Republika.lv varētu pārtraukt savu darbību

Pirms gada es informēju par iespēju pilnīgi bez maksas parakstīties uz Republika.lv sešu mēnešu abonementu. Tie, kas laicīgi noreaģēja, tie vēlāk savās pastkastītēs pusgada garumā varēja baudīt šī žurnāla drukāto versiju. Sākumā viņu mājaslapā bija pieejama arī PDF versija, bet vēlāk visi faili kopā ar reģistrācijas formu pazuda. Ja nekļūdos, tad es šo žurnālu saņēmu pat ilgāk nekā sešus mēnešus.

Šodien Diena baumo, ka žurnāls Republika.lv varētu tikt slēgts.

Otrdien Latvijas masu mediju pasaulē parādījās informācija par iespējamo žurnāla Republika.lv slēgšanu. Šādu iespēju Dienai pieļāva žurnāla darbinieki, kas vēlējās palikt anonīmi. Oficiāli izdevuma redakcijā Dienai pavēstīja tikai to, ka šobrīd Republika.lv darbiniekiem pašiem vēl nav skaidrs, kas notiks. Tomēr redakcijas pārstāvji gaida, ka piektdien žurnāla izdevējs uzņēmējs Viesturs Koziols nāks klājā ar oficiālo paziņojumu par izdevuma nākotni.

Oficiālais viedoklis, protams, noliedz šādu iespēju.

Pats V.Koziols Dienai paziņoja, ka nevēlas komentēt šo tēmu. “Lai tik baumo,” viņš sacīja. Arī SIA Reneprint, kurā žurnālu iespiež, Dienai stāstīja, ka līgums ar Republika.lv ir noslēgts līdz gada beigām un pagaidām no izdevēja nav nākuši priekšlikumi pārtraukt sadarbību.

Lasot šo rakstu man radās priekšstats, ka autora uzdevums bija nomelnot šo izdevumu. Es nezinu kurā pusē ir Diena un kurā Republika.lv, bet šķiet, ka šie izdevumi aizstāv atšķirīgas intereses. Katrā gadījumā nostāja ir tāda, ka žurnāls esot politiskais rupors kādam grupējumam.

Jau brīdī, kad V.Koziols paziņoja par plāniem startēt mediju biznesā, vairāki mediju eksperti pieļāva, ka Republika.lv ir izteikti priekšvēlēšanu projekts, kuram atvēlēts īss mūžs. Žurnāls uzreiz kļuva par noteiktu politisko spēku tribīni.

Varbūt tagad ir atraduši “malējo” (lasi Lembergu), kuram tad arī veļ virsū visas muciņas.

21 thoughts on “Republika.lv varētu pārtraukt savu darbību

 1. 0nkulis

  tas pasaakums saaka shkist stulbs, kad Dimiters tur saaka klaastiit savus absurdos izteikumus par gejiem. Tas džeks ir galīgi ķerts

  Atbildēt
 2. BlackHalt

  Būtu žēl, ja aizklapētu. Man arī tas žurnāls nāca.
  Par to malejo arī piekrītu. Tagad uz tā pamata (malējā) var daži labi uzvārīties.

  Atbildēt
 3. Bukete

  0nkulis:
  ja pats pasekotu līdzi notikumiem, palasītu par hs tēmu, tad Tavi paši izteikumi par gejiem varētu gadīties vēl absurdāki un nešpetnāki, jo diemžēl situācija ir traģiska; tikai redz – nez kāpēc Latvijas ziņās diezgan daudz vienkārši neparādās un izteiktais ir krietni sašķiebts – un tamdēļ publika patieso situāciju neredz ..

  Atbildēt
 4. Toms

  Njā, man arī žēl būtu ja aizklapētu šo bodīti… :/ Saturīga lasāmviela ir. Esmu pasūtijis līdz gada beigām Republiku…

  Atbildēt
 5. cyxob

  mjā, ka tik izrādītos baumas. labs žurnāls, esmu abonējis līdz gada beigām. tā kā diena un neatkarīga sucks, tad nebūs vairs ko palasīt 🙁

  Atbildēt
 6. Mr.SergE

  Nu varu samērā viennozīmīgi apgalvot, ka tās ir nesaskaņas starp abu laikrakstu vadību (nejauciet ar redakciju!), kas izlīdušas ārā drukātajā veidolā. Visticamāk mēs varam runāt par to, ka ir samazinājušies SestDienas mazumtirdzniecības pārdošanas apjomi un pieaugusi Republikas auditorija, kas laikrakstu saņem jau piektdien, jo viņu vīzijas savā ziņā pārklājas – tie ir nedēļas analītiskie žurnāli, tikai atšķirībā no SestDienas, Republikā nav visas tās “izklaidējošās” drazas.
  Un kas tas par Denisu Kolosovu, kas kaut ko tādu ir izgremojis ārā?
  Tas pats Kruks arī ir kaut kā pajocīgi citēts, esmu pārliecināts, ka viņam šobrīd jau ir nopietnas pārrunas ar Dienas redakciju par to, kā viņu citē…

  Atbildēt
 7. Vaards

  Tas būtu ļoti skābs notikums. Pateicoties Kūlinka reklāmai, pagājušajā gadā šo žurnāli saņēmu bez maksas. Lēnām pieradu pie sistēmas un paliku par regulāru tā lasītāju, kas rezultējās manā vēlmē šo žurnālu pasūtīt arī 2007.gadam.

  Žurnāls bieži publicē tematiskus pētījumus, turklat to autori parasti tiek izraudzīti no atšķirīgu viedokļu pulciņiem. Kaut vai pēdējā plaši apspēlētā tēma par orgānu donoriem.

  Patika arī analītiskie rakati par Krievijas-Latvijas robežlīgumu. Par Irākas problēmu. Par Irānu.

  Ar šo es gribētu teikt, ka neesmu redzējis citu izdevumu, kas spētu ieturēt tik korektu neitralitāti un objektivitāti – speciāli vēlēšanu laikposmā gaidīju – kad tad “Šlesers tiks nemanāmi bīdīts”. Izņemot vienu interviju stipri pirms vēlēšanām un vienu vāka karikatūru par tēmu: “Šlesers, kurš gan cits”, nekādu manāmu lobēšanas pazīmju nebij. Nemaz nerunājot, ka pirmsvēlēšanu periodā tika apskatīti visi populārākie politiķi.

  Ar šo gribētos pateikt – Diena varētu tikai mācīties un mācīties no Republikas.lv – objektivitātes, viedokļu dažādības un apskatāmo tēmu dažādības jautājumos.

  Atbildēt
 8. Kaspars

  Stockmann “Trakajās dienās” noabonēju Republiku uz atlikušo gadu pa 3 Ls un jau pēc pāris dienām man zvanīja un paziņoja, ka Republika.lv tiekot slēgts un tāpēc man tos 3 Ls atmaksās atpakaļ. Tā ka nekādas baumas tās nav un tā bodīte tiek klapēta ciet. Bet lasāmviela bija tiešām saturīga 🙁

  Atbildēt
 9. Andris

  Es arī labu laiku saņēmu republiku pa pastu, bet beigās man apriebās to lasīt. Nezinu, kā iespējams nemanīt tur esošo Šlesera un LPP bīdīšanu. Šķiet, jau pašam pirmajam numuram uz vāka – Šlesers un numurā apjomīga intervija. Arī tā saucamajā tribīnē nez kāpēc LPP un TP tika pie vārda pašas pēdējās, kad pirmos jau sen visi bija aizmirsuši. Par idiotisko rakstu, ka iespējams izārstēties no homoseksualitātes, vispār neko negribas teikt. Savukārt sāpīgākie Latvijas politikas jautājumi, šķiet, visi ir skaisti apieti ar līkumu vai pagriezti pilnīgi vienpusēji. Nu, paldies!

  Atbildēt
 10. Norcha

  Cerams,ka neaizklapes…Jo es esmu pasutijis zurnalu REPUBLIKA.LV uz gadu…Un es velos sanemt visus numurus!!!
  Bet vai naudu ja neiznaks…es sanemsu?

  Atbildēt
 11. Viesturs

  Tas bezmaksas abonoments mani pieradināja pie Republikas tik ļoti, ka atvien vēl to abonēju. Rep.lv ir viens no labākajiem izdevumiem, kāds Latvijā šobrīd ir. Ne nu visam tur piekrist, bet tāpat. Vienīgais slēgšanas iemesls varētu būs finansiāli apsvērumi.

  Atbildēt
 12. Bukete

  Šodien iznācis žurnāla “Republika.lv” pēdējais numurs. Kā norāda žurnāla izdevēji, abonentiem tiks kompensēta samaksa par nesaņemtajiem 2007.gada numuriem.
  http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/article.php?id=494642

  Atbildēt
 13. cyxob

  Tas laikam dēļ manis 🙁 VISI izdevumi, ko esmu sācis nopietni lasīt, ir aizklapēti: TEV; Kas notiek?; Republika.lv
  varbūt sākt speciāli Dienu pasūtīt 😉

  Atbildēt
 14. Atbalss: E-lietu dienasgrāmata » Blog Archive » Republikai.lv - atā!!!

 15. Vaards

  > Bet jau šorīt savā pastkastītē […]

  …jau shoriit savaa paskastiitee atradu kuulu…

  … kameer es kuulu kuulu, tikmeer mana sieva…

  …mana sieva tikmeer taisiija brokastis…

  …kameer mana sieva taisiija brokastis, tikmeer kaiminjsh…

  …kaiminjsh tikmeer veel guleeja…

  …kameer kaiminjsh guleeja, tikmeer daugavpilii […]

  =====

  Kas tad Tev pastkastiitee, peedeejais numurs? Izsakies skaidraak!

  Atbildēt
 16. Atbalss: EN vairs neiznāks drukātā formātā » Pods.lv - Latvijas interneta pods

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *