YouTube ierobežo lietotājus no Latvijas

Andris sajutās kā Ķīnā, jo saskārās ar ierobežojumu YouTube servisā. Meklējot Googlē Metallica’s dziesmu Whiskey in the Jar, viņš atrada saites uz YouTube klipiem YouTube – Thin Lizzy – Whiskey in the jar un YouTube – Metallica – Whiskey In The Jar. Meklēšanas rezultāts izskatās šādi.

Uzklikšķinot uz YouTube saitēm atverās šāds skats.

This video is not available in your country.

Kā viens tā otrs klips nav pieejams lietotājiem no Latvijas. Atvērās sekojoša lapa.

Sanāca eleganta kombinācija ar šo meiteni.

Tā nav vis cenzūra, bet gan attiecīgā klipa īpašnieka izteiktā vēlme ierobežot pieeju lietotājiem no dažādām valstīm. Šeit var palasīt par to sīkāk. Ja klausa pamācībai, kas tur ir minēta, tad ir iespējams atvērt attiecīgo klipu pa taisno no Flash atskaņotāja, apejot YouTube lapu. Bet man gan nesanāca, jo tur parādījās uzraksts, ka dotais klips vairs nav pieejams.

If the URL of the YouTube video is http://www.youtube.com/watch?v=yEwD36Dk1jw – just replace the /watch?v= part with /v so your new URL becomes http://www.youtube.com/v/yEwD36Dk1jw

Domāju, ka vienkārši YouTube izstrādātāji ir novērsuši doto caurumu.

25 thoughts on “YouTube ierobežo lietotājus no Latvijas

 1. peecha

  pa radio dzirdēju, ka youtube sadarbosies ar ierkstu kompānijām, un zem video būs poga, kuru nospiežot varēs nopirkt dziesmu. šis serviss pagaidām būs pieejams asv, un ar to viss varētu būt izskaidrojams.
  tik un tā youtūbā ir simtiem citu tādu pašu video, kurus, ja grib- bez problēmām var noklausīties

  Atbildēt
 2. guntisdk

  Paredzams, ka amīši drīz vispār piegriezīs pieeju jebkurai bijušās padomijas republikai. nav brīnums, ka tie tur otrpus okeanam šķendējas, ka dolāri neripo griezdamies, mol, torenti austrumeiropā ir parāk cieņā. Un visbeidzot – sak, ja tādi kantori ā BSA utml. ar to netiek galā, ko tur darīt – griežam content nost vismaz ar šādām metodēm. Es domāju, ka tas ir tikai sākums. Katrā ziņā būs tikai vinnētāji, sāksim padomāt 🙂

  Atbildēt
 3. KakTussss

  BTW, sen neesmu interesējies par proksī. Vai tagad ir kautkur atrodamas mētājamies korektas frī proksī listes? Tajos senajos, tālajos laikos kad pats meklēju, labu proksī ar uguni bija jāmeklē. Sevišķi aktuāli tas bija lai no Krievijas kautko dabūtu ārā – tie tur deva tikai saviem rusijāņiem.

  Atbildēt
 4. bezmiegs

  KakTusss proxy listes ir peejamas un pat labaakas kaa kaadreiz… klaat liek laikus kad paarbaudiits vai straadaa tb ja njem vissvaigaakos tad ir liela iespeeja ka straadaas… liekas ka shur tur arii speedus klaat raadiija 😉

  pasham vienkaarshi nesen radaas vajadziiba peec chupas ar proxshiem un nobriiniijos cik viss eerti palicis ;))

  Atbildēt
 5. atis

  1) Štrunts, tā kā ir pāris serveri aizokeānijā.. SOCKS caur SSH un visi porti vaļā..
  2) Tor rullē
  3) kaudze ar web proxy

  Atbildēt
 6. Didulis

  Es arī ar šo saskāros pasen. Biju playlistē ielicis pāris klipiņus, kuriem labajā malā cēli stāvēja vienas ierakstu kompānijas reklāma (nespēju vairs atcerēties kuras, jo tas bija pasen) un pēc dažiem mēnešiem šis video vairs nebija skatāms (tas pats paziņojumus, par ko CooLynX žēlojas). Ierobežojums ir tikai tiem video, kurus ir ievietojušas ierakstu kompānijas pašas, jo var vienkārši sameklēt mirstīgo lietotāju ievietotos klipus. Tieši tāpat dažādi ierobežojumi ir video klipiem, ko ievietojuši mākslinieki paši. Ja atskaņo playlisti ārpus youtube, piemēram, savā lapā vai Win Vista sidebar, tad šie video tiek skip`oti (latviskais “izlaisti”, te kaut divdomīgi skanētu). Šis bija viens no tiem video, kas playlistē ir skatāms tikai youtube lapā.

  Tas, ka video ir apskatāms Youtube, bet nav liekams citur, ir vēl pieciešami, taču ierobežojumi pēc piederības kādai valstij ir absurdi.

  Youtube nejēgā gļuko iekš Google Chrome – nevēra vaļā, ja adresi, rakstīja bez http://www., neļauj ielogoties, jo Chrome apstājas pie HTTP 320 redirekta, neļauj atskaņot nevienu video – visiem izmetot paziņojumu, ka tie vairs nav pieejami.

  Atbildēt
 7. Artis

  a kaa ir ar to kissyoutube.com ? nav gadienaa taa, ka attieciigaa video pirkehsaa youtube uzraxtam kiss un tad ne tikai var skatīties, bet arī lejupielādēt?

  Atbildēt
 8. Bo

  iespeejams tas pats AKA LAKA KAKA nopelns. google taksh zin ka pie mums ir trula sisteema un iekasee nodokljus un izniidee torrentus utt. tad nu vinji noblokje lai vnk nebuutu precendents un probleemas.

  Atbildēt
 9. Aa

  nekas,nekas , pieradinājas pie bezmaksas zālītes- mūsičkas , tagd sāks kāst naudu , a to tik vajag. a tīņi , kā auni – maksās , jo redz būs “stilīgi ‘ to klausīties . .

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta.