Google Chromium būs paplašinājumi

Es nevaru pierast pie tulkojuma, ko kāds ir ieviesis, ka Extension tiek saukts par papildinājumu (addition vai addon?), jo to extend nozīmē paplašināt. Tāpēc automātiski tos saucu par paplašinājumiem. Parādiet lūdzu ar pirkstu, kurš bija tas, kurš nosauca paplašinājumus par papildinājumiem un es ar viņu parunāšu divatā.

Nu lūk. Tagad arī Googles pārlūks Google Chromium (atvērtā versija) ir ticis līdz eksperimentālajiem paplašinājumiem. Sīkāk ar piemēriem var palasīt izstrādātāju lapā.

Es apsveru domu, ka varētu sākt lietot Google Chromium, kad viņi uzliks globālo paroli uz saglabātajām parolēm, kā arī būs iespējams palaist Firefox paplašinājumus. Tad vēl izvērtēšu vai lietošanas ērtuma ziņā Google Chromium ir labāks par Firefox.

Uzzināju no Notepad.

11 thoughts on “Google Chromium būs paplašinājumi

 1. bubu

  Nu paplašinājumi jau ir labu laiku pieejami chorme buildos. Tie nav ieviesti tikai tagad. Iepriekš tik nācās šo fīču eneiblot ar komandrindas parametru, tagad tas ir eneiblots by default. Pats lietoju gmail, greader notiferi, kā arī flašu bloķētāju un mouse gestures.

  Atbildēt
 2. PLB

  es ar gaidu..jo pēdēja FF versija ir vienkarši mēsls..nekatamās problēmas ar Vm un resursu rīšanu ja ir piebesījušas! šodien atnāca jauns atjauninājums, ja nebūs salabots, pareju uz chrome

  Atbildēt
 3. Anon

  Viņš nepaplatina, bet paplašina pārlūka iespējas. Tā kā loģiski būtu papildinājumi. Bet, jā, es arī esmu pieradis tos zvērus saukt par paplašinājumiem.

  Atbildēt
 4. Anon

  Mēģināju Chromiumu. Linux versija tāda dikti zaļa.
  Pats kā īsts Operas nīdējs, pēdējās dienās, lietoju to(Opera 10), patīk, bet vakar browzojot visu dienu uzēdās gandrīz līdz 500 MiB. Nestrādā xnetā radiopogas(ja izvēlās vienu vairs nevar izvēlēties visas virs viņas tikai zem.. dīvaini) the guardianā comenti nelādējas karoche daudzās lapās js strādā neatbilstoši, un vēl šur tur kur vairs neatceros ar ajaxu probzas nākās palais lapsinju.

  http://img38.imageshack.us/img38/3113/ekranattels.png

  Atbildēt
 5. Utopia

  Arī gaidu pilnvērtīgu paplašinājumu atbalstu iekš Chromium. Ir apnicis, ka katra nākamā Firefox versija sāk arvien ātrāk RAMu “aizdirst”. Dienas laikā sanāk 3 reizes Firefox restartēt.

  Atbildēt
 6. Extropy

  Hmm, neesmu nevienu testu redzējis kur Chrome nebūtu bijis lielākais atmiņas rijējs.
  Viņš takš pēc dizaina (tā pat kā IE8) ir atmiņas rīma – katrs tabs savā procesā.
  Tipisks memory testa piemērs – http://cache.gawker.com/assets/images/lifehacker/2009/09/agg_memory_use.jpg

  Un man personīgi nav iebildumu pret papildinājumiem, bet jārunā būs ar Raivi – http://orvils.blogspot.com/

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *