Microsoft Office Starter 2010

Diāna iesūtīja preses relīzi par to, ka Microsoft jaunajā gadā kopā ar Microsoft Office 2010 palaidīs arī tādu lietu kā Microsoft Office Starter 2010, kas būs pieejama arī Latvijā.

Kas tas ir par zvēru un kā tas darbosies, es tā arī līdz galam nesapratu.

Pircēji, kuri iegādāsies datorus ar Windows operētājsistēmu (OEM licence), uzreiz bez maksas varēs lietot Word un Excel pamatfunkcijas. Office Starter 2010 būs pilnībā savietojams ar pilno Microsoft Office 2010 un vecākām versijām un to būs iespējams atjaunināt programmu uz pilno Office 2010 versiju. Ja klients vēlēsies iegādāties pilno Office 2010 versiju, pie Microsoft tirdzniecības partneriem varēs nopirkt produkta atslēgu, kas nodrošinās Office 2010 preinstalētās versijas aktivizēšanu.

Man šķiet, ka uz jauniem datoriem, kur būs uzlikts Windows ar OEM licenci tiks uzinstalēts arī apgrieztais ofiss, kas šeit tiek glauni nosaukts par Microsoft Office Starter 2010. Tālāk, ja tev šķiet par īsu ar šīm iespējām un gribi kaut ko vairāk, tad ar attiecīgo atslēgu varēs piepirkt klāt licenci uz pilno versiju.

Te ir par to atslēgu.

Product Key Card ir vienreizēja licence, kas nesatur instalācijas disku, bet sastāv tikai no atslēgas koda programmatūras aktivizēšanai. Ar produkta atslēgu varēs vienkāršāk un ātrāk piekļūt vienai no trim pilnajām Microsoft Office versijām – Home & Student 2010, Home & Business 2010, Office Professional 2010, kuras jau būs preinstalētas jaunajā datorā.

Principā tas ir jauns veids kā iebarot lietotājiem jauno ofisu. Diemžēl salīdzinājumu, par to kā atšķirsies Starter no pilnās versijas, tā arī nekur neatradu.

Toties blogā ir apraksts par to, ka tas būs ar reklāmām sponsorēts produkts.

As part of Office 2010 software that will be pre-loaded by the PC manufacturers on their PCs, we’re introducing Microsoft Office Starter 2010. Office Starter 2010 is a reduced-functionality, advertising-supported version of Office 2010, available exclusively on new PCs. Office Starter 2010 will provide new PC owners with immediate exposure to the Office 2010 experience on new PCs right out of the box.

Office Starter 2010 will include Office Word Starter 2010 and Office Excel Starter 2010, with the basic functionality for creating, viewing and editing documents. Office Starter 2010 will replace Microsoft Works, offering a consistent Office user experience, such as the Ribbon, with a simple path to upgrade to a fully-featured version of Office 2010 directly from within the product.

Microsoft Works bija pirmā ofisa programmatūra, kuru es redzēju tālajos 90-tajos pirms vēl uzzināju, ka ir tāds Microsoft Office.

Iekš Gizmodo ir laba bilde par šo tēmu. 🙂

38 thoughts on “Microsoft Office Starter 2010

 1. tiri-piri

  Openoffice ir dažas kaitinošas fīčas, bet ja ir jāizvēlas labs bezmaksa produkts vai knapi labāks produkts par maksu vai zagts, tad viennozīmīgi Openoffice! Pie tam lietoju jau gadus piecus un ne reizi nav radusies vajadzība pēc M$ $ūda.

  Atbildēt
 2. L.

  Nu nē, paldies! Vēl viens mēsls, kas ieslēdzot prasīs, vai negribi apgreidoties. Vistai tā bija ar Outlooku, ja pareizi atceros.

  Atbildēt
 3. Rukicc

  Office 2007 jau bija variants ar preinstaled OEM un instalaacijas atslegām bez diskiem. Tur gan bija ierobezots dienu skaits ko stradaaja ….

  Atbildēt
 4. CooLynX Raksta autors

  bush, es vienreiz pamēģināju to Writeri, bet bija kaut kas, kas ļoti nepatika. Tā varētu būt kāda OO 2.x versija. Kopš tā laika neesmu ķēries klāt.

  Atbildēt
 5. Aizpildi visus lauciņus

  Tagad ir 3.1.1 (stable).
  http://en.wikipedia.org/wiki/OpenOffice.org

  Vienīgais, kas man nepatīk OOo ir tas, ka radinieki Calc dažreiz nosauc par exceli 🙂

  Atbildēt
 6. PLB

  pilna offisa funkcionalitāte??:D ir zināms, ka vidusmēra lietotājs izmanto aptuveni 7% offisa funkciju, advancēti lietotāji ap 12-14%….vot i jautājums..vai ir vajadzīga pilnā versija?

  Atbildēt
 7. Sliņķis

  Es esmu lietojis darba vide gan OOo gan m$ office, diemžēl OOo vel joprojām ir japaaugās. OOo ir daudzas labas fičas, bet vai kāds ir mēģinājis envelope funkciju vai watermarks ielikt, 2007 offisa tas 3 reizes vienkāršāk, nerunājot par prezentāciju veidošanu, kur ļoti japiepūlās, lai kautkas acij tīkams sanāktu. 🙁

  Atbildēt
 8. Rix

  Nu kāda vaina OO? Stradiņa simnīca pargājusi uz OO un neko, cilvēki raksta dokumentus, taisa prezentācijas. Protams dažas fīčas nav tik labi atstrādātas kā MS Office, bet pamatfunkcijas izpilda labi. Pēdējos 2 kursadarbus arī uz OO uzvālēju 🙂

  Varētu lietot arī šoto jauno Officu, diemžēl ko katram nozīmē “ierobežota versija” – moš noseivot nevarēs 🙂

  Atbildēt
 9. Aizpildi visus lauciņus

  Iespējams tā envelope un watermarks ir svarīgāks par visu, nezinu. Bet Tu vari atvēlēt naudu, ko būtu samaksājis M$ izsakot to savās darba stundās, lai palīdzētu OOo, vismaz informējot OOo izstrādātājus par savām envelopēm un watermarkiem.

  BTW, nu paspaidi pa saitēm un palasies:

  http://why.openoffice.org/

  Vai to spēj M$?

  Atbildēt
 10. CooLynX Raksta autors

  Lietotājam jau parasti vajag nevis tās visas krutās fīčas, ko programmētāji ir sataisījuši, bet gan to minimumu, lai varētu ātri un ērti visu izdarīt.

  Tagad atcerējos, kas toreiz OO 2.x kaut kādā betā nepatika – fiziski nebija iespējams uztaisīt kursa darbu atbilstoši LU prasībām. Piemēram, man ir sadefinēti virsraksti un es gribu uztaisīt automātisku satura rādītāju – OO to nevarēja vispār. Es nerunāju nemaz par footnotes utt. Vēl tur bija visādi nepatīkami nieki, kuriem varēja atrast apkārtceļus, bet automātiskais satura rādītājs pielika punktu.

  Atbildēt
 11. Aizpildi visus lauciņus

  Nezinu gan. Mans radinieks uzrakstīja diplomdarbu, ievērojot visas prasības, ko bija noteikusi universitāte. Diplomdarbu novērtēja ar labu atzīmi.
  Taisīja arī prezentācijas.

  Izmantoja Ubuntu Linux OS un OpenOffice.org.

  Atbildēt
 12. JX

  Nu kur var cepties gar šo 🙂
  Gribi lietotājam draudzīgāko OS interfeisu? – Maksā par Apple datoru, ja esi gatavs pagaidīt un to pašu dabūt uz sava datora- gaidi kad Windows’ā to ieliks.
  Tas pats ar Ofisiem. Gribi jaunākās fīčas un lielāku ērtību- pērc MS Office, ja vari pagaidīt- gaidi līdz tas tiks ieviests OO. Un esi gatavs tam ka OO nespēs sagremot jaunākā MSO dokumenta fīčas

  Bet vispār 95% gadījumu parastam lietotājam pietiktu ar Wordpad 🙂 Ne jau katru dienu jāraksta diplomdarbi kas atbilst visām prasībām. Ar Excel vispār traki, mans subjektīvais viedoklis ir tāds, ka tur kur sākas Excel advancēto fīču izmantošana labāk datubāzi uzcept.
  Varu maldīties, ar Ofisa programmām esu uz “Jūs”.
  PowerPoint vispār neesmu lietojis, bet arī par to ir viedoklis, ka ja vajag ko tiešām advancētu, bet ne tikai slideshow, ta labāk kārtīgi ar Adobe Flash pastrādāt.

  Apkopojot šo bezsakaru, manas domas ir ka 90% cilvēku pietiks ar apgraizīto Ofisu, ja vien reklāmas tā lietošanu nepārvērtīs murgā.

  Atbildēt
 13. Vaards

  Man domāt, ka apdraizītais Offiss būs gana labi lietojams. Tas ir – pilnvērtīgi lietojams ierindas censoņiem.

  Nesen darbā diviem kolēģiem, kas ar podziņu klabināšanu ir stipri uz jūs, izveidoju gmail akountus, parādīju kā prezentāciju kopistiski taisīt, tb, nošārēju uz sava akounta izveidotu dokumenta karkasu. Skatos – šie cītigi lieto un no mana uzmetuma jau uztaisījuši baigi apjomīgo dokumentu ar līknēm, bildēm, grafikiem u.t.t. jau lapas 50 būs.

  Tas man liek domāt, ka Microsoftam fiksi jāķeras pie salmiņa un jādara ko tik spēj, iekams google docs nav pavisam iemiesojies visos mobīlajos, laptopos un citās fīčās. Jo Microsofta piedāvātais serviss – Office Live Workspace tomēr ir salīdzinoši kokaini neērts.

  Atbildēt
 14. Rukicc

  OpenOffice bija gljuks ar “Outline numbering” un automātisku satura rādītāja ģenerēšanu versijā ap 2.xx. Ja kāds sadomazohists bija gatavs pēc tam satura radītāju no rokas uzturēt, tad uz priekšu. versijā 3.0 neesmu mēģinājis nav bijusi vajadzība.

  OO ir glābis ar sacakarētiem MS Office dokumentiem, ko pats Office vairs nevar atvērt….

  Atbildēt
 15. Dodoputns

  Nu viskarbākais, ja var ticēt ziņu portāliem, tad šinī ierobežotajā versijā pie reizes Microsoft sāks likt iekšā reklāmas.
  http://www.tomshardware.com/news/Microsoft-Office-2010-Ads,8823.html
  Nu tad jau gan jāpāriet pie Notepad 😉

  Atbildēt
 16. karuuzo

  Esmu rūdīts M$ office lietotājs (darbs tāds) un esmu arī pabakstījies ar OOo, nu ko lai pasaka, ar OOo (vismaz Word, vai Writer, versija kaut kāda 2.x vai senāka) varēja izdarīt gandrīz visu, ko es daru ar M$ Word. Bij nedaudz problēma ar numerāciju, vēl kaut kas, bet pieļauju, ka vairāk manas nezināšanas dēļ. Kas patīkamu pārsteidza un par ko es visu laiku besos Wordā, Writerī ir normāli uztaisīts numberings. Ja Wordā tas ir kaut kas peldošs, tad Writer nodefinē, nosauc un zini, ka tas ir tas, nevis kaut kāds automātiski saģenerēts, pārģenerēts utt. Bet problēma, vismaz līdz 2003 office ir savietojamībā. Ja vēl Excel kaut kā var (tik makrosus nepārness), tad Word ir pilnīgā pakaļā. Viņiem, laikam, ir dažāda uzbūve automātiskajiem laukiem (numberingi, page numberi, satura rādītāji utt), kā arī paragrāfiem, tāpēc rezultāts ir no tēmas – atvērt var, bet neaiztikt. Un tas ir abpusēji.

  Ja runā par 2007, mājās uzliku un cenšos saprast, kas tas ir par zvēru. Nu ko, šobrīd vērtējums – maziem bērniņiem, ko paspēlēties. Nu varbūt dundukiem, kas nesaprot, ko nozīmē veidot dokumentu, ir labi, bet neatradu viņā kaut ko, ko varētu apzīmēt ar “Professional”. Bezjēdzīgi izskaistināts toolbārs, kas aizņem nenormāli daudz vietas, katrā tabā ir pieejams tikai šauri specifiskas fīčas un, ja man vajag ko citu, jāpārslēdzas uz citu tabu. Daudz opcijas, kas man 2003 pieejamas ar vienu kliku, tagad ar diviem vai trīs (ja jāpārslēdz vēl toolbārs). Nu lab, tas, ka pārsauktas lietas, varētu būt tikai pierašanas vaina, bet kāpēc viss ir jāuztaisa tik tizls. Vienīgā fīča, kas man patika, ka izvēloties krāsu, viņš uzreiz automātiski parāda, kā izskatīsies. Tas no tēmas – bērnudārzs 😀

  Zinu, tūlīt parādīsies bērnudārzs, kas nosauks mani par dunduku un centīsies izskaidrot cik man līki pirksti, šķības acis un vispār esmu atpalicis no dzīves, bet 10 gadu laikā esmu šo to iemācījies un lietojis sākot no Word 6 (a ļa 95) līdz pat 2003 (XP minimāli). Darbs man nav vēstules drukāt, bet rakstīt un formēt sarežģītus un lielus dokumentus un mūždien ir bijusi cīņa par ērtāku, ātrāku un labāku dokumenta izveidošanu, uzturēšanu. Pie vienas atziņas šai laikā esmu nonācis – jo mazāk Words kaut ko dara priekš manis, jo labāk 😉

  Nu lab, aizrāvos, bet tā ir man sāpīga tēma. Tūlīt jāķeras klāt nākamajam Dokumentam 🙂 Dokumentam ar lielo burtu.

  m

  Atbildēt
 17. joba

  Pie dokumentu savienojamības ir vainīgs M$ tur nu ko var to dara OOo.
  P.S. Un kā ar M$ neseno skandālu, anti-kampaņu par OOo, tas vispār psc, ka viņu darbinieki laboja wikipedijas rakstus un izplatīja melus par ODF utt. Tas vien man uzdzen riebumu. Vairs uz mana PC nav neviena M$ softa.

  Atbildēt
 18. Knaģis

  Marazms kaut kāds. Microsoft dārgs – visi bļauj, spļaudās, lamājas utt. Microsoft piedāvā bezmaksas produktu – visi atkal dara tieši to pašu…

  Atbildēt
 19. Operators

  skolā skolēniem uz sienas visu demonstrēju iekš OO.o writer — viņi dara iekš M$O word 2003. un viss notiek 🙂 tik pasaku – jums te poga būs citādāka. kopumā nekādu mega atšķirību nav. arī viss sieviešu kolektīvs tagad lieto OO.o jo M$O licencēm nav naudas. i neko – dažas pat nav pamanījušas starpību 🙂
  katrā ziņā useram vulgaris ir vieglāk pāriet no M$O 2003 uz OO.o nekā uz 2007. fakts.

  Atbildēt
 20. igo

  Diemžēl OO ne pēc kā neizskatās, tādēļ viņā nav patīkami uzturēties ilgāku laiku. Bet kritiskos brīžos noder, tiesa.

  Atbildēt
 21. Anonīms

  Diemžēl OO ne pēc kā neizskatās, tādēļ viņā nav patīkami uzturēties ilgāku laiku.
  A ko tev vajadzēja bling bling shiny shit?

  Atbildēt
 22. ragulops

  Ar OpenOffice pieredze līdzīga – uzliku, nepatika, nonesu un neesmu vairs pat domājis ķerties klāt, kaut arī gan jau jaunākās versijas varbūt ir OK. Bet pirmais iespaids saglabājas, līdz ar to noteikts % OO nelieto 🙂
  Ak, jā, 2007 arī nepatīk un cauri. Revolucionārais interfeiss krīt uz nerviem.
  Pagaidām WordPad 🙂 Ja nav jāraksta smagā dokumentācija …

  Atbildēt
 23. Anonīms

  Es kā hardcore mso useris tagad lietoju OOo, vienīgais, kas man nepatīk ir tabulu veidošana, jo nav dzēšgumijas un pildspalvas ar ko var veidot tabulas šūnas, vajag tā vietā čakarēties ar to apmaļu veidošanu. Varbūt es kko palaidu garām.. tad oo’isti iesakiet.

  Atbildēt
 24. Aizpildi visus lauciņus

  Anonymous, varētu ieteikt pakārties, bet kamer nav sasniegts kritiskais %, tikmēr Tev būtu jāsniedz padoms.
  Bet man mazliet pajāt to kritisko %!

  Atbildēt
 25. core

  Sen jau lietoju OpenOffice – pilnīgi esmu apmierināts!
  MS cenšās noturēt savas pozīcijas ofisu progr. vidē un tāpēc ari sāk piedāvat
  šādus variantus. Bet pienāks laiks kad daudzi būs jau pārgājuši uz OO bez sāpēm.
  Silti ari iesaku to darīt visām valsts struktūrvienībām – reāla naudas ekonomija.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *