Gudele iekrīt uz zemeņu tortes

Pavilkos uz šo komentāru PacNelabais blogā.

Man liekas smieklīgi, ka I. Gudeles vadītā e-lietu ministrija pasūta superprojektus par supercenām, kas principā sadārdzinājuma ziņā ir pielīdzināmas dārgākajam tiltam un par to šamie gandrīz vai uzslavas saņem… un galu galā iekrīt uz štrunta 900Ls vērtu zemeņu torti.

Principā izrāva vārdus no mutes.

Tas ir stāsts par viņas dzimšanas dienas ballīti, kas tika rīkota uz nodokļu maksātāju rēķina. Gala rezultātā izskatās, ka atkāpsies no amata.

35 thoughts on “Gudele iekrīt uz zemeņu tortes

 1. AMB

  Al Kaponi jau arī iesēdināja nevis par slepkavībām, kontrobandu un citām lietām, bet gan par nodokļu nemaksāšanu 🙂

  Žēl protams, ka Gudele tik viegli tika cauri, bet nu labāk tā nekā nekā 🙂 Vienīgais ūdensapgādes un kanalizācijas inženieres vietā par ministru iecers vēl lielāku dulburu – kā jau mums Latvijā ierasts.

  Atbildēt
 2. BigUgga

  Valdības vīri un sievas==laupītāji ar papīriem. Kamēr parasts mirstīgais par 900Ls zādzību saņemtu pāris gadus, šiem tik bargākais sods ir amata zaudēšana. Ībāl…..

  Atbildēt
 3. cyxob

  viņi zog visi. tikai kādam āda biezāka, kādam plānāka. piemēram, šleseram par to ka viņi (ministrija) par ES naudu sarīkoja nevis seminārus bet eglīti saviem bērniem atpūtas namā, ne silts ne auksts.
  tik pat labi gudele speciāli aizgāja, jo solītie portatīvie datori skolotājiem, kas bija jāizdala līdz 1.janv. tā nekur arī nav parādījušies. un klusums, klusums, klususms…
  un cik vēl ir tādu aizsākto megadarbu…

  Atbildēt
 4. Arnolds

  Jā protams – nāvi valstsvīriem un viņu tuviniekiem līdz 9 augumam – ja kritika nav konstruktīva, tad to sauc par “diršanu”. Mani neuztrauc Gudeles liktenis – mani uztrauc tas, kas notiks vai nenotiks ar e-parakstu Latvijā.

  P.S. Negaršo zemeņu kūka – neēd! Nepatīk Gudele – tad nebalso!

  Atbildēt
 5. CooLynX Raksta autors

  Arnolds, ar e-parakstu nekas nenotiks. Pasts jau paziņoja, ka cik tur tie miljoni ir iztērēti, nekas nav izdarīts un nākotnē netiks darīts, ja valsts neuzsāks darbu pie e-paraksta praktiskā pielietojuma nodrošināšanas. Solījumi makā nekrīt. Gudele jau nebija darītāja. Attiecīgi bija naivi cerēt, ka viņa kaut ko praktisku paveiks.

  Atbildēt
 6. pyro

  vienīgais ko nesaprotu par to e-parakstu – kas tad galu galā ar viņu notiks? tagad kad paziņoja par to ka projekts ir “izgāzies”, tad ko – atcels?
  sviests jau ir tāds, ka visiem valsts iestādēs strādājošajiem viņu par velti izdalīja 🙂
  un vispār – kā tas nāk ka mums atkal ir “vissavdabīgākais” risinājums?

  Atbildēt
 7. CooLynX Raksta autors

  cyxob, kā saka “zglazil”
  http://www.db.lv/Default2.aspx?ArticleID=a3b1c0db-d121-4e7f-a6cd-8ec6fb451b50

  Partijas Jaunais laiks (JL) Saeimas frakcijas deputāti iesnieguši jautājumus Ministru prezidentam Ivaram Godmanim, aicinot premjeru būt konsekventam un pēc īpašu uzdevumu elektroniskās pārvaldes lietās ministres Inas Gudeles demisijas pieņemšanas aicināt atkāpties arī satiksmes ministru Aināru Šleseru, teikts izplatītajā paziņojumā medijiem.

  Atbildēt
 8. Vaards

  Coolynx,

  Shlesers taados vaargos veejos (shii veeja stiprums saliidzinaams ar pirmaas klases skolnieka pirdienu) tak i nemaz i nepakustesies. Vinjsh jau sen pieraadiijis savu stabilitaati, vareeshanu un ilgspeejiibu! Varoniigi paarcietis gan lidostu celshanas notikumus, gan juurmalgeitas, gan citaadus visaadus briinumus.

  Atbildēt
 9. CooLynX Raksta autors

  Vaards, piekrītu, lai gan man ir pārņēmusi sajūta, ka pēdējos mēnešos arvien vairāk uzpeld dažādi korupcijas gadījumi un tie tiek arī tālāk par runāšanu. Neviens no lielajiem spēlētājiem vēl nav iesēdināts, bet pēc būtības arī atstādināšana jau ir liels solis uz priekšu. Varbūt tā ir labi iestudēta teatralizēta izrāde, lai atbrīvotu vietu jauniem kadriem.

  Atbildēt
 10. Vaards

  Oliver, esmu dzirdējis. Bet es dažreiz dzirdu arī balsis, ne tikai leģendas par apostrofiem! Un tās balsis man šobrīd vsas korī saka: “Vaards, pasuuti to Oliveru, pasuuti. Nu taa kreptiigi pasuuti. Tu esi chalis vai neesi?. Nu ko tu veel bremzee?! Nu uzraksti tak vienu triistaaviigo!” Lūk tādas lietas nākas piedzīvot.

  Atbildēt
 11. Vaards

  Coolynx,
  Domāju līdzīgi. Bet visdrīzāk, ka tik slēgtā un maziņā ekonomiskajā vidē kā Latvija, ir izteikts prihvatizācijas laiku savienoto trauku princips. Ja vienu Oligarhu sāk bakstīt, tad tas ceļ gaismā pašu bakstītāju. Bet fakts, ka mazos shēmotājus VIDs birstē vienu pēc otra, liek uz skaitītāja visādus mazo algu maksātājus, iekasē nenormāli vairāk nodokļus kā iepriekšējos gados – tas ir signāls, ka kaut kāda pakāpeniska sakārtošanās notiek. Un tas ir labi – kā vēsturē rāda, tad radikāla, pēkšņa un nepakāpeniska sakārtošanās vienmēr rada apgrieztu efektu.

  Protams, man nav viedokļa par tādiem grandioziem pasākumiem kā Tilts, Bibliotēka un Koncertzāle. Vai tas ir jaunas kvalitātes un augstāka līmeņa korupcija, vai arī sliktie ietupināti un shēma nedaudz nobremzēta.

  Atbildēt
 12. smith

  Lūk, ko raksta ziņu portāli:
  “Bijušajai īpašu uzdevumu ministrei elektroniskās pārvaldes lietās Inai Gudelei (ZZS) pienāksies kompensācija par amata zaudēšanu trīs mēnešalgu jeb gandrīz 6000 latu apmērā.”
  Es gribu par ministru, kaut uz 1 mēnesi!

  Atbildēt
 13. Arnolds

  par ministriem nebalso. viņus ieceļ un tad ar 100 gaišo galvu balsojumu apstiprina.

  Atkārtoju īpaši latgaļu papum: ja nepatīk – nebalso!

  Atbildēt
 14. AMB

  Arnold, Tu galvu esi iespiedis vai izmanto cilvēcei vēl nezināmu loģiku? Pastāsti, kā nebalsošana atrisinātu problēmu, ka 100 gaišo galvu vietā tiek ievēlēti kaut kādi murmuļi?

  Atbildēt
 15. hu_ha

  Nav jau iespējas par kaut ko nobalsot – tie kas tur tipa “labie” salikti, tie jau iekšā netiek, jo ir saraksta beigās, bet sarakstu sākumā jau tik “balto” galvu īpašnieki. Tā kā nepatīk-nebalso šoreiz nav aktuāli..

  Atbildēt
 16. xc

  šobrīd
  balsošana = ‘vieni un tie paši tipi’ atkal un atkal tiek iebalsoti mainīgās proporcijās, varas kloķu īpašnieks nemainās
  nebalsošana = atņem ‘vieniem un tiem pašiem tipiem’ iespēju kautkā muldēt par nezkādlielo vēlētāju atbalstu (tas protams šos nuztrauc) un tāpat varas kloķu īpašnieks nemainās
  secinājums – zināmu laiku nekas nemainīsies

  Atbildēt
 17. Vaards

  cyxob, ar to neviens nelielās. Vienkārši iet un pakarās – kad jau viss apkārtējais palicies tik vienaldzīgs.

  Nebalsošana ir laba lieta tikai vienā aspektā – parasti nebalsotāji ir depresīvie tipi, kam valdība slikta, visi krāpnieki un nekas nerullē. Tādejādi šitentie potenciālie jaunu visādu populistu ievēlētāji neiet balsot un skaties – mēs, balsotāji, savējiem kandidātiem dabonam proporcionāli vairāk vietas saeimā.

  Atbildēt
 18. cyxob

  es neeju, jo nav Latgaliešu Partijas (Latgales gaisma neskaitās) vai Katoļu savienības (Kristīgie demokrāti un sektanti no LPP/LC sūkā) vai galu galā Muļķu vai Blogeru Partijas…
  uz izteicieniem – nodibini pats, atbildēšu: es ir darītājs, nevis politiķis.

  Atbildēt
 19. ivanZ

  Piedod, Vaards – es negribu izvēlēties starp slepkavu vai zagli. Manā skatījumā dotajā kompānijā ko sauc par “Latvijas valdība Inc.” reāli nav neviena godīga politiķa, tādēļ arī aicinājumi balsot par “mazāku” ļaunumu mani neuzrunā.

  Atbildēt
 20. Vaards

  ivanZ, uz tavu komentāru es ikurāt var atbildēt ar šo: 21 Vaards, 2008.04.22 plkst. 09:51:43 teica

  Man valdība patīk, prezidents patīk, saredzu mūsu valstij attīstības iespējas, Eiropas savienība mani priecē un saredzu baigās perspektīvas tajā visā, cītīgi pats arī darbojos atsevišķu jautājumu sakārtošānā (ceļu būves komercstruktūras).

  Un tas tikai apsveicami, ka neveiksminieki sēž maliņā! Galvenais lai viņi pārāk nesāk protestēt un jaukties pa kājām tiem, kas vismaz kaut ko dara 🙂

  Atbildēt
 21. Stefuks

  Viss būtu ok, bet man tāds “offtopica” jautājums nedod mieru jau pāris dienas – kādai ir jābūt kūkai un vīnam, lai tie maksātu 800Ls

  Un kas uzvarēja kūkas cepšanas projektā? :-))) Varbūt atkal RIX ;-))))

  Atbildēt
 22. CooLynX Raksta autors

  Stefuk, visticamāk, ka tā ir no tās pašas sugas no kuras nāk visi pārējie Latvijas projekti – e-bilbiotēka, e-tilts,e-pakalpojumi, e-paraksts un tagad pievienojās arī e-kūka ™

  Atbildēt
 23. Vaards

  Kas nāks Gudeles vietā (laba vieta tak tukša nepaliks?)

  Ja jau mums tā nevedas ar elektroniskā paraksta ieviešanu, varbūt tagad varētu pamēģināt ieviest…

  …ieviest….

  e-Gudeli?

  Ir tak boti visādi jau kopš pagājušā gada zināmi. Progress iet uz priekšu: e-Gudele gan caur paypal paņems kukuli, gan automatizēti tālāk sadalīs! Gan konkursantu izvēlei var visādus viltīgus skriptus sagudrot ;-)))

  Atbildēt
 24. Vaards

  Bet vispār (ja jau par ostapa bendera projektiem runājam) DB redzēju foršus komentārus – ja nu Coolynx nav redzējis:

  ZELTA PILS
  22.04.08 09:16Ziņot par sliktu komentāru
  Par izmaksām:
  Vietējie būvnieki piedāvā celt par vairāk kā 50% dārgāk (135 mlj/89 mlj Ls)pret Merka tāmi! Redzams, ka inflācijas apkarošana un līdzekļu taupīšana valdošai koalīcijai NERŪP!
  Kā varēja organizēt konkursu būvniekiem, ja nav publiskas info par projektu, nav redzami stāvu plāni ar izmantošanas mērķiem? Kad Birkerta kungs pabeidza darbu pie projekta, 2000. gadā ja? Vai 8! gadi nav pietiekams laiks, lai internetā ieliktu projekta plānus, kaut aptuvenus.
  Kopējā platība Gaismas pilij būs 45000 m2. Parēķināsim: Ls 135 mlj/45t m2= 3000 Ls/m2 !
  Latvijas Krājbankai jaunu, modernu 11 350 m2 ēku tas pats Merks 2007.g. uzcēla par 7 566 000 Ls, t.i., 667 Ls/m2 !!! Skat: http://www.abc.lv/?article=krajbanka&abc_ls=buvnie
  cibas_ profesionaliem
  Izmaksās vēl nav iekšā ventilācijas sistēmas, jumta kāds aprīkojums, apsardzes, telekomunikāciju sistēmas, komunikācijas, apkārtējā infrastruktūra ar ceļiem, u.t.t. izmaksas (KNL raidījums 16.04.2008). Tātad celtniecības izmaksas ir karkasam. Kā zināms, tad karkass veido tikai daļu, iespējams pusi. Tātad tiek SLĒPTS, ka izmaksas būs daudz lielākas.
  Kas šajās Gaismas pils izmaksās tik sevišķs, ka sanāk tik dārgi? Ja paņem 667 Ls/m2 x 45000 m2, tad sanāk apm Ls 30 mlj, viss!!! Veidojas 105 MILJONU LATU starpība. Kādreiz bija “3 miljonu” lieta, vai tagad gatavo “100 miljonu lietu”. Tas toč ir vēl krutāk kā Dienvidu tilts! Tā ir ZELTA PILS nevis Gaismas pils.
  Vajag organizēt konkursu, (reālu konkursu, lai piedalās igauņi, lietuvieši, vācieši … vienalga) kamēr atrodas celtniecības pretendenti, reāli. Nevar būt, ka igauņi piedāvā tāmi zem 90 mlj Ls, bet mūsu bāleliņi (kuri, redz, jāglābj, jo nav darbs) „vinnē” par 135.32 milj. Ls, tas ir vairāk kā 50% dārgāk! Tik un tā pārsvarā cels Latvijas celtnieki. Un nav zināms vai Merks arī ir lētākie, jo ir 89mlj/45tm2=1978 Ls/m2!
  ZELTA PILS
  22.04.08 09:19Ziņot par sliktu komentāru
  Par apjomu:
  1. Vai to stikla kalnu vajag tik grandiozu? Mūsdienās informācijas ieguvei arvien vairāk izmanto internetu.
  2. Neviens man nav spējis pateikt, kāda ir šodienas Rīgas centrālo bibliotēku apmeklētība un vai tiks saglabātas esošās lasītavas, piem, Kr. Barona ielā. Esmu to jautājis Gaismas pils atbalsta portālā gaisma.lv. Nav atbildes. Acīmredzot portāls vadība ir smagi slimi (diagnoze – korupcija).
  www.gaisma.lv “Bibliotēkas jaunās ēkas galvenie rādītāji. Dienā apkalpoto apmeklētāju skaits 3000.” Savukārt: 2007. gada 24. septembris – Andris Vilks, LNB direktors, laikraksts “Diena” – “Atcerējos Francijas [Nacionālo] bibliotēku. Tur 3000 lasītāju vietu, kuras laikus jārezervē.” Tātad plānots VIENĀDS lasītāju skaits gan Francijas, gan Latvijas nacionālajā bibliotēkā?!!
  Vai Gaismas pilī būs apm. tik pat apmeklētāju kā Parīzes bibliotēkā, ņemot vērā, ka Parīzē ir apm. 12 milj. iedzīvotāju, bet Rīgā apm. 1 mlj??
  ZELTA PILS
  22.04.08 09:23Ziņot par sliktu komentāru
  Par projekta vadību
  Stulbums vai apzināti ir tas, ka ne valdība, ne J3b, ne LNB atbalsta biedrības mājas lapā gaisma.lv, ne gaismaspils.lv nevar pacensties ielikt publiski pieejamus stāvu plānus un raksturojumu, apjomu pamatojumu, plānotās komunikācijas un labiekārtotības līmeni. Nav publicēta tāme. Ir pagājuši 8! gadi kopš Birkerta kungs pabeidza projektu, ir jau „izšauti” 15 miljoni latu, bet nav izdarītas tik vienkāršas lietas. Kāpēc?
  Kāpēc Gaismas pils projektu vispār vadīt uzticēts 3JB, kura ir jaunveidota Valsts organizācija, vēl neko nav uzcēlusi (noorganizējusi līdz galam) un ir Kultūras ministrijas)!!! (Demakovas, Tautas partijas) veidojums?
  Kāpēc Gaismas pils celtniecību neorganizē Valsts Nekustamo īpašumu aģentūra (dibināta 17.05.1996. , atrodas Finansu ministrijas pārziņā), kuras komercdarbības pirmie punkti ir: * Operācijas ar savu nekustamo īpašumu; * Nekustamā īpašuma mēkrķprojekti. http://www.vni.lv/public/lv/par/22450.html?PHPSESS
  ID=ee774ee285ac89fbb11f9542ca941590
  Es tur saskatu līdzību ar Rīgas domi, kur katrs departaments nodarbojas ar saviem iepirkumiem. Zināms, kas sanāca.

  Atbildēt
 25. trakais purva aazis

  Iistie varonjdarbi:

  1. nesameeriigi daargais e-Latvijas portaals
  2. valsts lapu un sisteemu bezgaliigie droshiibas caurumi
  3. e-paraksta nesekmiiga praktiskaa ievieshana
  4. m$ izveele kur nevajag, bet visvairaak kur pavisam nevajag
  5. vid daudzo shaushaliigo milj. projekts

  Atbildēt
 26. Atbalss: Latvijā ir jābūt vienam e-parakstam » Pods.lv - Latvijas interneta pods

 27. Atbalss: Cilvēku stulbuma pamatlikumi | Pods.lv

 28. Atbalss: Elektronisko dokumentu aprites noteikumi | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *