Latvijas interneta statistika par 2008.gada novembri

Šodien ir parādījušies jaunākie dati no Gemius Audience par 2008.gada novembri. Latvijas TOP 10-niekā gandrīz visiem projektiem ir vērojams auditorijas kritums, salīdzinot ar oktobra mēnesi.

Interesanti, ko analītiķi par šiem skaitļiem teiks, jo man šķiet dīvaini, ka gandrīz visiem ir kritums. Pirms gada bija daļai kritums, daļai kāpums. Ja pieņem, ka valstī ir zināmas ekonomiskas grūtības un ir diezgan daudz uzņēmumu, kas pārtrauc savu darbību vai vismaz aptur atsevišķus procesus, tad varētu pieļaut domu, ka faktiski ir samazinājies kopējais lietotāju skaits. Tas ir vienīgais kā es varu izskaidrot šādu masveida kritumu.

Bet ir arī labas ziņas. TVNET te bija nopublicējis rakstu par to, ka viņi noslēdz gadu kā tirgus līderi. Tiesa gan pēc citiem datiem un citā griezumā, kā arī citā sastāvā, bet tāpat prieks par viņiem. 😉

18 thoughts on “Latvijas interneta statistika par 2008.gada novembri

 1. karuuzo

  Beidzot cilvēkiem jāsāk strādāt, pakaļas svilst, Godmanis tik lūr, ko vēl varētu apgriezt, nevar vairs sēdēt iNetā 🙂 Nezinu kā citiem, bet mums būs “karsti” Ziemassvētki un Jaunais gads 🙁 Bet Podam tik un tā laiks atradīsies 🙂

  m

  Atbildēt
 2. k.

  acīmredzot šajā ekonomiskajā un politiskajā situācijā delfi sniedz lasītājiem ejošāku kontentu kā citi portāli, tai skaitā citi ziņu portāli

  Atbildēt
 3. Didulis

  Es sliecos domāt līdzīgi kā karuuzo. Pēdējā laikā gadās arī dienas, kad vispār neieskatos blogos un ziņu portālos, jo nesanāk tam laiks.
  Otrs mazāk ticamais variants, ka cilvēki taupības nolūkos mājās sāk atteikties no interneta. Taču tas ir pretrunā ar Lattelekom sniegto atskaiti.
  Un bildē arī redzams, ka ziņu portāliem kritumi ir nelieli salīdzinājumā ar izklaides un sludinājumu portāliem.

  Atbildēt
 4. Mr. Black

  Oktobris ir Oktobris.
  Pieljauju, ka oktobra meenesis ir pilnmeeness, kas iestaajaas 2008 gada 14 oktobrii.
  Iespeejams, ka tas vareetu buut kaads no senlatvieshiem aiznjemts meeneshu nosaukumu izpljuutiijiens, kad tas tika veel saukts par velju vai zemliku meenesi.

  Atbildēt
 5. budzis

  Nu patreiz vel ir ziedinji. Ista jautriba saksies nakamgad. Jau tagad uznjemums X (at 7 milj. apgrozijumu) izsuta Z-svetku apsveikumus, bet no uznemema galvas nak neoficiala info, ka darbiniekim bus Z-svetku davana – firmai maksatnespeja

  Atbildēt
 6. Artis

  Nu tie kas lieto AdBlock tāpat nav nopietni cilvēki. Neviens ar viņiem nerēķinās un viņus statistikā uzskaitīt nemaz nav vērts. Un principā es tā īsti nesaprotu, kapēc vispār tiek viņiem rādīts lapas kontents. Tas būtībā ir tikpat pretlikumīgi kā zagt mp3 failus, tikai šeit tiek zagts lapas saturs bez iespējas autoram nopelnīt.
  Līdz ar to mana nostāja ir ka visi kas lieto visādus adblokus ir lohi – nepatīk reklāma – ej uz citu saitu.

  Bet es domāju ka internetā mazāk sēž, jo darba devējs iespējams ka nogriež darba laikā pieeju uz ārpusi.

  Atbildēt
 7. Jokerz

  #11 Hm… interesanti tad, kāds nolūks pamatā ir mājaslapai? Lai dalītos ar informāciju vai pelnītu ar to? Ok, ja pelni ar sms pakalpojumiem vai ko tādu es saprotu. Bet vai man teiksim nav arī pārkāpums brutāli uzspiest lecošos/pa visu logu izplestos reklāmas kropļus tā, ka man vairs nav reālas pieejas un intereses par mājaslapas pamata saturu? Un kādā ziņā te kaut kas tiek zagts? Es vnk nobloķēju saturu ko nevēlos redzēt. Cenzēju. Un parasti šie Tevis minētie pelnītāji pelna ar lētiem reklāmas trikiem, uz kuriem drīzāk uzķeras ar prātu nedomājošas personas. Tā kā nesatraucies, gan Tu, gan tādi citi, kas pērk nevis to, ko pašam vajag, bet to ko viņiem ar karotīti ieliek mutē – būs. 🙂

  Atbildēt
 8. krāsotājs

  11# Artis:
  LOL!
  Tie, kas uz Win lieto ugunssienas arī ir lohi?
  http://www.agnitum.com/products/outpost/screenshots/screenshot6.php

  Atbildēt
 9. es

  Viss shitas cien. pods.lv ir viens liels suuds kas intresee tikai idiotiem un lietotaajie, sorry bet pods vairs nav pods kads bija agraak…. taa kaa klapeejiet ciet sho kantori, jo vairrak es un citi vairs neapmeklees sho lapu….

  Atbildēt
 10. jk

  Ja apkopotu datus par to cik daudz katra grāmata tiek šķirstīta, tad, visticamak, višķirstītākā grāmata būtu telefona katalogs, bet tas nenozīmē ka šis grāmatas arī ir visvērtīgākās un ka tās būtu pārākas par Raiņa dzeju, piemeram.

  Tāpat arī web lapas nav parak liela jega salīdzināt pēc apmeklējuma ipaši jau nu dažāda profila lapas noteikti nē un tā apmeklējuma skaita “uzgriešana” ir tāda kārtējā lietu vērtību deģenerēšana.

  Atbildēt
 11. Shadowbird

  Tas būtībā ir tikpat pretlikumīgi kā zagt mp3 failus, tikai šeit tiek zagts lapas saturs bez iespējas autoram nopelnīt.

  Nav gan. Gribētu redzēt likumu, kurš aizliedz kontrolēt, kas tiek ielādēts tavā datorā un/vai lapas daļēju ielādi.

  Man ir visas tiesības algot cilvēku, lai tas no katras manas avīzes un žurnāla izgriež visas reklāmas, pirms es ķeros lasīt. Arī no bezmaksas avīzēm, kas uz reklāmu vien dzīvo. Un tieši tāpat man ir tiesības “algot” programmu, kas to pašu izdara elektroniskajā vidē.

  Atbildēt
 12. Atbalss: Latvijas interneta statistika par 2008.gada decembri | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *