Kāpēc Firefox lietotāji tiek bloķēti?

Jau kādu laiku klīst runas par to, ka ir portāli, kas sāk bloķēt Firefox lietotājus. Vienkārši pārsūta lietotāju uz citu lapu. Kā senos labos laikus.

Problēmas būtība ir tajā, ka aktivizējot AdBlock spraudni uz Firefox lietotāji neredz portālos izvietotās reklāmas. Citiem vārdiem sakot, portālu īpašnieku acīs tā ir satura “zagšana”, jo vairumā gadījumu šis saturs tiek apmaksāts ar reklāmu palīdzību.

TinyApps ir atrodams raksts par šo tēmu (paldies LongT par norādi). Viņi ir ielikuši saiti arī uz īpašu lapu Why FireFox is Blocked. Pagaidām lapā nekas prātīgs nav atrodams, ja neskaita vienu saiti kurā var notestēt vai tu lieto AdBlock, vai nē. Tur ir izvietos neliels JavaScript koda gabals, kas arī nosaka vai reklāmas tiek bloķētas, vai nē.

Te pats JavaScripts (kods var būt nekorekts vai bojāts – WordPress fīča). Tiesa gan pats neesmu testējis.

<html>
<head>
<title>detect Adblock Plus</title>
<script language="javascript">
var isFF = (navigator.userAgent.indexOf("Firefox") > -1) ? true : false;
var hasABP = false;
function detect_abp() {
if(isFF) {
if(Components.interfaces.nsIAdblockPlus != undefined) hasABP = true;
else {
var AbpImage = document.createElement("IMG");
AbpImage.id = 'abp_detector';
AbpImage.src = '/none.emediate.jpg';
AbpImage.style.width = '0px';
AbpImage.style.height = '0px';
AbpImage.style.top = '-1000px';
AbpImage.style.left = '-1000px';
document.body.appendChild(AbpImage);
setTimeout(set_abp_status, 100);
}
}
}
function set_abp_status() {
hasABP = (document.getElementById('abp_detector').style.display == 'none');
alert(hasABP);
}
</script>
</head>
<body onload="detect_abp();">
</body>
</html>

14 thoughts on “Kāpēc Firefox lietotāji tiek bloķēti?

 1. hu_ha

  Izklausās pēc spļāviena pret vēju! Nomainīs adblock nosaukumu, nomainīs sev user agent, uztaisīs plugin, kas ļaus šos uzstādījumus uzlikt konkrētiem saitiem utt.
  Ar to reklāmas licējiem jārēķinās. Tāpat kā TV – nu neskatos es tur reklāmas, ņemu un pārslēdzu uz citu kanālu utt..

  Atbildēt
 2. Bytec

  Ha! Man ir AdBlock ieslēgts, bet tā lapa pateica, ka man tā AdBlock NAV! 😀 Tātad nav uzticama AdBlock noteikšanas metode.

  Atbildēt
 3. pbs

  Vai šis tiešām ir aktuāli? Nekad neesmu šādai lapai uzdūries.. Diez vai LV zonā kāds to izmanto, savukārt ārzemēs normālas (sevis cienošas firmas / lapas) šitā nemāžojas..

  Atbildēt
 4. Gross

  jaunākā adblock versija un lapa saka, ka man nekā nav :)) Bet nu sviests…. neiešu tādā lapā ,kur mani redirektē 🙂 Un ja vajadzēs, izmantošu Operu ar visu iebūvēto bloķētāju – un tad arī Operu banos? 🙂

  Atbildēt
 5. Krist2ps

  Hm, tad jau dīvaini sanāk – ir arī vispār FireWall, kas bloķē konkrētos ‘advertise’ (bannerus). Pats vienu brīdi esmu lietojis Outpost Firewall, kam opcijās ir banneru bloķētājs un arī iekš Internet Explorer (IE)> jams bloķē visas reklāmas.

  Tad jājautā sekojošais – pričom te vispār FireFox (FF)? Jāsaka, ka kārtējā ažiotāža pret FF lietotājiem vispār. Nez, pēdējā laikā man šis brouzeris sāk tīri labi iepatikties, par cik daudzas lietas ātri ver un pārsvarā visus IE skriptus saprot 🙂

  Atbildēt
 6. daskilla

  Kamēr cilvēks ir “lietotāja pusē” viņam baigi patīk kad nav reklāmu. Bet, kad taisies attīstīt pats kādu komerciālu projektu, tad šī FF + Adblock apmeklētāju armija pārvēršās par liekēžiem. Kāda jēga no apmeklētāja, kas par velti tērē traffic, lasa informāciju, kuras radīšanā ir ieguldīts laiks, tajā pašā laikā neiegūstot potenciālo klientu reklāmas devējam.

  Es gan neatbalstu FF bloķēšanu divu iemeslu dēļ. Pirmkārt tas radīs negācijas no šiem lietotājiem. Un otrārt šie lietotāji var piesaistīt cilvēkus, kuri nav tik negatīvi noskaņoti pret reklāmu un varētu būt klienti reklāmdevējam.

  Atbildēt
 7. Shadowbird

  Stulbi un bezjēdzīgi. Reāli tas diskriminē arī tos Firefox lietotājus, kas par AdBlock neko nenojauš. Turklāt Operā Content Blocker ir iebūvets – to arī nelaidīsim lapā? Un arī Internet Explorer var atrast visādus bloķētajus – banojam arī IE? Sviests kaut kāds. Pastulbs izmisuma “redziet, kā mēs mēģinam risināt situāciju” solis, kas rada “tehnoinvalīds pie stūres” iespaidu.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *