InfoWorld akcija – Save Windows XP

LongT pameta informāciju par akciju, kuru rīko InforWorld – Save Windows XP jeb glābsim Windows XP. Microsoft plāno pārtraukt Windows XP operētājsistēmas tirdzniecību līdz 2008.gada 30.jūnijam, piespiežot pāriet uz jauno Windows Vista. Lielai daļai lietotāju nav iemesla mainīt operētājsistēmu, jo Windows XP nodrošina visas vajadzības.

InfoWorld ir izveidojuši īpašu petīcijas lapu, kurā aicina līdzīgi domājošos nobalsot pret Microsoft spiedienu.

Save XP

Īpaši šim gadījumam ir nopirkts arī domēns SaveXP.com. Es jau atdevu savu balsi.

26 thoughts on “InfoWorld akcija – Save Windows XP

 1. CooLynX Raksta autors

  Linux/Unix ir domāts serveriem, tam es piekrītu. Mac OS X man vēl nav pieejams. Es atbalstu lietas, ko es šobrīd lietoju. Man visur ir Windows XP. Darbā, mājās – licencēts Windows XP. Varbūt pēc kāda laika pamēģināšu macus, tad arī runāsim tālāk.

  Atbildēt
 2. Ivars Indriks

  Microsoft panāks, to ka aizvien vairāk klīdīs nelegālās kopijas un daudzi mēģinās izmantot kādas alternatīvas, bet daļa paliks uzticīga tam Microsoftam/

  Atbildēt
 3. Mario

  Ja jau jūs XP lietojat un tas jūs apmierina tad naher jūs pēc 2008. gada 30.junija taisaties pirkt jaunu XP ???
  Tā jau var prasīt jebkuram citam ražotājam ražot vecas preces jo man redz tāda ir man viņa patī un man liekas ka citiem viņu ar joprojām vaidzētu varēt nopirkt.
  Neuztraucieties tas jūsu esošais XP takš nenodils un nesarūsēs varēsiet lietot viņu vēl 100 gadus ja gribās. A ja kantorim gribat likt vecu drazu tad iepērciet darbiniekiem arī zosu spalvas tintes burciņas un pergamentu vairumā dokumentu kopiju veidošanai.

  Atbildēt
 4. John

  Ikdienas darbā neesmu piefiksējis nevienu lietu, kas XP nestādātu, bet VISTA strādātu un būtu dzelžaini vajadzīga.
  Patiesībā pat otrādi un ja vēl par to papildus jāmaksā, tad vispār zūd jēga.
  Tikai skaistā interfeisa dēļ? Nu, atvainojiet, OS X skaistāks.
  Tikai tāpēc, ka jaunāka OS? Nu, bet ko praktiski iegūstu?! Iespēju upgreidoties – kas maksā un ne maz.

  Atbildēt
 5. Grrr

  > A ja kantorim gribat likt vecu drazu tad iepērciet darbiniekiem arī zosu spalvas tintes burciņas un pergamentu vairumā dokumentu kopiju veidošanai.

  Nu, ja tu kantorim gribi likt jaunākos spīdīgākos grabuļus, tad droši protams liec Vista. Darbam labuma nekāda, salīdzinoši ar XP, bet izskatās labāk un iemesls pirkt jaunus datorus, kas pavilktu, vai ne? A tur jau arī savi procentiņi laikam krīt…

  Atbildēt
 6. MO

  Mario: Līdz ar pādošanas beigām beidzas arī supports un [uz]labojumi.

  Būtu labāk rīkojuši akciju “save Linux/Mac OS”, kur aicinātu programmatūras (jo īpaši draiveru un spēļu) ražotājus vairāk atbalstīt Linux/Mac. Citādi sanāks tā, ka no Vistas izbēgsim, bet rezultātā paliksim uz XP, kas labākajā gadījumā tiks uzturēta, bet ne attīstīta. Dzelži ies uz priekšu, kļūs arvien krutāki un jaudīgāki, bet OS vnk nepratīs tos izmantot. Jau tagad ar 64 bitu proci nav kur likties, jo Linux/Mac ir problēmas ar spēlēm, bet no Windows tikai 64 bitu Vista tiek nopietni supportēta, un dažādu specifisku dzelžu 64bitu draiveri trūkst visām OS.

  Atbildēt
 7. budzis

  Kaspar, tur jau taa lieta, ka MS uztveree “labaaks” noziimee “krasainaks un bilzainaaks”. Pazinjam njeemu laptopu un biki pasedeju pie taa. Ar 1 GB atminjas un core2duo visa taa saskarsnes padarishana nelikas ipashi atsauciga. Tad jau vecais xp uz atlona xp 2500 viss notiek zibenigak. Ok, varjau but , ka pribambasi vainigi, bet iespaidu sabojajatik un taa

  Atbildēt
 8. Grrr

  > Dzelži ies uz priekšu, kļūs arvien krutāki un jaudīgāki, bet OS vnk nepratīs tos izmantot.

  Hei, bet ko tev VAJAG no tā dzelža tādu, ko tagadējais nespēj dot?
  Jeb tu esi gatavs “vajadzēt” visu, ko vien tev baros kā krutu?

  Atbildēt
 9. e-remit

  Kas Vistai ir pareizi, ka sakārtotas daudzas lietas, citādi nav normāli, ka WinXP atsevišķos logos vēl joprojām ir Win3 kontroles. Otra lieta – tāpat, kā agrāk – jāsagaida pirmā servisa paka. Cik atceros, ar daudzu mīlēto WinXP sākumā arī bija daudz problēmas – softs gļukoja, jo nebija paredzēts WinXP, gan draiveru problēmas bija, gan daudzi bļāva, cik ļoti viņiem XP nepatīk.
  Ja kaut kas tiešām iegriezīs MS tirgus daļā, tad drīzāk antipirātisma kampaņa.
  Citādi – ja Win98 būtu Unicode atbalsts, varētu vēl sēdēt uz to 😉

  Atbildēt
 10. ramuuns

  Arti, bet tu tak esi sēne. Pats vēl pirms pāris gadiem lietoji win2K un teicies, ka tev XP nav vajadzīgs. Tagad tu brēc, ka XP ir ze best. Kas notiks, kad izlaidīs jaunu windows versiju? Teiksi, atdodiet mums mūsu Vistu?

  Atbildēt
 11. MO

  Grrr: PIemēram, HDD vieta. Windows XP bez 2. servia pakas nesaprot HDD, kas lielāki par 120 GB. Uzinstalēt WinXP uz SATA cietajiem, ja tie netiek emulēti par IDE, var tikai ar speciālu driver-disketi. DirectX 10 (man kā geimerim tas tomēr drusku interesē). Tādā garā. Kas zin, kas vēl būs nākotnē.

  r-emit: Piekrītu, WinXP arī sākumā likās (bija) parāk prasīgs un gļukains, un tagad – “best Windows ever”. Domāju, ka ar laiku vairums arī pāries uz Vistu – lietotāji un ražotāji pielāgosies Vistai un Vista pielāgosies lietotājiem, un kaut kāds kompromiss tiks atrasts, un visi būs +/- happy. Taču, atšķirībā no XP, ar Vistu viņi ir pārāk ātri un kategoriski nogriezuši backwards compatibility. WinXP un Win98 dzīvoja paralēli ļoti ilgi, Windows 98 supports tika nogriezts tikai 5 gadus(!) pēc WinXP iznākšanas — 5 gadi, manuprāt, ir ilgs laiks, lai upgreidotos uz jaudīgāku sistēmu. Vista būs bijusi laukā knapi 9 mēnešus, kad Microsoft teiks – jaunais bērns iznēsāts, senci ragaviņām un prom uz mežu…

  Atbildēt
 12. CooLynX Raksta autors

  ramuuns, tu kaut ko jauc. Es nevienā acī nesaku, ka XP ir ze best. Vienkārši XP ir pēdējais no Windows saimes, kas ir vēl lietojams uz doto brīdi. Ja ir iespēja palīdzēt neizmirt, tad kāpēc gan ne? Un par sēni vēl atbildēsi – noķeršu un ausis noraušu.

  Atbildēt
 13. mataks

  WinXp savu vietu zem saules iekaroja tikai ar SP1 parādīšanos, līdz tam Win98 mājas lietotājiem bija vienīgais prieks priekš spēlītēm 😉 līdzīga situācija šobrīd ar perētājvistu un XP. Izperēs SP un jau mazliet labāk būs. Bet atbalstu XP noņemt tik ātri ir absolūti nepamatoti. Tam vajadzētu būt tos pašus 5 gadus kā 98.

  Atbildēt
 14. Starp citu

  ar tām servispakām gan tā pavisam dīvaini veicas tai Mikrozaptei…
  Faktiski sanāk tā, ka piemēram Office 2003 nemaz nedrīkst likt 3.servispaku, jo tad aizveras iespēja atvērt vecākas dokumentu versijas… nu kautkas dumš tak…
  Tāpat savulaik bija brīnumi arī ar XP SP2 uzlikšanu jau esošai XP sistēmai; (tagad tik kādu laiku jau ir gatava XP kopā ar SP2) nu tas gan nebija diezko veiksmīgi sadarīts priekš tādas lielas kompānijai kā Mikrozapte
  Tamdēļ tik neuzticīgi skatos uz šīs kompānijas dižajām update un servispakām , gluži tāpat kā uz vietējā monstra Tildes garadarbiem – tur joprojām apbrīnojami programmēšanas brīnumi notiek …
  protams, ka reti kura softa rakstītāja kompānija spēj ilgi noturēt vienkārši normālu, labu līmeni… bet nu tik lielas dīvainības var laikam atļauties tikai tādi palielāki monstriņi
  bet ar xp izmešanu gan mikrozapte pārāk steidzas, tā nu ir kļūda gan; tāpat neteiksim, ka tā vista būtu kautkas īpašs, ja nodīrā nederīgās pūkas un spalvas, tad jauna ēdamā … tas ir lietojamā – vai ir gana daudz?

  Atbildēt
 15. ZBH

  MO : Tu kaa geimers var geim razotaajiem aizrakstiit, ka, ja vin, lop taad, jaunaakos gamucs taisiis uz DX10, Tu GarraguVistas un jauns kaarbs vietaa nopirks Nintendo Wii :g: Tu tak peerc taas speeliits par originaalo cen, nevs velc krakotaas pa P2P? :g:
  tas, ka M$ speeciig subsidees vai draaziis razotaajs, lai tie lietot DX10, nevs DX9, taapat skaidrs.
  SATA un 120GB+ neir probleem, iraid gan driverpacks, gan hfslip.

  Atbildēt
 16. bezmiegs

  nu ko var breekaat… peec win98 bij arii win ME …kuru visi niida un kursh baisi gljukoja… neviens to pat neatcer? Vista ir tas pats ME …kaapeec jaalieto OS kura rij resursus x2 un veel pie taa baisi gljuko???

  Atbildēt
 17. DD

  Visvienkāršākais veids, ka M$ panāks XP miršanu – izlaidīs Vista Only API populāram softam – ofisam kaut vai un t.t….

  Iesūdzēt tiesā arī nevarēs… jo redz – nepatīk, nelieto.

  Atbildēt
 18. noProblemo

  XP ir svalka baac, uzliku Vistu, saakuma agan domaaju ka buus auzas, bet nekaa, tagt neko pret to nemainiishu lai ats XP iet nah dilles eest suuds stulbais riktiigs ERROR edition!!!
  VISTAAAAAA

  Atbildēt
 19. matiss

  cilvēki spītīgi pretojās progresam un vairākus tūkstošus gadu nodzīvoja alās. 😀 Sapērciet desmitiem XP disku jau tagad ja tik ljoti viņu vajag.
  Vistas cenas turpina kristies, un ticiet man tā ne par vienu iedalju nav sliktāka OS kā XP. tieši pretēji..
  Micro jums uztaisa jaunaaku un labaku, bet jūs stresojat par to ka vecos met ārā?
  Jocīgi jūs cilvēki esat. Un tiem spērējiem taču vienalga. Nokačāja XP, nokačās arī Vistu…Tik bljauj baram liidz…

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *