AVG antivīrusa 8.0 un 7.5 jauninājums nogāž Windows XP user32.dll

xc iesūtīja informāciju par to, ka pēdējā antivīrusa AVG Anti-Virus Free Edition 8.0 un 7.5 jauninājumā ir radusies kļūda kā rezultātā Windows XP sistēmās fails user32.dll tiek uzskatīts par inficētu, lai gan patiesībā tas ir veselāks par veselu. AVG izmet brīdinājuma paziņojumu un apgalvo, ka šis fails ir Trojan PSW.Banker4.APSA vai Trojan Generic9TBN un piedāvā to izārstēt. Ja gadījumā tika nospiesta poga ārstēt, tad sistēma nogāzīsies.

Viens veids kā glābt situāciju, ja spiedāt pogu ārstēt.

The system can be restored by following the steps in one of the comments on forum (using safe mode or recovery console and copying c:\windows\system32\dllcache\user32.dll into the right location)

If you need to restore deleted files from AVG Virus Vault you can do it this way:

– Open AVG user interface.
– Choose “Virus Vault” option from the “History” menu.
– Locate the file that was incorrectly removed and select it (one click).
– Click on the “Restore” button.

Tā kā esmu kūtrs uz sistēmas pārstartēšanu, tad šobrīd man paveicās, jo AVG gribēja pārstartēt sistēmu pēc kārtējā jauninājuma. Man atkal besī katru otro dienu pārstartēt kasti tikai tāpēc, ka antivīruss grib uzlikt savus jauninājumus. Šis te slinkums man ir izglābis no liekām klapatām. Laikam saodu ziepes un iekšējā balss neļāva darīt muļķības. 😉

Starp citu, divas lietas, ko likt aiz auss. Pirmā, AVG 7.5, kuru es atliku atpakaļ, jo AVG 8.0 man neiepatikās, diezgan ilgi meta paziņojumu par to, ka jāliek tas sūds 8.0, bet beigās piekāpās. Un pat vēl vairāk – joprojām turpina iznākt jauninājumi, lai gan tika solīts, ka kaut kādā tur datumā vairs neiznāks. Laikam neesmu vienīgais, kas spītīgi pieturās pie vizuāli nepievilcīgās versijas, kas uzvedās labāk nekā jaunā.

Un otrā lieta, pirmajā blogā tiek minēta alternatīva privātai lietošanai, kas ir bezmaksas – kaut kāds Avast 4.

avast! antivirus Home Edition represents the best FREE antivirus protection currently available on the market. This edition is FREE OF CHARGE for non-commercial & home use only. Both of these conditions should be met!

Diemžēl pilnīgi neko nezinu par šo antivīrusu.

27 thoughts on “AVG antivīrusa 8.0 un 7.5 jauninājums nogāž Windows XP user32.dll

 1. Toms

  Man Avasts nepatīk. Gandrīz pie katra sīkuma/keygena/cracka bļauj, ka inficēts fails un neko neļāuj darīt. Turklāt vēl ar skaņas efektiem. 🙂

  Atbildēt
 2. Kirurgs

  Hmm, mosh tomer tie keygeni ir inficeti 😉
  Es vispar kasti restarteju tikai tad, ka viss sak vilkties un gljukot (kad vel lietoju win), briziem staveja menesiem augsha un nekas 🙂

  Atbildēt
 3. bulletproof_cupid

  Avast lietoju uz abiem saviem PC un man nekādu problēmu nav bijis. Plus esmu uzlicis Avast arī uz kādiem padsmit paziņu datoriem un neviens no viņiem arī nesūdzas, ja nu vienīgi cauri tiek kāds spyware/adware caur IE exploit’u vai tamlīdzīgi.

  Avast Home versijai ir bezmaksas reģistrācija, pēc kuras lietotājam uz pastu nosūta reģistrācijas atslēdziņu, kas ir derīga aptuveni 12-14 mēnešus. Ja neesi reģistrējoties ielicis ķeksi pie informatīvo e-pastu saņemšanas, tad no viņiem neko citu kā vien to atslēdziņu nesaņemsi.

  @Toms: Skaņas ir viena no pirmajām lietām ko Avast’am atslēdzu. 🙂 Un nav ko lietot nemākulīgi taisītus keygen’us un crack’us. Par normālu scene release crack’iem Avast nebrēc.

  Atbildēt
 4. Krotow

  AVG no 8.0 versijas ir sačakarēts by design. Diemžēl, taču fakts. Jau pusgadu tiek lietots Avast Home – ir labs. Reizi gadā mailā pārreģistrēt atslēdziņu 4free taču nav grūti.

  Avastam bija gļuks, ja lieto kopā ar Ext2IFS (Ext2/3 failsistēmas draiveri Win). Lidoja Windows Update ar BSOD. Kopš augusta tam ir patčs un viss atkal ir labi.

  Atbildēt
 5. Eco

  Es savukārt kādu gadu atpakaļ no Avast uz AVG pārnācu (un lieku visiem,kam vajag antivīrusu), jo Avast vienu brīdi (pirms tā gada) nejēgā sāka bremzēt un gļukot. Tādēļ arī aizgāju.

  Atbildēt
 6. e-remit

  Pēdējā laikā testēju “Download PC Tools AntiVirus Free Edition”, kurš ir Free for commercial use! Bezmaksas versija varbūt nav tā ērtākā, lai liktu kādam paziņam, jo pats nepamanās upatoties (updates tikai piedāvā), bet nu izskatās, ka funkcijas vairāk vai mazāk pilda. Kā nekā kompis ta ir for commercial use.

  Kādu laiku atpakaļ testēju Free Antivirus, kurš pats skatās tikai trojāņus un bīstamās vietas, bet vīrusus skatās ar ClamAV… vienīgi atvadījos, jo reāli traucēja – visu laiku uzmācās ar jautājumiem, vai arī bija jāatslēdz Clams, un tad jau nebija vairs jēga no viņa.

  Mājās gan lietoju pats un citiem lieku Avast. Šito var vismaz sakonfigurēt, lai klusi strādā, tāpēc uz gadu var aizmirst par tā esamību. Pēc gada paziņas sāk teikt par dīvainiem ziņojumiem, t.i. atslēga ir beigusies, bet tad vienkārši jāpasūta jauna.

  No AVG savulaik atteicos, jo tur nebija draudzīga atjaunošanas sistēma (var jau būt, ka tagad kaut kas ir mainījies). Ej nu uzliec klientam tādu marasmu, ja šams nemāk pats klusi, bez manas ziņas atjaunoties…

  Atbildēt
 7. ADV

  Spriežot pēc AVG informācijas http://www.avg.com/support, vainīgs ir jauninājums DB: 270.9.0/1777. Man pašlaik ir ~/1782 un nekādu brēcienu par user32.dll nav.
  Domāju palikt pie AVG, jo viens nogāzts pods vēl nav iemesls mesties pie cita, jo par tiem citiem varu nocitēt vecas filmas beigu frāzi: …katram ir savi trūkumi!

  Atbildēt
 8. uga

  man ir pilnais AVG, kurš, kad skanē, pamatīgi sabremzē datoru. brīžiem tas nav izturams. turklāt, kad bija ieslēgti web čekingi (linku utt), tad internets brīžiem strādāja sasodīti lēni. pamazām sāku briest avg nomaiņai.

  Atbildēt
 9. Andron Mc

  Ja jau ne1 nau zvanijis tad nekas nau nobrucis. Tas kaarteejo reizi pieraada ka es protu instaleet windowsus bet datorspeci ir daunji. jautri.

  Atbildēt
 10. Sarky

  Betōns laikam, instalējot windows, īpaši user32.dll ieinstalē uz CD, ko pastāvīgi tur datorā, lai neviens un nekas nekādi to nevaētu izdzēst… 😀

  Atbildēt
 11. Sarky

  Cik no savējiem izinspicēju – visur jau versija 1782, – atjauninājusies jau pat pirms šī raksta publicēšanas, tā kā – kļūda paspēta izlabot, un AVG atjauninājies ar jaunāku versiju jau pirms paspējis novilkt kļūdaino versiju.
  Jā, – arī neviens nav zvanījis, bet pie “īpašas instalēšanas mācēšanas” _šajā gadījumā_ to nevajadzētu pieskaitīt ;o)

  Atbildēt
 12. hren

  Nu AVG +/- kā produkts funkcionāli priekš mājas ir OK, bet nu jā šitas gļuks bišku grauj reputāciju. Galu galā vispār jau antivīrusu izmantot pilnīgi bezmaksas versiju ir diezgan pašķībi – galu galā drošība tomēr paliek drošība un tomēr, lai ko arī ražotāji neteiktu pilnīgi bezmaksas versijas ir ar nogrieztu funkcionalitāti – tās jau taisa ar galveno domu ka kāds uzspiedīs uz pogas “upgrade to Pro” vtml.) Cenas antivīrusiem tomēr nav kā MS – Nupat paskatījos Capital
  saitā – tie laikam nupat kļuvuši par Pandas autorizētiem pārstāvjiem un sākuši tirgot Pandas antivīrusu tipa ar 3 licencēm pa 16Ls, tas ir piecītis uz kompi – hotj pa 3 samesties 🙂
  Tas laikam lētākais variants bet nu pārējie Kaspersky, Norton, McAffe arī nav nesasniedzami dārgi.

  Nabadanga

  čo ta Tev tas links aizdomīgs – .ru un nez kapēc līderos Dr.Web un Kašpirovskis 🙂 S čevo bi eto? Kāšpirovskis vēl OK bet Dr.Web kaut kā nu baigo uzticību nevieš. Tests arī tāds interesants – ne uz detektēšanu un aizturēšanu bet uz tīrīšanu – tobiš kurš no sākuma ielaiž un pēc tam notīra vislabāk / :)))

  Atbildēt
 13. Klaids

  Toms, Avast! ir tāda opcija: “Disable Avast! sounds” un par krekiem nav ko žēloties, pats zini kāpēc… 🙂 No Avasta gļukiem vēl bija viens pāris – ar Outgļuka konfigurāciju saistīts, ja teiksim nosūta e-pastu bez subjekta šis pēc noklusējuma ieraksta e-pastā ka tur ir vīruss, kaut kā tā, un vēl viens, kas nogrāva Outlook 2007, iespējams jau ir izlaists kāds “ielāps” tagad neesmu skatījies. Savādāk – uzliec un aizmirsti, ja nav paradums ik dienas pārskatīt crack/hack/fuck lapas mājas lietotājam ir pavisam ok. Pēc testiem šobrīd augstākā vietā atrodas Avira, ko gan neesmu testējis tāpēc nekomentēšu.

  Atbildēt
 14. Ju

  Man kaut kā AVG pēdējā laikā negrib likt pats atjauninājumus, lamājas, ka CTF fails nepareizs. Nākās vilkt atjauninājumu no mājas lapas, un instalēt no foldera. Sāku domāt, ka jāmeklē kas cits. Pie tam tas ir gan XP (vienam datoram) un uz Vistas (otram)

  Atbildēt
 15. A

  ja godīgi pēdējo gadu laika man ar Avira pat ļoti ir ierulējusi…. esmu pasēdējis uz AVG piebesīja ka šitais to atjauninās to ne (18.Ju problēma)… bija bitdefenders, patikās līdz brīdim ka šamais sāka rīt resursus, AVasts vot kautkā viņš man negāja pies sirds, nezinu kas bet nu ja nav ta nav… nu un protams KAVs, man liekas ka šamajam pat inetl quattra būs pa maz…. nu jā avira reklāma gan suck, bet nu neko nepadarīsi, freeware
  BTW commercial free ir Comodo man darbā stāv pārītim kuru korporācija nesedz man pasam nepatīk pārāk daudz – jautājums ir kāds salīdzinājis commercial free produktus interesanti būtu, varbūt kāds linku var iemest interesē tieši commercial free

  Atbildēt
 16. xc

  Šodienas ziņa WZor’a lapā.
  avast! 4 Professional Edition
  http://www.avast.ru/avast_Professional_Edition.htm
  Jaunākā versija – 4.8.1282, November 12, 2008
  Anti-spyware protection, certified by the West Coast Labs Checkmark process, to protect against the latest spyware threats.
  Anti-rootkit detection based on the best-in class GMER technology, built in to the scan engine.
  No additional purchase is required.
  Support more Windows versions (from Windows 95 to Vista 64 Bit) than any other anti-malware product.
  3DNews rakstā 31.05.2008
  http://www.3dnews.ru/software/antivirus_test/index3.htm
  avast! atrodas pēdējā vietā no apskatītajiem, bet ir piebilde, ka nav naivi jātic gan šim, gan citiem apskatiem.

  Atbildēt
 17. xc

  AVG Gets a Clue – Maybe
  After trashing many Windows XP machines with a false positive on a system file called user32.dll, AVG finally seems to be getting a clue about how to handle a disaster.
  AVG now has four related security bulletins:
  1574 explains how to fix AVG 8.0 with a Windows XP installation CD
  1575 explains how to fix AVG 8.0 without a Windows XP installation CD
  1579 explains how to fix AVG 7.5 with a Windows XP installation CD
  1580 explains how to fix AVG 7.5 without a Windows XP installation CD
  To see the bulletin that applies to you, go to the AVG FAQ site
  http://www.avg.com/faq
  and type in the appropriate number.
  AVG has posted a press release
  http://www.prnewswire.com/cgi-bin/stories.pl?ACCT=104&STORY=/www/story/11-11-2008/0004923245&EDATE=
  that says the bug “only affects users of the Dutch, French, Italian, Portuguese, and Spanish language versions of Windows XP.” The false positive has been fixed, so if your Windows XP machine is still alive, you dodged the bullet.

  Atbildēt
 18. plagiat

  man avg8 saka nepatikt jo saka mest virsu ka svchost.exe ir virus.iemetu avira,sis to pasu uzsvieda pec nedelas.saka beigas kompis glukus taisit ,parinsteleju kompi un atkal uzinsteleju avg8 jo vins patik labak.

  Atbildēt
 19. Taka

  Par tiem krekiem runājot: esmu ļoti atpalicis 🙂
  Nesen savajadzējas vienu seriāli un sev par izbrīnu uzzināju, ka seriāļi tagad nāk nevis .txt bet gan .exe failos. Failu atpakojot no tā izvēlās serial.txt ar vajadzīgo+pāris mazie draugi…

  Atbildēt
 20. Andres

  Ko lai saka AVG-dažiem labs,dažiem slikts!
  Pats lietoju 8.0 versiju nu ir ok-Haļava!
  Gribi baigo-maksā ragā,un baudi dzīvi ;))

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *