Nelielas tehniskas problēmas

Vakar pēc pieciem vakarā līdz pat kādiem divpadsmitiem naktī bija vērojamas tehniskas problēmas.

Vienkārši datubāzes serverim tika mainīti dzelži uz jaudīgākiem. Ja pareizi sapratu, tad tagad tur ir divi divkodolu procesori Intel(R) Xeon(TM) CPU 2.66GHz.

Kad tika uzlikta jaunā kaste, viss aizgāja, bet palidoja RAIDs. Vismaz tā man tika ziņots. Tehniskās nianses nezinu, kā arī neiedziļinos. Ceru, ka tagad būs vēl labāk. 😉

26 thoughts on “Nelielas tehniskas problēmas

 1. Arnolds

  Sākumā atteicās strādāt nemirst.lv adrese līdz ar visiem subdomēniem, jo vētras postījumu rezultātā tika traucēta sestā optiskā maģistrāle, kas ir tieši pieslēgta DNS serveru centrālei (DNS pakalpojumus nodrošina īpaši izdalīta 8 lieljaudas datoru supercentrāle). Elektrības īssavienojuma rezultātā četriem serveriem uzsprāga barošanas bloki. Īslaicīgi blokus varētu aizstāt ar 40 baterijām. Tādā gadījumā nāktos pirkt 80 baterijas – kamēr 40 tukšojas, vēl 40 lādējas, tomēr tas nebūtu ilgtermiņa risinājums. Tā kā līdz ar barokļiem, nosprāga arī mātesplates un viss, kas tām ir tieši pieslēgts, tad nācās meklēt risinājumus, kur lai dabon 4 serverus. Te nu pieteicās arī pirmais reklāmdevējs…

  Apache kompānija ātri vien sazinājās ar nemirst.lv mārketinga un ūdensapgādes nodaļu. Viņu piedāvājums bija 4 serveri apmaiņā pret dažu dienu reklāmu nemirst.lv pirmajā lapā. Mums nebija izejas – nācās piekrist.

  Atbildēt
 2. kas

  Upnet?
  Tadi hostinga kantori manuprat isti nezin kas ir serveris, raid, vairākprocesoru serveru mātesplate utt.

  Katrā ziņā ieejot DEAC dc servertelpā ir reāls pārsteigums – 90% toveri ar vaļējiem sāniem ides diskiem standart barokļiem un ventilatoriem… nu miskastes. skumīgi. Bet tā dzīvo lētais hostings.

  Atbildēt
 3. CooLynX Raksta autors

  Ja es gribētu mainīt hostingu, kas šobrīd ir tas “labākais” un “nelētais”? 🙂

  Lai gan jautājums ir nedaudz ar ironijas piedevu, bet es tiešām nezinu, kas Latvijā ir nopietnie hosteri. Šobrīd es nemaksāju par vietu un tāpēc arī nečīkstu, bet pieļauju varbūtību, ka kaut kad lietas varētu mainīties un sākšu maksāt. Tad arī būs cita attieksme un prasības.

  Atbildēt
 4. CooLynX Raksta autors

  Esmu dzirdējis, ka vidēji kastes izvietošana maksā līdz 50-60ls par vietu. Neredzu jēgu maksāt vairāk.

  Bet es vēl neesmu izrēķinājis vai man atmaksāsies ņemt kasti un maksāt par to visu prieku.

  Atbildēt
 5. e-remit

  atceroties pagātni, jebkurš hostings, kurā hostējas CooLynX, ir apdraudēts 😉
  CooLynX, pamēģini pamainīt hostingus ik pēc 3 mēnešiem, un tad apraksti plusus un mīnusus… kā nonāc jaunā hostingā, aicini visus uzlauzt pods.lv. Būs, kā seriāls, kur visi skatīsies līdzi, kā CooLynXam iet.

  Atbildēt
 6. DEAC

  Kungi, DEAC neko nehostē uz toweriem un tt untt.
  Tas par ko te iet runa ir klientu dzelži, kur katrs nu nes kādus nu grib!!!
  DEAC shared, web,mail, antispam hostings viss ir uz DELL vairākprocesoru un daudzkodolu serveriem ar SAS diskiem!

  Atbildēt
 7. Dreef

  Man iespējams arī interesētu kādi labi piedāvājumi, jo nevaru līdz šim saņemties. Kā paskatos ko piedāvā ārpus Latvijas, piemēram:
  http://www.webhostingpad.com
  http://www.siteground.com
  http://www.hostmonster.com
  http://www.lunarpages.com
  utt., tā neceļas roka te Latvijā kādam kaut ko prasīt ;-). Ko sakat – vai labāk Latvijā domāt par kādu serveri, kas ilgstoši var hostot vai tomēr paņmet pie jeņķiem un lai tur viss arī griežas tad? Tur viss gatavs tiek piedāvāts, bet te man vēl jāskaidro ko man vajaga, kas jāmaina utt.

  Atbildēt
 8. Dreef

  Nu Latvijā tās cenas ir nevis reiz 2, bet vismaz reiz 10 par tādu datu apjomu/pakalpojumu ;-). Nav jau vajadzīgs Varbūt obligāti tie 1500GB, bezmaksas domēns utt., bet nu vismaz 500GB, lai var ar klientiem strādāt pa nopietno ;-). Ja var piedāvāt kaut ko sakarīgu, tad varbūt uzraksti lūdzu man uz e-pastu dreef@sveiks.lv? Varbūt tie 500GB arī nav sākumā vajadzīgi, bet vismaz ir skaidrs ka nākotnē ir tāda iespēja par saprātīgām naudiņām.

  Atbildēt
 9. Grrr

  >a es gribētu mainīt hostingu, kas šobrīd ir tas “labākais” un “nelētais”? 🙂
  >
  Lai gan jautājums ir nedaudz ar ironijas piedevu, bet es tiešām nezinu, kas Latvijā ir nopietnie hosteri. Šobrīd es nemaksāju par vietu un tāpēc arī nečīkstu, bet pieļauju varbūtību, ka kaut kad lietas varētu mainīties un sākšu maksāt. Tad arī būs cita attieksme un prasības.

  Cik zinu, nopietns hosteris ir tikai viens – Lattelecom. Kopš nopirka Microlinku, kuram arī bija vismaz viens kārtīgi izbūvēts datu centrs. Ā, runā, ka Latnets beidzot esot sasparojies, bet neesmu viņu jaunajās DC telpās bijis – cik tas ir nopietni, nezinu.

  * Ar nopietnu es domāju DC ar visām rezerves jaudām, rezerves pieslēgumiem, ģeneratoriem, dubultu gaisa kontroles sistēmu, elektronisko un fizisko drošību, vairākiem saitiem, automatizēto dubulto ugunsdzēsības sistēmu, un (pats par sevi) normālu serveru (rack-mountablie pārsvarā) izvietojumu normālos industrijas standarta rackos, kā arī visam tam atbilstošu SLA (service-level agreement) uzturēšanu no sisadministrotur puses.

  Telekomā tas viss gan nozīmē, ka viņi ļoti nelabprāt ņem pretī mazos klientus, kas nāk ar saviem mazajiem toverīšiem un grib kaut kur iesprausties. If it is not rack-mountable, we don’t want to see it.

  Tāpēc standarta variants, hostējoties pie LTK, ir ka tu vai nu īrē vai nopērc vai nu pats, vai caur viņiem kādu +/- industrijas standarta serveri (IBM, Dell, Sun, HP, etc.), vai vietu uz tāda, un maksā par turēšanu un minimālu administrācijas līmeni (OS, mails, www) un ja ir vēlēšanās par backupiem. Kas ir salīzinoši dārgi, līdz ar to parasti to nedara privātpersonas.

  Atbildēt
 10. cilvecinsh

  Mans labs draugs strādā auditoru firmā. Iet runa tieši par IT infrastruktūru, kad kādi ārzemju klienti prasa uzzināt kas notiek LV tirgū, lai izmantotu mūsu kompānijas.

  Par šo jautājumu nav ko saspringt un ecēties. Viss nak no tirgus lieluma, tirgus maksātspējas.
  Ja runājam par latnetiem, versijām untt untt tie visi ir ISP un paliks ISP, tas hostings pie viņiem ir pamatlīmenī. Viss pats vienkāršākais, AC, Power, ups, maybe diesel. Latnet jaunajā DC tieši tāpat, jo tas nav DC bet gan servertelpa.

  Runājot par lattelekom, tas ir latvijas lielākais komunikāciju uzņēmums, kurš ir bagāts un pārticis ar labu infrastruktūru. Diemžēl problēmas tieši tādas pašas kā citiem, pārkaršanas vasarā, power un tt untt, tikai to klientu ir uz pirkstiem saskaitāmi kas to lieto, nav jau lielās kliegšanas…

  Pats interesantākais ko nācas dzirdēt ir tas ka pati attīstītākā un nodrošinātākā infrastruktura ir deacam. Laikam kopš reizes kad kautkad svila pārslēdzēji cilvēki ir izdarījuši secinājumus. Izrādās deacam ir 3! ģenerātori, un turklāt ar tāda līmeņa ATS skapjiem kādi nav ne telekoman ne citiem. Tādi kur visas komponentes ir maināmas.
  Laikam jau pa laikam ir tur kaukādas lažas, bet nu tādi ir dati. Reāli ir klienti kas izmanto vienā skapī pieslēgumus no diviem pievadiem, ups, ģenerātoriem, ko diemžēl arī lattlekom nevar piedāvāt.

  Vēl laikam dc jomā attīstitas ir bankas, lai gan arī tur ir redzēti kāzusi un interesantas lietas.

  Man domāt ka tik traki nav jo ne rack klientus ir sadalījuši deac un ispi, bet valsts segmentu lattelekom un deac.

  Jāgaida deaca jaunais dc, runā ka bušot grandiozs, 2MW un tukstoši kvadrātmetru.

  Man domāt ir lattelekom, deac un ISPi!

  Atbildēt
 11. Sybase

  Es ta ar lasu ka Grr, kautkur 1999 gadā iepalicis.
  1) kapitalistu solijumos par 5eiro superhostu , ir tikpat daudz nepatiesības ka LV hostu 3ls variantos.
  2) Datucentri ir dažada “level” ir atšķirība kad datu centrs ir orentēts uz banku etc , vai uz mazo vidējo biznesu.
  Diemžēl jāpiekrīt ka 70% LV tipa datucentru nav pat inets rezervets, bet par laimi ir tie 30% kri šo pasākumu uztur +/- kārtībā ir pat viens DC ārpus Rīgas,

  Realitāte ir tāda ka dekam ir laba reklāma , bet pēdējā laikā ir novērota klientu migrācija uz citām pusēm.

  Atbildēt
 12. core

  mans rēc.
  hostings būs tāds cik par viņu maksā.
  kāda starpība kādās telpas un t.t. – galvenais kanāls, supports+monitorings.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *