Android Developer Challenge finālisti

Pie raksta par iPhone SSH klientu kāds komentētājs cx izmeta piezīmi par to, ka man kā tipiskam latvietim pietiekot naudas iPhone iegādei, bet nepietiek, lai nopirktu programmatūru. Pamēģināšu oponēt, jo es uz šīm lietām skatos mazliet no citas puses.

Lieta tāda, ka es esmu pieradis pie tradīcijas, kad es samaksāju labu summu par dzelžu iegādi un programmatūra ir vai nu bezmaksas, vai arī ir pieejami pieņemami atvērtā koda risinājumi. Tā kā man šis princips ir iepaticies, tad arī turpmāk es vēlētos iegādāties ierīces, kas tiek izplatītas uz līdzīgiem nosacījumiem. Kā viens no šādiem risinājumiem varētu būt uz mobilās platformas Android bāzētie mobilie telefoni. Iespējams, ka es tā arī nekad nenopirkšu iPhone, jo šobrīd vēl neiznākušo telefonu platforma izskatās daudzsološa.

Tiek izsludzināts konkurss ar paprāvām naudas summām par labāko programmu izstrādi uz doto platformu. Un šobrīd ir nopublicēti Android programmatūras izstrādes finālisti, kuru programmas ir atzītas par labām un uzvarētāji saņems naudas balvas.

Since we started the first Android Developer Challenge late last year, we all have been eager to see who the winners of $275,000 and $100,000 would be. All 50 applications that emerged from Round 1 of ADC I showed great promise, and these teams have been working intensely for the past several months to polish their apps for the final round.

Similar to round 1 we sent laptops preconfigured with the judging environment, emulator, and all entries to each of our seven judges. In this round, each judge reviewed all 50 applications, took collaborative notes and gave initial scores. Then, all judges met together over conference calls to discuss and debate these applications, finally coming to consensus on which applications should receive $275,000 and which should receive $100,000.

Summas ir diezgan iespaidīgas, lai par tām cīnītos. Labākais ir tas, ka šīs programmas jau tāpat nekur nepazudīs un pat, ja tās netiks atzītas par uzvarējušām, tad būs pieejamas vai nu kā atvērtā koda, vai maksas produkti.

Es nezinu nevienu citu ierīci, kurai būtu pieejams tik plašs programmu klāsts pie nosacījuma, ja pati ierīce vēl nav iznākusi. Bet varbūt es vienkārši esmu palaidis garām un šīs ierīces jau tirgo? Apskatīties Android video vai arī iespējamais HTC Android bāzētais risinājums.

Ievērtējiet paši Android Developer Challenge finālistu programmas.

Salīdzini cenas veikalā pēc svītrukodiem. Latvijā tā ir sāpīga tēma, jo bieži vien veikalos cena uz preces atšķirās ar to, kas ir ievadīta kases aparātā. Bet šeit tu varētu salīdzināt kaut vai ar citu veikalu cenām. Lai gan pielietojumu varētu atrast arī šādam risinājumam.

Vēl var palasīt par Android Market – sistēmu, kas palīdzēs labām programmām nonākt līdz lietotājiem.

Developers will be able to make their content available on an open service hosted by Google that features a feedback and rating system similar to YouTube. We chose the term “market” rather than “store” because we feel that developers should have an open and unobstructed environment to make their content available. Similar to YouTube, content can debut in the marketplace after only three simple steps: register as a merchant, upload and describe your content and publish it. We also intend to provide developers with a useful dashboard and analytics to help drive their business and ultimately improve their offerings.

Vizuāli gan šīs programmas atpaliek no iPhone, bet visādi citādi es saskatu šeit lielu potenciālu.

7 thoughts on “Android Developer Challenge finālisti

 1. Valdis

  “šobrīd ir nopublicēti Android programmatūras izstrādes finālisti, kuru programmas ir atzītas par labām un tās turpinās cīnīties nākamajā posmā par naudas balvām.”

  “The final phase of Android Developer Challenge I is now complete. Out of 50 teams of finalists, 10 teams received a $275,000 award each and 10 teams received a $100,000 award each.”

  Kāds tur vēl nākamais posms par balvām, ja nauda jau sadalīta?

  Atbildēt
 2. Druu

  Android varētu būt laba platforma … bet diemžēl vilciens jau aizgājis, Apple ar savu IPhone 3G un agresīvo mārketingu iegūs tirgus daļu. Un liela daļa Developeru “pārorientēsies” uz šo platformu. Kaut ātrāk kāds Android-bāzēts modelis parādītos tirgū !

  Atbildēt
 3. Atbalss: Samsung I7500 Android bāzētais mobilais telefons | Pods.lv

 4. Atbalss: Nokia strādā pie Android mobilā | Pods.lv

 5. Dreef

  Druu: šobrīd tā vien izskatās, ka iPhone aiziet vilciens gar degunu un uz Android bāzētie telefoni kļūst arvien populārāki ;-).

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *