Latvijas interneta statistika par 2008.gada decembri

Turpinu iesākto tēmu par Latvijas interneta statistiku. Šoreiz Gemius Audience dati par 2008.gada decembri. Un šoreiz Top divdesmitnieks.

Man šķita interesanti tas, ka gandrīz visiem projektiem no TOP10 ir pieaudzis apmeklējums, izņemot divus sludinājumu dēļus. Ss.lv ir noturējies līmenī, bet pēc idejas tie 0.05 arī norāda uz to, ka varēja arī nepaveikties un arī šim dēlim būtu bijis kritums decembrī.

Pēc šiem datiem sanāk, ka 2008.gada decembrī cilvēki vairāk klaiņoja pa dažādiem portāliem nekā viņi to darīja 2007.gadā. Un vēl viena lieta, kas iekrita acīs. Tas, ka Diena.lv līdz ar savu rebrandingu ir veikusi lēcienu no 43594 līdz 166082 tūkstošiem gada laikā. Līdz ar to arī ir pamatotas runas, ka dienas laikraksti var pabīdīt malā līdz šim dominējošos portālus, kas paši neģenerēja ziņas, bet tikai tās apkopoja un atgremoja. Sākumā pievilks masu mēneša griezumā un pēc tam piedzīs arī dienas apmeklējumu.

6 thoughts on “Latvijas interneta statistika par 2008.gada decembri

 1. artisare

  Es domāju, ka diena.lv savi ir sasniegusi arī dēļ blogiem, kas tur tiek publicēti. Ziņas (svaigas, analītiskas) + blogi.

  Atbildēt
 2. kaligula

  -> artisare
  Ziņas ir tikai svaigas/vecas/izsmeļošas – analītiski var būt tikai raksti/spriedelējumi.
  diena.lv “lēciens” ir likumsakarīgs – jo vairāk “stuff(a)” ir vietnē, jo vairāk cilvēki tur apmaldīsies un atradis kaut ko priekš sevis. Par to malā pabīdīšanu – dienas laikrakstos strādā cilvēki, kuriem dienā ir “jāuzcep/jārada” viena raksta vienība dienā ar konkrētu rakstuzīmju skaitu tajā, kamēr portālos šāda ierobežojuma nav.

  Atbildēt
 3. Petjka

  Pieaugums līdzīgs kā TV, tas saistīts ar eknomisko panīkumu, cilvēki ķeras pie lētākiem izklaides veidiem kā restorāni, ceļošana utt.

  Es gan persnīgi no šī saraksta mēdzu iegriezties tikai financenet.lv, diena.lv un apollo. Pārējie manis pēc var izputēt 😉

  Atbildēt
 4. niknc

  Lol, Inbox pirmajā vietā. Šodien gribēju ielogoties neviena no 5-ām pastkastītēm nestrādā – saka nepareica parole. Inbox Sucks.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *