Financial Times raksta par Zeus botnetu Latvijā

Izlasīju, ka kaut kāda krāpšanas shēma internetā tika realizēta caur Latvijas serveriem.

Atklāta viena no vērienīgajām interneta krāpšanas shēmām, kuru realizējusi kompānija «Real Host», nomājot serverus no Latvijas interneta pakalpojumu sniedzēja «Junik», kas tīmekļa savienojumu piedāvā caur telekomunikāciju kompāniju «Telia», vēsta finanšu laikraksts «The Financial Times».

Te arī raksta oriģināls iekš Financial Times.

The servers controlled by Real Host are used to infiltrate and gain control of personal computers as part of a “botnet” network called Zeus, the men said. Zeus has captured 3.6m PCs in the US, more than any other such network, according to security firm Damballa.

Zeus has been attributed to Rock Phish, a Russian-led gang blamed in the past for half of all the world’s “phishing” attacks, which use official-looking emails to trick recipients into giving up financial information. The Zeus-infected PCs siphon credit card and banking information directly and send them off to criminals.

Šis ir piemērs tam cik ļoti ir komercializējusies hakošana.

Speaking at InfoSecurity 2009 at Earls Court today, Moloney said, “We are seeing the commercialisation of hacking. Attackers can buy HTML injection attacks to target [customers of] specific banks.”

Loģiski, ka pie šādām cenām var atļauties arī hostēties dažādās valstīs.

An attacker can purchase a non-exclusive payload, which is attached with other attack code on a Trojan horse, for just $23 per 1000 infections. He said an exclusive payload is priced at between $130 and $270.

He said phishing attacks were on the increase. We are now seeing combined phishing and malware attacks where the user is sent to a web site which downloads a Trojan.”

For would-be fraudsters, Moleney said malware was becoming much more affordable. A high- grade Trojan like Zeus costs $1000, but hackers can buy the Limbo Trojan kit for only $350.

Šādā veidā arī top šie krāpniecības mēģinājumi izvilkt no mūsu interneta bankām lietotāju datus.

11 thoughts on “Financial Times raksta par Zeus botnetu Latvijā

 1. Argh

  ja cilvēki nebūtu stulbi, šitiem nekādu izredžu… bet nu tā ir utopija.. tāpat kā tirgū, mēģinās appist par katru santīmu uz katra stūra

  Atbildēt
 2. BigUgga

  Pirms kādas nedēļas viens gribētājs ar Ukrainas IP interesējās par VPS. Fixi google uz viņa IP – spameris un compromised PC sarakstos. Ka ne – ne.

  Atbildēt
 3. zaggjis

  Nekas jauns jau šis nav, laikam Financial Times tagad tikai to uzrakusi. Bet uzgoogleejat peec “zeus abuse” atveriet atiecīgo lapu un pie statistics redzat, kad Latvija pasaulē ir 6 vietā šī botneta hostu hostēšanā, kas ir diezgan augstu.

  Atbildēt
 4. moneypower

  Cenas gan norādītas nepareizi.
  Šādas cenas ir publiskām versijām kas ir čerez žopu uztaisītas nedektējamas un funkcionē nepilnīgi.
  Zeus cena no autora 4000$ bāzes produkts + 1500$ back connect iespēja + 2000$ maksā Firefox garbbings(bāzes produktā ir tikai IE) tātad pilnā komplektācijā tā cena ir 7500$ + serveris pie laba bullet proof hostinga nevis pie šitā plaģiāta RoyalHost maksā 600$ mēnesī. Vēl ir vajadzīga exploit sistēmā ja negribam sūdainus botus no load soft servisu piedāvājuma. Publiski nopērkams exploits labs maksā 800$, pēc exploita mums ir vajadzīgs trafiks kas tiks dzīts uz exploitu, rēķinot kad exploitam, par piemēru ņemsim USA trafiku, būs kādi 15-25% inficēšanas iespēja un USA biznes trafiks maksā apm. 10$ – 1000 uniku kliku, tātad par 10$ mēs dabujam 150-250 botus, lai normāli strādātu mums vajadzīgi kādi 2-3k boti kā minimums, tātad mums vajadzēs savus 30 000 uniku klikus kas ir 300$. Tātad izmaksas lai uzstādītu normālu botu tīklu un sāktu ar to pelnīt ir ~9200$.(jūs domājat ar to nodarbojas 15 gadīgi pumpaiņi tīņi?) Lai uzturētu pelnošu botnetu mēneša izmaksas sastāda sākot no 1000$. Runājot par Zeus to nav nemaz tik viegli nopirkt, autors to kuram katram nepārdod, jābūt rekomendācijām no zināmiem cilvēkiem šajā scēnā. Runājot par Limbo – savu tas ir nokalpojis, pārdots vairs netiek, tiek tikai supportēts no autora jau esošajiem klientiem. Limbo tā ir pagājusi ēra. Savā laikā bija labākais produkts ko varēja dabūt.

  Atbildēt
 5. CooLynX Raksta autors

  moneypower, paldies par izsmeļošo informāciju un apgaismošanu. Spriežot pēc adreses, saproti par ko runā. 😀

  Atbildēt
 6. moneypower

  Tā nu ir sanācis, katrs pelna kā māk 🙂 Bet šajā bizneša nepietiek ar 10k iegūldīšanu, vajadzīgs daudz laiks un nervi ir sabojāti kamēr sāc pelnīt naudu ko var nosaukt par naudu. Bet tā nauda nekad nevienam neatspēkos to ko papis darot šo visu ikdienā. Sabojāti nervi, veselība, paranoja…tas viss ir šīs profesijas komplektā, gan kompis, gan nauda bojā veselību un baidīties no katra zvana pie durvīm un saņemot zvanus no nezināmiem numuriem – atzīstiet ir paranojiski… 🙂

  Atbildēt
 7. CooLynX Raksta autors

  Man tāda sajūta bija, kad es tikko sāku iezvanīties, iepazīties ar internetu, bradāt pa tīklu un lasīt stāstiņus no scēnas. Pēc viena tāda stāstiņa, kur bija labs humors par diviem pogainiem onkuļiem, kas grābstās gar zvana pogu es reāli sabijos.

  Bija jau nakts un taisījos iet gulēt uz tādas nots, kad izdzirdu sirēnas skaņas, tad mašīna apstājas un iespiež logos gaismu. Lai arī es neko nebiju izdarījis – tikai izlasīju rakstu par to kā to dara un te jau klāt vīri ar roku dzelžiem. Tonakt paveicās, jo viņi vienkārši apstājās, lai apskatītos mājas numuru un šautu tālāk, bet sajūtas bija vienreizējas.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *