Internet Explorer dabūs atpakaļ ActiveX kontroles Flash objektiem

Pirms vairāk kā gada Microsoft izlaida jauninājumu savam pārlūkam pēc kura uz visiem Flash objektiem nācās sākumā uzklikšķināt, lai aktivizētu tos un tikai pēc tam varēja ar to strādāt. Saucās tas “click to activate”. Tas radīja lielas galvassāpes mājaslapu īpašniekiem, jo šīs izmaiņas rezultātā nācās mainīt kodu ar kādu tika ievietoti Flash objekti HTML dokumentos. Sāpīgi bija arī portāliem, jo uz baneriem bija jāklikšķina divas reizes.

Pagāja zināms laiks līdz visi draudzīgi bija nomigrējuši uz jaunām Flash objektu ievietošanas metodēm. Un tagad Microsoft ir noslēdzis vienošanos ar to pašu Eolas, kas savārīja iepriekšējās ziepes, lai atliktu atpakaļ veco Flash ievietošanas metodi caur ActiveX kontrolēm.

Izstrādātājiem tiek piedāvāta iespēja lejupielādēt speciālu ielāpu, kas tiks palaists tautās 2008.gada janvārī ielāpu pakā. Šis ielāps atgriezies pirms laika izmantoto funkcionalitāti un flash objektus varēs ievietot tāpāt kā agrāk un to aktivizēšanai nebūs jāspiež “click to activate” poga.

This change will require no modifications to existing web pages, and no new actions for developers creating new pages. We are simply reverting to the old behavior. Once Internet Explorer is updated, all pages that currently require “click to activate” will no longer require the control to be activated. They’ll just work.

Kad visi jau ir draudzīgi samierinājušies ar šo jauko fīču, tad vienojās un atliek atpakaļ veco funkcionalitāti. Es gan nezinu vai šī problēma šobrīd vairs ir aktuāla.

8 thoughts on “Internet Explorer dabūs atpakaļ ActiveX kontroles Flash objektiem

 1. Knaģis

  #1 – paziņots tika 12.dec.
  http://knagis.miga.lv/blog/2007/12/12/ie-vairs-neprasis-click-to-activate/
  http://blogs.msdn.com/ie/archive/2007/12/11/ie-automatic-component-activation-preview-now-available.aspx

  Atbildēt
 2. Beaviz

  Protams ka ir aktuala, daudzi CMSu ljauj uploadot SWF un nacas (naktos) tor partiasit, a tagad sanak ka tikai japagaida un viss bus OK. Es esmu reali priecigs, jo par vienu problemu mazak dzivee bus.

  Atbildēt
 3. noisex

  nu nekada problema jau nebija (nacas tik visu laiku JS kodu lietot, lai aktivizetu sis kontroles uz IE)…bet nu tagad vares likt flash objektu pa vecam htmlaa, bez jebkadiem papildus JS…ta kaa, kaa jau Beaviz teica: viena problema mazak 🙂

  Atbildēt
 4. andrisp

  Knaģis, tur pat tajā saitā: http://blogs.msdn.com/ie/archive/2007/11/08/ie-automatic-component-activation-changes-to-ie-activex-update.aspx

  Atbildēt
 5. gusc

  NU isteniibaa tas ir labs solis no MS puses. Jo redzies taas JavaScript metodes nebija ne taas labaakaas no semantikas viedoklja – naacaas rakstiit javascriptu HTML kodaa.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *