Putina sistēma (video)

Pagājušās nedēļas brīvdienās pamanīju ierakstu klab.lv/dienasgrāmatā, ka Latvijas Televīzija ir atcēlusi skandalozās filmas “Putina sistēma” demonstrēšanu. Eļļu ugunī piemeta vēl šis scenārijs, kas patiesībā atspoguļo realitāti.

Dots: Ir aukstā kara stila pelēkā PR filma par Putinu (tā patiešām ir, es noskatījos)

Tālāk – soļi:

1. Izsludināt TV programmā to, ka vēlēšanu priekšvakarā būs šāda filma, kas apsola kaut ko pastāstīt par Putina Sistēmu, par kuru neviens lāgā neko nezin;

2. Cilvēki sakāro skatīties filmu;

3. Tālāk ir 2 varianti:

3.a. Krievijas vara laicīgi pamana, ka šāda filmas demonstrācija paredzēta, tai nepatīk filmas saturs un tā sūta neapmierinātu vēstuli (apmēram tādu kā šī – http://www.belgium.mid.ru/press/139_ru.html) uz mūsu ĀM, piemēram. Filmas rādīšana tiek atcelta, kā iemeslu minot tehniskas problēmas. Tiek izdotas presrelīzes LETA un BNS.

3.b Dienu pirms filmas demonstrācijas to atceļ pati LTV, kā iemeslu minot tehniskas problēmas. Tiek izdotas presrelīzes LETA un BNS.

4. Presrelīzes nekavējoties uzķer avīzes, tv ziņu raidījumi un internet portāli un publicē ziņu pirmajās lapās. Saderam, ka būs “Dienas” 1.lapā rīt no rīta? 🙂

4. Cilvēku neapmierinātības vilnis un rūcieni interneta kompentāros, 80% mērķauditorijas spontāni saprot – cik Putins un Krievija kā valsts vispār ir slikti un lieku reizi nodrebinās. Tiek publicēti daudzi linki uz filmu internetā, vairums filmu noskatās tā vai tā.

Loģiski, ka radās interese apskatīties, kas tā ir par filmu, ko tik centīgi mēģināja no mūsu acīm noslēpt. Mēs dzīvojam tehnoloģiju laikmetā un muļķīgi būtu cerēt, ka šāda veida informāciju izdosies noslēpt. Šodien uzskrēju arī filmai. Klipiņš zemāk.

Visvairāk sarūgtināja nevis tas, kas aizliedza šo filmu, bet gan tas, ka nepateica visu patiesību par to kāpēc nerādīs šo filmu. Visu var saprast, ja godīgi izstāsta. Nu nevar rādīt, jo ir spiediens no Krievijas un tas nav ētiski, ja šādu filmu rāda vēlēšanu laikā, tad tā arī pasakiet. Šobrīd tāds kā bērnu dārzs.

Filma ir izvietota uz Google video servera.

Klipam uzskrēju kino.blogiem.lv ierakstā.

20 thoughts on “Putina sistēma (video)

 1. gravis

  Nevis ATcēla, bet PĀRcēla. Bērnu dārzs ir tad, ja publicē ko pa ausu galam dzirdētu un nepārbaudītu.

  Filma “Putina sistēma” tika pārraidīta LTV1 kanālā 4. decembrī plkst. 21:20. Un rīt 8. decembrī tiks pārraidīta vēlreiz.

  Atbildēt
 2. CooLynX Raksta autors

  Kas viņiem cits atlika?

  Spēlējamies ar saitēm. LTV ģenerāldirektors iesniedz atlūgumu

  Latvijas televīzijas ģenerāldirektors Jānis Holšteins 5. decembrī iesniedzis atlūgumu Nacionālās radio un televīzijas priekšsēdētājam Abramam Kleckinam…

  J. Holšteins norādīja, ka uzņemas atbildību par notikušo un ka viņš neesot novērtējis situāciju, kāda varētu izveidoties, atceļot šīs filmas demonstrēšanu. Tas arī ir iemesls, kāpēc J. Holšteins nolēmis iesniegt atlūgumu.

  Atbildēt
 3. gravis

  Coolynx: Ja reiz dod resursu un uzskati to par ticamu, tad izlasi savu to līdz galam 😉

  J. Holšteins notikušo skaidroja sekojoši. 31.novembrī – dienu pirms sākotnēji paredzētās filmas demonstrēšanas – LTV7 kanāla direktors Andris Kuprišs viņu informējis, ka nolēmis pārcelt filmas 1. daļas demonstrēšanu uz 8.decembri, jo neesot pārbaudīta filmas latviskā tulkojuma atbilstība oriģinālam. J. Holšteins šim priekšlikumam piekritis (gala lēmums tāpat bijis jāpieņem A. Kuprišam), jo apzinājies filmas demonstrēšanas politisko jūtīgumu dienu pirms Krievijas Valsts domes vēlēšanām. Latvijas Televīziju šī lēmuma pieņemšanā nav ietekmējusi nedz Latvijas ārlietu ministrija, nedz politiķi, nedz Krievijas vēstniecība, apgalvoja J. Holšteins.

  Atbildēt
 4. CooLynX Raksta autors

  Bet es vēlreiz saku – kas viņam (šajā gadījumā) atlika? Būtu taču dīvaini, ja viņš pēkšņi pateiktu, ka tiešām šo lēmumu pieņēma, jo nobijās no Krievijas spiediena.

  Atbildēt
 5. kashkjis

  CooLynX
  Pirmkārt, esi smagi nokaveejis ar info.
  Otrkaart, info ir nepilniigi/nekorekti/nepreciizi pasniegta.
  Secinaajums, pirms raksti, tomeer izlasi visu taa kaartiigi, nevis eiforijaa sper valjaa visu, ko domaa. paardomaasi, izklaastiisi, buus pamatos spriedums, tagad tas viss kakjim zem astes..

  Atbildēt
 6. CooLynX Raksta autors

  BlackHalt, es nezinu, ko pielabo LTV1, bet tavu mākslas darbu toreiz izdzēsu, jo tas nebija par tēmu (patiesībā tas bija pilnīgi šķērsām), kā arī neko lietderīgu nedeva. Ja ir ko teikt, tad sūti lūdzu e-pastu ar savu sāpi, bet nespamo visos komentāros pēc kārtas.

  Ja cilvēkiem ir svētku noskaņa, tad nevajag to nojaukt ar savām problēmām. 🙂

  Atbildēt
 7. ZBH

  gravis : kaa Tev skiet, cik daudz laik vaig films tulkojum atbilstiibs originaalam paarbaudei? ar sutku nepietiek? a vai pirms 4. datum demonstraacijs paarbaudiij? a kur pavadziims, ka tajaas dienaas dots tulkiem?
  to kaset sapliisus, to “horizontaalais taimkods” chupaa, to tulkojums neir paarbaudiits. tie aun neieveero vien armijs likum – nedriikst mainiit legend, jaapastaav uz saakotneejo liidz galam, vai arri uzreiz jaaatziists.

  Atbildēt
 8. kaut kas

  Tīrākā politika. LTV ir zaudējis manu uzticību. Intervijā, galvenais LTV redaktors skaidri teica, ka nekādas problēmas ar filmu NAV bijušas – pat izteica pretenzijas pret Holšteina kungu par trīskāršu melošanu. Bija kasete, bija tūlkojums, viss bija, bet filmu atcēla pirms Krievijas vēlēšanām.

  Atbildēt
 9. Sarky

  Hm.
  Vispār, filma ir pusotru stundu gara (1h,28min)
  Šeit norādītā, “uz Google video servera izvietotā” ir tikai 52 min

  ?

  Atbildēt
 10. kaut kas

  LTV sabiedrisko attiecību speciāliste ir teikusi, ka viņai kāds zvanījis no ĀM un prasījis dažādus jautājumus. Tāpat redaktorei ir informācija, ka tika izdarīts spiediens, lai nerādītu filmu. Intervijas var redzēt De Facto. Man žēl, ka šis vis tiks aizmirsts …

  Atbildēt
 11. pikc

  tak pi-er. tiesam kads tic, ka sprancu pakalalideji(pat neatvainojos), ko nopietnu uztaisis? tur tak neka nav, pat krievijas tv tadas lietas necenze.par varzedajiem ta viss skaidrs, bet leisi gan jocigi ta…

  Atbildēt
 12. 8th Prophet

  Klau, es laikam vienīgais esmu vai tāds jocīgs, bet kaut kā visus savus 20+ gadus esmu nodzīvojis pārliecībā, ka novembrī ir 30 dienas. No kā izriet, ka iespējams, tas, ko teica Holšteins ir meli un nekāds Kuprišs minētajā datumā neko viņam nav teicis un stāsts ir izdomāts priekš preses. Melojot parasti šādi sīkumi paskrien garām – tā teikt leģendā caurums…

  Atbildēt
 13. Atbalss: Caurums leģendā « BlackHalt

 14. Arturs Mednis

  Hm, starp citu sis “scenaarijs” ir loti labi uzraxtioits, taa kaa tas paver arii veel kaadu citu iespeeju (kam gan pats neticu) – LV amatperonaam bija plaans kaadaa veidaa veelreiz paaraadiit cik slikta ir krievija un Putins, izspeeleejot saadu speeli…

  Bet jaa, vispaar man arii zeel ka sitaa var melot aciis skatiidamies tautai- kasete sacakareejusies utt… Es loti cieniiju Abramu Kleckinu kaa profesionaali, bet manupraat vinja komentaars par to, ka taa buutu kluuda raadiit tajaa dienaa so filmu, un krievija to uzsaktiitu kaa iejauksanos vinju iekseejaas loietaas ir loti neprofesionaali…

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *