Aizliedza pārdot Googlei 100% Begun akcijas

Šodien izlasīju 10 A4 formāta lapas ar interviju par to kāpēc Rambler taisījās pārdot reklāmas tīklu Begun Googlei.

Tiem, kam nepatīk lasīt, turpat var noskatīties arī pašu video.

Давайте все таки рассматривать ситуацию в целом, потому что на самом деле то, что произошло это не просто продажа компании «Бегун» для того, чтобы срубить единовременные бабки. Очевидно нет. То есть за всем этим есть достаточно большая стратегическая мысль, которую можно достаточно просто изложить. По крайней мере, я попытаюсь это изложить – уж насколько это будет просто, давайте разберемся. Основная монетизация поиска «Рамблера» – это система контекстной рекламы, то есть «Бегун». Это означает – чем больше денег зарабатывает система контекстной рекламы на поиске, тем лучше для «Рамблера»

Šodien Krievijas Federālais antimonopola dienests aizliedza kompānijai Kokuna Holdings Limited, kas darbojas Google vārdā, iegādāties 100% Rambler piederošo kompāniju Begun.

Ранее сообщалось, что Rambler Media согласилась продать “Бегуна” поисковику Google за 140 миллионов долларов. О том, что американская компания действует через Kokuna Holdings Limited, известно не было.

Begun ir viens no spēcīgākajiem kontekstuālās reklāmas tīkliem Krievijā un tas konkurē ar spēcīgāko – Yandex.Direkt.

Pēc pieejamajiem datiem, Begun kontrolē tikai 17% no Krievijas kontekstuālās reklāmas tirgus. Līdz ar to arī nevarētu būt runa par kaut kādu monopolstāvokli.

Компания “Бегун” создана в 2002 году, занимается размещением контекстной рекламы в интернете. Контролирует около 17% российского рынка контекстной рекламы, занимая второе место после “Яндекс.Директ” (45%). По собственным данным, выручка “Бегуна” в 2007 году составила около $43 млн. Партнерская сеть “Бегуна” насчитывает 143 тыс. сайтов.

Teiksim trafika ziņā Yandex ir populārāks par Rambler, kas atrodas tikai piektajā vietā.

Jau iepriekš rakstīju, ka Google investēja milzīgus līdzekļus, lai ienāktu Krievijas tirgū un mēģinātu izkonkurēt tur dominējošo Yandex. Iespējams, ka līdz ar šo darījumu Google iegūtu lielāko tirgus daļu un tas varēja būt par argumentu kāpēc aizliedza darījumu. Redzēsim, kas notiks tālāk.

9 thoughts on “Aizliedza pārdot Googlei 100% Begun akcijas

 1. Arnolds

  Es domāju, ka tas ir sākums jaunam informācijas karam starp Kremli un googli. Nākamais solis, ko darīs Kremlis – paziņos, ka google ir fašistisks algoritms, kas pārkāpj krievu cilvēku tiesības uz cenzūru un Kremlis darīs visu lai aizstāvētu tautiešus arī ārpus Krievijas robežām – tātad arī elektroniskajā telpā.

  Atbildēt
 2. Dainis

  Labi teikts Arnold! 🙂

  Cik novērots Krievijas valdības atbilde uz visiem jautājumiem ir tāda, kas nav Krievu pašu, tas ir fašistisks. Pats smieklīgākais ka īstenībā reti, kurš cilvēks to vārdu var normāli izskaidrot principā no Krievu sabiedrības tas vārds tiek uztvērts kā ļauns.
  Tātad Krievu valdības stils – kas viņiem nav izdevīgi pasludina par ļaunumu un pats skumjākais ka tauta arī pavelkas tam līdzi!

  Atbildēt
 3. hu_ha

  Tauta jau nepavelkas, tautai tas tiek iepotēts. Rādot TV, avīzēs utt. cik tas ir slikti. Viņiem jau netiek piedāvāts neviens cits viedoklis, kā tikai oficiālais..
  To tak spilgti var redzēt, kaut vai tas pats Artmanes raidījums, kur latvieši tika nolikti, kā apspiedēji utt.

  Atbildēt
 4. uga

  http://www.audience.gemius.ru/
  šeit ramblers ir mazliet labākās pozīcijās. bet interesanti, ka google pamazām, pamazām šo noķer. pirms gada tā atstarpe it kā bija stipri lielāka.

  Atbildēt
 5. Atbalss: krizdabz blogs :: Podkāsts “Pupu Mizas” #5

 6. Atbalss: Mail.lv atsācis darbu jaunā veidolā | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *