Reklāmas online šovos strādā labāk nekā televīzijā

Vēl viens pētījums, kas iedzen kārtējo naglu TV reklāmas biznesā. Pie mums šis kanāls vēl nav līdz tādam līmenim attīstīts un tāpēc vietējām televīzijām šogad vēl nav pamata satraukumam, bet ārzemēs online šovos reklāmas strādā labāk nekā televīzijā. Es domāju, ka tur ir sava specifika, jo televīzijas reklāmās cilvēki var pārslēgt kanālu, bet pie datora tu sēdi un gaidi, kad beigsies tā reklāma, lai turpinātu skatīties iesākto.

CONSUMERS ARE 47% MORE ENGAGED in ads that run with television programs that they view online than those watched on a TV set, according to new research findings. A cross-media study by Simmons, a unit of Experian Research Services, also found that viewers are 25% more engaged in the content of TV shows that they watch online than on a TV.

Diemžēl Latvijā vēl nav sakārtots interneta tirgus un attiecīgi arī nav pieejami dati par to kādas naudas tiek ieguldītas interneta reklāmā, lai gan sola jau vismaz pusgadu. Es tā pieļauju, ka nākamgad uz rudeni būs sakārtotas arī šīs lietas. Bet tikmēr varam pasiekaloties par to kā aug interneta reklāmas apjomi ārzemēs.

Interneta reklāmas apjomi 2007. gadā

Pie mums vēl nav arī tādi reklāmas apjomi, bet augšanas tempi ir līdzīgi. Tūlīt arī visi ekonomiski aktīvie cilvēki arī būs pieejami internetā, jo jau 50% no visiem iedzīvotājiem ir interneta lietotāji.

It kā jau viss notiek pēc plāna.

Mērķa grupas

Jaunie jau praktiski sēž internetā, tagad vēl jāpievelk vecie un būs pieejama visa auditorija arī interneta vidē. Varēs viņiem rādīt tās pašas reklāmas, ko šobrīd rāda seriālu starplaikos. 😉

Vēl jāuzdzen mājas interneta pieslēgumu skaits, kas šobrīd izskatās pārāk zems.

Mājas interneta pieslēgumi

Blogi ir neatņemama interneta vides sastāvdaļa. Tas, ka šobrīd blogi vēl neieņem pienācīgu vietu šajā vidē, ir tikai laika jautājums.

6 thoughts on “Reklāmas online šovos strādā labāk nekā televīzijā

  1. oi

    ieverot tu, varbut, arī neievēro, bet apmaksā gan. vai nu patērētā laika vai lejupielādēto megabaitu veidā.
    dīvaini, kāpēc pasaule tā cīnās spret spamotājiem, lūk kur viņi – vēl trakākā formā. paver Apollo.lv – pa visu ekrānu reklāma (aizvērsies pēc ciktur sekundēm ) , vai tas nav spams.

    Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *