Google Chrome – Google pārlūks (papildināts 4)

Jau labu laiku baumoja, ka Google izstrādās savu pārlūku Google Browser. Izskatās, ka baumas būs piepildījušās, vienīgi jaunais pārlūks sauksies Google Chrome. Vismaz tā ir rakstīts komiksu grāmatiņā, ko šodien saņēma Philipp Lenssen. Viņš ir ne tikai citējis komiksu grāmatā rakstīto, bet arī ņēmis un noskanējis visas 38 lapaspuses.

Pavisam neliela daļa no publikācijas. Pēc apraksta šķiet ļoti sakarīga pārlūka specifikācija, jo tajā ir ņemtas vērā visas esošo pārlūku nepilnības un trūkumi.

Google Chrome is Google’s open source browser project. As rumored before under the name of “Google Browser”, this will be based on the existing rendering engine Webkit. Furthermore, it will include Google’s Gears project.

Pats komikss ir noskanēts un publicēts webā.

Papildinājums

Blogoscoped komentāros pazibēja saite uz rakstu, kurā ir minēts, kas pārlūks tiks piedāvāts lietotājiem lejupielādei jau rīt!

In its most frontal and aggressive attack on Microsoft yet, sources with knowledge of the project said Google is preparing to unveil a new browser–ready for download to users as early as tomorrow–to try to loosen Microsoft’s iron grip on the most important piece of software to navigate the Internet.

But obviously Mozilla’s efforts were not enough for Google, which clearly has decided it must own and distribute a browser, especially since it has become the most significant piece of software related to the Internet and the fulcrum on which most of Google’s business lies.

Nu ko, saldus sapņus. he he 😉

Papildinājums 2

Jau ir pieejami arī Google Chrome ekrānuzņēmumi. Pats pārlūks gan vēl nav pieejams lejupielādei.

Papildinājums 3

Google blogā ir pieejama arī informācija par to, kad tiks palaista pirmā publiskā beta.

At Google, we have a saying: “launch early and iterate.” While this approach is usually limited to our engineers, it apparently applies to our mailroom as well! As you may have read in the blogosphere, we hit “send” a bit early on a comic book introducing our new open source browser, Google Chrome. As we believe in access to information for everyone, we’ve now made the comic publicly available — you can find it here. We will be launching the beta version of Google Chrome tomorrow in more than 100 countries.

Papildinājums 4

Lejupielādēt var šeit http://www.google.com/chrome.

33 thoughts on “Google Chrome – Google pārlūks (papildināts 4)

 1. andrisp

  Nu vispār jau izskatās ļoti cerīgi.

  Un par to “vēl viens broweris, ar ko rēķināties” – domāju, ka nebūs tik traki, jo Google Chrome tomēr izmantos to pašu WebKit renderēšanas dzini, ko jau izmanto, piem., tas pats Safari. Domāju, ka no renderēšanas viedokļa atšķirību nebūs.

  Atbildēt
 2. traks

  “5# pbs: 2008.09.02 @ 09:55:51
  Vēl viens browseris, ar ko rēķināties izstrādājot lapas. Rokas nolaižas.

  Ne tikai rokas.

  Atbildēt
 3. Vigants

  Man jau liekas, ka Google drīzāk atņems milzīgu pīrāga daļu Firefoxim. Jāatceras, ka IE un msn.com lieto pārsvarā tie lietotāji, kas lieto visu defaulto uz Windows… Jaunos brouzerus (Firefox, Safari u. c.) lietot advacētie lietotāji un attiecīgi Google Chrome iegrauzīsies tieši šajā tirgus daļā.

  Atbildēt
 4. Kristaps Kaupe

  Apskatot komiksu, šķiet interesanti. Tieši attiecībā uz stabilitāti un JS performanci. Tās viņu “inovatīvās” UI štelles, gan lielākā daļa ir praktiski tāpat kā Opera 9.5 norealizētas (tabi augšā, kaut kas līdzīgs Opera’s “speed dial” lapai atverot jaunu tabu, utt…).

  Atbildēt
 5. karuuzo

  Palasījos, nu tā. Idejas kā mājas, bet redzēs kā reāli būs. Man jau vairāk interesē uzbūve, tāpēc arī iekomentēšu no tā viedokļa.
  Pirmkārt jau ar tiem multiprocess tabiem. Ja viens tabs palaidīs 5 vai vairāk procesus (apmēram tā tur vidēji izskatījās), kas notiks pie 20 tabu atvēršanas?!! Nu labi, laikam jau tur bija domāts viens process un n threadi, bet tik un tā, threadu pārslēgšanās kaut ir vieglāka, kā procesu pārslēgšanās, bet tik un tā darbietilpīgs process un, jo vairāk threadu sistēmā, jo lēnāka sistēma kopumā. Varbūt ar laiku parādīsies Intel 32/64 kodolu procesori, tad pāris kodolus varēs izdalīt, lai menedžē procesus, bet pagaidām tas ir nedaudz pāragri. Sevišķi to izjutīs singlecore vienprocesornieku lietotāji.
  Laba ideja izskatījās par VM, it sevišķi par kompilēto kodu. Kompilēts kods protams ka strādā ātrāk kā interpretēts, bet šaubas par to, ka kompilēšana + kompilēta koda izpilde kopumā būs ātrāka kā interpretēta koda izpilde. Ja kods ir liels un daudz izmantots, tad jā. Interesanti, kā būs ar kļūdām, compile error 😀 Par garbage collector gan man bija jaunums. Nezināju ka esošie garbage savācēji ir tik neoptimāli. Es nemaz nebiju iedomājies, ka var savādāk, kā google piedāvātais variants, bet ko nu es, es jau esmu dinozaurs 😀

  m

  PS. Uzjautrināja “…read sensitive data from your desktop” 🙂 Vissensitīvākie dati uz desktop man atrodas iekš Recycle Bin, kas vispār pat neskaitās “uz desktop” 😀

  Atbildēt
 6. jogijs

  Vēl viens pārlūks, kas bāzēts uz webkit – varat novilkt precompiled windows binary – http://code.google.com/p/arora/downloads/list

  Atbildēt
 7. xc

  Google takes aim at Microsoft with new Web browser
  By MICHAEL LIEDTKE , AP Technology Writer, Technology / Software
  http://www.physorg.com/news139555623.html

  Atbildēt
 8. jogijs

  Jebkurā gadienā – kad būs, tad būs šeit – http://code.google.com/p/chrome/

  Gaidam, kad beigs rādīt “Forbidden Your client does not have permission to get URL /p/chrome/ from this server. ” 😀 Jācer, ka beigs un ka Latvija būs to 100 valstu starpā, kas dabūs hromi šovakar.

  Atbildēt
 9. Nxt

  ir jau – http://www.google.com/chrome
  testēju…
  pirmais ko pamanīju – nestrādā loga resaizēšanas javaskriptiņš iekš oranžā portāla, kad atver profila bildi.

  Atbildēt
 10. Atbalss: Google Chrome instalācija izmeta kļūdas paziņojumu - 0×00000008 | Pods.lv

 11. Atbalss: Kristapa Kaupes blogs

 12. Atbalss: Google Chrome ekrānuzņēmumi un pirmie iespaidi | Pods.lv

 13. ThA-B

  Google kaadreiz pie dizaina vareetu piekerties nevis tikai cept augshaa aplikaacijas, no kuraam lielaako dalju tik pat kaa neviens taapat neizmanto.

  Atbildēt
 14. Rucis

  Šorīt uzinstalēju darbā un sāku patestēt. Atradu ka nevar atvērt gmail.com un pdf dokumentus, bet kopumā šobrīd izskatās diezgan cerīgi priekš beta versijas.

  Atbildēt
 15. Rucis

  Jā biezie burti nestrādā, bez tam wordpress`ā tikko atradu kad nospiežot kādam jau uzrakstītam rakstam viss teksts sametās vienā čupā bez paragrāfu atdalījuma! =O

  Atbildēt
 16. Rucis

  lol atvainojos par kļūdu pirmīt! Izlaidu – kad nospiežot Publish vai Save and Continue Editing viss teksts tiek sabīdīts vienā čupā.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *