Skimeris uz Swedbankas bankomāta Rēzeknē

Pirms mēneša, kad rakstīju par atgadījumu, kas notika Kijevā, kad tur tika konstatēti skimeri uz bankomātiem un beigās arī blēži noņēma naudu no kontiem, biju pārliecināts, ka Latvijā nekas tāds nevar notikt. Šodien uzzināju, ka tas notiek arī Latvijā.

FreakArt ir nopublicējis bildes ar skimeri, kas uzmontēts uz kāda Rēzeknes Swedbankas bankomāta.

Uzmanība ir jāpievērš divām lietām. Pirmā ir uzlika vietā, kur jāieliek karte – tas ir skimmeris, kas nolasa kartes informāciju. Bildē redzams pa vidu, zem tā ir bilde ar kredītkarti. Otrā lieta, kas ir lieka šajā bildē – kamera, kas ieraksta ievadīto PIN kodu. Kamera ir uzmontēta tieši virs monitora, bildē to var redzēt kreisajā augšējā daļā. Uz kameras ir uzlīmēts jaunais Swedbankas logotips, lai tas radītu lielāku ticamības sajūtu.

Šādām uz āru izvirzītām daļām bankomātos nevajadzētu būt. Parasti kartes ievietošanas vieta ir vai nu ievirzīta uz iekšu, vai arī vienā līmenī ar bankomāta korpusu. Ja redzi šādus vai līdzīgus dīvaunus bankomātus, tad labāk tajos neievieto karti.

26 thoughts on “Skimeris uz Swedbankas bankomāta Rēzeknē

 1. Platais

  2 Sysbase nevis pie bankomāta (kur to var viegli nomainīt) bet bakomāta programmnodrošinājumā, lai reklāmas rullīšu vietā labāk attēlo kādam jābūt bakomātam kā arī informāciju tiem kas tankā.

  Atbildēt
 2. 8)

  Kopš iepriekšējā raksta par šiem “dzīvniekiem” esmu sācis skatīties. Līdz šim nevienam Swedbank aparātam nēesmu redzējis. Galvenais atcerēties, ka vietā kur ievietot karti, nav nekādi “izaugumi”, vismaz Swedbankai nēesmu redzējis. Katru reizi uz to tagad skatos.

  Atbildēt
 3. KKTK

  Nez ko darīt labāk kad tādu ierauga. Noraut nafig nost un sabradāt/iznīcināt, vai zvanīt uz banku un ziņot? Noraujot nost pasargāsi aiz tevis nākamos klientus, bet nebūs iespējams noķert genādiiju. Bet ziņojot un aizejot, par upuri iespējams kritīs vēl kādi cilvēki, bet ja banka/policija neslinkos, tad būs iespēja dabūt rokā to …

  Atbildēt
 4. Dreef

  Man bija bildes no šāda Rīgas bankomāta (laikam Matīsa ielā) kādus divus mēnešus atpakaļ. Tādēļ nebija jābrauc pat uz Rēzekni, lai iegrābtos ;-). Bet tas laikam bija vienkāršāks skimeris, jo tur nebija iespējams ievadīt pinkodu. Tipa uzreiz uzradās palīgs, kas palīdzētu tikt galā – tipa jāievada pinkods un viņš palīdzēšot naudu izņemt, jo viņam arī tā ieķēries (vai kaut kā tā). Tas džeks toreiz atteicās ievadīt pinkodu tā svešā klādbūtnē un uzreiz zvanīja uz banku. Tas svešais uzreiz notinās reālā ātrumā un bankas darbinieki tā arī prasīja vai nav kāds palīgs piemeties ;-).

  Atbildēt
 5. Boldriks

  Rakstā vajadzētu piebilst, ka ne tikai vajadzētu karti neievietot, bet par to visu ziņot attiecīgajiem dienestiem, bankai. Lai arī kāds cits netiek apkrāpts.

  Atbildēt
 6. Citruss

  Man jau saak shkjist, ka arii vecriigaa ko taadu esmu redzeejusi. 🙁 Vienreiz gadiijaas njemt naudu no ljoti diivaina paskata Swedbank bankomaata, veel nobriiniijos par jauno dizainu.

  Atbildēt
 7. jozhix

  Ir redzeeti bankomaati kam ir shaadi izvirziijumi uz aaru. Uzstaadiiti speciaali ar domu, lai nebuutu iespeejams pa virsu uzlikt nepiederoshus devaisus.
  Kamera shajaa bildee NAV saskataama.

  Atbildēt
 8. Deviance

  Tā lieta ar skimmeriem vēl tā.. Redzēju raidījumu, kurā krievi ar savu izdomu pārspēj visu 😀
  Viņi neizmantoja nekādus sīkus tehnikas brīnumus, bet gan… Uzstādīja savu bankomātu 😀

  Atbildēt
 9. Atbalss: Swedbank internetbankā ievieš drošības attēlu | Pods.lv

 10. D1

  Vot nekad nebūtu iedomājies, ka tādā veidā var izkrāpt naudu – bankomāti likās pavisam droši. Atskaitot protams tos gadījumus, kad ASV 90-to gadu sākumā lielveikalos lika feik-aparātus…

  Atbildēt
 11. Atbalss: Uz Krājbankas bankomāta ir uzstādīts skimeris? | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta.