Kā top.good.lv ģenerē trafiku

Pirms pāris gadiem par līdzīgu tēmu jau biju rakstījis. Toreiz šmaucās kāds krievu projektiņš. Šoreiz par līdzīgu lietu raksta Kristaps savā blogā, kurš, strādājot pie kāda projekta, nejauši pamanīja, ka top.good.lv ģenerētajā kodā parādās dīvainas lietas.

Sistēma ir tā pati vecā, kas jau gadiem ir atstrādāta dažādos krāpnieku projektos – piedāvā lietotājam izvietot skaitītāja kodu savā lapā un šajā skriptā “iekabina” pareizās rindiņas, kas vai nu rāda slēpto reklāmu, vai arī fonā ielādē citas lapas. Šajā gadījumā tas ir pēdējais variants. Fonā tiek ielādētas ap 30 mājaslapas. Mēģināju papētīt sīkāk, kas un kā tiek darīts.

Pārbaudīju – tiešām pie reģistrācijas tiek piedāvāts visai dīvains koda gabals.

Top.good.lv skripts

Interesantā daļa slēpjas otrajā rindiņā. Diemžēl man pašam neizdevās ar savām acīm redzēt šo uzģenerēto kodu, jo šobrīd fails dod ārā tukšumu. Te ir ekrānužņēmums, kas nāk no Kristapa. Ļoti ceru, ka viņš nav samelojis.

Top.good.lv iframe

Pieļauju domu, ka attiecīgais skripts nostrādā tikai pie zināmiem nosacījumiem. Tik pat labi var būt, ka viņus ir atmaskojuši un tagad tiek slēptas pēdas. Nezinu. Tie ir tikai minējumi. Katrā gadījumā nav nekāda iemesla ievietot norādi uz tukšu PHP failu.

Apskatījos viņu topu un secināju, ka tas reāli nemaz nestrādā, t.i., saites no topa aiziet uz tukšumu. Nemāku teikt cik ilgi viņiem ir šādas problēmas. Varbūt šis tops ir miris?

Runājot par iepriekšminēto iframe, kas tiek iemānīts lietotāju lapās. Domāju, ka tas ir veids kā viņi pelna naudu savā projektā, kur piedāvā nopirkt apmeklētājus.

Nopērc 600 hostus savai mājaslapai par Ls 0.95!!!

Ja kāds nesaprata, tad tā izskatās pēc krāpniecības, jo pilnīgi visi šī topa lietotāji tiek izmantoti kā trafika donori. Varu pat derēt, ka 99% no viņiem par to pat nenojauš. Pretējā gadījumā jau sen būtu pametuši šo topu.

20 thoughts on “Kā top.good.lv ģenerē trafiku

 1. Zig

  Kristaps pilnīgi noteikti nemelo, jo pats esmu saskāries ar šādu lietu savos projektos.
  Viss sākās ar to, ka pamanīju cik lēnu ielādējās lapa, ja ir pievienots Top.good.lv skripts. Sākot pētīt sīkāk atklājās, tas, kas redzams rakstā norādītājā ekrānuzņēmumā.

  Īstenībā jebkurš webdeveloperis, kas lieto FireFox un FireBug to var/varēja apskatīties savām acīm 😉

  Jebkuram sevi un klientus cienošam webdeveloperim sirsnīgi iesaku neizmantot šo krāpnieku kantori!

  Atbildēt
 2. Taustiņklabeklis

  Kādēļ krievi vārdu “krievs” uztver kā lamuvārdu? Kompleksi, Maksim?

  Palūkojos tās lapas, nekā nopietna tajā topā nav, ja vien neskaia e-no.lv 🙂

  Atbildēt
 3. Maksims Berjoza

  “krievs” uztver kā lamuvārdu

  Artis jau atbideja, ka bija vel kads precidents 😉
  Es no sakuma padomaju par savejo gadijumu, un tieshi mana gadijuma es biju krievs, bet postfactuum tirais latvietis – lidz ar to konkretizet

  Atbildēt
 4. noisex

  tas jau notiek ljoti sen 🙂 tad nu jaunums. btw, viss butu legali, ja pie regjistracijas ir kaut kadi lietoshanas nosacijumi/noteikumi vai kads cits policy…tipo var tikt iekjljauta, sasitibu atruna, ka izvietotais countera banneris var ieladet freimaa citas lapas…lidz ar to, kaa parasts juzeris, kaa ari ar web lietam saisitits cilveks HUJ to pamanis, jo vienkarshi spiedis PIEKRITU, un nelasis visu 😉

  bet nu sevis cienkash web developeris to pamanis,,da kaut vai izmantojot FireBug spraudni prieksh FF un paskatisies NET tabu.

  Atbildēt
 5. Visi Gudri

  Baidos, ka visi good.lv projekti ir miruši jau vairākus gadus. Šķiet, tie tiek sākti un tad pamesti, turpinot dreifēt internetā kā Klīstošais Holandietis bez jebkāda supporta vai uzlabojumiem.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *