Eksāmenu noplūdes nebija

y0_St0rM aka ivanZ pameta saiti uz WASD.lv foruma ierakstu, kurā var palasīt par nesen notikušo skandālu ar urlas.lv lapā it kā nopludinātiem eksāmeniem.

Šajā foruma ierakstā ir apkopoti notikumi hronoloģiskā secībā, kā arī savi komentāri par tēmu.

08.06.2009. Pieslēdzās arī policija, ar lūgumu palīdzēt identificēt lietotāju “Godmanis”, jo pat tika ierosināts kriminālprocess. Žēl, viss ir dziļi noslēpts tālās krievu zemēs, un nācās apbēdināt policista kungu. Šis tomēr nelikās mierā, un saņēmu pat neoficiālu ielūgumu apmeklēt ekonomikas policijas iecirkni, tā sacīt – “sniegt liecības”. // esmu domēna vārda turētājs, tādēļ nu biju vienīgais, kurš vispār var kautko pateikt šajā sakarā tepat uz vietas // Nācās otreiz apbēdināt varas iestādes, un ieteicu pameklēt IZM pusē, varbūt tur kautkas atrodams, bet nu nē – šim jāzin, kas ielicis iekšā un no kurienes. // Problēma laikam ir tāda, ka mūsu policijai īsti nav skaidrs, kā mūsdienu tehnoloģijas strādā – bet nu to jau nevar piešūt ekonomikas policijas darbiniekiem. // Visu cieņu izmeklētājam – viņš izskatījās tiešām ieinteresēts atrast noplūdi, un bija dziļi izbrīnīts, ka vispār kaut kas tāds var tikt nosperts.

Tautieši priecājās par šo paziņojumu, ka urlas.lv tiek slēgts.

16 thoughts on “Eksāmenu noplūdes nebija

 1. Dveesele

  Tu aizmirsi piebilst, ka laigan eksaamenu nopluude bija aciim redzama, un ieteikmeeja daudzus skoleenus, bet cik sapratu izm pateikusi ka nopluudes neesot bijis.

  piemeeram zviedru augstskola shogad riikoja atsevisku eksaamenu visiem kas pieteicaas, jo neuzticeejaas eksaamenu rezultaatiem.

  Atbildēt
 2. ivanZ

  #1

  tieši tā – IZM vienkārši pateica, ka viss ir bumbās, un nekā nav. Kaut gan, par ko lai žēlojās, mums jau valstī viss ir ok. Neviens nezog, nevienu nevar pieķert melos, neviens ne par ko neatbild.

  Atbildēt
 3. ramm

  …nevaru teikt, ka baigi sekoju tai lietai, bet nekur nedzirdēju to, ka policija būtu pārbaudījusi vai eksāmeni tiešām bija publicēti tajā naktī.

  Cik saprotu ja serveri ir krievijā tad jau viņi arī īsti to nevar pārbaudīt….

  Es pieļauju iespēju, ka patiesībā eksāmeni bija nopublicēti jau pēc eksāmena un tikai ieraksta publicēšanas laiks tajā urlu lapā bija uzlikts uz atpakaļu…..

  Atbildēt
 4. ramm

  …varbūt vienkārši plānota, akcija-padjobka no urlas.lv ar mērķi raskruķīt savu lapeli. Un man liekas tas nu gan ir panākts.

  Atbildēt
 5. zivs

  ramm, tici vai nē, bet 1. urlās ar atpakaļejošu datumu ziņas ielikt nevar, 2. Eksāmens parādījās un pazuda (kā saprotu) pirms eksāmena norises (ievietoja cikos .. 3-jos naktī?)

  Atbildēt
 6. ramm

  zivs!
  Nevar? Tu kādā pasaulē dzīvo? Es taču nesaku ka useris to vari izdarīt. Bet admins elementāri var uztaisīt, lai raksts rādās kaut vai ar ’99 gadu.

  ..neko neapgalvoju. Tikai uzskatu, ka policijai arī šāds variants būtu jāizskata.

  Atbildēt
 7. Pipuks

  Atceros, ka vēl tālajā 2002., kad pats liku eksāmenus, daži kadri bija teikuši, ka kādu laiku pirms eksāmena redzējuši vēstures eksāmena vienu daļu nezinot vai tas ir īsts vai nav. Kad aizgājuši uz eksāmenu, izrādījies, ka tas pats vien bijis. Protams, neviens nekad pie rokas netiek pieķerts un līdz ar to atbildīgo nav. Kaut gan – cik tad tur to cilvēku, kam pieeja eksāmeniem? Kā kaut kas tāds notiek, tā visus patriekt par to, ka tas noticis un vēl uzlikt materiālo atbildību.

  Atbildēt
 8. Didulis

  Laikā, kad es kārtoju centralizētos eksāmenus, garantēti varēja tikt pie īstajiem variantiem. Tik pēc tam sarosījās attiecīgās iestādes un katru gadu tika noķerts pa kādam, kurš tirgo pērnā gada eksāmenus.
  Šis gadījums liek domāt, ka kādam IZM strādājošā pēctecim vajadzēja eksāmena uzdevumu atbildes un tas tika noorganizēts. Lai slēptu pēdas info tika uzdāvināts visiem pārējiem caur urlas.lv.

  Atbildēt
 9. johny

  Tas jau sen skaidrs, ka policija viņiem netiek klāt, tādēļ arī urlas.lv rullē un var darīt ko grib, neviens viņiem neko nevar padarīt. Krāns par īsu.

  Atbildēt
 10. PLB

  ja cilvēks nevar norkārto kaut kaadu skolas mateni, ko tad vispar šis indivīds spēj :D:D:D
  urlas.lv paši sevi diskreditē, kopš kuriem laiki pacani un bratva apmeklē skolu….kōpš kurla laik tiem pašiem rūp, kads burts ir atestātā 😀

  Atbildēt
 11. zivs

  ramm, nu, es saprotu, ka tas ir iespējams, bet ja pat ar 1999. gada datumu parādītos šī gada eksāmens, pie tam, vairākas stundas pirms tā pakas skolās plēš vaļā, tas taču par kaut ko liecina, ne? 🙂

  Atbildēt
 12. Unabomberz

  Ja policija gribētu, tad no Krievijas (saprotu, ka serveris ir tur) datus dabūtu. Jautājums, vai viņi grib dēļ tādiem niekiem iespringt. Jo papīri jāsmērē nereāli. Uz starpvalstu sadarbības līguma pamata prasīt caur Krievijas tiesībsargājošām iestādēm Krievijas tiesas sankciju servera purināšanai, transportēt to serveri šurp, taisīt ekspertīzes… neviens policists šito negrib darīt par savu mazo aldziņu… Turklāt skaidri zināms, ka tam, kurs ielika urlas.lv piešut neko nevarēs. Labākajā gadījumā noskaidros, ka viņš no “nezināma ministrijas darbinieka” nopirka eksāmenus.

  Atbildēt
 13. andza

  Tie mudaki kas uztaisīja to video par urlu medīšanu Zolitūdē, es tiešām ceru, ka viņi atrāvās. Nu kā var šitādu naidu kurināt jau tā tizlajā latviešu sabiedrībā?

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *