10 thoughts on “Konference par reklāmu blogos (video)

 1. krizdabz

  Paldies par video! Vispār interesantas diskusijas raisās. Žēl tikai, ka pagaidām Latvijā uz šo pusi nekas īpaši nekust. Bet var jau saprast, nav ne miljons blogeru, ne daudzi miljoni to, kas lasīs blogus. Cik mums ir blogu ar >500 unikalajiem dienā? 3? 🙂 Jā, katram blogam ir sava auditorija, bet nu.. mazi tie apjomi manuprāt. Ja blogerim ir doma piepelnīties ar blogu, tad ir jādomā citi varianti kā šo vēlmi norealizēt.

  Atbildēt
 2. CooLynX Raksta autors

  Ir jādomā kā izraut pie sevis to lasītāju. Latvijā ir virs 1 000 000 interneta lietotāju, pagājušajā gadā reklāmas tirgus internetā bija 3 200 000 Ls, šogad plāno dubultot šo summu. Kāpēc gan nepaņemt kādu daļu no šī pīrāga sev?

  Atbildēt
 3. krizdabz

  Jā, es saprotu, ka galvenais ir dabūt (precīzāk gan būtu teikt “nopelnīt”) lasītājus, bet.. skaties, ja es rakstu par IT, tad es varu mēģināt dabūt lasītājus no tiem, kurus interesē IT sfēra. Es netaisos postot wiii kaķīšu bildītes tikai trafika dēļ.. 🙂 Ārzemēs viss ir relatīvi vienkāršāk. Piemēram, ENG auditorija ir tik milzīga, ka pie pareizas bloga veidošanas savāksies pietiekami daudz lasītāju, lai atpelnītos reklāmu izvietošana blogā. Latvijā ir jāpiedomā pie alternatīvām pelnīšanas iespējām (paid reviews, piemēram). Vai arī jābliež augšā kaķīšu/kāmīšu/zaķīšu vai pliku pupu blogs.. 🙂 Laba viela pārdomām!

  Atbildēt
 4. krizdabz

  Vēl viena nianse IT blogu sakarā. Tā kā IT blogus lasa pārsvarā IT sfēras darbinieki un cilvēki, kas iefano par tehnoloģijām, tad var pat teikt, ka viņi ir savā veidā advancētas personas, kas uz reklāmām (to parastajā banneru formāta izpratnē) neuzķeras – viņi vai nu lieto spraudņus, kas aizvāc šo reklām-drazu vai arī vienkārši “nepamana” reklāmas. Šo komentāru uzrakstīt pamudināja aina, ko redzu Tava bloga aptaujā pa labi. Heh.. tad ir pašiem jāveido serviss, kas spēs piemeklēt ĻOTI precīzas un trāpīgas konteksta reklāmas. Bet vai kāds gribēs uzņemties šī servisa izveides problēmas šī ne pārāk lielā blogeru un to lasītāju skaita dēļ? Kaut kāds skeptisks noskaņojums šodien man..

  Atbildēt
 5. CooLynX Raksta autors

  Ja ir interese par šīm lietām, tad, pirmkārt, vajag rakt un audzēt auditoriju. Otrkārt, kur būs advancētie lietotāji tur parastie mirstīgie arī vāksies. Nav jēgas tiekties uz kaķīšiem/zaķīšiem, jo, tad savāksi tādus, viņu sekotāji būs vēl skarbāki.

  Tālāk jau reklāmdevēji paši tevi atradīs. Tavs uzdevums šobrīd ir izdomāt kā uzaudzēt auditoriju, lai nākamgad jau trāpītu kādas mediju aģentūras plānā. 🙂

  Atbildēt
 6. Maksims Berjoza

  situacija krievija – pilnigi otradi, mums stand alone blogos notiek action, viniem blog hostingos. Livejournal reklamas iespejas loti limitetas, tas ir pats ka draugos meginat ielikt sava profila banneru.

  Sis video loti nenopietns stillavinsergei ir pop show vaditajs, ka mums var but Davids, vinsh tema ka shou men, bet na ka marketing, vai tech, lidz ar to viss aizlido uz sentimetriem.

  Man dp.ru brends augstak ietu neka, Stilavina texts – ne ljoti laba sadarbiba

  Atbildēt
 7. Maksims Berjoza

  Dialogs, nav tads ka vienam blogerim nopelnit, bet ka bloghostingi ar lielu apmeklejumu var pardot vietu, segmentet un tt. – tas ir pilnigi cits fokus!

  Atbildēt
 8. Atbalss: pieroc.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *