulē savu domu, cenšas atbildi izstiept un izvairās no konkrētām atbildēm (varbūt vienkārši nav kompetents). Tas nemākulīgais politiskais stiliņš sarunās ar investoriem ir galīgi garām, to nu gan tāda ranga amatpersonai vajadzētu saprast.

  Atbildēt
 23. binary

  huh… ja video nemelo, tad LV sieviešu esot par teju 200k vairāk nekā vīriešu…

  Bet par tēmu – http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/article.php?id=610956 …
  Iz raksta (pāris citāti, ja slinkums lasīt) – Baltic Media Ltd sadomājuši “Kamparam dāvināt intensīvus individuālos angļu valodas kursus”, “apņēmies viņam nodrošināt bezmaksas tulku pakalpojumus divās svarīgās starptautiskās tikšanās vēl šogad”, “Ar 50% atlaidi “Baltic Media” arī apņemies nodrošināt individuālu angļu valodas apmācību vai apmācību mazā grupā valsts augstākajām amatpersonām tuvāko trīs mēnešu laikā”.

  Atbildēt
 24. aksels

  Ko tur daudz runāt par angļu valodu. Kampars runāja kā kārtīgs Latvijas politiķis – maļot tukšus vārdus un pilnīgi neko nepasakot. Tikai šoreiz klausītāji nebija Latvijas tauta, ko politiķi augstu nevērtē, bet nopietni onkuļi.
  Tulks tur neko nespētu līdzēt tāpat kā slaktera gadījumā.
  Ja jau Valdis paņēmis valdībā šādus tukšpaurus, varēja pats uzņemties šefību un runāt ministru vietā.

  Atbildēt
 25. Atbalss: Cilvēku stulbuma pamatlikumi | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *