Firefox 3 adreses lauka meklēšana

Jaunajā Firefox 3 būs pārtaisīts adreses lauciņš. Ja iepriekš, rakstot kādu adresi adreses lauciņā, tika piedāvāti varianti ar biežāk lietotajām un nesen apmeklētajām adresēm, tad tagad tur viss ir pilnīgi sačakarēts.

Firefox 3 addressbar

Rakstot vārdu tur parādās kaut kāds marasms, kas pie tam vēl sakārto adreses nenosakāmā secībā. Bet tas vēl nav viss. Šie dati tiek attēloti kopā ar adreses nosaukumu un attiecīgās lapas ikoniņu. Rezultātā tas viss aizņem daudz vietas, procesoru rij tā, ka maz neliekās un loģiski, ka lago. Ļoti ceru, ka to varēs kaut kā piekonfigurēt un pataisīt lietojamu.

Šodien izlasīju, ka neesmu vienīgais, kas nav sajūsmā ar šo jaunievedumu.

Edward Lee savā blogā (no turienes arī nospēru bildīti) ir aprakstījis šo situāciju, kā arī piedāvā savu risinājumu labākam datu meklēšanas filtram.

However, even with smarter matching of the title or url, the ordering might not be the one you want. Perhaps you have a page with the same title on the internet and locally for development, and you want one over the other. Only so much can be done without making things overly complex and slow, so that’s where the adaptive learning can fill in the gap.

Kopš viņi ir pārgājuši uz SQLite datubāzi, neesmu sajutis nekādus būtiskus uzlabojumus. Es saprotu, ka teorētiski ir uzlabota datu administrēšana un tagad salīdzinoši vienkārši var veidot dažādus SQL vaicājumus, lai dabūtu vajadzīgos rezultātus. Vienīgi pagaidām neviens no realizējumiem neatbilst tam, ko es biju gaidījis – nedz grāmatzīmju pārvaldīšana, nedz adreses lauciņa darbība nesajūsmina. Ļoti ceru, ka tas ir preBetas īpatnības un līdz finālam šīs nepilnības atrisinās.

15 thoughts on “Firefox 3 adreses lauka meklēšana

 1. koko

  Nav tas adreses lauks nemaz tik tizls, ja vien jamam nebūtu tās fakin ikonas. Es pamēģināju to betu un man patika, ka meklē ne tikai pēc adreses, bet arī pēc lapas nosaukuma, kuru nereti biežāk atcerās nekā www.kautkādsturbaigigaraismarazms.com.tw

  Atbildēt
 2. esirback

  Jā 9.50 operai arī ir līdzīgs marazms. Esmu pieradis operā gūglēt adresē ierakstot “g” un tālāk meklējamo frāzi. Bet pēc šī navarota ieviešanas ierakstot “g” burtiņu opera iefrīzojas uz pāris sekundēm, laikam kautko baigi mēģina sameklēt tajā historijā. Beigās atslēdzu vispār addres-history un miers. 😀

  Atbildēt
 3. Kirurgs

  Da nav tik traki, nefrizojas nekas un nevelkas ar…
  Tikai orders un rezultati ir funny, haotiski ka jau CL rakstija…

  P.S. Btw uz linux nav saizes ar profiliem starp FF2 un FF3 ka tas ir uz W 😉

  Atbildēt
 4. CooLynX Raksta autors

  e-remit, gudrā meklēšana jau tika ieviesta FF2 kā jauna fīča.

  http://www.mozilla.org/products/firefox/smart-keywords.html
  http://kb.mozillazine.org/Using_keyword_searches
  http://lifehacker.com/software/geek-to-live/geek-to-live-fifteen-firefox-quick-searches-129658.php

  Tā kā tur nekādu būtisku izmaiņu nebūs.

  Atbildēt
 5. Kaitnieks

  Patiesībā vienīgais (varat man neticēt) iemesls, kāpēc nepārgāju uz IE7 no FF, ir tas, ka adresu autocomplete nekārto pēc biežāk apmeklētajām. Esmu pieradis rakstīt “kl”, spiest uz leju un redzēt savas biežāk lasītās klab.lv draugu lapas. Pagaidām uz laptopa ar FF3 betu man viss darbojas tāpat, bet ja šī fīča tiešām tiks sačakarēta, mani nekas pie FF kā browsēšanas rīka netur.

  Atbildēt
 6. ug@chaka

  Man gan šī fīča riktīgi iet pie sirds, jo viņš meklē ne tikai adress bārā ievadīto, bet arī title. Cik reizes tas mani nav jau izglābis.. 🙂

  Atbildēt
 7. Atbalss: ITBlog.lv - Gadžeti, Web 2.0, blogi, dizains utt… » Blog Archive » Firefox 3 Beta 3 versija pieejama lejupielādei

 8. Atbalss: Opera 9.5 Beta 2 » Pods.lv - Latvijas interneta pods

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *