Kādēļ kāds varētu atteikties no iPhone lietošanas?

Man bija pārliecība, ka iPhone ir tāda rotaļlieta no kuras nevar tik vienkārši atteikties, bet izskatās, ka ir kaut kas spēcīgāks. Atbilde ir vienkārša – darbs Microsoft. Es, protams, ironizēju, bet daļa patiesības jau vien būs. Laikam jau šajos apstākļos ir labāk būt labi atalgotam darbiniekam bez iPhone nekā bezdarbiekam ar iPhone kabatā. 🙂

Vispār šis ir pirmais un domāju arī pēdējais raksts par darbu Microsoft. Tāpat centīšos turpmāk blogā neaizskart tēmas nedz par Microsoft, nedz kompānijas produktiem un arī ne konkurentiem… līdz ar to turpmāk blogā vairāk par dzīvi, ceļojumiem, foto, auto un citiem personīgiem dzīves pārdzīvojumiem.

Un jā – tuvākajā laikā droši vien es vairs nelietošu nedz darbā nedz mājās iPhone un Linux. :) Ar līgumu jau nav aizliegts… taču tomēr jābūt solidāram ar darbu un kolēģiem.

Lasot šīs rindiņas, man iešāvās prātā doma par pirmo aprīli. Bet laikam jau tas bija nopietni domāts. Šeit laikam viens kults ņēma virsroku pār otru jeb skarbā dzīves realitāte.

33 thoughts on “Kādēļ kāds varētu atteikties no iPhone lietošanas?

 1. Sybase

  Tik pat loģiski ja tu strāda SAAB tev nebūs braukt Volvo 😉 Protams ja tu spēsi pamatot ka tas tiek darīts darbadevēja interesēs, ir iespēja tikt pie mantiņas pa brīvo 😉

  Atbildēt
 2. Rolands

  Paralēli tam, ka Apple konkurē ar Microsoft tie arī sadarbojas.
  Kā piemēru ar minēt Microsoft Office uz Mac.
  Bet, ja runā par iPhone, tad tam ir ļoti laba integrācija ar Microsoft Exchange.
  Tāpēc, neredzu jēgu atteikties no iPhone!

  Atbildēt
 3. 8)

  Nu re, tagad skaidri redzam, kāpēc linux ir tik slikts, bet ms tik labs, runājot par open source ieviešanu valsts iestādēs, izrietot no publiskajām sarunām.

  Atbildēt
 4. mxz

  Pirms dažiem gadiem biju Microsoft preses konferencē. Viens no viņu priekšniekiem tur bija… ar MacBook Pro. Nav jākaunās 🙂

  Atbildēt
 5. marexz

  Pilnīgi pa*āt ko lietot, kurš maksā vairāk tā labā arī strādāju, un tā produktus arī cildinu.
  Kā jau Artis teica labāk abāk būt labi atalgotam darbiniekam bez iPhone nekā bezdarbiekam ar iPhone kabatā.
  Ar iphone bērnus, sievu, mīļako, suni, kaķi un sevi nepabarosi 😀

  Atbildēt
 6. N.R.

  Nu kā, vai tad nelasījat pirms pāris nedēļām, kā Ballmers izrāva darbiniekam no rokām iPhone un nometa zemē? Tas gan esot vairāk tāds kā joks bijis, jo telefons netika sabojāts (teatrāli izpildījās) bet nu message bija skaidrs.

  Atbildēt
 7. Vaards

  Kāds vēl message? Normālos kantoros parasti strādā arī normāli cilvēki. Microsofts ir pat ļoti normāls un saprātīgs kantoris. Protams, visādi kāzusi var gadītiesm. Piemēram, šis augstāk aprunātais mīkstais kārtīgas pakaļā līšanas rezultātā paliek par nelielu priekšnieķeli… Loģiski, ka viņš savā pakaļā līšanas filosofijā padotos kārtīgi izdupsēs par Applēm, linuksiem un sazin vēl kādu nepareizu uzvedību.

  Bet realitātē tādus ambāļus nevienam nevajag. Nepieciešami ir reāli domājoši cilvēki, kuri seko līdzi nozarei kopumā. Un vienalga, ka viņš ir struktūras pašā apakšā, pats pats mazākais izpildītājs.

  Atbildēt
 8. N.R.

  Tas ko tu sauc par pakaļā līšanu, citi saprot kā uzticamību un patriotismu. Ja to dara tikai lai gūtu personīgu labumu, tas ir viens, bet to var darīt arī citu iemeslu dēļ.

  Atbildēt
 9. tie kas bija

  tie kas bija BEST INTERNET konferencē varbūt pamanīja, ka no visiem daudzajiem runātājiem MACBOOK bija tikai vienam vai diviem. Visi 3 googles džeki ar PC strādāja.

  Atbildēt
 10. Vaards

  > Tas ko tu sauc par pakaļā līšanu, citi saprot kā uzticamību un patriotismu.

  Katram savs. Galvenais, lai patriotiem vakardienas rieksti un jāņogu sēkliņas zobos neieķeras.

  Atbildēt
 11. karuuzo

  Starp lojalitāti un pakaļā līšanu ir atšķirība 😉 Lojalitāte, piem., M$ lietot M$ produktus vai strādājot Ford braukt ar Ford, bet pakaļā līšana, ja tu piekrīti priekšniekam visā, kaut arī pilnīgi skaidri apzinies, ka viņš gvelž pilnīgas muļķības un tas pat var kaitēt uzņēmumam, vai darīt kaut ko tikai tāpēc, ka tas var patikt priekšniekam. Diemžēl, vismaz pie mums, pakaļā līšana tiek vērtēta augstāk, kā lojalitāte. Gan jau ka tā ir ne tikai pie mums.

  m

  PS. Šis gadījums gan nedaudz vairāk vel uz pakaļā līšanu, bet tāds laiks. Gan jau ka es darītu līdzīgi 🙂

  Atbildēt
 12. N.R.

  karuuzo tu runā pilnīgas muļķības “priekšnieks runā pilnīgas muļķības” – ja viņš runātu pilnības muļķības, un tu vienmēr zinātu labāk, viņš nebūtu tavs priekšnieks, bet otrādi.

  Atbildēt
 13. KKTK

  Nopirka ar visām panskām un smadzenēm… Vēl vajadzētu iegādāties bila ģīmetni un pienaglot virs gultas. Līgumā gan jau nav rakstīts, tomēr jābūt solidāram.
  Es uzskatu, ka lai redzētu arī dzelzs priekškaram otrā pusē IR jāpalieto gan iPhone, gan Linux, gan MAC gan visi pārējie. Lai arī to var nosaukt par ideju zagšanu, bet varbūt redzot visu kopā, redzot atšķirības, plusiņus un mīnusiņus var izdomāt pilnīgi ko jaunu, ērtu un REVOLUCIONĀRU 😀

  Atbildēt
 14. Vilx-

  N.R. – Tev laikam trūkst pieredzes…
  KKTK, u.c. – Ir cilvēki, kuriem konkrēti ražotāji (Apple, Microsoft, u.t.t.) un produkti (Windows, MacOS, Linux, u.t.t.) paliek par reliģiju. Un ir cilvēki, kuriem tie ir vienkārši rīki, ar kuriem pildīt savu darbu. Būsim zolīdi – ja Tev tā ir reliģija, neuzspied to citiem!

  Atbildēt
 15. Dis

  Dažiem aifouna vietā derētu iedot pastrādāt ar āmuru vai cirvi, jo lai cik neticami tas izklausītos – moš gudrāki paliks 🙂

  Atbildēt
 16. Dunduks

  darbaa ir darbaa (par iPhone protams, so so), bet man gruuti iedomaaties, kas vareetu trauceet maajaas lietot Linux/MacOS/dajebko (protams, ja to gribaas dariit) ?!

  Atbildēt
 17. Krotow

  Kā MS insaiderim viņam kāreiz būtu iespēja salīdzināt dažādas sistēmas. Taču šāda attieksme liek domāt, ka ar to čali vnk nav labi.

  Atbildēt
 18. Vigants

  ar šito čali viss ir ok. Esmu gan sapratis vienu – cilvēki pārāk daudz ieķeras plastmasas nieciņos… tik ļoti, ka ir gatavi iet krusta karā. Jūsu komentāri ir vienkārši bērnišķīgi. Es blogā atklāju, kas man personīgi ir svarīgs, bet viss ko redzu ir līmenis, kas sliktāks par delfi komentāriem… pieaudziet un sameklējiet nopietnu darbu! Tādu, kur 10:00 no rīta ir jāstrādā, nevis jākomentē raksti.

  Man iespēja strādāt MS dos iespēju paskatīties uz lietām no citas – daudz tuvākas un kvalitatīvākas distances uz MS produktiem un risinājumiem. Esmu pārdevējs un ar to lepojos. Man ir dota iespēja strādāt vienā no vislielākajām kompānijām pasaulē, tad es to uzskatu par pagodinājumu… un neviens gadžets nav tā vērts…

  ar cieņu,
  Vigants Lesausks
  piezimes.lv

  Atbildēt
 19. Dveesele

  Nu man tas liekas pavisam normaali, it iipashi iedomaajoties situaaciju – atnaakt klients konsulteeties par konkreetaas firmas produkcijas iegaadi, bet firmas darbinieks lieto citas firmas produktu – klientam viss ir skaidrs.
  Un microsoft darbiniekiem nebuut nav jaasuudzaas par kaada veida gadzetu truukumu, tas ka vini nebuus stiliigi 8. klases skolnieku viduu vinus nesatrauc.

  Kaa tieshi juus veerteejat lietoshanas eertumu?? kliksku daudzumaa?!

  Atbildēt
 20. N

  Makdonalds arī ir diezgan liels un populārs kantoris. Taču šaubos, vai kāds (vismaz LV) lepojas, ka tur strādā.

  bet par to iphone nesaprotu. tu lieto produktu, jo tas ir labs, vai ne? ne jau dēļ markas. un es pieņemu, ka tu reāli neesi vēl tur strādājis. liels būs izbrīns, kad laiku pa laikam ieraudzīsi ofisniekus ar makbukiem vai iphone. 🙂

  turklāt, es domāju, ka tur visiem ir pohuj, vai tu lieto iphone vai kkadu androidu.

  Atbildēt
 21. endrju

  Dvēsele, ne gluži. Normāli ir lietot ko un kā vēlas, bet darbā būt lojālam pret uzņēmumu, un kā jau rakstīji, – klientam acīs nerādīties ar cita uzņēmuma produkciju. Bet ārpus darba – ir jābūt pašam.

  Ierobežot sevi un ielikt sevi aplokā nav tas gudrākais solis, vajadzētu tak būt balansam. Vai varbūt mājas klaviatūru un datorpeli arī no Microsoft uzreiz iegādāties? Tās ir kaut kādas bērnišķīgas galējības, lūk kas tas ir.

  Un novilkt tādas striktas robežas kurš uzņēmums ir strikti “naidīgs” un kurš “draudzīgs” ir mazliet sekli. Ir sektori un nozares kurās minētie uzņēmumi konkurē, bet tie ar visu savu summāro produkciju nekonkurē identiskos tirgos viens pret viens. Nemaz neskaitot to sadarbības projektus. Saprotams, ka augsta ranga vadītājiem nelietot citu produkciju ir PR jautājums, jo viņu privāto dzīvi vēro klienti arī ārpus darba. Vai arī tā ir tīra mīlestība pret uzņēmumu, kurā nostrādāts gadiem ilgi. Bet nu šaubos kā tas attiektos uz tikko darbā pieņemtu salesman.

  Atbildēt
 22. Vaards

  > pieaudziet un sameklējiet nopietnu darbu! Tādu, kur 10:00 no rīta ir jāstrādā,

  Šis mani sasmīdināja. Kad 7:50 ierodos darbā, šeit jau pāris stundas viss notiek – cilvēki staigā, papīri rokās, fūres rindām brauc iekšā un ārā. Un domāju, ka vairumam poda.lv spameru tas tā ir. 10:00… Tas ir galīgi nenopietni.

  Bet atgriežoties pie kaut kāda pasaules mēroga kantora, kaut kādas eiropas, mazītiņa autrumeiropas, mazītiņa latvijas filiāles servisa vadītāja, kurš nelieto īfonu… Pa manam tas ir tīri reliģisks žests.

  Patiesībā ir tā, ka izcilākās no izcilākajām kompānijām tieši veicina regulāru visa veida savstarpējo salīdzināšanos un samērīšanos. Un Viganta Ī-fons būtu gana pozitīvs indikators. Visu to pasākumu sauc par Benchmarking. Eiropā to pasākumu kūrē EFQM, Amūrikā: Baldrige award, Japānā: Deming award. Kā tad savādāk lielā Microsofta pašā apakšā esošais servisa priekšņieķels spēs klientam izstāstīt sava lieliskā un mīlētā darba devēja priekšrocības vs citiem labākajiem nozarē? (pēdējais teikums pielāgots lai pakaļā līdēju filozofijas piekritēji domu varētu labāk sparast).

  Atbildēt
 23. cyxob

  īsumā:
  nevajag gan atmest citu zīmolu produktus — tas sašaurina redzesloku. ja klients teiks, ka linux’ā ir tā un tā, tad nebūs pretargumentu, ko atbildēt, jo nebūs reālas pieredzes. īpaši svarīgi tas ir iekš IT, kur viss mainās pa mēnešiem. tas linux, kas ir šodien, pēc 3 mēnešiem tāds nebūs.

  Atbildēt
 24. Arnolds

  Bļins – jautri gan te komentāri. Tak beidziet cepties latvieši un lietojat ko gribat – plašu atskaņotājus Rigonda vai radiouztvērējus Ārija. lolz.

  Atbildēt
 25. Atbalss: Kādu datoru un monitoru pirkt? | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *