Perl 20 gadu jubileja

Šodien 20 gadu jubileja ir programmēšanas valodai Perl.

On December 18, 1987, Larry Wall released Perl 1 to the public. That means today is the end of Perl’s 20th year.

Pirms septiņiem gadiem es uzrakstīju pirmo CGI skriptu Perlā. Tā bija vienkārša, toreiz gan tā nedomāju, formiņa ar kuras palīdzību varēja veikt pasūtījumu no mājaslapas. Skriptiņš pārbaudīja saņemtos datus un nosūtīja tos uz e-pastu.

Uz to brīdi vienīgais, ko es mācēju bija HTML un arī tikai pēc gada sapratu, ka arī to tā īsti neesmu mācējis. 😉 Bet ir tāds labs stimuls – fizioloģisko vajadzību apmierināšana jeb vienkāršā valodā – gribējās ēst. Nekas cits neatlika kā sazvejot internetā vairākus CGI skriptus, kurus apvienoju vienā, lai panāktu man nepieciešamo funkcionalitāti. Vēl nomocījos ar JavaScript, kas pa solim dinamiski ģenerēja dažādus laukus un mans pirmais interneta veikals bija gatavs. Spēks.

Tas bija laiks, kad vēl dominēja Netscape 4, savu uzvaras gājienu uzsāka Internet Explorer 5, bet PHP 3 bija kaut kas jauns, ko rūdītie programmētāji neuztvēra nopietni. Tajos retajos Unix veidīgajos hostinga serveros, bija pieejams tikai CGI atbalsts un arī, ja īpaši palūdz.

Visu cieņu šai valodai. Es joprojām nemāku Perlā programmēt, bet tas jau nav būtiski. Šobrīd es saprotu, ka būtiski ir panākt vajadzīgo rezultātu noteiktajā termiņā, ar tiem līdzekļiem, kas tev uz to brīdi, tajā konkrētajā situācijā, ir pieejami.

3 thoughts on “Perl 20 gadu jubileja

  1. valdiic

    Cenšos perlā vairs nekodēt. Jau sen 🙂
    Mūsdienās ir pieejami daudz ērtāki līdzekļi. Perl paliek komandrindas skriptiem, kuriem jādarbojas ar base instalāciju un kur ar sh piedāvātajām iespējām nepietiek.

    Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *