Populārākās Latvijas mājaslapas

Gemius Audience marchTurpinot tēmu par Latvijas interneta attīstību un to, ka mūsu tirgus vēl tikai tagad tā nopietni sāk ieskrieties, kā arī reklāma internetā ir bērnu autiņos gribēju painformēt par situāciju tirgū. Vakar Gemius Audience statistikas lapā ir nopublicēti dati par martu.

Interesanti šie dati ir tāpēc, ka tur ir redzami kopā divi lielākie spēlētāji – inbox.lv un draugiem.lv. Man bija pārliecība, ka draugiem ir lielākais, izrādās nē. Pilnai bildei tur vēl pietrūkst arī delfi.lv un apollo.lv.

Šobrīd ir aktivizējusies cīņa starp TNS Metrix un Gemius Audience. Kā viens tā otrs turpina cīnīties par lielajiem spēlētājiem. TNS ir nopietni ieplānojuši ieviest to, ko pirms gada solīja un, kas jau labu laiku diezgan veiksmīgi darbojās Igaunijas tirgū – tnsmetrix.emor.ee. Tagad tikai atliek noskaidrot, kas būs šajā topā, jo tas būs interesants tikai, tad, ja tur būs visi lielie spēlētāji.

10 thoughts on “Populārākās Latvijas mājaslapas

 1. Kāds

  Draugi Gemius skaitīkli ievietojuši burtiski tikko kā – līdz ar to pieņemu, ka patiesais unikālo apmeklētāju cipars būs redzams aprīļa šķērsgriezumā.

  Interesanti ir aplūkot pageviews – tur Draugiem cipars lielāks kā visiem pārējiem spēlētājiem kopā ņemts. Tas tikai liecina par augstu “returning visitors”, kā arī to, ka lietotājiem ir patīkami uzturēties tur ilgāk, nevis, kā tas ir, piemēram, Inbox gadījumā – ieskriet tik uz brīdi lapā, reizi dienā, lai pārbaudītu vai nav atnācis kāds jauns e-pasts.

  Atbildēt
 2. CooLynX Raksta autors

  Lieta tāda, ka Gemius metodoloģija nepieļauj tādu lietu kā skaitītāja ieviešana “nesen”. Tiek uzskaitīti visi saiti no pirmās mēneša dienas līdz pēdējai, pretējā gadījumā tas netiek likts kopējā katlā. Tas ir 100%. 🙂

  Atbildēt
 3. bush

  draugiem.lv vairāk pelnās uz maksas pakalpojumiem, kamēr iekš inbox.lv pašu reklāmu ir vairāk. droši vien tapēc arī ir vairāk.

  Atbildēt
 4. ug@chaka

  Draugiem.lv nepopularitāte varētu būt saistīta ar to, ka ĻOTI daudziem lietotājiem darba vietās ir piegriezts skābeklis šai lapelei 😀

  Interesanti zināt vai Inbox’am tiek ņemta vērā tikai e-pasta lapa vai visas pārējās ar.. piemēram, amigos, mobilais utt.

  Atbildēt
 5. CooLynX Raksta autors

  Tā kā man ir pieejama pilnībā šī statistika, tad varu teikt, ka uz pārējām lapām ir visai minimāls apmeklējums. 614k ir tieši uz www.inbox.lv

  Atbildēt
 6. girts

  Inboxa pirmā vieta ir gan dēļ krievalodīgās auditorijas (kura inboxam ir lielāka nekā dr.lv), gan arī tādēļ, ka waps netiek uzskaitīts, bet dr.lv gana liela daļa nāk tieši no wapa (savi 20% dienā) un ir visai paliela daļa lietotāju, kuri lieto tikai wapu. .

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *