Aiztur par pārāk piesardzīgu bankomāta lietošanu

Es saprotu, ka cilvēkam var būt paranoja, jo pats esmu diezgan piesardzīgs, ja runa ir par norēķiniem ar kartēm. Diezgan ilgu laiku uzticējos tikai interneta bankai un ar zināmu piesardzību arī bankomātam. Tad pienāca viens brīdis, kad ārzemju braucienos sāku lietot kartes un, tad tā lieta aizgāja arī Latvijā. Šobrīd jau salīdzinoši mierīgi norēķinos ar karti, kur to pieņem.

Tikko izlasīju vienu rakstu, kas mani kārtīgi sasmīdināja. Vācījā policija ir aizturējusi kādu vīru, kas ir pārāk piesardzīgi lietojis bankomātu.

40 gadus vecais Hanss Mauers (Hans Mauer) tik ilgi pārbaudīja bankomātu, kamēr citi cilvēki, kas stāvēja rindā, piezvanīja policijai, kas vīrieti arestēja uz aizdomu pamata par identitātes zādzības mēģinājumu.

H. Mauers bija pārbaudījis, vai bankomātam nav pievienotas slēptās kameras, vai uz bankomāta taustiņiem nav pirkstu nospiedumu pulveris, un vai kāds nav mēģinājis kaut ko izdarīt ar bankomāta ekrānu.

Pēdējais piliens rindā gaidītāju mērā bija tad, kad vīrietis uzvilcis gumijas cimdus, lai droši ievadītu savu PIN kodu.

Lābs. Nabags saskatījies televīzijā un internetā visādas šausmas par krāpniekiem, tagad mēģināja būt piesardzīgs. 🙂

Pēdējais teikums no oriģinālā Ananovas raksta mani nogāza pavisam.

“It is unlikely he will ever use a cash machine again though.”

8 thoughts on “Aiztur par pārāk piesardzīgu bankomāta lietošanu

 1. CooLynX Raksta autors

  Nē, vienkārši tas ir vienīgais portāls, ko es apskatos pa dienu. Tad nu sanāk, ka šis tas no šejienes nokļūst tur un no turienes te. 🙂

  Atbildēt
 2. Bo

  bet tas viss ir reaali. es arii dazhreiz paluuru vai nav kameras, jo stulba taa bankomaatu konstrukcija un ja kaads pieliek kameru, nevar pamaniit. a karshu lasiitaaju iebuuveet nav probleemas, taapat arii veikalaa iebuuveet magneetiskaas liinijas lasiitaaju nav probleemas, ievieto vinju parastajaa lasiitaajaa. ja veel paskaties pin kodu, viss dariits. pamazaam jau vairaak tiek lietots chips nevis magneetiskaa josla. un veel jau pietiek nobildeet karti no abaam puseem – vaards/uzvaards, kartes nr, 3ciparu kods – pectam iepeercies netaa uz nebeedu.

  Atbildēt
 3. Taka

  Labāk bankomātu lietot šādi te:
  1. Ieliekam karti.
  2. Apskatamies konta bilanci. Izdrukājam to.
  3. Izņemam skaidru naudu, ne visu!
  4. Atkārtojam #2 un #3
  5. Atkārtojam #4 vismaz 3 reizes.
  6. Izņemam karti.
  7. Ieliekam karti vēlreiz, atkārtojam #2
  8. Izņemam karti un ejam prom (ja vien pie bankomāta sastājusies rinda jūs nenositīs…)

  #3 vietā var maksāt rēķinus (goda vārds, nosistu to, kurš izdomājis, to var darīt arī bankomātā!)

  Bo: kā cilvēks, kurš regulāri iepērkas netā jau kopš 97. gada, oponēšu: Ir jāzina arī kartes īpašnieka adrese, citādi neies cauri. Vismaz nevienā nopietnā interneta veikalā ne. Un jebkura ārzemju tranzakcija karājas bankā vismaz 1-2 nedēļas, tāpēc šad un tad pačekojot kontu var uzreiz pamanīt kreisas rezervācijas. Pietiks ar vienu zvanu uz banku, lai tās bloķētu. Rezultātā cietīs tikai zaglis.

  Diemžēl neviens LV bankomāts nelasa kartes čipu, bet gan magnētisko slāni.
  Vispār mēs esam izlaidušies, jo nekur Eiropā bankomāti tādos daudzumos nav sadēstīti kā pie mums.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *