Netscape Navigator 9.0 Beta 1

LongT informēja par jauno Netscape Navigator 9.0 Beta 1, kas nesen atguva savu veco nosaukumu. Jaunā versija sver mazāk par 6 megām. Principā Netscape vīri ir sapratuši savas kļūdas. Ja iepriekš viņi būvēja savu pārlūku uz pārbaudītām un stabilām Mozillas versijām, kas nodrošināja korporatīvo lietotāju sirdsmieru, tad pēdējā versija pierāda pretējo.

Jaunajā versijā tiek izmantots pēdējās Firefox (vakardienas) izstrādes versijas kodols.

Netscape 9.0 beta 1

Netscape 9.0 beta 1 fullBiju patīkami pārsteigts, kad palaižot jauno Netscape 9.0 beta 1 es ieraudzīju parastu Firefox, kuram bija nomainīta tēma un uzkrāmēti papildus paplašinājumi. Tiesa gan šie paplašinājumi jau ir iestrādāti pašā pārlūkā.

Interesanti ir tas, ka viņi šo pārlūku tagad pozicionē vairāk kā ar sociālo tīklu lietošanas fīčām pārbāztu rīku, jo korporatīvos klientus tāpat ir zaudējuši un šobrīd modē ir sociālo tīklu lietotāji.
Gluži loģiski, ka tagad šis pārlūks būs viņu mega portāla neatņemama sastāvdaļa, jo pārlūkā jau ir integētas saites uz šo portālu.

Principā šis pārlūks ir tiešais konkurents Flock. Ja iepriekšējā versijā Netscape bija vairāk kā ādiņa kuram varēja nomainīt dzinēju – vai nu Firefox, vai Internet Explorer, tad tagad tas ir tīrs Firefox. Laikam ir sapratuši, ka nav jēgas atbalstīt mirstošo gulbi un nav jēgas jaukt galvu cilvēkiem.

Esmu priecīgs par šādu pārlūku. Jo vairāk produktus veidos uz Firefox bāzes, jo sakarīgāka versija beigās sanāks. Izstrādātājiem arī labi, jo Mozilla saimes pārlūki lapas rāda līdzīgi. Kāda starpība kāda ādiņa tam ir uzvilkta un ar kādiem paplašinājumiem tas ir apkrauts.

11 thoughts on “Netscape Navigator 9.0 Beta 1

 1. MikusR

  Izstrādes versija (trunk) ir
  Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9a6pre) Gecko/20070605 Minefield/3.0a6pre
  Navigatoram vienkārši svaigākā stabilā versija.

  Atbildēt
 2. raish

  Vispaar jau šamais atbalsta ff2 extencions. Un tas noziimee … peec 3 gadu paartraukuma esmu atpakalj Netscape lietotaaju saimee 🙂

  Atbildēt
 3. gusc

  prieks apr to ka beidzot ir 2.0 firefox apakshaa pabaazts. Cik sapratu tad iepriekshejais netscape (tb kaukads 8.0) bija uz FF 1.0 baazeets un tulit iznaaca 1.5. Jeb ari es esmu parpratis un tas tiesham bija mozilla suite

  Atbildēt
 4. CooLynX Raksta autors

  gusc, tur jau tā lieta, ka toreiz viņi palaida savu pārlūku uz vecā Firefox bāzes laikā kad finalizējā jaunā versija ar uzlaboto dzinēju.

  Šis pārlūks var aiziet un kļūt populārs.

  Atbildēt
 5. Pēteris Krišjānis

  Lai gan Netscape jau uzskatu par jauku, bet noietu posmu, izskatās jau neslikti. Stils vairāk vai mazāk saglabāts.

  Jēga? Nezinu, laikam jau nav.

  Atbildēt
 6. Atbalss: Netscape Navigator 9.0 Beta 2 » Latvijas interneta pods

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *