Amerikā blogeriem būs jāatskaitās par saviem sponsoriem

endrju iesūtīja saiti uz ziņu, kurā minēts, ka Amerikā ķersies klāt pie blogeriem, kuri raksta dažādu produktu apskatus un visādi citādi reklamē tos, saņemot par to samaksu vai citus labumus. Mērķis ir pataisīt dažādus produktu apskatus caurspīdīgākus, lai lasītāji redzētu, ka tā ir kāda produkta apmaksāta reklāma.

In a statement the FTC said “the revised guides specify that while decisions will be reached on a case-by-case basis, the post of a blogger who receives cash or in-kind payment to review a product is considered an endorsement.

“Thus, bloggers who make an endorsement must disclose the material connections they share with the seller of the product or service.”

Laikam jau tā ir problēma, ja reiz ķerās pie šādiem mēriem.

We’re in a time when companies will try (to) leverage individuals who are community leaders or have a large audience for brand awareness…but if you want to keep them (readers/followers), being honest or “transparent” is the best way to do so.

Šie jaunie noteikumi attieksies arī uz sociālajiem tīkliem.

The new policy will also apply to Twitter, Facebook, Yelp and other forms of new media advertising.

Es esmu tikai par šādiem noteikumiem, jo visu savu apzinīgo mūžu esmu pieturējies pie šī paša principa – caurspīdīgs un lietotājam saprotams informācijas pasniegšanas veids. Tāpēc arī vienmēr esmu kategoriski atteicies publicēt reklāmrakstus, bet tā vietā piedāvāju reklāmas laukumu, kas arī ir skaidri un nepārprotami apzīmēts kā tāds.

11 thoughts on “Amerikā blogeriem būs jāatskaitās par saviem sponsoriem

 1. Krist2ps

  Mja. Nekad neesmu domājis taisīt blogu kā peļņas avotu. Patiesību sakot, ja atceries toreiz no Barcamp09 Viganta prezentācijas – patiesība vien ir – dabūt sponsorus ir viens, bet… cik tu atpakaļ vari no visiem saviem projektiem atpelnīt? Labi – vienam no simta varbūt izdosies kaut ko sapelnīt, bet nu ne jau visiem. Par reklāmām – maziņas reklāmas sānu malā jau tak ir atļautas? 😉

  Atbildēt
 2. atis

  Interesanti, tad jau laikam Latvijas blogeriem, kuri hostējas WordPress un Blogger un citos ASV servisos tas arī būs jāievēro…

  Atbildēt
 3. Aizpildi visus lauciņus

  Nu bet es jau norādīju uz vārdu Bļaģeri, un pods.lv arī. 🙂

  Bet izklausās pēc cenzūras. Apple Apple Apple Apple Apple Apple Apple Apple Apple Apple
  pataisa par Apple .

  Atbildēt
 4. Vaards

  Ati, bet protams. Savādāki “fine 11 000 USD”. Man domāt, ka nav nemaz tik daudz kārtīgai antireklāmai vai citam veiksmīgam pasākumam.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *