PostgreSQL 8.3

Šodien oficiāli tika paziņots par PostgreSQL 8.3 iznākšanu. Pagājušajā vasarā pieminēju enum ieviešanu jaunajā PostgreSQL 8.3.x versijā. Tur arī var palasīt par datubāžu reliģijām, kā arī komentāros ir diezgan veselīga diskusija par tēmu.

Major performance enhancements include:

 • Heap Only Tuples (HOT), which eliminate up to 3/4 of the maintenance overhead of frequently updated tables
 • Spread checkpoints and background writer autotuning, which reduce the impact of checkpoints on response times
 • Asynchronous commit option for much faster response times on some transactions

These changes also significantly accelerate transaction processing throughput, between 5% and 30%, depending on the workload.

“PostgreSQL just got smarter,” said Bruce Momjian, PostgreSQL Core Team member.

Loģiski, ka pirmais, ko parasti izstrādātāji ievērtē ir izmaiņu saraksts. Tālāk ir vērts iemest aci dokumentācijā, kur ir aprakstīts, ko un kā darīt, lai uzliktu jauno versiju, kā arī kā strādāt ar jaunajām iespējām un kas ir mainījies.

Man ļoti patika vizuāli pārskatāma tabula ar jaunākām iespējām, kas ir nākušas klāt dažādās PostgreSQL versijās. Viņi to ir nosaukuši par Feature matrix.

Man kā Windows lietotājam patika šī daļa.

PostgreSQL is the first open source database to implement Synchronized Scan, which greatly reduces I/O for data mining. The Windows team has enabled Visual C++ compilation of PostgreSQL, improving stability and performance on Windows, as well as accessibility to the project to Windows contributors. New logging options have been added and the overhead of the statistics collector has been diminished in order to make it easier to monitor your servers.

Cerams, ka arī ātrdarbība būs uzlabojusies. Zemāk seko arī iepriekš pieminētais enum atbalsts.

Of course, this wouldn’t be a proper PostgreSQL release without providing lots of new features for application developers, including:

 • ANSI-standard SQL/XML support, including XML export
 • Text search: our advanced full text search tool, TSearch2, has been merged into the core distribution with better management and new dictionaries and languages
 • GSSAPI and SSPI authentication support
 • New data types: UUIDs, ENUMs and arrays of composite types

10 thoughts on “PostgreSQL 8.3

 1. Runcis

  Manuprāt, full text search jau labu laiku atpakaļ bija.

  Atceros agrāk man vislielākās problēmas sagādāja tabulas, kurās bija daudz insert un delete. Lai būtu kaut cik pieņemams performance vajadzēja ļoti regulāri laist VACUUM ANALYZE. Vai kāds varētu pastāstīt kā ir tagad?

  Atbildēt
 2. Grrr

  Nu, feature matrixā viņi liek full-text search kā tikai no 8.3 pieejamu. Pirms tam tas bija kā contrib/ fiška, ko vēl vajadzēja speciāli kompilēt klāt.

  Atbildēt
 3. Atbalss: 2008.gada februāra populārākie raksti » Pods.lv - Latvijas interneta pods

 4. Atbalss: Izvilkums iz Latvijas blogiem… « Datubāzu resurss latviski

 5. Romans M.

  Sveiki!
  Tada problema:agrak bija postgres,vajadzeja vinu izdzest,viss izdariju pareizi.Bet kad pa jaunam instaleju paradas logs-account exsist-.Cik zinu daudziem gadas tada problema.Ka tikt ar vinu gala?

  Atbildēt
 6. coolynx Raksta autors

  Ja nemaldos, tad Postgres instalē savu lietotāju Windows vidē. Pameklē googlē kaut ko no sērijas “postgresql user on windows”. Iespējams, ka to lietotāju Windows vidē vajag izdzēst, ja neļauj pārrakstīt/atjaunot pie instalācijas.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *