Jauns krāpšanās veids ar kredītkartēm

Vēl jūnijā varēja lasīt, ka “atkal” ir aktivizējušies viltus policisti, kas informē par it kā notikuši ceļu satiksmes negadījumu un par iesnieguma nerakstīšanu pieprasa kukuli. Tā kā ierindas Latvijas iedzīvotājs ir pārliecināts, ka policisti ir pērkami, tad neuzdodot liekus jautājumus, atdod savu sūri grūti nopelnīto naudiņu krāpniekiem. Visās malās par to rakstīja, bet šodien skatos, ka vecā shēma joprojām darbojas.

Jau ziņots, ka Rīgā pēdējo mēnešu laikā fiksēti jau aptuveni desmit gadījumi, kad pa tālruni, uzdodoties par policistu, tiek pieprasīta nauda par ceļu satiksmes negadījumiem, kurus it kā izraisījuši sazvanīto cilvēku tuvi radinieki.

Augusta sākumā kādā no krievu blogiem izlasīju par jaunu shēmu kā filigrāni no cilvēkiem izkrāpt kredītkartes datus. Iesaku izlasīt abus gadījumus – pirmais un otrais. Shēma ir identiska, bet reakcijas ir dažādas. Līdz zināmai robežai uzķērās abi, jo ir neliels šoka moments. Vēl jo vairāk tāpēc, ka šobrīd cilvēki aizraujās ar kredītu ņemšanu.

Около месяца назад я получил СМС следующего содержания: “Банк такой- то отказал Вам в выдаче кредита”. Я мысленно поржал: “А кто-то эту СМС так и не получит, будет ждать ответа от банка…”, и благополучно про эту мессагу забыл. Однако вчера, когда я сидел у родителей и воевал с глючащим ноутбуком, раздался звонок на мобильный. “Говорит автоматическая информационная служба Мастер-Банка. Мы напоминаем Вам о необходимости погасить взятый Вами кредит.

Nu un tālāk seko tā saucamais “razvod”.

12 thoughts on “Jauns krāpšanās veids ar kredītkartēm

 1. BlackHalt

  IMHO, varu paskaidrot `razvod`.
  Tas ir tā, ka upuris(klients) ir iegājis uzticībā (no krievu val.) un sāk pakļauties un ticēt krāpnieka teiktajam un dara visu pēc krāpnieka noteikumiem.

  Atbildēt
 2. BlackHalt

  Slepenie mērģļi, kas liek mīnusiņus komentāriem varbūt varētu tad labāk izskaidrot? Citādi es nejūtu savu fanu atbalstu.
  Varbūt tā ir patiesiba, no kuras esat cietuši?
  Citi arī lasa.

  Atbildēt
 3. sussi

  muah, liku blackhaltam plusu, bet neiedziljinoties bildiitee automaatiski spiedu ikonu labajaa pusee, uzskatot ka tam ir jaabuut plusam – a izraadas ka tas ir miinuss.

  Atbildēt
 4. ielāps

  Man tā vien katram otrajam poda rakstam prasās citētā krievu teksta vietā/papildus visas fiškas tulkojumu vai kopsavilkumu, citādi dikti acis jālauž.

  Atbildēt
 5. Yaris

  ja mērķis ir kartes kods un cipari aiz paraxsta tad tikpat labi jau jābaidās arī veikālā pārdevējam dot karti rokās :)) ir vietas kur kasiera darbs tiek filmēts, piem. “lido” tad atliek tik par security iekārtoties..

  Atbildēt
 6. xxx2

  Nu es vēl neesmu manījis Security kameras kurās varētu Credit Card numuru saskatīt. Parastajās novērošanas kamerās ne vienmēr cilvēka seju var atpazīt, nerunājot par neko sīkāku

  Atbildēt
 7. Vaards

  Shadowbird – uchi anglijskij!

  Paarsteidz mani shis lielais skaits pusanalfabeetisko tiinju, kas muusdienaas internaataa iemitinaajushies un raud par savu aizvainoto mega nesaprashanu.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *