Sveasoft Talisman basic firmware v1.3.1

Vakar uz e-pastu atnāca informācija par to, ka ir iznākusi jauna firwmare Sveasoft Talisman basic firmware V1.3.1 populārajam wifi maršrutētājam WRT54G vai arī WRT54GL (agrāk esmu rakstījis par būtiskākajām WRT54G un WRT54GL atšķirībām), kā arī citiem modeļiem.

Godīgi sakot neesmu atjaunojis savu kastīti jau kādus 3 gadus. Sanāca tā, ka kopš nopirku to, nākamajā dienā jau pāršuvu, paspēlējos ar jauniegūtajām iespējām un likos mierā. Tā man tur līdz šai baltai dienai griezās kaut kāda arhaiska versija.

Vēsturei noderēs.

Satori-4.0 stable build version v2.07.1.7sv
BusyBox v1.00-pre9 (2004.06.30-23:34+0000) Built-in shell (ash)

Šodien kaut kā pirksti niezēja un uzliku jauno Talisman.

Sveasoft Firmware for Wireless Routers
Talisman
BusyBox v1.6.0 (2007-09-17 10:13:04 EDT) Built-in shell (ash)

Pirms Talisman bija Alchemy un pirms tā bija Satori. Sanāca tāds nopietns lēciens. Uzliku, paspēlējos dažas minūtes, nonesu.

Vienkārši jau labu laiku šķielēju uz DD-WRT, bet kaut kā negribējās ķēpāties ar kastes pāršūšanu. Šovakar to izdarīju. Pagaidām esmu apmierināts.

DD-WRT v24 mini (c) 2007 NewMedia-NET GmbH
Release: 09/13/07 (SVN revision: 7957)
BusyBox v1.4.2 (2007-09-13 21:39:31 CEST) Built-in shell (ash)

Sveasoft galvenais mīnuss ir tas, ka prasa ievadīt savu MAC adresi (piešuj to firmwari pie MAC) un ļauj lejupielādēt tikai formā reģistrētiem lietotājiem. Agrāk tur bija tāda sistēma, ka pirmo gadu par 20 amerikāņu rubļiem varēja tikt klāt pie jaunākajām versijām, savukārt vecākās tika palaistas publiskajā apritē. Domāju, ka šī versija nav izņēmums. Reāli mēs tiekam pie stabilas un strādājošas versijas. Jaunākajās versijās varētu būt dažādi jauninājumi.

Patiesībā cik nu esmu dzirdējis un lasījis, tad DD-WRT ir iespējām bagātākais un stabilākais no visiem tiem neskaitāmajiem programmu paveidiem. Un, ja nemaldos, tad tas sākotnēji bija veidots uz kādas no Sveasoft versijām. Vienkārši šobrīd ir gana labi attīstījies un pilnveidojies, lai būtu lietojams.

Ja kāds nekad nav pāršuvis savu kasti, tad varbūt nevajag to darīt, jo var arī visu pasākumu sabojāt. Bet, ja tomēr pirksti niez, tad vajag pierakstīt esošo konfigurāciju un palasīt dokumentāciju kā pareizi pāršūt vai forumā detalizētāk.

Pēc pāršūšanas lietotāja vārds būs admin un parole admin. Ja tiks likts DD-WRT, tad lietotājs būs root un parole admin.

32 thoughts on “Sveasoft Talisman basic firmware v1.3.1

 1. CooLynX Raksta autors

  Es jau tā kā liku manīt, ka 3 gadus neko neesmu darījis. 😉

  Par Open-wrt ir sliktas atsauksmes, jo pārāk gļukains. Man patīk stabilas vērtības – uzliec, ir viss, ko tev vajag un vienkārši lieto. Šajā gadījumā man patika bandwidth monitors, simpātiskais interfeiss un wpa2 atbalsts. Vairāk arī nekā jauna un vērtīga tur nav.

  Atbildēt
 2. mp

  Es pieturos pie tomato. Tāda lieta, ka pie mana maršrutētāja ir pieslēgti tādi eksemplāri, kas mēdz bieži sēdēt torrentos, tad ar visām citām firmwarēm bija tā, ka tiklīdz sāk kaut ko vilkt, tad pārējiem nets apstājas, bet tomato pēc noklusējuma tika ar visu galā. Varbūt pārējos nemācēju sakonfigurēt.

  Atbildēt
 3. Helmārs

  Šodien grasos iegādāties WRT54GL. Visi sludina cik DD-WRT esot labs, bet salīdzinājumu ar linksys softu neesmu ievērojis. Kāda ir tā papildus funkcionalitāte, kuras dēļ, cik noprotu, cilvēki ir gatavi pamatīgi riskēt?

  Atbildēt
 4. chromel

  Man ir WRT54GL un uz tā jau gandrīz gadu griežas DD-WRT VPN versija. Uzliku to tādēļ, ka man bija nepieciešams rūteris ar PPTP VPN servera funkciju. Un, tā kā jaunu dzelzi negribējās pirkt, nācās nedaudz pārveidot esošo.
  Par DD-WRT varu teikt, ka tas ir ļoti stabils (līdz šim nekādu gļuku nav bijis) un ar tiešām ļoti daudzām iespējām.
  Vienīgais, kam silti ieteiktu pievērst uzmanību, ir pareizās DD-WRT versijas izvēle atbilstošajam dzelzim. Tāpat iesaku pirms FW pāršūšanas pamatīgi izstudēt DD-WRT pāršūšanas instrukciju: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Installation , citādi varēsiet pirkt jaunu dzelzi…

  Atbildēt
 5. cx

  Nu, nu jaunu dzelzi japerk, ja kautko nokurina 😉 ja parsusana nofailo, tad maksimums, kas butu jadara ir jacepj augsha jtag kabelis.

  Atbildēt
 6. deni2s

  Biju uzlicis DD-WRT darbavietā un mājās, darbā sāka čakarēties, ik pa laikam settingus piemirsa. Ar defaulto firmware viss kārtībā.

  BTW, ja kādam ir interese, tad pārdodu WRT54GL – mājās vairs nav vajadzības pēc tā. Interesēties pa tel 26411330.

  Atbildēt
 7. PLB

  ar dd-wrt slikta pieredze. ir mēģināts uz v5 likt to firmwari. bija nepieciešaman normāli radius supportu utt. mans routeris atteicās strādāt pec restarta. kolēgim mājas tieši tas pats.’
  taka ar to softu prātīgāk..varbūt vaina bija konkrētajā versijā..hz:(

  Atbildēt
 8. na43251

  esmu apmierinaats ar openwrt, jo man no isp kautkaads hujovijs kabelis vai switch galaa, kur vieniigais veids kaa dabuut netu ir manuaali ierubijt 10BaseT-HD, ko defaultaa firmware, dd utt nespeeja (vismaz tajaa laikaa)

  Atbildēt
 9. pinkz

  Nu nezinu par gljukiem, iespeejams tie paraadaas taapeec ka tiek piekompileetas liekas fiichas, kas norij atminju. Btw ir taada graamata Syngress – Linksys WRT54G Ultimate Hacking , intresanta lasaamviela.

  Atbildēt
 10. Grrr

  Pirms kāda brīža pāršuvu savam WRT54GS no defaultā Linksysa uz DD-WRT-micro (nolāpītajam GS cits nelien iekšā). Pagaidām esmu visai apmierināts.

  Man bija problēma, ka nomainot provaideru no ApolloDSL uz lokālo, Linksys firmware šad tad mēdza uzkārties — pieņēmu, ka tīkls neaizsargātāks. Ar DD uzkaras stipri retāk 😛 un ja ieliek automātisko rūtera restartu reizi dienā, tad vispār nav problēmu. Opciju arī vairāk nekā Linksys firmwarei – WPA2, loggings, commandline logins, etc.

  Atbildēt
 11. chromel

  to PLB
  Ar to restaru pēc DD-WRT instalācijas ir mazs āķītis. Sistēma pati piedāvā restartēties un pēc restarta… nekas nenotiek. Izrādās, ka ar to nepietiek: pēc sistēmas piedāvātā restarta Linksys ir fiziski jārestartē, t.i., power off – power on. Tad viss strādā.

  Atbildēt
 12. chromel

  to j
  Varbūt nebiju pietiekoši skaidri izteicies par to kā jārīkojas pēc DD-WRT instalēšanas, taču par transmit power celšanu neesmu bildis ne pušplēsta vārda. To teica eerms.

  Raidītāja jaudas celšanas jēga ir palielināt WiFi iekārtas uztveršanas zonu. 🙂 Tiesa, to pašu efektu var panākt, nomainot WiFi iekārtas antenu vai izmantojot repeater vai range expander. Tie, savukārt, ir papildus izdevumi 🙂
  Bet interference… tā notiek arī bez raidītāja jaudas palielināšanas. Ļoti jauki tā sekas novērojamas ēkās ar gofrētiem vai profilētiem skārda jumtiem.

  Atbildēt
 13. /dev/null

  To PLB:
  Ja tas bija WRT54G, tad lieta ir tāda, ka sākot Ver 5.0 tie ir kastrētie modeļi ar samazinātu flash (2 MB) un WxWorks OS Linux vietā:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Wrt54g

  Atbildēt
 14. Pow

  chromel,

  pirmkārt, palielinot raidītāja jaudu, netiek palielināta uztveršanas zona, bet gan apraides zona.
  otrkārt, antenu nomainīt uz jaudīgāku noteikti nav tas pats, kas palielināt raidītāja jaudu. Uzliekot jaudīgāku antenu, tiek palielināts gan raidītais signāls, gan uztvertais signāls, kamēr paceļot raidītāja jaudu, tiek tikai palielināts raidītais signāls. No TX jaudas palielināšanas maģiski nepalielinās RX sensitivity.
  Kāda jēga bļaut (palielināt TX power), ja sadzirdēt ko otrs saka tāpat nevar (RX sensitivity ir tāds kāds viņš ir).
  Tas, protams, ja otrā gala arī nav tāds pats 200mW maniaks.
  Tātad secinājums – labāk visiem uzlikt lielas antenas, nekā piedirst ēteru ar savu spamu.

  Atbildēt
 15. PLB

  protams ka es zinu, kas notiek pēc 5v, tur ram ir uz pusi mazāk, kā arī linux paveida vietā tagad ir VxWorks.
  restarts???:) veči, jūs domāja ka esmu tik stulbs, ka izmetu ārā to kasti pat nemēģinot to restarēt:):):)
  ne parastais ne cold-resets nepalīdzēja.

  komentārs par antenām..un to jaudām:) antenai nav jaudas, jauda piemīt raidītājam. pielikot radītājam citu antenu, max ko vari iegūt, tas ir labāku vērsumu. (te runa neiet par kīnīzeru pseidoantenu nomaiņu pret normālām antenām).
  par jaudas celšanu…lielāka jauda, cilvim-useram mazāk bit-erroru (protams, ja neugriēz tx līdz max..un ka tas sāk kļūdot pat par sevi)..labāks downlinks, jo papildus pakas tiek sūtītas mazāk. protams ka uplinks nemainās…jau pieminētās rx jūtības dēļ

  Atbildēt
 16. Pow

  Manuprāt WRT54G nav jēgas pirkt nevienu modeli. Labāk nedaudz piemaksāt un nopirkt Asus WL-500G Premium (~ LVL 55 maksā mūsdienās). Vairāk RAM, lielāks Flash, ātrāks procesors ar hardware crypto atbalstu, USB 2.0 porti, WiFi uz PCI-E (tātad var nomainīt, ja gribas).
  Un firmware arī kaut kāda ne tā te tiek apspriesta. OpenWRT jālieto 🙂

  Atbildēt
 17. Atbalss: Linksys WRT54G firmware - Tomato 1.19 » Pods.lv - Latvijas interneta pods

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *