Google ir gatava cīņai ari Microsoft

Interesants, bet ļoti garš raksts par to, ko un kā Google dara, lai iekarotu vietu zem saules un pastumtu Microsoft maliņā.

Analysts note that Google is a different competitor from others Microsoft has dispatched in recent years: it is bigger, faster-growing, loaded with cash and a magnet for talent. And the technology of the Google cloud opens doors. Its vast data centers are designed by Google engineers for efficiency, speed and low cost, giving the company an edge in computing firepower and allowing it to add offerings inexpensively.

Nesen es te sajūsminājos par Ekonomikas Ministriju, kur sāka lietot Google Docs. Komentāros paspīdēja sarkasms par to, ka kompānija, kas izmanto bezmaksas servisus nav nopietna. Šajā sakarā interesants šķita šis citāts.

At the corporate level, inexpensive, low-stress e-mail is the initial lure of Google Apps. About 160 employees of BankFirst Financial Services, a small bank in Macon, Miss., have been using Gmail for about two months, happily substituting it for an older system that had been overwhelmed by heavy traffic and spam. Bank workers are also using Google Apps’ instant messaging and calendar features to get immediate answers to customer questions and to set up meetings online.

Pēc idejas, nav jau būtiski, kas nodrošina servisu – kāds vietējais kantoris vai kāds lielais monstrs – būtiski ir tas, lai pakalpojuma saņēmējs būtu apmierināts ar pakalpojuma kvalitāti. Piereģistrējam savu domēnu.lv uz Google serveriem un neviens to pat nepamanīs. Bez tam, ar ko ir labāks vietējais? Lai gan ar vietējo bieži vien var sarunāt un atrisināt problēmas daudz ātrāk nekā tas būtu ar Google.

Katrs gadījums, protams, ir jāizskata atsevišķi, bet ir reizes, kad ir vērts apsvērt visus plusus un mīnusus.

The university’s switch to Google-hosted e-mail has gone smoothly, and Mr. Sannier estimates that the school is saving $500,000 a year by not handling e-mail itself. Students, he added, also get more than e-mail. They have access to Google Apps, and thousands of them, he says, now use Google’s Web software for calendars, word processing and spreadsheets.

Korporatīvajos tīklos visdrīzāk šādi servisi netiks izmantoti, jo kā galvenais arguments tiks minēts informācijas konfidencialitāte, kā arī nepieciešamība izmantot visas Microsoft Exchange vai Lotus Notes iespējas. Lai gan te parādās jautājums par to kādus servisus uzņēmums izmanto un vai to var aizstāt ar bezmaksas & maksas pakalpojumiem.

Runājot par Google darba vidi un stilu. Lika pasmaidīt šīs rindiņas.

Google’s quicksilver corporate culture can be jarring for some employees, even for Mr. Schmidt. He recalls that shortly after joining the company and its young founders, Sergey Brin and Larry Page, he was frustrated that people were answering e-mail on their laptops at meetings while he was speaking.

“I’ve given up” trying to change such behavior, he says. “They have to answer their e-mail. Velocity matters.”

Iespējams tāpēc viņiem šobrīd ir grūtības atrast jaunu finansistu.

Forbes aptaujātie eksperti norādījuši, ka iemesls tam, visticamāk, meklējams Google darba organizācijā. Pirmkārt, disciplinētajiem finanšu cilvēkiem varētu nepatikt Google vaļīgā korporatīvā kultūra, un, otrkārt, mūsdienu lielajās korporācijās ierasts, ka finanšu direktoram ir liela ietekme uz uzņēmumā pieņemtajiem lēmumiem, savukārt Google visu nosaka direktors Eriks Šmits un līdzdibnātāji Lerijs Peidžs un Sergejs Brins.

12 thoughts on “Google ir gatava cīņai ari Microsoft

 1. Knaģis

  Ļoti konkrēts iemesls, kāpēc korporatīvie negribēs šos te outsourcētos pasākumus ir to menedžments. Viņiem vienmēr ir vienota identifikācijas sistēma, ļoti bieži MS Active Directory. Kad Google savās aplikācijās pieļaus autentifikācijas deleģēšanu uz, piemēram, ārējiem Radius serveriem, nu tad gan viņus nekas nekavēs.

  Atbildēt
 2. budzis

  Pagajusa gada uzliku kantora lapeli un epastus uz Google Apps. Nekadu problemu! Ideals risinajums maziem un pat videjiem kantoriem!!!

  Atbildēt
 3. flipo

  Mans personīgi liekas, ka google lielākā problēma ir (ne) konfidencialitāte un sadarbība ar us.gov.. pārējās lietas viņi gan jau ka ar laiku pierakstīs.

  Atbildēt
 4. bezmiegs

  flipo domaaju ka paaraak liels apjoms ko tureet… EU jau breec ka GPS ir ASV kontrolee un taapeec vajag Gallileo obligaati… stirpi apshaubu ka .us tik ljoti interesees mazie uznjeemumi pasaulee kuri ir miljonos/miljardos meeraami… nedomaaju ka spees izsekot visam trafficam

  bet nu taas ir tikai manas domas nekas vairaak 😉

  Atbildēt
 5. Grrr

  Šinī gadījumā ir tā, ka ja tavs bizness ir pārsvarā Latvijā, lietojot e-pasta hostētāju citā kontinentā, tu paaugstini riska zonu.

  Mūsu (.lv) saikne ar pārējās pasaules inetu mēdz šad un tad tomēr norauties. Dažkārt tas atkarīgs no provaidera, dažkārt no kādām līkām rokām citā kontientā.

  Pieņemot, ka tevi interesē primāri maili Latvijas robežās, ir vesela grupa ar lietām, par kurām tev nav jādomā, ja tavs e-pasts hostējas Latvijā.

  Atbildēt
 6. Vaards

  Šinī gadījumā ir tā, ka ja tavs bizness ir pārsvarā Latvijā, lietojot e-pasta hostētāju citā kontinentā, tu paaugstini riska zonu.

  Mans, kā pilnīga IT diletanta, viedoklis nedaudz atšķiras:

  1. Risks noteikti samazinās, ja tiek lietots cita kontinenta hostētājs.
  2. Risks samazinās, ja jautājums netiek uzticēts vietēja mēroga hostētājiem, tobiš:
  a) maza kantorīša IT speciālistam (profesionālam pods.lv lasītājam) ar visiem viņam pieejamiem pieslēgumiem, dzelžiem un softiem serviss būs noklājies desmit reizes biežāk nekā:
  b) latvijas pazīstamākajiem provaideriem, kam serviss neiet desmitreiz biežāk nekā;
  c) starptautiskam un vispārēji pazīstamam bezmaksas, maksas – da jebkuram servisam.

  Atbildēt
 7. KSB

  2 vaards: ir eksperimentaali pieraadiits, ka links uz google mailu nav tik stabils cik gribeetos, turklaat arii aatrums var buut buutisks. Pienjemsim ka gmail nostiepjas, kam prasiisi “kad buus atpakalj?” Korporatiivajai videi tas pilniigi un galiigi ir nepienjemami.

  Atbildēt
 8. Vaards

  KSB,

  Ir eksperimentaali pieraadiits, ka manaa kantorii (viens kantoris ar paardesmit miljonu Ls aborotu, triis kantori ar padsmit miljonu abarotu), kur ir savs IT departaments, kur nauda IT puikiem ir cik vajag. Tomeer Maili atliecas biezhi. Un IT puikas ir labaakie, kaadus tuveejaa desmitgadee esmu redzeejis – tici man, esmu daudz redzeejis. Daudz esmu prasiijis savos vadiibas sisteemu auditos elementaarus jautaajumus, kur 95% no shejienes lasiitaajiem nokriit droshi vien augshpeedus uzreiz. Piem, tik primitiiva probleema – adminja pasvords kur tev ir – ir bosam seifaa, atsevishkjaa konvertiitee aizliimeets lai gadiijumos, kad tu kedas atmet buutu iespeejas tos graamatvezhus kauchkaa izglaabt + visas bodes, noliktavas un visu paareejo? Skuju. Kas notiek ar firewolljiem, antiviirusiem/ kaa juuzeri tiek izgliitoti? kaada ir vinju pravu politika, atbildiiba, zinaashanas?

  Droshaak ir havot googles mailus un tikt tiem klaat caur visa veida mobiilajiem piesleegumiem. Droshaak ir havot kaudzi ar kreisajiem mailiem – risks buutiski mazinaas. Jo kad labi atstraadaats korporatiivais pasaakums atliecas, vinjsh parasti atliecas ar visiem juuzeriem vienaa maisaa sabaaztiem.

  Atbildēt
 9. hu_ha

  Googlei līdz M$ vēl tālu. Lai arī Google dažos virzienos sāk izstiepties tomēr M$ ir pasmags tehnoloģiju krājums. Tas kas ar M$ nestrādā var būt ar to nesaskaras, bet pietiek no klienta puses paprasīt sarežģītāku risinājumu, tā M$ var piedāvāt dažādas tehnoloģijas, kas ir savstarpēji saistāmas un var uzbūvēt tādu monstru ka tik turies.
  Cita lieta, protams, ir izmaksas un dažādas tehniskās ķibeles, kad tas kas rakstīts neatbilst patiesībai. Bet ja ir draugos ar M$ un ir cilvēki, kas var tikt līdz M$ iekšējai dokumentācijai, tad ļoti daudzas lietas var norealizēt un brīnīties par to, kā tas viss strādā..

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *