IE8 būs īpašs standartu atbalsts

Andris turpina sekot līdzi Microsoft jaunumiem un ir uzrakstījis par IE8 jaunievedumu.

Tāpēc izskatās, ka IE8 būs trīs veidu režīmi:

 1. Quirks režīms. Tas ir tad, kad veidojat lapas Internet Explorer bez norādīta pareiza DOCTYPE. Vismazāk standartiem atbilstošs.
 2. Standart režīms. Atbilst renderēšanas dzinēja īpatnībām, kādas tās ir šobrīd IE7, ja ir norādīts DOCTYPE.
 3. IE8 režīms. Norādot HTML dokumentā speciālu <meta> tagu, varēs ieslēgt IE8 renderēšanas režīmu, kas ir vēl vairāk standartiem atbilstošs nekā Standart režīms.

Pirmā doma, kas iešāvās prātā bija – idiņi. Ir taču vienots standarts, kas ir nodefinēts W3C dokumentācijās un kuru lieto visa civilizētā pasaule, bet nē, viņi atkal izdomā kaut ko savu – Microsoftisku. Un tad jūs man pārmetat, ka es ironizēju par Microsoft centieniem kļūt baltākiem.

Iespējams, ka izlasot skaidrojumu par jauno IE8 īpašo standartu režīmu IE blogā un A List Apart manas domas mainīsies.

8 thoughts on “IE8 būs īpašs standartu atbalsts

 1. andrisp

  “Ir taču vienots standarts, kas ir nodefinēts W3C dokumentācijās un kuru lieto visa civilizētā pasaule, bet nē, viņi atkal izdomā kaut ko savu – Microsoftisku.”

  Tur jau tā lieta, ka viņi tā vienkārši nevar (nu vismaz viņi paši tā negrib) tā pēkšņi sākt ignorēt miljonus lapas, kas it kā nāk ar valīdu doctype, bet tomēr ir grieztas ņemot vērā ie6 un ie7 renderēšanas īpatnības. Ja viņi turpinātu paļauties tikai uz doctype arī iekš IE8, tad tiktu salauztas vēl ziljons jau eksistējošas lapas, kā jau tas notika izlaižot IE7.

  Bet nu to jau tu pats saprati, izlasot tos divus rakstus.

  Atbildēt
 2. MO

  Piekrītu CooLynX. Manuprāt, tas būtu lielisks veids, kā panākt, ka izstrādātāji pievērš uzmanību lapas koda kvalitātei (t.i. – atbilstībai standartiem) – vienkārši nogriezt visu backwards compatibility ar kreisām lapām. Pie reizes vairāk cilvēku varbūt sāktu skatīties uz alterantīvo pārlūku pusi, kad pēkšņi puse apmeklēto lapu uz IE vairs nestrādātu. Citādi vēl joprojām ir daudzi, kas lieto IE, jo “Internetā ir lapas, ko tie kreisie pārlūki nemāk pareizi parādīt”. Tipa browseris vainīgs, ka lapa ir IE-only.

  Atbildēt
 3. andrisp

  MO, protams, tikai tādā veidā IE strauji zaudētu savu popularitāti (lasi, market-share). Domā tas ir viņu interesēs ?

  Atbildēt
 4. Didulis

  Problēma patiesībā ir citur. MS sākotnēji IE7 izplatīja caur Genuine validāciju, kā rezultātā tas īpaši milzīgu popularitāti neguva, vismaz šajā dīķa krastā. Un te nostrādāju slēdzis web developeru pusē – nafig pielāgot lapas priekš browsera, kuru lieto procentuāli mazs lietotāju skaits un te tūlīt būs iznācis IE8 (tūlīt – no tāda viedokļa, ka ir pagājis salīdzinoši niecīgs laiks, kopš iepriekšējās versijas, ja skatās uz laiku, kas bija kopš IE6 un IE7)

  Ja MS šādu meta tegu būtu ieviesis jau IE7, tad problēmas būtu krietni mazāk. Tīri praktiski web developer`i varēs nomest support`u IE7, jo noteikti 95% no IE7 lietotājiem pāries uz IE8, tā iznākšanas laikā.

  Atbildēt
 5. gusc

  Protams – šāda taktika (lasam: piespiest web-izstrādātājus domāt) jau tika mēģināta sludinot Web 2.0, bet kas sanāca – bariņš attapās, pārējie nospļāvās.

  Man liekas, tāpat kā A List Apart rakstītajā, šis ir vislabākais risinājums, ņemot vērā ka Firefox un Opera gluži tāpat maina savu engine darbību, un izmantot šo tagu varētu ne tikai IE, un līdz ar to arī pārējos browseros mēs varētu izstrādāt lapas šodienai un neuztraukties par nākotnes jaunievedumiem. Tieši tā ir šī taga (un HTTP headera arī btw) galvenā doma – developeris pats nosaka, kad lapa ir gatava jaunajam.

  PS. ieteikums nāca no WaSP nevis M$.

  Atbildēt
 6. Atbalss: Mozilla, Opera, Safari un WaSP reakcija uz IE8 īpašo standartu režīmu » Pods.lv - Latvijas interneta pods

 7. Atbalss: Microsoft salūza - IE8 pēc noklusējuma atbalstīs standartus » Pods.lv - Latvijas interneta pods

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *