Kas stāv aiz Tribīnes?

Ar interesi izlasīju interviju ar Martu Krivadi, kas ir mazā cilvēka ziņu aģentūras jeb Tribīnes.lv veidotāja. No šīs intervijas uzzināju dažas interesantas lietas, kas apstiprināja manas aizdomas. Ja pirms gada man vēl nebija skaidra attieksme, tad ar laiku tā izveidojās.

Diemžēl jāsaka, ka attiecībā uz šo projektu man izveidojās diezgan negatīva attieksme. Ja projekta nosaukums skan diezgan cēli, tad praksē šī cēlā ideja tika realizēta kā parasts splogs, jo sakarīgākais saturs parasti tika aizgūts no citiem avotiem, šiem autoriem par to pat nezinot, kā arī, protams, bez atsaucēm. Kopš es piefiksēju šo praksi, ierakstīju šo resursu melnajā sarakstā.

Bet tā ir mana personīgā attieksme. Iespējams, ka tas bija tikai sākumā, kad projekts tikai uzņēma apgriezienus un tagad jau viss ir mainījies uz labo pusi. Neesmu to tagad īpaši pētījis.

Diezgan ilgu laiku nevarēju saprast no kurienes viņai tāda snobiska attieksme pret blogiem – no vienas puses veido tā saucamo “pilsoniskās žurnālistikas projektu”, kas pēc idejas paredz visādā veidā atbalstīt blogerus, bet no otras viņa pati atzīst šo snobismu.

Nē, tribīne ir baigais pops, bet lasāms. Sviesta Ciba ir kaut kāda maza kopiena ar īpatnēju vidi kurā ir grūti iekļūt. Vispār – viena lieta, ko es gribu īpaši uzsvērt par blogiem un Sviesta Cibu – abas tās auditorijas ir diezgan snobiskas, tikai katra savā stilā. Abas ir neatvērtas un nedraudzīgas, cilvēkam ir “jāizpilda” kaut kādas lietas, lai iegūtu kaut kādu statusu tajās vidēs.

Uzzinot, ka viņa pati nāk no Cibas, palika skaidrs kāpēc centieni kaut kādā veidā piesaistīt blogerus nav vainagojušies ar panākumiem.

Zini kā – mēs aicinājām uz pilsoniskās žurnālistikas balvu, reāli, izsūtīju personīgus e-pastus. Uzmini, cik blogeri piedalījās tajā pasākumā? Neviens. Nu man daudz izdevīgāk ir savu laiku veltīt, piemēram, braucot pa augstskolām un stāstot, kas ir tribīne un jaunie mēdiji, nekā auklēties un lūgties blogerus.

Kaut ko atminos, ka bija kaut kāda balva, bet to laiku, kad tas bija vairs neatceros. Ja tas bija laikā, kad viņi aktīvi aizņēmās saturu no tiem pašiem blogeriem, tad, manuprāt, būtu diezgan muļķīgi cerēt, ka šie satura radītāji piekritīs kaut kādām balvām un atbalstīs šāda sploga veidotājus.

Pēc manām domām, Sviesta Cibā tik tiešām liela daļa ir spēcīgi autori, jo savulaik šis bija pirmais Latvijas blogu serviss, ko uz savas vārgās kastes uzstutēja watt. Toreiz aktīvie interneta lietotāji sareģistrējās šajā servisā un izveidoja spēcīgu komūnu. Viņi rakstīja un raksta sev un saviem draugiem, bet liela daļa no blogeriem ārpus Cibas raksta visai pasaulei. Pēc idejas varētu teikt, ka Cibā vairāk tāda kā intravertā komūna, bet pārēji ir ekstravertie blogeri. Uzskatīt, ka vieni ir gudrāki par otriem, būtu nepareizi.

Starp citu, viņas pēdējo izlasīto grāmatu “Nopietnie nolūki” ir sarakstījis Sviesta Cibas iemītnieks Nils Sakss.

Ja mēs distancējamies no šīm niansēm, tad visādi citādi uzskatu, ka viņa rok labi un pareizajā virzienā. Latvijā nav daudz šādu projektu.

Pilsoniskā žurnālistika ir milzīga mēslu bedre, kur ik pa laikam iemirdzas pa dimantam. Tomēr tas nenozīmē, ka lasītājiem tie dimanti interesē. Es jau sen esmu definējusi, ka pilsoniskā žurnālistika ir nenormāli plašs jēdziens, tajā ietilps meli, sekss, draņķi, politika un šizofrēnija. Nevajag domāt, ka pilsoniskā žurnālistika ir kaut kāds cilvēka augstāko vērtību atspoguļojums.

Citiem vārdiem sakot, uzaudzēt auditoriju var ar šiem mēsliem un noturēt to var ar atsevišķiem labiem gabaliem. Diemžēl tā ir skarbā realitāte.

Starp citu, par realitātēm un nerealitātēm runājot. Interesanta lieta, kas uzpeldēja no šīs intervijas bija kā reizi par finansējumu šim, kā arī citiem projektiem.

Gads: 2007
Nozare: interneta portālu bizness
Īss darbības apraksts: interneta izklaides un informatīvā satura portālu bizness un drošības konsultācijas
Ieguldījums: 300 000 LVL

Man bija liels pārsteigums par to, ka valsts šādiem projektiem dod arī finansējumu.

SIA “Zaļās gaismas investīcijas” ir fondu vadības kompānija, kas darbojas valsts atbalsta programmas “Riska kapitāla finansējums maziem un vidējiem uzņēmumiem” ietvaros un pārvalda riska kapitāla fondu “ZGI fonds”. Fonds ir izveidots, lai atbalstītu Latvijas uzņēmējus, kuriem pietrūkst pašu lîdzekļi biznesa uzsākšanai un attīstībai. Fonda kopējais apjoms sastāda 5,2 milj. LVL, kas papildinājumā ar bankas finansējumu dos iespēju finansēt investīciju projektus par kopsummu līdz pat 20 miljoniem latu. Fonds pārstāv dažādus investorus, kuru vidū ir arī Latvijas Valsts, Eiropas Reģionālās attīstības fonds, SEB grupa, pensiju fondi un citi investori.

Bet atgriežoties pie intervijas, gribēju pateikt, ka Broka blogā ir vēl arī citas interesantas intervijas.

26 thoughts on “Kas stāv aiz Tribīnes?

 1. Taustiņklabeklis

  Ar tribīni tā pat kā ar nekur 🙁 laiks noliek visu savās vietās, ja to pietiekami spēcīgi nedara kāds cits. Eh.

  Atbildēt
 2. Mārcis

  Tribine apmeklējums konstanti aug. Apollo ir devis labu ieguldījumu.
  Par snobismu blogeros varu tikai piekrist. Arī par ne-cibas blogeriem, pa asti var dabūt daudz ātrāk kā kaut kādu atbalstu. Vēl daudziem šķiet, ka blogi ir Latvijas interneta centrs, bet paskaitot kopējo apmeklējumu tas ir labi jau 10-15% no kopējā.

  Atbildēt
 3. Vaards

  Īsti nesapratu par ko sašutis Coolynx? Nedaudz izskatās pēc tādas slēptas latvieša skaudības, ka redzies, a vot ir džeki, kas taisa ekonomiski dzīvotspējīgus projektus un vēl izceļ EU naudu to kustināšanai. Un coolynx bērnībā par to visu sapņoja, tik “tanka-kiška” bija pacelt tādu ģēlu.

  Es neteiktu, ka man tribine.lv patīk un neteiktu, ka bieži tajā iegriežos, bet ideja ir tīri ok – viņiem ir gan pašiem savi skribenti (Marta, piemēram), gan visi citi censoņi var droši atnest informāciju par to, ko citur interesantu redzējuši. Tas ir – tribinēt jebkuru rakstu. Būtībā jau tā darbojas lielākais lērums blogeru, portālu un citu resursu.

  Atbildēt
 4. CooLynX Raksta autors

  Vaards, nomierinies tak – neviens ne par ko nav sašutis. 😉 Vienkārši devu savu skatījumu par šo lielisko interviju.

  Atbildēt
 5. Edgars Letinskis

  Ja es neko neputroju, tad ZGI ir privāts uzņēmums kurš ir vinnējis konkursā par ES riska fondu apsaimniekotāju. ZGI ir operātors. Šo operatoru nekontrolē valst, tobiš valsts nenosaka, kuros projektos leikt naudu un kuros ne, to nosaka ZGI.

  Atbildēt
 6. trakais purva aazis

  Ko par to ZGI saka telekom darbinieki un akcionaari kas ir Pirmaa pensijas fonda daliibnieki jo tie tak klaji atbalsta konkurentus IT&T nozaree..

  Atbildēt
 7. Vaards

  Coolynx,
  Pārlasīju vēlreiz sākumu. Ok, varbūt nav tik drūmi kā uzbruku :))

  Bet zem bildes esošā rindkopa lasītājam smadzenē iemočī reālu ievirzi, un tad jau šams ar tādu ievirzi tik lasa un lasa… :/

  Turpinot Edgara Letinska sacīto , tad visa tā ņemtne ar to ZGI ir sekojoša: Ir paredzēti visādi atbalsta instrumenti un fondi mazajiem, inovatīvajiem un ātri augošajiem uzņēmejiem, bet šajā uzņēmumu grupā daudziem no tiem ir problemātiski (tā to visu sarežģītību/garantijas/u.c.) saņemt bankā kredītu.

  Šeit paredzēta ir tāda iestāde kā Latvijas Garantiju aģentūra www.lga.lv, kurai tiek iedalīts zināms finansu daudzums šādu finansiālu aizdevumu garantēšanai. Zem LGA konkursa kārtībā darbojas vairāki privāti tādi ZGI, kas specializējas katrs sava veida atbalstos un garantētā iazdevuma iedošanā. Parasti šie LGA cilvēki, banku attiecīgie cilvēki un arī no kāda ZGI tipa iestādījuma cilvēki, visādos semināros ir visai draudzīgi un sen savā starpā pazīstami. Un kā redzam ar tribīnes.lv piemēru – tā shēma darbojas (laikam). Tiek sagatavots projekts, LGA—>ZGI nogarantē finansējumu, banka iedod taustāmo piķi, projekts tiek uzcepts un darbojas, un aug, un visi sāk pat par to runāt, ES fondi (www.liaa.gov.lv vai cits variants) atmaksā projekta ietvaros atablstītajās aktivitātes iztērēto piķi atpakaļ.

  Atbildēt
 8. noisex

  Man taa arii nav paradijushas nekadas jutas prret tribine.lv…principa neapmekleju, jo taa ir zinju reprodukcija no tiem pashiem blogeriem/zinju agenturam 🙁

  Atbildēt
 9. opaaa

  kā tas nākas, ka tirbīne pārpublicē vecus rakstus no dažādiem blogiem neievērojot ne formatēšanu ne arī citas lietas?

  Atbildēt
 10. Grrr

  Es jei bogu brīnos, kas tur cilvēkiem ir ar to sviesta cibu.

  Te snobi, tur snobi. Snobi ir visur, bet nebūt ne vairākumā. Par sviesta cibu teikt, ka tā ir noslēgta komūna, kurā grūti iekļūt, ir aptuveni tas pats, kas teikt to par wordpress.com.

  Un jā — es atceros. Es ar nelielu interesi izlasīju kaut kad pirms pusgada, ka bija kaut kādu tur bloggeru tusiņš, un kaut kāds vai kādi pāris cilvēki, kas raksta cibā, tur stulbi uzvedās. Ja tas kaut kā ir saistīts ar to, tad pateikt tāpēc, ka ciba ir snobiska ir atkal jau tas pats, kas pateikt, ka wordpress ir snobisks.

  Es gribētu teikt, ka Cibu varētu nosaukt par ekselentu vietu, kur īsi, bet regulāri komunicēt ar cilvēkiem, kas “cepās” (jeb rakstās?) par tāda paša tipa lietām, kā pats.

  Atbildēt
 11. Atbalss: cyxoba žurnals » Zalataja Sigulda

 12. $$$

  Tribīnē vismaz ir kādreiz ko izlasīt. Daudz rakstu par dažādām tēmām, kas nav PĀRPUBLICĒTI vai pārbāzti ar ATSAUCĒM. Pods gan, atklāti sakot jau labu laiku par tādu konkrētu blogu (lasi “ateju”) pārvērties. Šeit pēdējā laikā neko citu, kā rakstu pārpublicēšanu ar sava “kompetentā” un dziļdomīgā veidokļa piekabināšanu vai pārējo apdiršanu neredzu.

  Atbildēt
 13. Kašķis

  CooLinX, negatīvisms no Tevis veļas, ja Tu runā par vietējiem projektiem, bet tāds, atvaino, sūds kā BarCamp Tevi sajūsmina. Mēdz teikt, pravieti dzimtenē neatzīst. Laiks visu saliks pa vietām, un ja nu ikurāt kaut ko vajadzētu pakritizēt, tad pakritizē db.lv izskatu, kas atgādina kaut kādu ateju. varbūt ierosini db pamainīt dizainu, jebšu kiška tonka(kā te viens biedris izteicās)?? savādāk vērtētājs no Tevis ir gaužām subjektīvs un vājš. nu ko, mēģināsi??

  Atbildēt
 14. CooLynX Raksta autors

  $$$, Unce, dažreiz der arī izlasīt tālāk par virsrakstu vai pirmo rindkopu.

  Kašķis, Tu esi mūžīgi neapmierināts ar kaut ko, bet tajā pašā laikā kā magnēts šeit nāc un turpini īdēt. Nu, esi tak vīrietis un pastāsti vienreiz, kas Tu esi un, kur ir tava patiesā sāpe vai arī liec mani mierā.

  Atbildēt
 15. Kašķis

  CooLinX. Tevi interesē vīrieši??? 🙂 Man gan meitenes, te jau ir nesaderība, turklāt fundamentāla.
  Ja esi pamanījis, komentēju reti, bet tikai tad, kad Tava attieksme pret kaut ko ir krasi negatīva. Ja būtu pamatota, argumentēta, mēs strīdētos pa tēmu. Tas ir pirmais. Otrais, ja agrāk Podu lasīju biežāk, tad tagad reti, vēl retāk komentēju. Vienkārši vairs nav tik saistošas tēmas, vai arī neveiksmīgs izteiksmes līdzeklis. Un mans piedāvājums ir gaužām vienkāršs, ja gribi kritizēt, parādi savus divus veiksmīgus projektus, kas gan satura, gan dizaina ziņā tiek augstu vērtēti. Vienkārši apnicis dzirdēt – tas ir kaka, tas ir kaka.. NU parādi ko tādu, kas nav kaka, lai vienkārši mirstīgie var redzēt šedevru. Ir ko parādīt??
  Trešais, uz manu piedāvājumu par savas darba vietas db.lv dizaina uzlabošanu Tu noklusēji, laikam jau aizķērās, ka strādā tur. Paskaidrošu, dizains ir kaka, bet saturs vērtīgs. ja šāds vērtējums apmierina, tad OK, ja ne, neko darīt.
  Mana sāpe?? Man tādas nav, sāpe ir Tev, esi mūždien ar kaut ko neapmierināts, tad ar LMT, tad ar Hanzanet, tad ar tribīni. Kā ir? Saki, kas ar Tevi notiek? Vecums nāk???

  Atbildēt
 16. CooLynX Raksta autors

  Kašķis, redzi, Tu kārtējo reizi esi sagrozījis faktus un pasniedz informāciju tā kā pašam šķiet izdevīgi.

  Par hanzanet tik tiešām es nebiju sajūsmā, jo ja produkts bija labs, un tas tika veiksmīgi sačakarēts. To es arī uzrakstīju vienkāršā un cilvēkiem saprotamā valodā.
  http://pods.lv/2008/07/01/hanzanet_jauna_versija/
  Par LMT es neko sliktu neteicu, vienkārši biju patīkami pārsteigts, ka viņi arī kaut ko maina un uzlabo. Bet izteicu piezīmi, ka viņi līdz ar šīm izmaiņām ir piemirsuši dažas pamatlietas, ko vajadzētu zināt. Paņem lūdzu un pārlasi.
  http://pods.lv/2008/09/02/latvijas_mobilais_telefons_ir_ticis_pie_jaunas_majaslapas/

  Par Db.lv runājot, tas ir portāls, kas pelna naudu, jo tas ir šī produkta pamatuzdevums. Dizains ir sekundārs. Tas bija liels izaicinājums – pacelt tik tehniski un dizainiski neprofesionāli izstrādātu produktu, kas sākumā šķita nereāli, bet tas izdevās un es ar to lepojos. Ja Tu vai kāds cits tāds pats prātvēders to var izdarīt, tad padodiet ziņu un jums būs darbs garantēts.

  Atvaino, bet tālāk es neturpināšu, jo Tu tā arī neatbildēji uz maniem jautājumiem un ilgās demagoģiskās sarunās iestigt es netaisos.

  Atbildēt
 17. normunds

  es izlasīju rakstu, izlasīju komentārus un tā arī neatradu atbildi uz virsrakstā pieteikto tēmu: “Kas stāv aiz Tribīnes”. Nu tas tā, tikai piebilde par bloga kvalitāti.

  Atbildēt
 18. Kašķis

  CooLinX, piedod par tiešumu, bet nevienu konkrētu jautājumu man uzdevis neesi, tas tiesa. Kad būs konkrēti jautājumi, būs konkrētas atbildes. Tas ir pirmais. Otrais, šajā bloga ierakstā virsraksts neatbilst saturam, tas ir divi. Trešais, neesmu no Tavas puses dzirdējis, kas tieši Tribīnē ir slikts, un kas tieši nepatīk, bet argumentēti. Ceturtais, es ar varu uzskaitīt, db nepilnības, bet vai tas ir uzdevums??
  Varbūt pieņem, CooLinX, ka Tavi lasītāji nav auni, bet gan domājoši cilvēki, kas varbūt visu nepamana, bet arī nesteidz visu kritizēt vai nolikt līdz ar zemi. Nekļūdās tas, kas neko nedara, ne tā?
  Plēsties netaisos, tikai atgādināšu senu latīņu sakāmvārdu: “Kas mūs nenogalina, tas mūs padara stiprākus.” Uztver manu kritiku šādi. Nekā personīga pret Tevi, tikai pret izteiksmes veidu.

  Atbildēt
 19. Pozners

  Vispār jau man izskatās, ka komentāros te dažos pasprūk kaut kādas personiskas fiškas acīmredzami.

  Es gribētu atbalstīt CL vienkārši tāpēc, ka katram no mums ir tiesības uz savu viedokli. Un kur lai citur to pauž, ja ne savā blogā? Uzbraucieni principā ir it kā nevietā.

  Vienīgais, ko es gan apgalvotu: Coolynx un komentatori pa lielākai tiesai ir visai līdzīgi tajā, ka par labo klusē vai raksta nedaudz, bet par to, kas nepatīk, raksta cieši un daudz.

  Tiesa gan, es neteiktu, ka tas attiecas uz pēdējo rakstu.

  Atbildēt
 20. CooLynX Raksta autors

  Kašķis, cilvēki redz tikai to, ko viņi grib redzēt. Tu neatbildēji uz tiešu jautājumu – kas tu patiesībā esi un ko no manis gribi – nevis to, ko šobrīd mēģini izrādīt. Tā kā netēlo te tagad muļķi. 😉

  Atbildēt
 21. Unce

  Jautājums par šedevru paliek atklāts! Nesaprotu, kāpēc blogeri nekad neatdzīst savas kļūdas.
  Aaa un vēl esmu ieverojusi, ka tad, kad nav ko teikt, tad cilvēki sāk izteikt personiskus komentārus, kas nav par tēmu, tieši tā kā CooLynX to dara iepriekšējā komentārā.

  Atbildēt
 22. CooLynX Raksta autors

  Unce, es rakstu šo blogu, kurā jūs visi draudzīgi komentējat. Un esmu lepns par to, ka jūs komentējat pie manis nevis otrādāk. 😉

  Atbildēt
 23. Kašķis

  CooLinx
  Kas es esmu? Cilvēks. Ko noTevis gribu? Patiesībā neko, ja nu vairāk pozitīvisma par to, kas notiek LV interneta dzīlēs. tas arī vss. Jau teicu, nekā personīga.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *