SigmaNet maina DNS serveru IP adreses

Šodien tapa zināms, ka SigmaNet maina DNS serveru IP adreses. Paskopā informācija no viņu lapas.

Vēlamies informēt, ka sakarā ar SigmaNet Datu centra tīkla struktūras optimizāciju tiks mainītas DNS serveru IP adreses!
Izmaiņas:
59.148.60.2 uz 91.198.156.8
159.148.108.1 uz 92.240.64.1
159.148.60.20 uz 91.198.156.20

Iesakām visiem klientiem, kas izmanto noradītos DNS serverus, nomainīt serveru adreses lidz 1.februārim.

Tā kā man iepriekšējo reizi tā arī netapa skaidrs, kas ir SigmaNet, tad arī šoreiz nav līdz galam skaidrs, kas notiks ar DNS serveru IP adresēm, kas pieder NIC.lv. Atgādināšu, ka līdz šim Latvijas DNS servera adrese bija ns.nic.lv 159.148.60.20.

SigmaNet vadītāja Baiba Kaškina paskaidroja, ka, uzturot lielu datu centra tīkla struktūru, akadēmiskajam tīklam SigmaNet bija nepieciešams izveidot pašam savu autonomu adrešu apgabalu. „Šo pārmaiņu galvenais mērķis ir nodrošināt SigmaNet iespēju neatkarīgi vadīt un modernizēt savu tīklu.

No šī citāta es sapratu, ka SigmaNet ir akadēmiskais tīkls (lasi LU), kas sev iedala atsevišķu IP adrešu zonu. Bet, ja pieņem, ka NIC.lv izmanto SigmaNet datu centrus, tad sanāks, ka jaunā ns.nic.lv adrese pēc 1.februāra būs 91.198.156.20. Kāds varbūt var populārzinātniski izskaidrot šo putru?

21 thoughts on “SigmaNet maina DNS serveru IP adreses

 1. K

  meh. izskataas, ka kaadu briidi buus prieka pilnas rokas, it iipashi ja njem veeraa, ka tika mainiitas IP arii visaam kasteem, kas staav (ar domu – kolokaacijaa vai kaa nu tur tas saucas) Rainja 29.
  .lv zonas DNS ierakstu administratori gan jau ka raavaas vaiga sviedros.

  Atbildēt
 2. Pēteris Krišjānis

  Sigmanet ir nesen atdalītā akadēmiskā daļa no Latnet, rezultātā Latnet vairs nav liela saistība ar NIC.

  Un jā, tas nozīmē ka vecumvecais pirmdzimtais Latvijas DNS serveris 159.148.60.2, vēlāk pieta nulīti klāt, atradīsies uz pavisam citas adreses, proti, 91.198.156.20. Iesaku visiem pasteigties un atjaunināt datus savās DHCP un statiskajās konfigurācijās. Šobrīd DNS strādā gan uz vecās, gan uz jaunās adreses, bet ilgi tas tā nebūs.

  Iemesls šai IP maiņai ir Latnet vēlme atgūt tās īpašumā esošo 159.148.x.x tīklu, tā kā jaunu tīklu adrešu piešķiršana Sigmanet/NIC serveriem ir tikai dabiska.

  Atbildēt
 3. Knaģis

  pag, tas varbūt nozīmē, ja man stāv serveris Latnet/Sigmanet datu centrā, tad tam tagad mainīsies IP adrese???? Man tur n-desmit domēni ir…

  Atbildēt
 4. Pēteris Krišjānis

  Knaģis, silti iesaku griesties pie servisa kurā uzņemumā tev tie serveri atrodas (ja līgums ar Latnet, tad Latnet servisā), lai noskaidrotu, vai tev ir jāveic kādas darbības.

  Atbildēt
 5. ghmm

  aaa
  Sed is a stream editor. A stream editor is used to perform basic text
  transformations on an input stream (a file or input from a pipeline).

  Atbildēt
 6. Pēteris Krišjānis

  Knaģis: tad arī zvani Sigmanet palīdzībai. Tad visticamāk tev būs jāmaina IP adreses zonās. Bet iespējams, NIC panāks pretī un palīdzēs masā to izdarīt. Smalkāk gan nepateikšu.

  Atbildēt
 7. solchiks

  Knaģim: ja Tev ir savs serveris SigmaNet datu centrā un līgums ir noslēgts ar SigmaNet (LUMII), tad Tev noteikti ir nosūtīts e-pasts ar info par adrešu maiņu. Ja neko neesi saņēmis, zvani 67211241

  Atbildēt
 8. Knaģis

  Nebiju neko saņēmis. Piezvanīju, tiešām, viss mainās. Solīja NICā reģistrētos domēnus palīdzēt pārreģistrēt, tagad tik vēl tikt galā ar dažiem com un info…

  Paldies coolynx par info, nebūtu šo ieraudzījis, pēc nedēļas mani medītu daudz dusmīgu ļautiņu.

  Atbildēt
 9. petruha

  Ja nemaldos, SigmaNet tagad nodarbojas ar sīkajiem klientiem un datu centra uzturēšanu, bet LatNet serviss ar lielajiem klientiem. Kas attiecās uz viņu ne-klientiem, šķiet, par IP adrešu maiņu tur vispār nav vērts iespringt, gan vecā, gan jaunā IP droši vien turpinās atbildēt uz rekursīvajiem DNS pieprasījumiem (imho)

  Atbildēt
 10. noisex

  vakar kareiz sanaca uz 1a IF uztaist, ka stradaa 2as adresacijas. Knagji varbut tu doma par domenu uztureshanu nevis hostingu/kolokaciju?

  Atbildēt
 11. Grrr

  petrhua – maldies.

  Vismaz pēc Baibas stāstītā sapratu, ka Sigmanet nodarbojas ar pieslēgumu kā loģisko un caurlaides lietu (t.i līgumi ar citiem tīkliem, IP adreses utt), bet pēc splita palikušais Latnet(Atlavins) ar fiziskajiem kabeļiem un pieslēgumiem.

  Radās iespaids, ka viņiem tur kāds burkšķis iekšējs drusku sanacis, jo pēc splita mums tagad pieslēgumu fiziski maina šur tur (tiesa gan piestādot arī rēķinus, par ko es vēl Sigmanetam pieprasīšu paskaidrojumus).

  Atbildēt
 12. Laivaz

  Vecais setups straadaas ….
  avots: www.ls.lv
  Informācija par DNS serveru IP
  LATNET DNS serveru IP adreses paliek nemainīgas:

  159.148.60.20 – pieejams visām Latvijas IP adresēm
  159.148.60.2 un 149.148.108.1 – pieejami visiem LATNET klientiem

  Atbildēt
 13. Atbalss: NIC.lv nomaina ns.nic.lv IP adresi » Pods.lv - Latvijas interneta pods

 14. Atbalss: Bīstama DNS ievainojamība | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *